Niemedyczne forum zdrowia
22-07-2024, 02:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdrowe zęby a odżywianie  (Przeczytany 57243 razy)
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
wiadomości: 645

« Odpowiedz #20 : 04-09-2014, 12:34 »

Przy usuwaniu plomb amalgamatowych muszą być przestrzegane specjalne warunki

Cytuj
Najważniejszym aspektem procedury ? dla pacjenta i dla lekarza stomatologa ? jest pełna ochrona przed wdychaniem oparów rtęci wydobywających się podczas borowania. Podczas zabiegu muszą być stosowane wysoko wydajne urządzenia zasysające, można też wykorzystać tzw. koferdam ? gumową zaporę dla bakterii.

http://www.declinic.pl/koferdam-kaprys-lekarza-czy-koniecznosc/


Albo nawet:
http://www.dentalhealthpractice.co.uk/dental-treatments-at-a-southampton-dentist/mercury-free-treatments-at-a-west-end-family-dentist.html

« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 12:44 wysłane przez VVV » Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Miejsce pobytu: Gdynia
wiadomości: 227

« Odpowiedz #21 : 04-09-2014, 16:40 »

Teraz nie bedzie mógł usnąć, tak go nastraszyliście biggrin

Proponuję zmienić partacza na specjalistę.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2014, 17:54 wysłane przez Fazibazi » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #22 : 04-09-2014, 17:26 »

Na fioletowo odpowiedź jak powinno się usuwać. Do tego filmik. Poniżej jeszcze dwa filmy z naszego forum.

Witam.

Nie będę tutaj opowiadać mojej historii, nie jest ona wesoła. W każdym razie wygląda na to, że jest konieczne usunięcie amalgamatów z zębów, żeby po prostu zlikwidować wszelkie ewentualności mogące przyczyniać się do mojej choroby.
Szukam dentysty usuwającego amalgamaty w bezpieczny sposób.
Na zachodzie jest takich dentystów wielu (szczególnie w USA), w Polsce chyba żadnego.
Chodzi o to, żeby ten dentysta przestrzegał następujących protokołów:

[...niedziałający link...] (mod. //Kamil)

Szukałem tutaj na forum, ale nawet ten jeden dentysta, którego znalazłem, nie spełnia wszystkich wymagań, chociaż wyraził wstępnie chęć współpracy, żeby doprowadzić wszystko do odpowiedniego standardu. Może nie umiem szukać, jakaś ta wyszukiwarka dziwna.

Oto streszczenie standardu usuwania zawartego w powyższym pdf-ie:
* (Safe removal of amalgam fillings) Podczas usuwania amalgamatu groźne są opary rtęci powstałe na skutek wytwarzania się wysokiej temperatury przy borowaniu.

Mój komentarz: Każda plomba amalgamatowa będzie musiała kiedyś zostać usunięta - po prostu jej czas użytkowania się skończy. Tak więc każdy zostanie narażony na zatrucie rtęcią podczas usuwania. Chociażby z tego wynika, że dentyści nie mówią do końca prawdy, zapewniając o bezpieczeństwie amalgamatów -
nawet pomijając tu sprawę wydzielania się rtęci podczas normalnego użytkowania (gryzienia). Badania tego tematu nie są tak zupełnie jednoznaczne, ale lepiej dmuchać na zimne i nie stosować amalgamatu, niż stosować i później tego żałować. Zresztą na tym forum nie muszę nikogo przekonywać, chciałem tylko dać jeden argument (ten o usuwaniu) w przekonywaniu dentystów, którzy są najwyraźniej zaślepieni.
A poza tym nie rozumiem także tego - chcę zapłacić za bezpieczne usuwanie amalgamatu, nie chcę tego za darmo - więc czemu nikt nie chce dostarczyć mi takiej usługi, tylko przekonuje mnie, że amalgamat jest "cacy"?

* (Cut and chunk) Dentysta powinien po nacięciu amalgamatu (np. przecięciu na 4 części środkiem), odłupywać jego kawałki. W ten sposób o wiele mniej rtęci jest uwalniane do powietrza.
To może zrobić każdy dentysta.

* (Keep it cool) Chłodzenie wiertła wodą. Dostępne chyba w każdym uchwycie do wierteł, ale jeszcze musi być włączone na "wysoki bieg", tak aby jego sprawność była duża.

* (Suction!) Odsysanie powietrza z obszaru roboczego. Teoretycznie ssaki są u każdego dentysty (do odsysania śliny), ale to nie chodzi o takie. Zwracam na to uwagę.
Powinny to być odsysarki powietrza o dużej wydajności. Polecana jest w tym pdf-ie odsysarka o dużej wydajności, która zakładana jest na uchwyt do wierteł, tak że bardzo mało oparów ma szansę przedostać się do otaczającego powietrza.

* (Rubber dam or no rubber dam) U nas nazywany coferdam - pozwala odizolować obrabiany ząb od reszty buzi. Konieczny.

* (Cover the skin) Należy przykryć pacjenta, żeby nie osadzały się na nim cząsteczki rtęci rozrzucane przez wiertło. Można przykryć ręcznikiem papierowym, więc wszędzie jest to wykonalne. Przedstawia to rysunek na stronie 3.

* (Rubber gloves) Rękawiczki nie powinny być lateksowe, ponieważ rtęć przenika przez lateks. Ta wskazówka służy ochronie dentysty.

* (Supplemental air) Należy dostarczać powietrze (tlen?) za pomocą maski na nos, np takiej, jakiej stosuje się do podawania podtlenku azotu podczas narkozy.

* (Maintain clean air in the operatory) Chodzi o to, żeby wentylować cały gabinet, a także, żeby wylot wysysarki był gdzieś na zewnątrz i powietrze nie wracało do gabinetu.

**** Inne.

* (Nie wymienione w pdf, ale stosowane za granicą, chociaż na polskie warunki to byłoby chyba za wiele) Pomiar oporności galwanicznej plomb i usuwanie w kolejności tego pomiaru. Szczegółów nie znam.

* (Nie wymienione w pdf, ale stosowane za granicą, chociaż na polskie warunki to byłoby chyba za wiele) Jonizator - przyciąga jony rtęci w powietrzu i je usuwa.

* (Nie wymienione w pdf, ale do zastosowania na własną rękę) Węgiel aktywowany doustnie na pół godziny przed i po usuwaniu

* (Nie wymienione w pdf, ale do zastosowania na własną rękę) Zastrzyk z witaminy C (szczegółów na razie nie znam, muszę doczytać)


Tak więc podsumowując.
1. Prosiłbym o podanie dentysty, który usuwa amalgamaty spełniając powyższe standardy lub który chciałby je u siebie wprowadzić.
2. Prosiłbym także o wyrażanie zainteresowania tym pomysłem (czyli po prostu: chętni do usuwania amalgamatów w bezpieczny sposób zgłaszajcie się  '<img'> ). Mógłbym wtedy zapewnić dentystę, że wprowadzenie powyższych standardów będzie miało dla niego sens finansowy.

Mam nadzieję, że uda się znaleźć takiego dentystę, ponieważ niedobrze ze mną, a jechać z tym za granicę, to byłby wielki problem, także finansowy.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Biggero

PS. Mieszkam w Warszawie, więc preferowałbym dentystów z tych okolic, ale
niekoniecznie.


Do tego:

AM_magister, mam dla Ciebie jedną podstawową radę w kwestii usuwania wypełnień amalgamatowych, a mianowicie poczytaj, jak taki zabieg powinien być wykonany fachowo i spróbuj znaleźć stomatologa, który wykona to w taki sposób. Myślę, że nawet specjalne przygotowanie się poprzez zażywanie wcześniej różnych preparatów nic nie pomoże, jeżeli zabieg zostanie wykonany niewłaściwie. Wiem, co piszę, bo od kilku miesięcy próbuję przywrócić mój organizm do równowagi po takim niefortunnym usuwaniu amalgamatów. Poniżej kilka linków do filmów o fachowych zabiegach, tylko obawiam się, że w Polsce to tylko marzenie.
http://www.youtube.com/watch?v=MgIUrj7s3PA    
http://www.youtube.com/watch?v=4qvNf4NVZvI&feature=related

Ja wiem jedno na pewno - że moja wspaniała przygoda z ideą forum Biosłone, z piciem MO i pozostałymi zmianami w moim codziennym funkcjonowaniu sprawiła, że mój organizm jest już na tyle silny, że radzi sobie z tą trudną sytuacją całkiem nieźle, aczkolwiek mam za sobą kilka trudnych miesięcy.

Zapisane

VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
wiadomości: 645

« Odpowiedz #23 : 04-09-2014, 19:25 »


No toś gościa uspokoił na amen.
Zwłaszcza 10cm rura wyciągu i maski robią solidne wrażenie.
(poniżej fotka z tego filmiku, o ile się załaduje)

« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:12 wysłane przez Kamil » Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 02.12.2015
Miejsce pobytu: Lublin
wiadomości: 61

« Odpowiedz #24 : 04-09-2014, 21:32 »

Co mam zrozumieć poprzez zmianę składu śliny ?

No właśnie ciężko z takim specjalistą który wymieni mi na białą tak jak jest to ukazane na zdjęciu. Chciałbym zacząć się oczyszczać, a z tą rtęcią to niemożliwe... Co tu robić? Ryzykować i usuwać kolejne 3 tak jak to zostało zrobione z jedną?
« Ostatnia zmiana: 05-09-2014, 10:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Miejsce pobytu: łódzkie
wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #25 : 05-09-2014, 06:47 »

Porozmawiać z ambitnym stomatologiem. Może na zasadzie "potrzeba matką wynalazku" zorganizuje to trochę lepiej. Coraz więcej osób w społeczeństwie jest świadomych i będzie szukało takiego specjalisty, który podoła "zachciankom klienta i wymogom rynku".
« Ostatnia zmiana: 05-09-2014, 15:06 wysłane przez Agata » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 02.12.2015
Miejsce pobytu: Lublin
wiadomości: 61

« Odpowiedz #26 : 07-09-2014, 21:06 »

Niestety podzwoniłem i nikt nie jest w stanie zapewnić takiej akcji z maską...
Jak myślicie? Lepiej usunąć te plomby? Jeszcze 3 mi zostały do końca. Czy męczyć się z nimi?
« Ostatnia zmiana: 13-09-2014, 12:03 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Miejsce pobytu: łódzkie
wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #27 : 08-09-2014, 18:34 »

Ja bym usunęła. Moje też poszły w nieprofesjonalny sposób, tyle, że w wyniku mojej nieświadomości zagrożeń związanych z procesem usuwania.
Wydaje mi się, że posiadanie takich plomb przez wiele następnych lat, to większe zło dla organizmu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Miejsce pobytu: Gdynia
wiadomości: 227

« Odpowiedz #28 : 08-09-2014, 19:55 »

Żonka miała około 5 lat temu też wymieniane 2 stare plomby w podobny sposób jak ty Symanczi (czyli bez interwencji plutonu przeciwchemicznego jak na zdjęciu). Żyje do dziś i ma się dobrze a nawet lepiej bo teraz ma plomby jasne smile Ja bym usunął i zajął głowę czym innym....
Zapisane
Ibay
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 14/04/2009
Miejsce pobytu: malopolskie
wiadomości: 35

« Odpowiedz #29 : 16-11-2021, 18:32 »

Witam,
Od kill lat zgrzytam na zębach w nocy podczas snu. Budze sie rano z bólami dziaseł. Ostatnio mocno się to nasiliło i zgrzytam w ciągu dnia. Sporo zebów juz "zjadłem" i obawiam sie co bedzie dalej.
Miał ktoś z Was podobny problem? Poradziliście sobie z tym?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #30 : 16-11-2021, 21:30 »

Są nakładki na zęby przeciw zgrzytaniu. Porozmawiaj ze swoim dentystą, żeby Ci coś takiego wykonał.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Miejsce pobytu: Myszków
wiadomości: 587

« Odpowiedz #31 : 17-11-2021, 14:49 »

Jak skończyłem uprawę pieczarek to miałem czas zająć się zdrowiem. Zacząłem od leczenia zębów. Dentysta powiedział, że zjadłem zęby. Nie rozumiałem o czym on mówi, więc zapytałem z czego to wynika, że zjadłem zęby. Pytam czy jadłem twarde pokarmy, czy mam miękkie zęby?. Dentysta powiedział, że mam pasożyty i zgrzytam zębami. Przypomniało mi się, że jak byłem w wojsku to mówili, że w nocy zgrzytam zębami.
Przyczyna zgrzytania zębami to PASOŻYTY. 
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
wiadomości: 767

« Odpowiedz #32 : 18-11-2021, 08:48 »

Witam,
Od kill lat zgrzytam na zębach w nocy podczas snu. Budze sie rano z bólami dziaseł. Ostatnio mocno się to nasiliło i zgrzytam w ciągu dnia. Sporo zebów juz "zjadłem" i obawiam sie co bedzie dalej.
Miał ktoś z Was podobny problem? Poradziliście sobie z tym?
Warto udać się do ortodonty na wizytę kontrolną.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
wiadomości: 1.097

« Odpowiedz #33 : 18-11-2021, 09:28 »

W niektórych przypadkach borelioza rzuca się na zęby. Ani dentysta, ani ortodonta niewiele wtedy pomoże. Charakterystycznymi objawami są: szybkie ścieranie się zębów, ból zęba wyleczonego kanałowo i psucie od środka.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!