Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kamica pęcherzyka żółciowego  (Przeczytany 22743 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« : 16-12-2012, 14:27 »

Będąc z bólem pępka w szpitalu, zrobili USG brzucha (pierwszy raz miałam takie badanie).
USG pokazało w pęcherzyku żółciowym trzy kamienie. Dwa po 2,5 cm, trzeci 3 cm.
Zalecił dietę i leczenie operacyjne w trybie planowanym.
Zaznaczam, że nigdy nic mnie nie bolało i nie boli w związku z tymi kamieniami. Wyniki mam super.
Co robić? MO i KB nie przerwałam, bo z jelitami jest ok, tylko okolice pępka obolałe.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 19:08 wysłane przez Agata » Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #1 : 16-12-2012, 15:21 »

Ja bym się zastanowił, czy nie warto się wybrać do lekarza medycyny chińskiej (Mój teść takimi właśnie chińskimi lekami wyleczył kamicę nerkową).
A jeżeli nie to może zioła od Bonifratrów.
Myślę, że trzeba się też zastanowić, skąd się wzięły te kamienie? Czy nie jest to efekt zbyt tłustej (tak tu promowanej) diety?

P.S.
(Ciekaw jestem jak szybko mój post zostanie usunięty lub wyśmiany)
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 15:26 wysłane przez K'lara » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 16-12-2012, 15:28 »

Cytat
Czy nie jest to efekt zbyt tłustej (tak tu promowanej) diety?
Tu jest promowana tłusta dieta? Fora ci sie pomyliły. Ja właśnie z takiej diety przeszedłem na ZZO i powoli dochodzę do siebie

Cytat
Co robić? MO i KB nie przerwałam, bo z jelitami jest ok, tylko okolice pępka obolałe.
Operacja to ostateczność. Wróć do oliwy z oliwek, może dołącz koktajle cytrynowe.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 19:10 wysłane przez Agata » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #3 : 16-12-2012, 15:41 »

P.S.
(Ciekaw jestem jak szybko mój post zostanie usunięty lub wyśmiany)

Wyśmiany nie ale skrytykowany być powinien.

Miałam kamienie w woreczku żółciowym. Proponowano mi operację mówiąc, że im wcześniej tym lepiej...
W trakcie stosowania metod Biosłone, przeszłam dwukrotnie oczyszczanie pęcherzyka:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=13937.0
Robiłam USG - czysto.
Moja mama również miała kamienie w woreczku żółciowym (duże i liczne) ponieważ nie dawały one objawów bólowych to nic z nimi nigdy nie robiła.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24632.msg172202#msg172202

Dodam, że przed Biosłone unikałam tłuszczu jak ognia.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 15:53 wysłane przez K'lara » Zapisane

Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #4 : 16-12-2012, 15:54 »

Cytat
Ja bym się zastanowił, czy nie warto się wybrać do lekarza medycyny chińskiej (Mój teść takimi właśnie chińskimi lekami wyleczył kamicę nerkową).
A jeżeli nie to może zioła od Bonifratrów.
Myślę, że trzeba się też zastanowić, skąd się wzięły te kamienie? Czy nie jest to efekt zbyt tłustej (tak tu promowanej) diety?
Haha.

Cytat
P.S.
(Ciekaw jestem jak szybko mój post zostanie usunięty lub wyśmiany)
Już (nieco ponad pół godziny).

A tak na poważnie, może warto uściślić, co rozumiemy przez tłustą dietę? Nie wiem jak inni, ale mnie się takie pojęcie wydaje nieco enigmatyczne. Nie boję się tłuszczu, ale nie mam pojęcia, czy to, co jem można nazwać tłustym jedzeniem.


Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 16-12-2012, 16:38 »

Ja tłusto nie jadam. Jem mięso z przewagą surowek. Jest super, świadczą o tym moje wyniki.
Ja musiałam z tymi kamieniami tutaj przyjść. One są starsze ode mnie. Muszę się z tym przespać, pomyśleć jak je wyprosić.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 19:59 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 16-12-2012, 16:40 »

Cytat
(Ciekaw jestem jak szybko mój post zostanie usunięty lub wyśmiany)
Czyli zdajesz sobie sprawę z tego, że wypisujesz durnoty a mimo to je wypisujesz?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #7 : 16-12-2012, 16:57 »


Myślę, że trzeba się też zastanowić, skąd się wzięły te kamienie? Czy nie jest to efekt zbyt tłustej (tak tu promowanej) diety?

Wprost przeciwnie, te kamienie to prawdopodobnie skutek zbyt mało tłustej diety.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #8 : 16-12-2012, 20:02 »

Kozaczku,
Posłuchaj rady Scorupiona, jest OK. Mój znajomy (niestosujący zasad biosłonejskich) usunął osobiście swoje kamienie w nerkach poprzez popijanie przez kilka miesięcy na czczo octu jabłkowego.
Kwas rozpuszcza sole - więc włącz do swojej diety więcej kwaśnych dodatków, a będzie dobrze. smile
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 09:28 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #9 : 16-12-2012, 21:45 »

Nie pamiętam, czy to było na forum, ale czytałem o tym, że jacyś Bracia polecali właśnie picie oliwy na czczo. Podobno jest świetnym rozpuszczalnikiem kamieni. Możesz więc spróbować wrócić do MO z oliwą i dodawać trochę więcej oliwy.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #10 : 16-12-2012, 22:05 »

Baaaaaaaaardzo dzięki za rady.
Też chodzi mi po głowie, to co podpowiedział Scorupion.
Na razie muszę dojść do siebie po tym ataku przepukliny, wszystko mam obolałe.
Jestem przekonana, że to skutki przed Biosłone. Ten artykuł też mi wskazał wyraźnie, że kiedyś błądziłam:
- https://www.google.com/url?q=http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/05/25/blog/kamienie-zolciowe-jak-sie-ich-pozbyc-bez-operacji/&sa=U&ei=gzbOUILQO8WKhQfj9IBg&ved=0CAgQFjAA&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNGQGwWG7Qz2La1o5pf97ur049I63g
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 22:16 wysłane przez Agata » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #11 : 16-12-2012, 22:25 »

Z tego artykułu:

Cytat
Objawy które opisałem sprawiają, że większość osób (i co najgorsze także lekarzy) uznaje, że przyczyną powstawania kamieni jest nadmiar tłuszczu w diecie, podczas gdy fakty wynikające z tego procesu są dokładnie odwrotne:

    zbyt mało tłuszczu sprawia, że pęcherzyk żółciowy nie jest regularnie opróżniany, przez co dochodzi do kondensacji żółci i krystalizowania się złogów.

To właśnie osoby, które są na niskotłuszczowej diecie (unikają tłuszczu zwierzęcego, roślinnego, orzechów itp) cierpią z powodu kamieni żółciowych zaraz po spożyciu dowolnego tłuszczu w nieco większej ilości.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #12 : 16-12-2012, 23:05 »

Cytat
Wprost przeciwnie, te kamienie to prawdopodobnie skutek zbyt mało tłustej diety.
Z tego artykułu:

Cytat
Objawy które opisałem sprawiają, że większość osób (i co najgorsze także lekarzy) uznaje, że przyczyną powstawania kamieni jest nadmiar tłuszczu w diecie, podczas gdy fakty wynikające z tego procesu są dokładnie odwrotne:

    zbyt mało tłuszczu sprawia, że pęcherzyk żółciowy nie jest regularnie opróżniany, przez co dochodzi do kondensacji żółci i krystalizowania się złogów.

To właśnie osoby, które są na niskotłuszczowej diecie (unikają tłuszczu zwierzęcego, roślinnego, orzechów itp) cierpią z powodu kamieni żółciowych zaraz po spożyciu dowolnego tłuszczu w nieco większej ilości.
Wynika z tego, że jedzenie systematycznie potraw z pewną ilością tłuszczu powoduje, że żółć zmienia swój skład chemiczny, na taki, w którym złogi (kamienie żółciowe) rozpuszczają się samoistnie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #13 : 01-01-2013, 21:44 »

Ze szpitalnym USG byłam u specjalisty w Medicusie na rozmowie. Nic ciekawego nie powiedział, tylko strachy, że jak woreczka nie wyrzucę, to można nawet raka dostać.
Spróbuję go ocalić, gdyż  ja wiem, ze człowiek bez woreczka żółciowego, to jak samochód bez drzwi, oni  nie! Operację uważam za ostateczność. na razie cisza, nic nie boli.
Dzisiaj zaczęłam pić MO z oliwą z oliwek i KC. Pierwszy tydzień bedę piła po jednym, jak bedzie ok, to po tygodniu po dwa.
Mam pytanie. Pijąc KB dodawałam łyżeczkę ostropestu oraz naprzemiennie, jeden dzień łyżeczkę maku lub sezamu. Czy przez 3 miesiące mam nic nie dodawać.
Zapisane
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #14 : 04-03-2019, 19:47 »

Piszą m.in. o Bioslone
https://oczymlekarze.pl/porady/z-notatnika-starego-doktora/2932-kamica-zolciowa
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!