Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawostronna skolioza piersiowa  (Przeczytany 33617 razy)
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« : 31-12-2012, 12:23 »

Bardzo proszę o radę nie wiem co robić z prawostronną skoliozą piersiową córki lat 15. Odebrałam wynik RTG, podaję co napisali w opisie:

" Płuca bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Prawostronna skolioza piersiowa."

Bardzo proszę o wskazówki co robić, może mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają wnęki naczyniowe?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:36 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 31-12-2012, 12:30 »

A w jakim celu było robione to RTG?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #2 : 31-12-2012, 12:36 »

Córka przechodziła grypę, wyleżała ją bez leków, tylko piła praktycznie nie jadła, po ustąpieniu gorączki, która trwała prawie trzy dni, zaczęło ją bardzo boleć pod żebrem lewa strona. Byłam u pediatry, która zleciała RTG. Nie umiała mi powiedzieć dlaczego ją boli, podejrzewała że od kaszlu ale zleciała badanie. Właśnie go odebrałam. Podpowiedz proszę  Mistrzu
Zapisane
Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #3 : 31-12-2012, 12:40 »

Udać się do ortopedy, a później do fizjoterapeuty, w celu dobrania i wdrożenia odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych.
Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #4 : 31-12-2012, 12:44 »

Co oznaczają wnęki naczyniowe?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #5 : 31-12-2012, 13:02 »

Moja córka miała dwie skoliozy, ześlizg kręgów, jakieś naukowe określenie problemów z biodrami, już nie pamiętam jakie, bolał ją kark, żebra, lędźwie, kolana, nogi, że nie wspomnę o cyście na kości. Wszystko minęło jak zły sen, co infekcja to było lepiej. A tych infekcji miała kilkanaście, czasami o ostrym przebiegu, nawet ostatnio się trafiła. Pije MO dwa miesiące krócej ode mnie. A jeszcze zabrałem ją na kilka masaży do dobrego masażysty.
Odkąd trafiłem tu, nie zrobiłem jej żadnego rentgena, nie byłem u żadnego lekarza ani fizjoterapeuty. Przedtem i owszem, całkowicie bez sensu
« Ostatnia zmiana: 31-12-2012, 13:05 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 01-01-2013, 06:10 »

W tym rzecz, że gdyby Pani nie poszła z córką na to idiotyczne badanie, to by się Pani dzisiaj nie bała. Każdy ma jakąś skoliozę, bo nie ma idealnie symetrycznych ludzi. Nawet dłonie i stopy mamy nierówne, a nawet twarz. Czy to jest jakiś defekt. No, ale taki kretyn, opisując RTG, ma pole do popisu i zawsze coś wynajdzie. Przyłoży linijkę i... o milimetr odbiega od normy - skolioza! A wszystko to po to, żeby nie przejmowała się Pani już tym bólem żeber, tylko skoliozą. Oj ludzie, jakie wy durne jesteście...
« Ostatnia zmiana: 01-01-2013, 09:09 wysłane przez K'lara » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #7 : 01-01-2013, 09:26 »

Dziękuję za odpowiedzi, Mistrzu a co to są wnęki naczyniowe?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 01-01-2013, 09:36 »

co to są wnęki naczyniowe?
Dokładnie to jest wszystko i nic.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #9 : 01-01-2013, 11:02 »

To wnęka, w obrębie której wchodzą do narządu naczynia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #10 : 02-01-2013, 15:20 »

Natrafiamy na kolejny problem - rozlokowanie narządów. W okresie dojrzewania narządy zajmują optymalne im miejsca, korygowanie skoliozy i innych wad postawy w późniejszym wieku może powodować uciski na narządy - co może się objawiać szeregiem 'usterek'.

Moja córka miała dwie skoliozy, ześlizg kręgów(...) Wszystko minęło jak zły sen (...)
Odkąd trafiłem tu, nie zrobiłem jej żadnego rentgena, nie byłem u żadnego lekarza ani fizjoterapeuty. Przedtem i owszem, całkowicie bez sensu

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób powstała wada postawy. Widocznie u twojej córki wynikało to z oczyszczania się płytek międzykręgowych, jednak obecnie większość wad postawy (Przypominam- wg. danych UE patologiczne zmiany sylwetki posiada 80% obywateli) wynika ze złego trybu życia*, którzy powoduje szereg przykurczów, rozciągnięć czy też zanik mięśni. Tego MO nie naprawi.

*Złych nawyków,  noszenia plecaków, stanowisk niedostosowanych do własnej, unikalnej sylwetki, dużo by wymieniać
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 02-01-2013, 15:27 »

 
Cytat
Złych nawyków,  noszenia plecaków, stanowisk niedostosowanych do własnej, unikalnej sylwetki, dużo by wymieniać
W świetle wiedzy, którą zdobyłam na Biosłone, wady postawy wynikają nie tyle z wymienionych przez Ciebie czynników, ale z uszkodzeń śluzówki w naszym organizmie. Czynniki wymienione przez Ciebie istniały zawsze. A wady postawy są plagą teraz.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 02-01-2013, 15:37 »

I jeszcze niedawno za przyczynę wad postawy uważano noszenie toreb na ramieniu. Polecano nosić plecaki, jako gwarancję prostej, zdrowej sylwetki. Teraz okazuje się, że plecaki też szkodliwe? No ale jeśli to są dane wg UE, gdzie ślimak jest rybą to... Szkoda gadać...
Zapisane

Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #13 : 02-01-2013, 15:41 »

Kiedyś to ludzie spędzali większość czasu na dworze, bawiąc się i pracując fizycznie całym ciałem, nie tylko klawiaturą.

Polecam poszukać jak zmniejszyły się wyniki w testach sprawnościowych na przestrzeni ostatnich 50 lat, opracował to jakiś AWF - nie pamiętam dokładnie. Wyniki czasami różnią się o kilkadziesiąt procent.
Polecam przejść się do pierwszej lepszej wybranej szkoły i policzyć uczniów siedzących 'prosto', palce obu rąk wystarczą. Stanowiska nie są dostosowane i nie mają posiadają jakichkolwiek regulacji. W takich warunkach dzieciaki spędzają 12 lat, a złe nawyki zostają na całe życie.

Torbę można nosić, ale przewieszoną przez szyję, wtedy jest OK. Plecaki nie są dobre dla miękkich kręgosłupów dzieci- zwłaszcza gdy ważą 1/5 tego - co one smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #14 : 02-01-2013, 15:42 »

Moja córka miała dwie skoliozy, ześlizg kręgów(...) Wszystko minęło jak zły sen (...)
Odkąd trafiłem tu, nie zrobiłem jej żadnego rentgena, nie byłem u żadnego lekarza ani fizjoterapeuty. Przedtem i owszem, całkowicie bez sensu

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób powstała wada postawy. Widocznie u twojej córki wynikało to z oczyszczania się płytek międzykręgowych, jednak obecnie większość wad postawy (Przypominam- wg. danych UE patologiczne zmiany sylwetki posiada 80% obywateli) wynika ze złego trybu życia*, którzy powoduje szereg przykurczów, rozciągnięć czy też zanik mięśni. Tego MO nie naprawi.

*Złych nawyków,  noszenia plecaków, stanowisk niedostosowanych do własnej, unikalnej sylwetki, dużo by wymieniać
Jakoś ci się opuściło nieszczęśliwie:
A jeszcze zabrałem ją na kilka masaży do dobrego masażysty.

Co ciekawe ona nadal prowadzi taki sam tryb życia, zmieniła tylko dietę i pije miksturę, a przykurczów, rozciągnięć, zaników i bólu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 15:49 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #15 : 02-01-2013, 15:52 »

Cytat
*Złych nawyków, noszenia plecaków, stanowisk niedostosowanych do własnej, unikalnej sylwetki, dużo by wymieniać

Skoliozy w głównej (jeżeli nie jedynej) mierze spowodowane są nie odchorowanymi/blokowanymi chorobami.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 23:45 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #16 : 02-01-2013, 16:10 »

Cytat
*Złych nawyków, noszenia plecaków, stanowisk niedostosowanych do własnej, unikalnej sylwetki, dużo by wymieniać

Skoliozy w głównej (jeżeli nie jedynej) mierze spowodowane są nie odchorowanymi/blokowanymi chorobami.

Lekkie skoliozy zdarzają się u zawodników, którzy w sporcie używają głównie jednej części ciała i zaniedbują rozwój pozostałych, np. szermierka, tenis (rzadziej), baseball.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 23:45 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 02-01-2013, 16:34 »

Sine, dotarło do ciebie, że udzieliłeś kiepskiej rady?
Zapisane
Sine
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 28
MO: 03.12.2012
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #18 : 02-01-2013, 16:57 »

Nie, czekam tylko na powykrzywianych, dorosłych użytkowników którzy będą oczekiwali że im się magicznie kręgosłupy poprostują poprzez oczyszczanie. Lepiej ugryźć temat z każdej strony niż nie dopowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 19:17 wysłane przez K'lara » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 02-01-2013, 17:09 »

No więc ci powiem wprost: rada aby edit z mazur udała się do fizjoterapeuty i ortopedy ze skoliozą swojej 15 letniej córki jest do dupy. A ty nie gryziesz tematu z każdej strony tylko wyważasz otwarte drzwi.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!