Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 21:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o poradę  (Przeczytany 66660 razy)
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« : 17-12-2012, 12:06 »

Chciałabym krótko opisać swój przypadek i jeżeli to możliwe proszę o rady i sugestie, co dalej. Otóż od ok. 10 lat mam alergię prawdopodobnie na kurz (prawdopodobnie, bo testy skórne nie wyszły, a kurz stwierdzono z krwi). Od tego czasu biorę codziennie alertec/zyrtec. Gdy próbuję odstawić na 1-2 dni, to kończy się opuchnięciem powiek. Innych objawów nie było, tylko na wiosnę i lato trochę kichania. Od dwóch miesięcy suchy kaszel tylko w dzień. Żywienie tradycyjne z glutenem.
Od 3.12.12 biorę pół dawki MO + KB + DP. Przez te dwa tygodnie było całkiem ciekawie, jak odstawiłam gluten po dwóch dniach przestałam kaszleć, jednak chyba pod wpływem MO po kolejnych trzech kaszel wrócił, zrobił mi się na plecach mały ropniak. Byłam senna, z czego bardzo byłam zadowolona, bo przesypiałam całe noce, co wcześniej rzadko mi się zdarzało. Po 12 dniach obudziłam się z twarzą i powiekami opuchniętymi, wysypką na twarzy, egzemą. Oczywiście tego dnia jeszcze wypiłam MO, ale na drugi dzień już odstawiłam, bo reakcje jeszcze bardziej się pogłębiły. Niestety, ale cały ten czas jestem na Alertecu. Od dwóch dni nie piję MO. Oczy mam tak spuchnięte, że nie poszłam do pracy, muszę wziąć L4. Zaczerwienienia na twarzy mniej swędzą i ogasają, tylko ta opuchlizna jest fatalna.
Jeżeli ktoś zechce mi pomóc, to proszę o sugestie, co robić dalej? Czy traktować to jako przypadek ciężkiej alergii? Czy muszę stosować dietę monotematyczną, jeżeli do tej pory nie zaobserwowałam na DP, żeby coś mi szkodziło? Jadłam wieprzowinę, drób, jaja, duuuużo kapusty, ogórki, marchew, dwa razy po pół banana na KB, trochę kaszy jaglanej i gryczanej. Proszę o rady.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 19:33 wysłane przez Agata » Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #1 : 17-12-2012, 15:36 »

Mój mąż też od wielu lat ma alergię na pyłki a także pewnie na inne produkty żywnościowe. Musisz zrozumieć jedną ważną rzecz - biorąc leki typu Zyrtec walczysz jedynie z objawami świadczącymi o zanieczyszczeniu twego organizmu.
Słowo alergia zostało wymyślone przez lekarzy, a tak naprawdę jest to reakcja obronna organizmu w celu wydalenia zanieczyszczeń jakie wytwarzają w Tobie głównie grzyby.
Powiem Ci co zastosował mój mąż w celu oczyszczenia organizmu i pozbycia się raz na zawsze alergii - przede wszystkim lewatywy, potem kuracja z wypiciem 200 cytryn, ssanie oleju, dieta rozdzielna z małą ilością chleba, 1 oczyszczanie wątroby olejem, obecnie od tygodnia odkąd poznałam to forum pijemy MO, trochę KB.
Być może zbyt dużo kuracji nałożyliśmy sobie naraz, ale chcieliśmy jak najszybciej poczuć się lepiej (jednocześnie były to tylko dwie kuracje - ssanie oleju plus coś innego, nigdy więcej; ssanie oleju trwa do pół roku a nie chcieliśmy czekać do kolejnej wiosny).
Objawy oczyszczania u męża były momentami bardzo cięzkie - gorączka, ból nóg, rąk, zero czucia w rękach, opuchlizna pod oczami, zaczerwienione oczy i wiele innych. Jednak udało mu się to przetrwać chodząc przy tym do pracy.
Jesli ty ciągle zażywasz leki na alergię i nie potrafisz bez nich funkcjonować to widocznie twój organizm jest bardziej zanieczyszczony, ja polecam Ci zmniejszyć dawkę MO do połowy, jesli jesteś przekonana to wprowadzić lewatywy (dla mnie są dużym krokiem naprzód, bo usuwasz z siebie sporo tego co wywołuje alergie). A objawy musisz po prostu przetrwać, tylko to gwarantuję Ci, że na stałe rozstaniesz się z alergią. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 20:35 wysłane przez Agata » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
scorupion
« Odpowiedz #2 : 17-12-2012, 15:49 »

Cytat
jesli jestes przekonana to wprowadzić lewatywy (dla mnie są dużym krokiem naprzód, bo usuwasz z siebie sporo tego co wywołuje alergie),  
A tam dużym, siedmiomilowym co najmniej i naprzód, ale w kierunku poważnych kłopotów.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 20:36 wysłane przez Agata » Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #3 : 17-12-2012, 15:56 »

Dlaczego tak uważasz? Wiele osób zaczynając od lewatywy wyleczyło się z raka.
Jakie są Twoim zdaniem negatywne skutki jej stosowania?
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #4 : 17-12-2012, 19:12 »

Bitwoman, z tego co widzę, to stosowaliście z mężem kuracje wg Srombaka. Ja niestety na niej się sparzyłam. Przyznam się, że również stosowałam lewatywy, a to z powodu alergii oraz kiepskiego wypróżniania. I jaki efekt? Było jeszcze gorzej! Zniszczyłam florę bakteryjną, którą następnie próbowałam ratować probiotykami, jednak dopiero jak przeszłam na DP i do każdego posiłku stosuję kopę surówki (kapusta świeża lub kiszona, ogórki) oraz raz dziennie KB, to teraz jest jak na razie ok. Pytanie moje jest takie: czy powinnam zastosować się do diety monotematycznej jak w przypadku ciężkiej alergii i jak w takiej sytuacji wygoić nadżerki bez MO? Rozumiem, że powinnam pić 50 ml alocitu, ale co z zasłoniętymi nadżerkami? Czy w takiej diecie stosuje się KB, jeżeli tak, to z czym?
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 20:38 wysłane przez Agata » Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #5 : 17-12-2012, 19:22 »

A tak przy okazji. Z wizyty u lekarza: o, nad tymi powiekami zebrał się jakiś płyn, trzeba zaraz podać steryd, jeden dzisiaj, drugi jutro. Oczywiście jakoś się wymiksowałam, nie po to się męczę z opuchlizną, ropiejącymi oczami, żeby teraz ładować w siebie steryd. Odstawiłam MO i biorę sam Alocit. Dobrze robię?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 17-12-2012, 19:29 »

Można na powieki zastosować okłady z altacetu - 1 tabletkę na szklankę wody.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #7 : 17-12-2012, 20:05 »

Dziękuję za poradę.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #8 : 17-12-2012, 23:47 »

Szkoda tylko, że wdaliście się w dyskusję nie z tą osobą, która potrzebuje wsparcia. Po dwóch tygodniach stosowania 1/2 dawki MO twarz mam jak poparzoną, oczy opuchnięte, do końca tygodnia mam L4. Poza tym czuję się całkiem dobrze, czasami jest mi zimno i mam dreszcze. Próbuję pisać krótko, zwięźle, na temat i nie powtarzać się. Czy dobrze myślę: odstawić MO, wdrożyć sam Alocit? Ale co z dietą i KB?
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #9 : 18-12-2012, 00:21 »

Ja na Twoim miejscu natychmiast odstawiłbym leki antyhistaminowe. Trzymałbym się ściśle pierwszego etapu DP.
MO na razie odstaw, a jeśli osłabną efekty oczyszczania, to zacznij od 1/4 dawki. Dobrze, że wzięłaś zwolnienie, odpoczynek będzie tu sprzymierzeńcem. W tej drodze do zdrowia najpierw musi być gorzej, żeby później było lepiej, zatem głowa do góry i do przodu. Podczas wolnego czasu spróbuj zgłębić wiedzę zamieszczoną na portalu - to bezcenne. Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 00:23 wysłane przez Jack » Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #10 : 18-12-2012, 09:15 »

Bystrooka, na jakiej podstawie uważasz, że zniszczyłaś naturalną mikroflorę? U mnie po pierwszym tygodniu rzeczywiście było jeszcze gorzej, za to po 3 tygodniach nastąpiła znaczna poprawa. W czasie stosowania lewatyw należy pić dużo kefiru, jeść sporo kiszonej kapusty oraz stosować probiotyki. Zgadzam się z tym,że Tombak o tym nie pisze, dlatego korzystam z zaleceń nie tylko jego ale także Gersona, Siemionowej  i wielu innych i wybieram to co wydaje mi się najodpowiedniejsze dla moich dolegliwości oraz dla mojego stylu życia i przede wszystkim cały czas obserwuję swój organizm.
Dal mnie najważniejsze jest to, że stosuję metody naturalne i widzę znaczną poprawę.
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
scorupion
« Odpowiedz #11 : 18-12-2012, 09:27 »

Cytat
dlatego korzystam z zaleceń nie tylko jego ale także Gersona, Siemionowej  i wielu innych i wybieram to co wydaje mi się najodpowiedniejsze dla moich dolegliwości oraz dla mojego stylu życia i przede wszystkim cały czas obserwuję swój organizm
Pomaga i dlatego znałazłaś się tutaj?
Mikroflora jest podstawą dobrego zdrowia, jej zniszczenie lewatywami wcześniej czy później skończy się chorobą. Nie ma innej możliwości. Probiotyki nie pomogą, bo niewdzięczne bakterie w nich zawarte nie chcą sie czepiać ścianek jelita i przelatują przez ciebie jak przez sito. Ale każdy ma prawo wyboru, śmiało możesz strzelić sobie lewatywę w przeróżnych kombinacjach codziennie po śniadaniu na przykład.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 09:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #12 : 18-12-2012, 09:39 »

Cytat
Musisz zrozumieć jedną ważną rzecz - biorąc leki typu Zyrtec walczysz jedynie z objawami świadczącymi o zanieczyszczeniu twego organizmu.

Cytat
U mnie po pierwszym tygodniu rzeczywiście było jeszcze gorzej, za to po 3 tygodniach nastąpiła znaczna poprawa. W czasie stosowania lewatyw należy pić dużo kefiru, jeść sporo kiszonej kapusty oraz stosować probiotyki.

Dal mnie najważniejsze jest to, że stosuję metody naturalne

Cytat
przede wszystkim lewatywy, potem kuracja z wypiciem 200 cytryn, ssanie oleju, dieta rozdzielna z małą ilością chleba, 1 oczyszczanie wątroby olejem, obecnie od tygodnia odkąd poznałam to forum pijemy MO, trochę KB.
Być może zbyt dużo kuracji nałożyliśmy sobie naraz, ale chcieliśmy jak najszybciej poczuć się lepiej

Cytat
lewatywy (dla mnie są dużym krokiem naprzód, bo usuwasz z siebie sporo tego co wywołuje alergie).


Czy to powyższe metody doprowadziły do tego wniosku?
Cytat
"Człowiek od­kry­wa siebie, kiedy zmie­rzy się z przeszkodami"

Co jest naturalnego we wlewaniu płynu do okrężnicy? Jakiś news ze świata nauki? Występuje to gdzieś w przyrodzie?
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 09:41 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #13 : 18-12-2012, 09:52 »

Widzę, że dyskusja ciągle zbacza na inne tory.
Jack: dzięki za wsparcie, gdybym odstawiła leki, to wyglądałabym ciągle tak jak teraz, a to chyba nie o to chodzi (ktoś musi pracować). Muszę najpierw doprowadzić układ pokarmowy to porządku i pod tym kątem były moje pytania, na które nie otrzymałam odpowiedzi. Trudno.
Bitwoman: nie chcę dyskutować na te tematy, bo to nie jest forum o lewatywach. Interesują mnie metody z tego forum. Ale fajnie, że zainteresowałaś się moim przypadkiem.
Po nocy i okładach polecanych przez Mistrza z altacetu poszło mi jeszcze trochę ropy z oczu, opuchlizna chyba ciągle taka sama, na szczęście zaczerwienienia na twarzy ogasają. Jak dojdę do siebie spróbuję na 1-2 dni odstawić lek i będę obserwować organizm. Na razie zostanę przy DP oraz KB.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #14 : 18-12-2012, 11:59 »

Probiotyki nie pomogą, bo niewdzięczne bakterie w nich zawarte nie chcą sie czepiać ścianek jelita i przelatują przez ciebie jak przez sito. Ale każdy ma prawo wyboru, śmiało możesz strzelić sobie lewatywę w przeróżnych kombinacjach codziennie po śniadaniu na przykład.
Na siłę nikogo uszczęśliwić nie da rady. Ale mam propozycję, jak zaoszczędzić trochę kasy na probiotykach. Najpierw probiotyki do żołądka, a po chwili lewatywka. I tak w kółko. Smacznego i... na zdrowie.msn-wink
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #15 : 18-12-2012, 12:48 »

Dochodzę do wniosku,że nie warto za dużo pisać
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #16 : 18-12-2012, 12:53 »

BRA-WO!
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 18-12-2012, 12:58 »

Dochodzę do wniosku,że nie warto za dużo pisać
Za dużo nie, ale poprawnie tak.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #18 : 18-12-2012, 16:42 »

Bystrooka, Jack już Ci doradził co masz robić. Na jakie pytanie jeszcze nie uzyskałaś odpowiedzi?
Co do diety, to wahasz się czy być na DP czy na monotematycznej? Jak mamy Ci powiedzieć, skoro niewiele wiemy? Czy masz jakieś reakcje na konkretne pokarmy? Jak uważasz, co powoduje opuchliznę, swędzenie i taki a nie inny stan skóry?
Przeczytaj ten artykuł i sama zastanów się czy dieta monotematyczna jest dla Ciebie wskazana.
http://portal.Bioslone.pl/dietamonotematyczna
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 21:20 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #19 : 19-12-2012, 09:17 »

Artykuł czytałam kilka razy. Nie zauważyłam, żeby jakieś konkretne pokarmy mnie uczulały, może uważnie tego nie obserwowałam. Teraz zacznę. Jestem na I etapie DP i tęsknię za kaszą jaglaną z miodem i jabłkiem, więc chyba przejdę na II etap DP. Jestem uczulona na roztocza i stąd oraz w wyniku oczyszczania wzięła się opuchlizna. Jak mogę odstawić leki, skoro od niedzieli nie piję MO, a ciągle jestem spuchnięta jak bańka mydlana? Jak odstawię leki, to nie będę mogła funkcjonować. Moje pytania dotyczyły tego, co mam konkretnie robić, żeby uporządkować swój system pokarmowy, wygoić nadżerki, ale bez MO. A może skupić się na oczyszczaniu twarzoczaszki i drogach oddechowych? Co najpierw? Nie chcę wdrażać wszystkiego, nie mogę brać kolejnego L4 po dwóch tygodniach! Tak naprawdę to nie wiem, czy jest to tylko alergia, czy może jeszcze coś innego, może niedoczynność tarczycy (objawy mogą na to wskazywać, badań nie robiłam), stąd są moje wątpliwości.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!