Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepuszczalność jelitowa-artykuł  (Przeczytany 14075 razy)
brajan30
« : 25-12-2012, 01:19 »

Znalazłem fajny artykuł o przepuszczalności jelitowej, nie wiem czy w dobrym dziale go umieszczam, ale warto go przeczytać: http://cornetis.pl/pliki/PW/2006/3/PW_2006_3_188.pdf
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 25-12-2012, 01:51 »

Oj, nie zna się portalu...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #2 : 25-12-2012, 12:12 »

Brajan30 poprzez link do artykułu, chyba chciał pokazać bezsens medycyny. Czytając ten artykuł włos jeży się na głowie. Nie dość, że napisany tak, aby żaden leming nie mógł tego zrozumieć, to jeszcze wszystko praktycznie postawione na głowie. Z artykułu można się "dowiedzieć", że nasze zdrowie lub jego brak, jest wynikiem rosyjskiej ruletki. Jednym się udało i mają szczelne jelita, innym niestety nie pykło. No cóż tak w życiu bywa. Ale najbardziej podoba mi się jeden ze sposobów "łatania" dziurawych jelit, poprzez spożywanie... owsa.
Cytat
Potwierdzono naukowo poprawę funkcji bariery jelitowej po zastosowaniu nasion babki lancetowatej i owsa.
Jest również miły akcent dotyczący naszej kuchni, stwierdzono, że dodawanie do potraw czarnego pieprzu powoduje "kurczenie/uszczelnianie" jelit.
Cytat
Analiza ww. publikacji dotyczących możliwości dietetycznego leczenia uszkodzonej bariery jelitowej powinna skłaniać do powrotu do "polskiej, tradycyjnej kuchni". Widać u babci nie tylko smakowało najlepiej ale i było najzdrowiej.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #3 : 25-12-2012, 23:10 »

Ale najbardziej podoba mi się jeden ze sposobów "łatania" dziurawych jelit, poprzez spożywanie... owsa.

Nie ma jak łatanie dziur w dachu lepikiem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 26-12-2012, 00:30 »

Oj, nie zna się portalu...
Chodziło mi o to, że ten artykuł już od dawien dawna pokutuje na portalu: http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/przepuszczalnosc-jelitowa
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zpmo
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22-08-2011 z przerwami
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #5 : 26-12-2012, 14:33 »

Dusiu70, mam do Ciebie pytanie: skoro artykuł pokazuje bezsens medycyny i jest niezrozumiały to po co taki człowiek jak Mistrz wkleja go na portal? A może sam Mistrz odpowie mi na te pytanie. Tak, jestem trochę wścibski ale i ciekawy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 26-12-2012, 15:24 »

A ja będę też wścibski i odbiję piłeczkę - a co pan zrozumiał z tego artykułu?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
brajan30
« Odpowiedz #7 : 26-12-2012, 17:19 »

Z racji tego że wstawiłem ten artykuł, który już jest, wnioskuję do moderatora o jego usunięcie, nie ma sensu dublować czegoś co już jest na portalu.
Zapisane
Zpmo
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22-08-2011 z przerwami
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #8 : 26-12-2012, 19:09 »

Mistrzu - nie przeczytałem go nawet.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #9 : 26-12-2012, 19:18 »

Dusiu70, mam do Ciebie pytanie: skoro artykuł pokazuje bezsens medycyny i jest niezrozumiały to po co taki człowiek jak Mistrz wkleja go na portal?
Może po to, abyś dostrzegł (subtelną) różnicę, między wiedzą medyczną a biosłonejską.
Artykuł:
Cytat
Pomimo rozwoju nowych technik badawczych, nie udało się do dziś ustalić, czy zmiany przepuszczalności jelitowej są pierwotnym mechanizmem zapoczątkowującym proces chorobowy, czy występują wtórnie do toczącego się przewlekłego procesu zapalnego. Prace badawcze dotyczące możliwości stabilizacji bariery jelitowej wyrażającej się zmniejszeniem jej przepuszczalności, zarówno prewencyjnie na ewentualne uszkodzenia, jak i po ich zadziałaniu, mogą dawać szansę na możliwość zastosowania nowych sposobów terapii.
MO
Cytat
Otóż, jak wiadomo, przyczyną wszystkich chorób są toksyny, przede wszystkim te wnikające do organizmu z przewodu pokarmowego przez nieszczelności jelit - nadżerki czyli niewidoczne gołym okiem, widoczne tylko pod mikroskopem w badaniu histopatologicznym mikrourazy nabłonka jelitowego. I to jest główne zadanie Mikstury oczyszczającej – systematyczne likwidowanie nadżerek.
===============================================================================
Artykuł:
Cytat
Ponad 85% transportu biernego odbywa się drogą międzykomórkową, tak więc „ścisłe łącza” są w praktyce odpowiedzialne za jego prawidłowe funkcjonowanie. „Ścisłe łącza” znajdujące się na mikrokosmkach, od strony światła jelita, otaczające enterocyty w przestrzeniach międzykomórkowych, zawierają kanały, którymi wchłaniane są biernie substancje odżywcze. Liczba, gęstość rozmieszczenia, wielkość i ładunek elektryczny „ścisłych łącz" decyduje o ilości i jakości wchłanianych substancji. Uszkodzenie lub zaburzenia prawidłowej funkcji „ścisłych łącz” w swojej konsekwencji prowadzą do zwiększenia i braku selektywności przepuszczalności jelitowej.
MO
Cytat
W procesie zdrowienia, a także profilaktycznie, organizm potrzebuje wielu witamin i soli mineralnych. Tymczasem, także przy dostatecznej podaży w pożywieniu, występuje powszechny niedobór tych substancji. Jest on spowodowany zablokowaniem wchłaniania, a główną przyczyną są zalegające w przewodzie pokarmowym złogi patologicznego śluzu. I to jest drugie zadanie Mikstury oczyszczającej – systematyczne oczyszczanie przewodu pokarmowego.
===============================================================================
Artykuł:
Cytat
Spożywanie probiotyków (Lactobacillus casei, Sacchammyces boulardi), poprzez zmianę flory jelitowej a w konsekwencji regulację immunologicznej odpowiedzi miejscowej i tworzenie substancji antywolnorodnikowych, stabilizuje barierę jelitową i przyspiesza gojenie. Działając prebiotycznie oligosacharydy znajdujące się w znacznej ilości w miodzie, piwie, cebuli, ryżu, bananach, które pośrednio zwiększają ilość bakterii probiotycznych w jelitach i krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych znacząco poprawiają funkcję bariery jelitowej wyrażającą się zmniejszeniem przepuszczalności jelitowej.
MO
Cytat
Medycyna przyzwyczaiła nas do tego, że wyzdrowienie to zwalczenie objawów chorobowych, co skutkuje szybką poprawą samopoczucia, nie bacząc na długofalowe konsekwencje zablokowania procesu oczyszczania organizmu z toksyn.
Więcej cytować mi się nie chce, bo jest drugi dzień świąt i już się trochę rozcieńczyłem msn-wink(mogę wypisać jakieś głupoty).
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 19:20 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Zpmo
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22-08-2011 z przerwami
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #10 : 26-12-2012, 19:28 »

Twoja odpowiedź i argumenty są przemawiające zarówno jako uzasadnienie jak i sugestia (aby jednak nie tracić czasu na czytanie takiego artykułu).
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 20:57 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #11 : 26-12-2012, 20:02 »

Zpmo bierzesz swoje zdrówko w swoje łapki.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 26-12-2012, 20:28 »

Ten artykuł wskazuje też na problemy, z jakimi muszę się borykać, żeby ten nałukowy bełkot przetłumaczyć na język ludzki.
« Ostatnia zmiana: 26-12-2012, 20:36 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
brajan30
« Odpowiedz #13 : 26-12-2012, 22:49 »

Może ja się wypowiem dlaczego ten link zamieściłem (oczywiście nie sprawdzając dokładnie portalu)
Często jak dyskutuję z ludźmi (typowymi pacjentami), to słyszę:
"owszem czytałem Biosłone, forum, ale przepuszczalność jelitowa to jest chyba wasz wymysł, bo lekarze w przychodni albo nic o tym nie mówią, albo nie wiedzą, lub uznają taki stan za coś normalnego."
Oczywiście typowy pacjent łyknie to co powie lekarz w przychodni, gdyż dla pacjenta w dziedzinie zdrowia autorytetem jest lekarz.
Ten artykuł napisał przedstawiciel medycyny akademickiej więc taki co trafi na forum, może przejrzy na oczy, jeśli przeczyta że nawet lekarz medycyny akademickiej twierdzi że istnieje coś takiego jak przepuszczalność jelitowa i nie jest to żaden wymysł ludzi z Biosłone.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #14 : 27-12-2012, 13:27 »

Brajan, wielkie dzięki, że zamieściłeś artykuł. Może da on do myślenia mojemu mężowi - bo jakoś do tej pory życzliwie uśmiechał się, gdy próbowałam cokolwiek mu mówić o nadżerkach w jelitach. smile Widać on woli mendyczny bełkot. msn-wink
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #15 : 27-12-2012, 21:00 »

Mendyczny bełkot działa tylko na zdeklarowanych pacjentów. Każdy kto ma odrobinę wiedzy na temat ludzkiego organizmu nie będzie wierzyć w mendyczne brednie. Czytając artykuły w dziale "zdrowie " w Onecie, to krew mnie zalewa na widok niektórych "mądrości". Chleb, mleko, jogurty, suplementy, niskokaloryczne jedzenie, niezdrowe jaja, zabójcze tłuszcze, chore diety i inne hasła i opinie, rady, to jeden wielki stek bzdur, które wydają się ludziom świętą prawdą.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2012, 21:02 wysłane przez Domi5 » Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #16 : 27-12-2012, 21:35 »

W tych linkach również eksperci medycyny potwierdzają istnienie przepuszczalności jelitowej i tylko to należy "wynieść" z tych artykułów:
http://kopalniawiedzy.pl/krowia-siara-wysilek-pulap-tlenowy-biegacze-sportowcy-przepuszczalnosc-jelit-toksyny,12583 w tym artyluke, badacze już odkryli że do krwiobiegu trafiają toksyny przez nieszczelnie jelito, aż dziwne.

http://pml.strefa.pl/ePUBLI/157/09.pdf w tym również potwiedzają przepuszczalność jelitową, aż dziwne że jest wzmianka o glutenie, jest też sporo takich głupot że przepuszczalność jelitowa jest dziedziczna.

http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,4024,0,flora-jelitowa-i-przepuszczalnosc-jelit-u-niemowlat-zywionych-mlekiem-modyfikowanym-z-prebiotykami tutaj kolejne potwierdzenie medyków odnośnie istnienia przepuszczalności jelitowej.

Te linki też wstawiłem po to aby Ci którzy wierzą lekarzom sami zobaczyli że to ci sami lekarze, nałukowcy, z tytułami potwierdzają istnienie przepuszczalności jelitowej.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #17 : 27-12-2012, 22:10 »

To fakt, że jak tylko człowiek próbuje cokolwiek mówić ludziom o nieszczelności jelit to dyskusja się kończy. Najczęściej traktowane jest to jako kłamstwo. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia: nawet jeśli nadżerki na jelitach zostaną oficjalnie uznane przez medycynę to czy cokolwiek to zmieni? W sumie mam już gotową odpowiedź... chyba nie muszę pisać jaką.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!