Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozlegle blizny - jak je zlikwidować?  (Przeczytany 20611 razy)
Urszulka
« : 09-01-2008, 07:48 »

Mam na buzi blizny - są to znamiona po czyrakach. Używałam cepan i inne, ale jak na razie są mało skuteczne.
Czy jest jakiś bardzo skuteczny i w dodatku niezbyt kosztowny sposób na likwidację głębokich przerostowych blizn?
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 19:53 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #1 : 09-01-2008, 11:05 »

Urszulko, spróbuj może maśc "Scaldex",   www.owocointment.net   - pozdrawiam! smile
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Urszulka
« Odpowiedz #2 : 11-01-2008, 07:17 »

Bardzo dziekuje. jednakze nie moge uzywac antybiotykow - tylko naturalne skladniaki. Ale, bardzo dziekuje
Zapisane
joanna_ja
« Odpowiedz #3 : 11-01-2008, 09:56 »

Urszulka, jest w aptece maść firmy AZ Medica- perła inków. Polecam Ci ją kupić i smarować się nią. W likwidacji blizn ( rozstępów zresztą też) najważniejszy jest masaż. Polecam długie masowanie tych miejsc. Krem kosztuje ok. 50 zł. Jeśli nie masz tyle pieniędzy akurat na ten cel, to proponuje olej (jaki masz) i masaże na tym oleju.
W gabinecie kosmetycznym możesz wypróbować mikrodermabrazję.
Zapisane
Urszulka
« Odpowiedz #4 : 11-01-2008, 10:15 »

joanna_ja...bardzo dziekuje......kazda wskazowka jest mi pomocna. Niestety rzeczywiscie na perle inkow pieniazkow nie mam a blizny mam na twarzy......olejem smaruje ale mysle ze to bardzo dluga i ciezka praca mnie czeka....
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #5 : 11-01-2008, 10:40 »

Urszulko, nie wiem czy to do mnie- ale Scaldex- to nie antybiotyk, to maść ziołowo- propolisowa, polskiego lekarza dr Mariana Owoca z Brzozowa. maśc leczy trązik, opryszczę, grzybicę, dobra na ukąszenia, półpaśca. Leczy oparzenia- bez śladu ("Nieznany Świat " 12/2007). Więc pomyślałam, że można by spróbować. Pozdrawiam  smile
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Urszulka
« Odpowiedz #6 : 11-01-2008, 10:49 »

evaaB....Ja skolei wyczytalam ze jest tam tez dawka antybiotyku.....zaraz znajde i wkleje.....chyba ze sa dwie masci o tej samej nazwie.....

Scaldex maść do stosowania na skórę jest połączeniem substancji pochodzenia naturalnego, antybiotyku o szerokim zakresie działania i witaminy A.
Skojarzone działanie substancji biologicznie czynnych zawartych w wyciągu propolisu, kwiatu nagietka i bacytracyny decyduje o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych preparatu. Lek działa odkażająco, przyczynia się do szybszego oczyszczania ran z produktów przemiany materii i elementów martwiczych.
Witamina A przyspiesza procesy odnowy uszkodzonej tkanki.

Byc moze wlasnie chodzi o naturalny antybiotyk......mysle ze nie zrozumialam ....
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #7 : 21-01-2008, 17:31 »

Znalazłam coś takiego o maści M.Owoca:
http://ww6.tvp.pl/400,20071212619031.strona
chyba o to Ewie chodziło? Urszulko i masz rację został tam dodany antybiotyk... :zalamany:
Ta kuracja do tanich nie należała, przynajmniej w 2000 r. Jak jest teraz, nie wiem. ...
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #8 : 21-01-2008, 18:31 »

Masz raję Kasiu  :luka: - nie znałam tej str. ani szczegółowego składu, dzięki  smile
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
poetry
« Odpowiedz #9 : 07-08-2009, 15:21 »

Również mam blizny na twarzy po wypadku, już od 4 lat. Stosowałam contratubex, maść z silikonem, mikrodermabrazję, maść odżywczą sporządzoną w aptece z przepisu dermatologa (ogólnie odżywcza, wit A i E).
Ostatnio smaruję te miejsca moczem, zauważyłam, że na nowo zaczynają swędzieć, co mnie cieszy, gdyż jest to oznaką gojenia się.
Bardzo mi zależy na zniknięciu tych blizn. Efekty są zadowalające ale jak dla mnie niedostateczne.
Chyba najbardziej zadowolona byłam z mikrodermabrazji, choć to kosztowe, ale dało duużą poprawę.
« Ostatnia zmiana: 07-08-2009, 18:22 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #10 : 07-08-2009, 18:21 »

Jak miną 3 miesiące MO, KB i o ile wdrożysz w międzyczasie DP, a nie będzie jakichś ekstremalnych objawów oczyszczania, to może Lacky coś dla Ciebie wymyśli. Zacznij zapisywać i analizować swój stan, opisuj to wszystko na forum - tym przekonasz Lacky'ego, że można Ci zaufać. Lacky od pewnego czasu eksperymentuje z propolisem i innymi sposobami, ale na pewno nie zgodzi się wprowadzić u Ciebie żadnej ze swoich receptur, dopóki Twój organizm się trochę nie oczyści.

Na razie zainteresuj się żyworódką.
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=2421.0
http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=4603.0
Z maści wypróbuj Traumeel.
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #11 : 07-08-2009, 21:38 »

Dzięki Grażynko za odpowiedź, na pewno wypróbuję maść a i o żyworódce nie zapomnę. Jeśli chodzi o blizny to jak widzisz nawet moczu się nie zawahałam użyć:)
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #12 : 07-08-2009, 22:35 »

Bardzo słusznie smile.
Zapisane
poetry
« Odpowiedz #13 : 10-08-2009, 15:13 »

Hurra, zdobyłam szczepki żyworódki. Co prawda jeszcze muszę poczekać, by mi urosły, ale dzięki Grażynko, że mi zwróciłaś uwagę na tę roślinę, której wcześniej nie znałam. Dostałam też 2 liście, zrobię sobie krople:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!