Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o poradę  (Przeczytany 66150 razy)
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #20 : 19-12-2012, 09:38 »

Zacznij ssanie oleju, najlepiej na czczo, objawy mogą się pogorszyć ale musisz to wytrzymać, jeśli nie będziesz dawać rady bez leków, to zażywaj ale tylko doraźnie, w każdym razie nie przerywaj ssania
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #21 : 19-12-2012, 16:22 »

Tak właśnie myślałam. Dzięki za wsparcie. Fajnie jest, gdy wszystko idzie "po myśli" i gładko, ale jak raptem coś wychodzi nie tak, to człowiek się gubi i szuka potwierdzenia.
Bitwoman: czy rzeczywiście twój małżonek wyszedł już z alergii, czy będziecie musieli poczekać do wiosny na sprawdzenie?
« Ostatnia zmiana: 19-12-2012, 16:29 wysłane przez Bystrooka » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #22 : 19-12-2012, 17:28 »

W marcu tego roku nagle odstawiłam leki antyhistaminowe, które brałam kilkanaście lat.(Różne) Byłam przekonana, że spowoduje to jakieś drastyczne objawy alergii. Nic podobnego. Objawy nie pogłębiły się, co mnie bardzo zdziwiło i zaskoczyło. Może dlatego, że jednocześnie odstawiłam gluten, żywność wysoko przetworzoną i inne śmieci typu słodycze.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #23 : 19-12-2012, 18:29 »

Ja też jestem alergikiem i astmatykiem i nie biorę leków, a brałam różne w życiu typu Zyrtek, Claritine, Budesonid, Avamys, Singulair10, Flixotide ito. Teraz nie biorę i jest ok. Jeśli jednak po sporym wysiłku dostaje ataku astmy - co jest naprawdę rzadkością - to mam rozkurczowy Ventolin i po 1 wdechu jest ok. Oczywiście alergolog powiedziała mi, że bez tych leków nie dam sobie rady.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #24 : 19-12-2012, 19:27 »

Bardzo się cieszę, że o tym piszecie i zazdroszczę tego stanu. Ja od ok. 10 lat biorę leki typu Alertec (na własną rękę) i próbowałam je dozować, ale w końcu biorę 1 tabl. dziennie i niestety, ale i to nie do końca pomaga. Od jakiegoś czasu miewam gorsze dni, kiedy puchną mi powieki (ale jest to stan, w którym normalnie egzystuję), są swędzące, piekące, a spojówki wyglądają tak, jakby miały stan zapalny. Do tej pory ratowałam się zwiększoną ilością wapna, kropelkami do oczu. Moim celem stało się pragnienie nieprzyjmowania ciągle tych leków, stąd moje poszukiwania w tym kierunku, aż trafiłam na Bioslone. Na chwilę obecną jestem trochę "rozchwiana" w swoim postanowieniu, ale jak dojdę do siebie, to spróbuję wdrożyć sam Alocit i oczywiście dieta. Przed nami święta. Jak radzicie sobie w tym czasie, bez pierożków, ciast i wina? Czy jesteście już na takim etapie, że możecie sobie na takie jedzenie pozwolić?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #25 : 20-12-2012, 08:30 »

A jeśli Twój organizm próbuje w tym momencie oczyścić oczodoły z ropy, to alertec nic nie pomoże, wręcz będzie przeszkadzał. Wystarczy przemywać ALOcitem kilka razy dziennie, nie dopuszczając do rozwoju infekcji. I jeszcze jedna uwaga: makijaż również blokuje oczyszczanie, bo kosmetyki zawierają mnóstwo p/bakteryjnych związków.
Masz wybór: zadbać o siebie, albo realizować głupie tradycje i przyzwyczajenia. Przyjemności można znaleźć  również innego rodzaju.
« Ostatnia zmiana: 20-12-2012, 08:32 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #26 : 20-12-2012, 08:45 »

Bystrooka, obecnie mąż praktycznie wyleczył się z alergii skórnej, która u niego objawiała się pękającą skórą, ranami, swędzeniem; miewał także czerwone piekące oczy, w czasie oczyszczania nawet całe opuchnięte. Jesli coś jeszcze tam u niego występuje to jedynie bardzo łagodne objawy leczenia, które wracają co jakiś czas ale w coraz mniejszym nasileniu.
Cały czas ssiemy olej (zamierzamy tak do pół roku). Co do alergii na pyłki czekamy na wiosnę.
W ostatnich latach mąż zażywał w sytuacjach krytycznych leki na alergię, jednak z moich i jego obserwacji niewiele one pomogły a nawet bardziej szkodziły, wywoływały senność i brak koncentracji.
Życzę wytrwałości w postanowieniach.
Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #27 : 20-12-2012, 08:53 »

Bystrooka, odstawienie glutenu nie jest takie trudne jak się wydaje. W Święta jest zawsze taki wybór potraw, że na pewno uda się Tobie unikać produktów mącznych. Ryby, kapusta, zupy, sałatki. Jeśli chodzi o słodycze, to jak zjesz garść orzechów, czy suszonych owoców, to nie będzie to przestępstwo jeśli nie jesteś na DP. Ja przyznam się, że jem makowiec, ale sam mak - spód wyrzucam zawsze.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #28 : 20-12-2012, 09:27 »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. W chorobie ma to ogromne znaczenie, a jakby nie patrzeć, jestem chora. Nie tylko chodzi o opuchnięte oczy i twarz, ale ogólny stan organizmu. Boli mnie głowa codziennie, na szczęście na głowę nie biorę tabletek. Zrozumcie, że ja naprawdę biorę leki tylko wtedy, kiedy muszę. Co do odstawienia glutenu, to przyszło mi to o dziwo całkiem dobrze. Nie wyobrażałam sobie jak można się najeść do syta bez chleba, a okazało się, że nie tylko można, ale po kilku dniach nawet te porcje są coraz mniejsze! Huraaaa! Zmagałam się ciągle z nadwagą, a tu kg lecą w dół. Super. Wiem, że w święta jest mnóstwo dobrego jedzenia, sama mam zamiar upiec po raz drugi 8-kg indyka...... Do tego rybka, śledzik, bigosik. Ale te pyszne pierogi........Trudno, poczekają.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #29 : 20-12-2012, 12:47 »

Cytat
Zrozumcie, że ja naprawdę biorę leki tylko wtedy, kiedy muszę.
Albo wydaje Ci się, że musisz. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #30 : 20-12-2012, 13:36 »

Odpowiednie odżywianie czyni cuda, a leki tylko wszystko niszczą - nawet te brane sporadycznie.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #31 : 20-12-2012, 16:54 »

Asia 61: hmmmmm... pewnie masz rację. Będę próbowała odstawić.
Domi5 : właśnie dlatego postawiłam na dobre odżywianie i z tego na razie nie zrezygnuję.

Mam jeszcze jedno pytanie. Będę teraz na II etapie DP. Do tego chcę stosować koniecznie koktajle i rano na czczo nie wiem czy 50 ml samego Alocitu, czy też Alocit z oliwą, bez cytryny? Boję się na razie wprowadzać MO ze względu na piorunujące działanie na mnie, ale nie chcę zrezygnować ze środka gojącego. Proszę podpowiedzcie co zastosować? Ja wiem, że trochę kombinuję, ale to chyba o to chodzi, żeby trochę metodą prób i błędów dojść do skutku?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #32 : 20-12-2012, 17:35 »

Spróbuj sam ALOcit 50 ml na czczo, godzinkę przed śniadaniem.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #33 : 20-12-2012, 17:36 »

na czczo nie wiem czy 50 ml samego Alocitu, czy też Alocit z oliwą, bez cytryny?
...Ja wiem, że trochę kombinuję, ale to chyba o to chodzi, żeby trochę metodą prób i błędów dojść do skutku?
Większość z nas kombinuje, bo każdy organizm jest inny i wymaga innego podejścia smile.
Nie ma sensu się spieszyć i jeśli zdecydujesz się na sam Alocit, to zaczynaj też od mniejszej dawki, aż dojdziesz do 50 ml (zobaczysz jak Twój organizm będzie reagował).
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #34 : 20-12-2012, 18:29 »

Z Alocitem nie można też przesadzać, organizm się przyzwyczai do środka gojącego i przestanie działać w pewnym momencie. Jak organizm źle znosi MO, to zmniejsz dawkę bądź zrób przerwę w stosowaniu. Chcesz na siłę coś robić, a czasami pauza czy zmiana dawki da więcej niż dokładanie działań czy modyfikowanie sprawdzonych metod.
Zapisane
Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #35 : 21-12-2012, 08:36 »

Jest 6-sty dzień, jak odstawiłam MO. Rano wyglądam jak świnka Pigi. Potem trochę się stabilizuje. Nie spodziewałam się, że opuchlizna może tak trzymać. Już zaczynam wątpić, czy to tylko działanie oczyszczające, ale teraz nie ma to znaczenia. Muszę dojść do siebie. Dzięki, w każdym bądź razie, za wskazówki. A może jestem uczulona na aloes i stąd taka reakcja? Już sama nie wiem, co o tym myśleć.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2012, 08:37 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #36 : 21-12-2012, 10:17 »

Wyrzuć z życia całą chemię (leki, śmieciowe jedzenie, kosmetyki), jedz prosto, tak abyś mogła wyciągać właściwe wnioski. MO mogła uruchomić toksyczne złogi, które mają na Ciebie wpływ alergizujący. Musisz to przetrwać. Tylko nie dokładaj. Pomyśl, czego jadłaś najwięcej (jakich leków).
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #37 : 21-12-2012, 10:43 »

A może jestem uczulona na aloes i stąd taka reakcja? Już sama nie wiem, co o tym myśleć.

Może tak być.
Zapisane

Bystrooka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #38 : 21-12-2012, 13:04 »

Od trzech tygodni staram się odżywiać zgodnie z I etapem DP. Od tygodnia (jak wystąpiły objawy) nie stosuję kosmetyków, lek biorę ten sam od lat, 1 tabl. na noc. Wcześniej nie miałam szczególnych objawów przy jedzeniu, może czasami przy niektórych kosmetykach. Wiem np., że maść z wit. A powoduje u mnie łzawienie i pieczenie spojówek.
Jeżeli to uczulenie na aloes, to d..a. Ale ja się nie poddam!
« Ostatnia zmiana: 22-12-2012, 12:28 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #39 : 21-12-2012, 15:27 »

Sporo osób ma uczulenie na aloes, wówczas można stosować MO sporządzoną z octu jabłkowego własnej roboty (zastępuje cytrynę i aloes) i oliwy. Objętość OJ - dwukrotnie większa niż oliwy.
« Ostatnia zmiana: 22-12-2012, 12:29 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!