Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 17:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Infekcja wirusowa u 6-latka?  (Przeczytany 59457 razy)
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #60 : 17-12-2012, 21:51 »

A może te dzieci w czasie wojny i po wojnie były niedożywione? Miały słabą śledzionę i przez to dochodziło do gromadzenia się wilgoci z objawami takimi jak obrzęki, śluz, zatrzymanie płynów itd.? Myślę, że przy zdrowym układzie pokarmowym, przy właściwym wsparciu, czyli podaży z zewnątrz, nie dochodzi do zapalenia ucha.
Uważam, że główna przyczyną jest kłopot ze śledzioną, która w wyniku osłabienia nie transportuje nadmiaru płynów i nie wspomaga ich usuwania z ciała.
Często podawane dziecku dania, takie jak serki, twarożki, lody (zwłaszcza wysokoprzetworzane podawane zimą) najczęściej z bananami, gwarantuje zapalenie ucha u każdego dziecka.
Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Agutkaz
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.12.2012
Skąd: okolice Łodzi/Lublin
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #61 : 17-12-2012, 22:11 »

Z pierwszą częścią mogę się zgodzić, ale co do ostatniego zdania to niekoniecznie, chyba że jestem wyjątkiem od reguły. smile W sumie jeszcze do niedawna piłam mleko i jadłam przetwory mleczne w hurtowych ilościach, duuużo słodkości i glutenu, a zapalenia uszu nigdy nie miałam, nawet jako dziecko. Za to inne dolegliwości jak najbardziej (alergia, choroby górnych dróg oddechowych...). To chyba zależy już od organizmu jaką drogą zechce się oczyszczać.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 22:21 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Mama Maćka (6,5 l.) i Milenki (3 l.)
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!