Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anginy, katar, gorączka - wiecznie nawracają  (Przeczytany 10888 razy)
Cyborg
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« : 29-11-2012, 22:13 »

 
Długo się wahałem, w którym dziale napisać, ale padło na ten. Do rzeczy jednak.
Nie chorowałem od bardzo wielu lat. Natomiast od Świąt Wielkanocnych, w tym roku, choruję regularnie. Problemy zaczęły się w marcu. Myślałem, że to wina pracy (klimatyzacja) którą skończyłem, ale chyba jednak nie. Była to angina ropna.
Po dawce antybiotyku - bez zmian, kolejna dawka. Było lepiej, jakoś do maja - pod koniec maja znów antybiotyki, tym razem podwójne (doustnie i zastrzyki). Wyrwałem ósemkę, bo myślałem, że to od niej. Po powrocie do domu z ucha zaczęła lecieć ciecz żółta i czerwona. Ostre zapalenie ucha, antybiotyk. Do września OK, we wrześniu znów, ale nie dostałem antybiotyku, tylko leki na wzmocnienie. 3 dawki, po 10 tabletek, 20 dni przerwy. I w miarę OK.
Ale to gardło nadal mnie boli. To nie jest normalne, nie krzyczę, nie piję nic zimnego. Mało tego, czasem i ucho boli, mimo wyrwanego zęba. Nie wiem, co mam robić. Odechciało mi się chodzić do lekarzy i wyrzucać kasę w błoto.
Proszę o jakieś rady. Nie mogę sobie na choroby pozwolić.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2012, 09:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #1 : 29-11-2012, 22:39 »

Rada taka, jak zwykle: zapoznaj się najpierw z treścią artykułów na portalu i samo to powinno sporo pomóc. Potem będzie można próbować ustalać dalsze kroki, ale sądzę, że sam się domyślisz. Powodzenia.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #2 : 29-11-2012, 22:52 »

Cytat
Nie mogę sobie na choroby pozwolić.
http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #3 : 29-11-2012, 22:53 »

Nie mogę sobie na choroby pozwolić.
To na zdrowie Twój organizm Ci nie pozwoli.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Cyborg
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #4 : 30-11-2012, 10:34 »

Cytat
Nie mogę sobie na choroby pozwolić.
http://portal.Bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych
Dzięki wielkie za linka. Na pewno się zapoznam.
Zapisane
Canvy
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuje
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #5 : 17-12-2012, 17:42 »

A jak u 3 letniego dziecka postąpić? Nic konkretnego tu nie znalazłam. Mały od października ma czwarty raz zapalenie gardła i gorączkuje do 40 stopni. Dwa antybiotyki dostał i dziś pan dochtór trzeci wypisał. Ale mu nie dam i potrzebuję od was pomocy.

« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 19:09 wysłane przez Agata » Zapisane
Travis
« Odpowiedz #6 : 17-12-2012, 19:06 »

A jak u 3 letniego dziecka postapic. Nic konkretnego tu nie znalazlam. Maly od pzdziernika ma czwarty  raz zapalenie galdla i goraczkuje do 40 stopni. Dwa antybiotyki dostal i dzis pan dochtór trzeci wypisal. Ale mu nie dam i potrzebuje od was pomocy.
Potrzebujesz wiedzy, i sama musisz sobie pomóc by ją przyswoić. Na początek zacznij karmić dziecko według ZZO, i koniecznie wyeliminuj gluten. Choroby infekcyjne, szczególnie u dzieci, są bardzo istotnym czynnikiem, pozwalającym zachować zdrowie. Jednak od ilości toksycznych, chorobotwórczych szczepień i leków oraz sposobu odżywiania zależy, w jaki sposób organizm dziecka poradzi sobie z prozdrowotnymi chorobami wieku dziecięcego, i czy w ogóle.

Trzy lata do zdrowia
Istota chorób infekcyjnych
Prozdrowotna rola chorób wieku dziecięcego
Lektura podstawowa

To na początek. Ale jeżeli nie chcesz dziecku i sobie życia marnować, to bez lektury całego portalu, czy też książek się nie obędzie.

Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #7 : 17-12-2012, 23:14 »

Canvy poza tym co napisał Ci Travis, to zwróć uwagę na to, że na naszym forum są specjalne działy dla rodziców i dzieci. Poczytaj tam odpowiednie wątki, na pewno Ci się to przyda.
Zapisane
Canvy
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuje
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #8 : 18-12-2012, 14:55 »

Dziękuję bardzo, będę miała co czytać. Pierwszy tom książki już przeczytałam. Nie wszystko zrozumiałam, z tego powodu czytam drugi raz. Trochę mam problemy z językiem polskim i dlatego poprosiłam o pomoc. Dzięki Wam jeszcze raz.
Jedno pytanie mam, jak zrozumiałam dobrze, to od czym mniejszej dawki MO się zaczyna, tym mniejsze są objawy oczyszczania?
Aha - jeszcze jedno, kiedy jestem chora i dziecko, to nie możemy zacząć pić MO?
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 19:40 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #9 : 18-12-2012, 16:29 »

Jeśli teraz przechodzicie infekcję, to należy poczekać z MO. Najlepiej zacząć od mniejszej dawki MO, szczególnie istotne jest to u dzieci.
"Aby uniknąć zbyt gwałtownej reakcji organizmu na początku, kurację lepiej jest rozpocząć od ¼ zalecanej dawki, następnie po tygodniu, dwóch (gdyby wystąpiły gwałtowne reakcje to później, po ich ustąpieniu), można zwiększyć ilość składników do ½ pełnej dawki. Następnie, stosując te same środki ostrożności, można zwiększyć ilość składników do ¾ pełnej dawki. Dopiero gdy ta ilość nie wywoła zbyt gwałtownych reakcji (albo miną), można zastosować pełną zalecaną dawkę."
Reszta tutaj, łącznie z tym jakie dawki są dla dzieci: http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura

Poza tym zwróć uwagę, że MO to skrót i należy go pisać z wielkimi literami.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #10 : 18-12-2012, 17:05 »

Cytat
Pierwszy tom ksiazki juz przeczytalam. Niw wszystko zrozumialam, z tego powodu czytam drugi raz. Troche mam problemy z jezykiem Polskim i dlatego poprosilam o pomoc.

To jest postawa.
Zapisane
Canvy
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuje
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #11 : 18-12-2012, 19:21 »

Dziękuję jeszcze raz. Jak MO smile robić i stosować to już wiem. Tylko że nie wiedziałam jak przy chorobie.
Jeszcze mam jedno pytanie. Wy jesteście tu opanowani w temacie. Mój starszy syn ma astmę. W książce nic nie znalazłam i tu na forum też nie. Może moglibyście mi na ten temat coś polecić?
« Ostatnia zmiana: 23-12-2012, 19:04 wysłane przez Agata » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 18-12-2012, 19:34 »

Przeczytaj, proszę, artykuł i popraw swój post. Masz na to dwie godziny. smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!