Niemedyczne forum zdrowia
01-07-2022, 05:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Wesprzyj Fundacj Bios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Psychika (depresja/zaburzenia l瘯owe) a Bios這ne  (Przeczytany 11249 razy)
Garden

MO: 2.02.2014
Wiadomo軼i: 30

« : 02-01-2013, 02:24 »

Pragn podzi瘯owa za wszystkie Wasze rady i inspiracje, kt鏎ych mi udzielili軼ie w poprzednim w徠ku.
Zgodnie z Wasz sugesti, pragn zacz望 od przeczytania ksi捫ki. W mi璠zyczasie przejrza貫m pewn ilo嗆 w徠k闚 z Forum.

Jako, 瞠 depresja i zaburzenia l瘯owe (l瘯 uog鏊niony) to m鎩 wieloletni problem, kwestia odzyskania pe軟ego zdrowia w tej dziedzinie 篡wo mnie interesuje. Fundamentem metody Bios這ne jest zasada, 瞠 toksemia jest przyczyn KA浴EJ CHOROBY. Jednak, gdy przegl康am w徠ki na temat zaburze psychicznych na tym forum, takich jak w豉郾ie depresja czy zaburzenia l瘯owe, pojawiaj si sugestie typu "poszukaj w psychice", "mo瞠 kto Ci skrzywdzi w dzieci雟twie", "zacznij my郵e pozytywnie', itp. I to z ust sta造ch u篡tkownik闚 tego forum. Jak to jest wi璚? Ka盥ej czy nie ka盥ej? To jedna rzecz. (W徠ek schizofrenii, jako najci篹szej, klasyfikowanej jako nieuleczalna choroby psychicznej a Bios這ne te mnie ciekawi, nie znalaz貫m o tym nic, ale to mo瞠 temat na inny w徠ek). Druga, to fakt, 瞠 w徠ki po鈍i璚one leczeniu zaburze psychicznych na tym forum s raczej nieliczne. Rodzi to przypuszczenie, 瞠 mo瞠 ma這 komu to pozwoli這 naprawd z nich wyzdrowie (?).
Kategoria ta to dzia w徠pliwo軼i. Nie traktujcie mojego pytania jako g這s krytyka, a w豉郾ie osoby powa積ie zainteresowaniem dzia豉niem i wdro瞠niem metody. Dla mnie jest tu jednak gdzie pewna niekonsekwencja.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 19:14 wys豉ne przez ArtComp » Zapisane
Garden

« Odpowiedz #1 : 02-01-2013, 07:07 »

Nie wiem dlaczego na ko鎍u wpisu pojawi這 si zdanie "瞠gnam wszystkich forumowicz闚". Nie przypominam sobie, bym to napisa. Mam nadziej, 瞠 to taki 瘸rcik :-).

W ka盥ym razie w徠ek zaburze psychicznych i Bios這ne uwa瘸m za bardzo cenny i warty rozwini璚ia. Mo瞠 dane osoby wypowiada造 si o depresji i l瘯u jako chwilowym stanie, wtedy, zgadzam si, zwr鏂enie si ku prze篡ciom, powodom le膨cym w psychice wydaje mi si czym odpowiednim. Mam jednak na my郵i depresje i zaburzenia l瘯owe jako d逝gotrwa貫 i obejmuj帷e ca貫 funkcjonowanie zaburzenie.
Czy s tu osoby, kt鏎e poradzi造 sobie z w豉郾ie z tymi "chorobami" dzi瘯i metodzie Bios這ne?

Art. 34 Regulaminu Forum.
Forum jest miejscem dyskusji i wymiany informacji, a nie zbytecznej uprzejmo軼i (nie jeste鄉y poczekalni w przychodni), tote nie ma potrzeby witania si i 瞠gnania w ka盥ym po軼ie, ani te dzi瘯owania za ka盥 odpowied.

Je瞠li witasz si w ka盥ym po軼ie, to Mistrz Ci 瞠gna. Ot, zbytnia uprzejmo嗆. smile

Usun窸am zbytnie uprzejmo軼i z poprzedniego posta. smile
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 09:10 wys豉ne przez K'lara » Zapisane
Garden

« Odpowiedz #2 : 02-01-2013, 09:22 »

Rozumiem, K'lara. Dopiero oswajam si ze specyfik forum :-)

Dlatego jeszcze nie dosta貫 miot陰... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 09:42 wys豉ne przez K'lara » Zapisane
Asia61
*

P貫: Kobieta
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk康: 堯dzkie
Wiadomo軼i: 2.362

« Odpowiedz #3 : 02-01-2013, 15:34 »

Garden, we pod uwag, 瞠 maj帷 z貫 nastawienie, lub przekonanie co do jakiej osoby lub sytuacji pozwalamy na powstawanie toksycznych zwi您k闚 w naszym organizmie. One r闚nie pot璕uj toksemi. St康 pytania o Twoje emocje i prze篡cia. Czasem trzeba przeprogramowa dotychczas dzia豉j帷y, wadliwy system.

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz這wieka s ze sob 軼i郵e powi您ane.

- Awicenna
Marita03

MO: 01-07-2007
Sk康: Sosnowiec
Wiadomo軼i: 201

« Odpowiedz #4 : 02-01-2013, 19:43 »

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak zastosujesz si 軼i郵e do zasad BIOSΜNE to si o tym przekonasz. Tylko bez odst瘼stw. Najpierw literatura, potem praktyka. Pocz徠ki s trudne, ale wszystko jest opisane czego mo瞠sz si spodziewa.

marita
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #5 : 03-01-2013, 11:18 »

Problemy z psychik, poci庵aj za sob bardzo cz瘰to problemy z konsekwencj. Jak co nie pomaga w ci庵u tygodnia, dw鏂h cz這wiek z "niezdrowym duchem" bardzo szybko traci poczucie, 瞠 to ma sens. Konsekwentne stosowanie bios這nejskich metod poci庵a za sob brak s這dyczy, alkoholu, mocniejszych u篡wek. Prosz sobie odpowiedzie teraz na pytanie - czym osoby maj帷e problemy psychiczne, b璠帷e w depresji poprawiaj sobie cz瘰to nastr鎩. Na chwil, bo na chwil, ale to jest cz瘰to silniejsze od nich, bo kolejne opchanie si czym s這dkim, niezdrowym nie zaszkodzi, bo co tam jeszcze jeden drink czy piwo. A w徠roba obrywa, nerki nie nad捫aj.
Powodzenie to przede wszystkim konsekwentne dzia豉nie, przynajmniej w wi瘯szo軼i przypadk闚, mo瞠 dlatego tak ci篹ko idzie z t psychik.
Denver

P貫: M篹czyzna
MO: 1.01.2013
Sk康: 鏚zkie
Wiadomo軼i: 285

« Odpowiedz #6 : 03-01-2013, 16:44 »

Garden a s造sza貫 o czym takim jak stres oksydacyjny? To w豉郾ie mi璠zy innymi on powoduje choroby psychiczne. Kiedy si stresujesz Twoje cia這 zaczyna produkowa du瞠 ilo軼i wolnych rodnik闚. Co zaburza prawid這we dzia豉nie twojego organizmu nie tylko w sferze fizycznej ale i psychicznej.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 19:04 wys豉ne przez K'lara » Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #7 : 04-01-2013, 15:53 »

Schizofrenia - choroba z kr璕u psychoz endogennych ("pochodz帷ych z organizmu"):

Cytat
W zaburzeniu tym zwi瘯szona jest aktywno嗆 dopaminergiczna w szlaku mezolimbicznym m霩gu, co konsekwentnie wykazuj r騜ne badania. Szczeg鏊n rol odgrywa tu receptor D2 (uk豉d dopaminergiczny). Podejrzewa si, 瞠 jego niew豉軼iwe funkcjonowanie jest odpowiedzialne za cz窷 objaw闚. Podstaw leczenia jest farmakoterapia z u篡ciem 鈔odk闚 przeciwpsychotycznych, kt鏎e dzia豉j g堯wnie poprzez hamowanie aktywno軼i dopaminergicznej.

Cytat
U os鏏 ze zdiagnozowan schizofreni zwi瘯szone jest prawdopodobie雟two wykrycia zaburze wsp馧towarzysz帷ych, takich jak depresja, zaburzenia l瘯owe.

U os鏏 ze schizofreni
Cytat
oczekiwana d逝go嗆 篡cia jest mniejsza o oko這 10-12 lat z powodu problem闚 ze zdrowiem fizycznym oraz si璕aj帷ego 10% wska幡ika samob鎩stw

Cytat
Schizofrenia wyst瘼uje ze zwi瘯szon cz瘰to軼i rodzinnie: u krewnego pierwszego stopnia chorego na schizofreni wyst瘼uje zwi瘯szone w przebiegu 篡cia ryzyko zachorowania na schizofreni (3-7% w por. z 0,5-1% w populacji og鏊nej). Zaobserwowano zwi瘯szon zachorowalno嗆 u os鏏 u kt鏎ych wyst瘼owa造 zaburzenia oko這porodowe, lecz nie uda這 si wyja郾i pod這瘸 tego zjawiska

Cytat
Zachorowania na schizofreni wyst瘼uj nieco cz窷ciej u os鏏 urodzonych w zimie i na wiosn (przynajmniej na p馧kuli p馧nocnej)

籽d豉: Wikipedia

Cytat
Nowatorski pogl康 wyg這si w豉郾ie Fuller Torrey, dyrektor Stanley Medical Research Institute w Chevy Chase, w stanie Maryland (USA). Jego zdaniem w historii medycznej i zachowaniu z wczesnego dzieci雟twa, mo積a si doszuka element闚 uk豉danki wiod帷ych do choroby psychicznej. W wielu z przebadanych przez Torrey’a i jego wsp馧pracownik闚 przypadkach zaobserwowano wsp鏊ne elementy zwi您ane z infekcjami w pierwszych miesi帷ach 篡cia.

Na trop ten badacz wpad po tym jak stwierdzono, 瞠 ryzyko wyst徙ienia schizofrenii u os鏏 urodzonych zim lub wczesn wiosn jest wy窺ze ni w innych porach roku. Cho r騜nica wynosi豉 zaledwie 5-8 procent, w skali wszystkich przypadk闚 schizofrenii mo瞠 mie to znaczn wag. „Trudno to wyja郾i wadliwymi genami, a tym bardziej ozi瑿造mi matkami” t逝maczy Torrey.

Torrey ju od lat 80. by przekonany, 瞠 przyczyn zaburze jest wirus, kt鏎y wnikn掖 do organizmu chorego nied逝go po urodzeniu i ujawni si dopiero po kilkunastu latach. Prowadz帷 wsp馧prac z innymi badaczami m.in. Robertem Yolkenem, specjalist chor鏏 zaka幡ych z Johns Hopkins University w Baltimore, odkry, 瞠 we krwi os鏏 cierpi帷ych na schizofreni wyst瘼uj przeciwcia豉 przeciw toksoplazmozie, wirusowi Epstein-Barra (mononukleoza) czy cytomegalowirusowi. Nie uda這 mu si jednak wyizolowa 瘸dnego aktywnego wirusa. Mimo to wszystko wskazywa這 na to, 瞠 wiele lat przed wyst徙ieniem objaw闚 schizofrenii chory przeszed jak捷 infekcj wirusow.

Istnieje bowiem prawdopodobie雟two, 瞠 wirus po wnikni璚iu do organizmu niemowl璚ia skrz皻nie ukry si w zakamarkach jego gen闚, wi捫帷 si nieodwracalnie z jego DNA.

Cho hipoteza Torrey’a wzbudza kontrowersje w 鈍iecie medycznym, a nawet 鄉iech koleg闚 po fachu, trudno j ca趾owicie odrzuci.

毒鏚這: http://odkrywcy.pl/drukuj.html?wid=12845645&smg4sticaid=6b519

Cytat
Badacze z USA zidentyfikowali anomalie w m霩gach kilkutygodniowych niemowl徠 z grupy wysokiego ryzyka rozwoju schizofrenii. Oznacza to, 瞠 chorob mo積a by diagnozowa na d逝go przed wyst徙ieniem pierwszych objaw闚, a nawet zapobiega ich wyst徙ieniu.
Artyku opublikowany w Sieci w American Journal of Psychiatry stanowi pok這sie prac zespo逝 z Uniwersytetu P馧nocnej Karoliny oraz Columbia University. To pozwala zacz望 my郵e o tym, jak odpowiednio wcze郾ie zidentyfikowa dzieci z grupy wysokiego ryzyka i czy da si co zrobi, by je zmniejszy – wyja郾ia prof. John H. Gilmore.
Za pomoc usg. i rezonansu magnetycznego naukowcy analizowali rozw鎩 m霩gu 26 dzieci urodzonych przez matki chore na schizofreni. Posiadanie krewnego pierwszego stopnia ze zdiagnozowan schizofreni 10-krotnie zwi瘯sza ryzyko zachorowania: o ile w populacji generalnej zapada na ni 1 na 100 os鏏, o tyle w tej grupie ju 1 na 10. W鈔鏚 ch這pc闚 maluchy wysokiego ryzyka mia造 wi瘯sze m霩gi i komory boczne ni dzieci pa niecierpi帷ych na psychoz. Czy stwierdzone powi瘯szenie mo瞠 by markerem tego, 瞠 badany m霩g b璠zie inny? – zastanawia si Gilmore. Dot康 stwierdzono, 瞠 du篡 m霩g u niemowl徠 wi捫e si z autyzmem.

毒鏚這: http://kopalniawiedzy.pl/schizofrenia-grupa-ryzyka-chlopcy-niemowleta-mozg-wielkosc-komory-boczne-John-H-Gilmore,10670

Jakie wnioski odno郾ie schizofrenii, poza: "W zdrowym ciele zdrowy duch"?
Lilly

MO: 01.07.2011+ DP+KB
NIA: 28.03.2013
Sk康: Pozna
Wiadomo軼i: 196

« Odpowiedz #8 : 04-01-2013, 15:59 »

Ja gdzie czyta豉m, 瞠 na schizofreni zapadaj osoby, kt鏎e by造 jakby niedo篡wione w 篡ciu p這dowym. Chodzi o beznadziejn i ubog diet kobiet ci篹arnych.
O zimnych matkach te s造sza豉m.
xxlilithxx
« Odpowiedz #9 : 04-01-2013, 16:01 »

Depresja endogenna - uwarunkowana biologicznie, typowa
Cytat
Wed逝g modelu neurochemicznego przyczyn depresji mo瞠 by niedob鏎 pewnych amin biogennych. Hipotezy na temat neurochemicznego pod這瘸 depresji dotycz g堯wnie spadku poziomu norepinefryny (inaczej noradrenaliny; hipoteza katecholaminowa) oraz serotoniny (hipoteza serotoninowa). Obni瞠nie poziomu tych amin biogennych powoduje pojawienie si deficyt闚 motywacyjnych.
Norepinefryna (b康 serotonina) wyprodukowana w jednej kom鏎ce nerwowej jest uwalniana do synapsy, gdzie stymuluje drug kom鏎k. Aby powstrzyma t stymulacj, norepinefryna (b康 serotonina) musi zosta zdeaktywowana:
albo przez reabsorpcj do neuronu presynaptycznego;
albo przez jej zniszczenie.
Leki przeciwdepresyjne powstrzymuj te procesy, nie dopuszczaj帷 do spadku poziomu norepinefryny i serotoniny.
Neuroanatomiczna teoria depresji g這si, 瞠 przyczyn tego zaburzenia jest nadmierna aktywno嗆 prawego p豉ta czo這wego.
Teori o organicznym charakterze depresji wspieraj nast瘼uj帷e fakty:
depresja cz瘰to pojawia si po okresie naturalnych zmian fizjologicznych u kobiet (np. po porodzie);
silne podobie雟two objaw闚 depresji u przedstawicieli r騜nych kultur;
wysoka skuteczno嗆 biologicznych metod terapii (preparat闚 tr鎩pier軼ieniowych, inhibitor闚 MAO, elektrowstrz御闚);
depresja pojawia si jako skutek uboczny stosowania pewnych lek闚 (np. lek闚 hipotensyjnych, przeciwnowotworowych, przeciwparkinsonowskich, kortykosteroid闚, neuroleptyk闚, estrogen闚 i progesteronu i niekt鏎ych antybiotyk闚).

Cytat
W badaniach klinicznych wykazano, 瞠 poziom kwas闚 omega-3 ma wp造w na samopoczucie u os鏏 cierpi帷ych na depresj. W鈔鏚 os鏏 lecz帷ych si na depresj, kt鏎e przyjmowa造 potrawy bogate w kwasy omega-3, odnotowano dodatkow popraw samopoczucia poza t, kt鏎a wynika豉 z zastosowania konwencjonalnej terapii.
Wed逝g niekt鏎ych specjalist闚 korzystny wp造w na samopoczucie w depresji maj witaminy z grupy B: B6, B9 oraz B12

毒鏚這: Wikipedia

Jakie wnioski odno郾ie depresji, poza: "W zdrowym ciele zdrowy duch"?
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 04-01-2013, 16:04 »

Zimne matki to mit. To samo m闚iono przy autyzmie. Teraz k豉dzie si nacisk na "czynniki genetyczne" jako czynniki ryzyka wyst徙ienia schizofrenii. Prawd jest, 瞠 w鈔鏚 cz這nk闚 rodzin os鏏 chorych na schizofreni, odsetek zachorowa jest wi瘯szy ni w ca貫j populacji. Z tym, 瞠 my wiemy, 瞠 genetyczna jest tylko g逝pota. Generalnie etiologia jest nieznana.
Lilly

« Odpowiedz #11 : 04-01-2013, 16:05 »

O nerwicy gdzie czyta豉m, 瞠 to niedobory wit.B1 i B2. Ja mam taki zesp馧 depresyjno-nerwicowy i ci庵貫 niedobory wit. z grupy B.
xxlilithxx
« Odpowiedz #12 : 04-01-2013, 16:07 »

Zgaduj, 瞠 bra豉 suplementy i nie skutkowa這.
Lilly

« Odpowiedz #13 : 04-01-2013, 16:22 »

Pomaga造 tak na 30%. Norm jest podobno wch豉nialno嗆 witamin na poziomie 15%, oczywi軼ie tych syntetycznych.
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #14 : 04-01-2013, 17:07 »

Czyli rozwijaj帷 "W zdrowym ciele zdrowy duch", "choruje uk豉d pokarmowy, chorujesz ca造".
Sting
Sta造 bywalec

P貫: M篹czyzna
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
NIA: 13.02.13
Sk康: Warszawa/UK
Wiadomo軼i: 617

« Odpowiedz #15 : 04-01-2013, 18:09 »

D逝gi czas zastanawia貫m si sk康 moje problemy sk鏎ne, brak koncentracji, bardzo du篡 l瘯 przed lud幟i, brak swojego zdania, bezsenno嗆, nerwica. Zawsze zastanawia這 mnie co jest przyczyn a co objawem. Stres czy alergia. W moim w徠ku "jak 篡c" opisuj swoje problemy psychiczne bardzo emocjonalnie. Nagle po kilku dniach wida skoki uporz康kowania, kt鏎e forumowicze popieraj i p騧niej znowu d馧. Wszystko od nowa, jak grochem o 軼ian. Jakby co z pami璚i nie tak. Przy du瞠j depresji, jak moja, bardzo wa積a jest obserwacja w zwolnionym tempie. Nast瘼nie zmiana tych nawyk闚(?), kt鏎ych rzeczywi軼ie nie lubimy b康 dowiadujemy si, 瞠 s niezgodne z zasadami prozdrowotnymi, bo przecie b璠帷 tutaj chodzi nam o zdrowie. Jednak niekt鏎ych rzeczy jest si ci篹ej pozby, l瘯闚, i trudno to wyt逝maczy kiedy umys wadliwie reaguje. Przyzwyczai si reagowa tak na dan sytuacj. Warto wtedy nie zastanawia si, tylko zrezygnowa z produkt闚 m帷znych tych glutenowych oraz cukru, bo zauwa篡貫m, 瞠 gdy u mnie nast徙i skok w g鏎 poprawy i nagle zjad貫m p帷zka czu貫m jak mnie zamula. My郵enie wolniejsze, wszystko zn闚 na nie. Zero werwy. Na szcz窷cie lata praktyki, obserwacji, pozwala mi samemu decydowa jak traktowa uk豉d pokarmowy. Ocet jab趾owy z wod podnosi witalno嗆.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2013, 19:23 wys豉ne przez Agata » Zapisane

Pragmatism
xxlilithxx
« Odpowiedz #16 : 14-01-2013, 00:21 »

Ci庵n帷 dalej w徠ek... Od poniedzia趾u zacz窸am pi MO z olejem z pestek winogron. Czeka豉m z niecierpliwo軼i a zaczn si objawy oczyszczania. Wcze郾iej, poza stale powi瘯szonym w瞛貫m ch這nnym pojawia造 si jedynie bol帷e wypryski - w zasadzie pod sk鏎 - na twarzy w okolicach uszu i 簑chwy, kt鏎e w ko鎍u znikn窸y. Wczoraj pojawi造 si dwa nowe. Tym, co mi umkn窸o by zwi您ek mi璠zy zmian oleju a zmian stanu psychicznego. Zacz窸am mie problemy ze snem (raz nie mog zasn望 w nocy, innego razu zasypiam zanim jeszcze dotkn poduszki. Mimo wszystko w ci庵u dnia jestem senna, raz nawet zdarzy這 mi si zasn望 po po逝dniu), problemy z koncentracj, obni穎ny nastr鎩, ci庵貫 zm璚zenie, nerwob鏊e, a przede wszystkim zacz窸am by nerwowa i dra磧iwa. Dosz造 do tego jeszcze chwilowe md這軼i o niewielkim nasileniu i ochota na czekolad. Pierwsze, o czym pomy郵a豉m to niedob鏎 magnezu, kt鏎y kojarzy mi si z witamin B6. Zacz窸am wi璚 troch czyta od razu o wszystkich witaminach z grupy, by dowiedzie si, w jakich produktach wyst瘼uj - ot z ciekawo軼i (sposobu od篡wiania przecie nie zmieni jak mi to babcia dzisiaj zaleci豉, spogl康aj帷 na moj blad twarz msn-wink ). Trafi豉m na artyku:

http://www.eioba.pl/a/1qru/kompleks-witamin-z-grupy-b

Wymienione zosta造 w nim skutki niedoboru poszczeg鏊nych witamin z grupy B. Cz瘰to pojawia si np. depresja, nerwica, dra磧iwo嗆.

Jaki to mo瞠 mie zwi您ek z oczyszczaniem? Tu przytocz cytat z artyku逝:

Cytat
Nale篡 podkre郵i fakt olbrzymiego zapotrzebowania na te witaminy przez jeden z najwa積iejszych organ闚 naszego organizmu – w徠rob.

Postawi豉m sobie tak hipotez, 瞠 fatalny stan uk豉du pokarmowego, a wi璚 i ca貫go organizmu, skutkuj帷y nagromadzeniem toksyn i ewentualnymi niedoborami (w tym witamin z grupy B), zaburzona homeostaza powoduje, 瞠 w sytuacji jeszcze bardziej ni zwykle zwi瘯szonego obci捫enia w徠roby (usuwanie toksyn) mog zwi瘯szy si (lub powsta) niedobory mi璠zy innymi witamin z grupy B.

Taki jest m鎩 tok my郵enia, wydaje mi si prawid這wy. Mo瞠 si myl...

Na zako鎍zenie cytat z artyku逝 obrazuj帷y r騜nic mi璠zy fa連zywym "jeste tym, co jesz" a prawdziwym "jeste tym, co wch豉niasz":

Cytat
(...) Mimo, 瞠 potrzebujemy tej witaminy w minimalnych ilo軼iach, to jednak jej dzia豉nie jest znacz帷e. Do嗆 cz瘰to hipowitaminoza jest wynikiem zaburze we wch豉nianiu z jelita kr皻ego witaminy B12 przez organizm, poniewa wymaga ona no郾ika – tzw. czynnika wewn徠rzpochodnego – wytwarzanego przez 郵uz闚k 穎陰dka i zapewniaj帷ego jej transport z jelit do krwi. Z tego wzgl璠u chorobom 穎陰dka (np. nie篡t) mog towarzyszy niedobory witaminy i w konsekwencji niedokrwisto嗆. Znacznie rzadziej powoduje j niedostatek tej witaminy w po篡wieniu.

Asia61
*

MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk康: 堯dzkie
Wiadomo軼i: 2.362

« Odpowiedz #17 : 14-01-2013, 08:09 »

Skoro w徠roba wymaga du瞠j ilo軼i witamin z grupy B do proces闚 utylizacji toksyn, to oczywiste, 瞠 mo瞠 jej troch brakowa do funkcjonowania uk豉du nerwowego. St康 cz瘰te objawy z tej  strony. 

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz這wieka s ze sob 軼i郵e powi您ane.

- Awicenna
Agusia

MO: Maj 2010 i syn 11 lat r闚nie
Sk康: Mi雟k Mazowiecki
Wiadomo軼i: 121

« Odpowiedz #18 : 21-01-2013, 21:43 »

Mia豉m du瞠 problemy z psychik zanim trafi豉m na Bios這ne.
Silna depresja nadesz豉 po antybiotykoterapii- 2 antybiotyki prawie jeden za drugim. Musia豉m wzi望 seri lek闚 psychotropowych- w sumie 8 mies. Odstawi豉m jak trafi豉m tutaj.
Bez lek闚 pomaga mi przetrwa KB, czu豉m si po nim tak dobrze jak po lekach- znieczula moj chor psychik (kwasy omega 3, estrogeny).
Przyczyn moich problem闚 jest grzybica jamy nosowej- anginy blokowane antybiotykami, chore zatoki, wada wzroku (wszystko w obr瑿ie g這wy).
W tej chwili nie mam ju tego problemu. Czuj, 瞠 DP, KB, MO zrobi造 dobr robot!!!
Zauwa篡豉m u siebie pewn prawid這wo嗆, 瞠 je瞠li jelita pracuj tak jak trzeba (nie ma wzd耩, gaz闚, prawid這wy stolec), to i psychika jest zdrowa. Dlatego trzymam si 軼i郵e DP- zero cukru, glutenu, nabia逝.
Oczywi軼ie nie jest idealnie przez ca造 czas, bo gdy przesadz z oczyszczaniem, to uk豉d nerwowy protestuje i pojawiaj si "czarne my郵i".
Oczyszczam si z wyczuciem, nie poganiam organizmu- od ponad roku jestem na 1/4 dawce MO, nie mog wej嗆 1/2 bo zaraz s jakie sensacje ze strony uk豉du nerwowego.

Agata
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!