Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:06 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Psychika (depresja/zaburzenia lêkowe) a Bios³one  (Przeczytany 13023 razy)
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomo¶ci: 29

« : 02-01-2013, 02:24 »

Pragnê podziêkowaæ za wszystkie Wasze rady i inspiracje, których mi udzielili¶cie w poprzednim w±tku.
Zgodnie z Wasz± sugesti±, pragnê zacz±æ od przeczytania ksi±¿ki. W miêdzyczasie przejrza³em pewn± ilo¶æ w±tków z Forum.

Jako, ¿e depresja i zaburzenia lêkowe (lêk uogólniony) to mój wieloletni problem, kwestia odzyskania pe³nego zdrowia w tej dziedzinie ¿ywo mnie interesuje. Fundamentem metody Bios³one jest zasada, ¿e toksemia jest przyczyn± KA¯DEJ CHOROBY. Jednak, gdy przegl±dam w±tki na temat zaburzeñ psychicznych na tym forum, takich jak w³a¶nie depresja czy zaburzenia lêkowe, pojawiaj± siê sugestie typu "poszukaj w psychice", "mo¿e kto¶ Ciê skrzywdzi³ w dzieciñstwie", "zacznij my¶leæ pozytywnie', itp. I to z ust sta³ych u¿ytkowników tego forum. Jak to jest wiêc? Ka¿dej czy nie ka¿dej? To jedna rzecz. (W±tek schizofrenii, jako najciê¿szej, klasyfikowanej jako nieuleczalna choroby psychicznej a Bios³one te¿ mnie ciekawi, nie znalaz³em o tym nic, ale to mo¿e temat na inny w±tek). Druga, to fakt, ¿e w±tki po¶wiêcone leczeniu zaburzeñ psychicznych na tym forum s± raczej nieliczne. Rodzi to przypuszczenie, ¿e mo¿e ma³o komu to pozwoli³o naprawdê z nich wyzdrowieæ (?).
Kategoria ta to dzia³ w±tpliwo¶ci. Nie traktujcie mojego pytania jako g³os krytyka, a w³a¶nie osoby powa¿nie zainteresowaniem dzia³aniem i wdro¿eniem metody. Dla mnie jest tu jednak gdzie¶ pewna niekonsekwencja.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 19:14 wys³ane przez ArtComp » Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomo¶ci: 29

« Odpowiedz #1 : 02-01-2013, 07:07 »

Nie wiem dlaczego na koñcu wpisu pojawi³o siê zdanie "¿egnam wszystkich forumowiczów". Nie przypominam sobie, bym to napisa³. Mam nadziejê, ¿e to taki ¿arcik :-).

W ka¿dym razie w±tek zaburzeñ psychicznych i Bios³one uwa¿am za bardzo cenny i warty rozwiniêcia. Mo¿e dane osoby wypowiada³y siê o depresji i lêku jako chwilowym stanie, wtedy, zgadzam siê, zwrócenie siê ku prze¿yciom, powodom le¿±cym w psychice wydaje mi siê czym¶ odpowiednim. Mam jednak na my¶li depresje i zaburzenia lêkowe jako d³ugotrwa³e i obejmuj±ce ca³e funkcjonowanie zaburzenie.
Czy s± tu osoby, które poradzi³y sobie z w³a¶nie z tymi "chorobami" dziêki metodzie Bios³one?


Art. 34 Regulaminu Forum.
Forum jest miejscem dyskusji i wymiany informacji, a nie zbytecznej uprzejmo¶ci (nie jeste¶my poczekalni± w przychodni), tote¿ nie ma potrzeby witania siê i ¿egnania w ka¿dym po¶cie, ani te¿ dziêkowania za ka¿d± odpowied¼.


Je¿eli witasz siê w ka¿dym po¶cie, to Mistrz Ciê ¿egna. Ot, zbytnia uprzejmo¶æ. smile


Usunê³am zbytnie uprzejmo¶ci z poprzedniego posta. smile
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 09:10 wys³ane przez K'lara » Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomo¶ci: 29

« Odpowiedz #2 : 02-01-2013, 09:22 »

Rozumiem, K'lara. Dopiero oswajam siê ze specyfik± forum :-)

Dlatego jeszcze nie dosta³e¶ miot³±... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 09:42 wys³ane przez K'lara » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #3 : 02-01-2013, 15:34 »

Garden, we¼ pod uwagê, ¿e maj±c z³e nastawienie, lub przekonanie co do jakiej¶ osoby lub sytuacji pozwalamy na powstawanie toksycznych zwi±zków w naszym organizmie. One równie¿ potêguj± toksemiê. St±d pytania o Twoje emocje i prze¿ycia. Czasem trzeba przeprogramowaæ dotychczas dzia³aj±cy, wadliwy system.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Marita03
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-07-2007
Sk±d: Sosnowiec
Wiadomo¶ci: 202

« Odpowiedz #4 : 02-01-2013, 19:43 »

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak zastosujesz siê ¶ci¶le do zasad BIOS£ONE to siê o tym przekonasz. Tylko bez odstêpstw. Najpierw literatura, potem praktyka. Pocz±tki s± trudne, ale wszystko jest opisane czego mo¿esz siê spodziewaæ.
Zapisane

marita
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #5 : 03-01-2013, 11:18 »

Problemy z psychik±, poci±gaj± za sob± bardzo czêsto problemy z konsekwencj±. Jak co¶ nie pomaga w ci±gu tygodnia, dwóch cz³owiek z "niezdrowym duchem" bardzo szybko traci poczucie, ¿e to ma sens. Konsekwentne stosowanie bios³onejskich metod poci±ga za sob± brak s³odyczy, alkoholu, mocniejszych u¿ywek. Proszê sobie odpowiedzieæ teraz na pytanie - czym osoby maj±ce problemy psychiczne, bêd±ce w depresji poprawiaj± sobie czêsto nastrój. Na chwilê, bo na chwilê, ale to jest czêsto silniejsze od nich, bo kolejne opchanie siê czym¶ s³odkim, niezdrowym nie zaszkodzi, bo co tam jeszcze jeden drink czy piwo. A w±troba obrywa, nerki nie nad±¿aj±.
Powodzenie to przede wszystkim konsekwentne dzia³anie, przynajmniej w wiêkszo¶ci przypadków, mo¿e dlatego tak ciê¿ko idzie z t± psychik±.
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Sk±d: £ódzkie
Wiadomo¶ci: 285

« Odpowiedz #6 : 03-01-2013, 16:44 »

Garden a s³ysza³e¶ o czym¶ takim jak stres oksydacyjny? To w³a¶nie miêdzy innymi on powoduje choroby psychiczne. Kiedy siê stresujesz Twoje cia³o zaczyna produkowaæ du¿e ilo¶ci wolnych rodników. Co zaburza prawid³owe dzia³anie twojego organizmu nie tylko w sferze fizycznej ale i psychicznej.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 19:04 wys³ane przez K'lara » Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #7 : 04-01-2013, 15:53 »

Schizofrenia - choroba z krêgu psychoz endogennych ("pochodz±cych z organizmu"):

 
Cytat
W zaburzeniu tym zwiêkszona jest aktywno¶æ dopaminergiczna w szlaku mezolimbicznym mózgu, co konsekwentnie wykazuj± ró¿ne badania. Szczególn± rolê odgrywa tu receptor D2 (uk³ad dopaminergiczny). Podejrzewa siê, ¿e jego niew³a¶ciwe funkcjonowanie jest odpowiedzialne za czê¶æ objawów. Podstaw± leczenia jest farmakoterapia z u¿yciem ¶rodków przeciwpsychotycznych, które dzia³aj± g³ównie poprzez hamowanie aktywno¶ci dopaminergicznej.

Cytat
U osób ze zdiagnozowan± schizofreni± zwiêkszone jest prawdopodobieñstwo wykrycia zaburzeñ wspó³towarzysz±cych, takich jak depresja, zaburzenia lêkowe.

U osób ze schizofreni±
Cytat
oczekiwana d³ugo¶æ ¿ycia jest mniejsza o oko³o 10-12 lat z powodu problemów ze zdrowiem fizycznym oraz siêgaj±cego 10% wska¼nika samobójstw

Cytat
Schizofrenia wystêpuje ze zwiêkszon± czêsto¶ci± rodzinnie: u krewnego pierwszego stopnia chorego na schizofreniê wystêpuje zwiêkszone w przebiegu ¿ycia ryzyko zachorowania na schizofreniê (3-7% w por. z 0,5-1% w populacji ogólnej). Zaobserwowano zwiêkszon± zachorowalno¶æ u osób u których wystêpowa³y zaburzenia oko³oporodowe, lecz nie uda³o siê wyja¶niæ pod³o¿a tego zjawiska

Cytat
Zachorowania na schizofreniê wystêpuj± nieco czê¶ciej u osób urodzonych w zimie i na wiosnê (przynajmniej na pó³kuli pó³nocnej)


¬ód³a: Wikipedia

Cytat
Nowatorski pogl±d wyg³osi³ w³a¶nie Fuller Torrey, dyrektor Stanley Medical Research Institute w Chevy Chase, w stanie Maryland (USA). Jego zdaniem w historii medycznej i zachowaniu z wczesnego dzieciñstwa, mo¿na siê doszukaæ elementów uk³adanki wiod±cych do choroby psychicznej. W wielu z przebadanych przez Torrey’a i jego wspó³pracowników przypadkach zaobserwowano wspólne elementy zwi±zane z infekcjami w pierwszych miesi±cach ¿ycia.

Na trop ten badacz wpad³ po tym jak stwierdzono, ¿e ryzyko wyst±pienia schizofrenii u osób urodzonych zim± lub wczesn± wiosn± jest wy¿sze ni¿ w innych porach roku. Choæ ró¿nica wynosi³a zaledwie 5-8 procent, w skali wszystkich przypadków schizofrenii mo¿e mieæ to znaczn± wagê. „Trudno to wyja¶niæ wadliwymi genami, a tym bardziej oziêb³ymi matkami” t³umaczy Torrey.

Torrey ju¿ od lat 80. by³ przekonany, ¿e przyczyn± zaburzeñ jest wirus, który wnikn±³ do organizmu chorego nied³ugo po urodzeniu i ujawni³ siê dopiero po kilkunastu latach. Prowadz±c wspó³pracê z innymi badaczami m.in. Robertem Yolkenem, specjalist± chorób zaka¼nych z Johns Hopkins University w Baltimore, odkry³, ¿e we krwi osób cierpi±cych na schizofreniê wystêpuj± przeciwcia³a przeciw toksoplazmozie, wirusowi Epstein-Barra (mononukleoza) czy cytomegalowirusowi. Nie uda³o mu siê jednak wyizolowaæ ¿adnego aktywnego wirusa. Mimo to wszystko wskazywa³o na to, ¿e wiele lat przed wyst±pieniem objawów schizofrenii chory przeszed³ jak±¶ infekcjê wirusow±.

Istnieje bowiem prawdopodobieñstwo, ¿e wirus po wnikniêciu do organizmu niemowlêcia skrzêtnie ukry³ siê w zakamarkach jego genów, wi±¿±c siê nieodwracalnie z jego DNA.

Choæ hipoteza Torrey’a wzbudza kontrowersje w ¶wiecie medycznym, a nawet ¶miech kolegów po fachu, trudno j± ca³kowicie odrzuciæ.

¬ród³o: http://odkrywcy.pl/drukuj.html?wid=12845645&smg4sticaid=6b519


Cytat
Badacze z USA zidentyfikowali anomalie w mózgach kilkutygodniowych niemowl±t z grupy wysokiego ryzyka rozwoju schizofrenii. Oznacza to, ¿e chorobê mo¿na by diagnozowaæ na d³ugo przed wyst±pieniem pierwszych objawów, a nawet zapobiegaæ ich wyst±pieniu.
Artyku³ opublikowany w Sieci w American Journal of Psychiatry stanowi pok³osie prac zespo³u z Uniwersytetu Pó³nocnej Karoliny oraz Columbia University. To pozwala zacz±æ my¶leæ o tym, jak odpowiednio wcze¶nie zidentyfikowaæ dzieci z grupy wysokiego ryzyka i czy da siê co¶ zrobiæ, by je zmniejszyæ – wyja¶nia prof. John H. Gilmore.
Za pomoc± usg. i rezonansu magnetycznego naukowcy analizowali rozwój mózgu 26 dzieci urodzonych przez matki chore na schizofreniê. Posiadanie krewnego pierwszego stopnia ze zdiagnozowan± schizofreni± 10-krotnie zwiêksza ryzyko zachorowania: o ile w populacji generalnej zapada na ni± 1 na 100 osób, o tyle w tej grupie ju¿ 1 na 10. W¶ród ch³opców maluchy wysokiego ryzyka mia³y wiêksze mózgi i komory boczne ni¿ dzieci pañ niecierpi±cych na psychozê. Czy stwierdzone powiêkszenie mo¿e byæ markerem tego, ¿e badany mózg bêdzie inny? – zastanawia siê Gilmore. Dot±d stwierdzono, ¿e du¿y mózg u niemowl±t wi±¿e siê z autyzmem.
 



¬ród³o: http://kopalniawiedzy.pl/schizofrenia-grupa-ryzyka-chlopcy-niemowleta-mozg-wielkosc-komory-boczne-John-H-Gilmore,10670


Jakie¶ wnioski odno¶nie schizofrenii, poza: "W zdrowym ciele zdrowy duch"?
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #8 : 04-01-2013, 15:59 »

Ja gdzie¶ czyta³am, ¿e na schizofreniê zapadaj± osoby, które by³y jakby niedo¿ywione w ¿yciu p³odowym. Chodzi o beznadziejn± i ubog± dietê kobiet ciê¿arnych.
O zimnych matkach te¿ s³ysza³am.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #9 : 04-01-2013, 16:01 »

Depresja endogenna - uwarunkowana biologicznie, typowa
Cytat
Wed³ug modelu neurochemicznego przyczyn± depresji mo¿e byæ niedobór pewnych amin biogennych. Hipotezy na temat neurochemicznego pod³o¿a depresji dotycz± g³ównie spadku poziomu norepinefryny (inaczej noradrenaliny; hipoteza katecholaminowa) oraz serotoniny (hipoteza serotoninowa). Obni¿enie poziomu tych amin biogennych powoduje pojawienie siê deficytów motywacyjnych.
Norepinefryna (b±d¼ serotonina) wyprodukowana w jednej komórce nerwowej jest uwalniana do synapsy, gdzie stymuluje drug± komórkê. Aby powstrzymaæ tê stymulacjê, norepinefryna (b±d¼ serotonina) musi zostaæ zdeaktywowana:
albo przez reabsorpcjê do neuronu presynaptycznego;
albo przez jej zniszczenie.
Leki przeciwdepresyjne powstrzymuj± te procesy, nie dopuszczaj±c do spadku poziomu norepinefryny i serotoniny.
Neuroanatomiczna teoria depresji g³osi, ¿e przyczyn± tego zaburzenia jest nadmierna aktywno¶æ prawego p³ata czo³owego.
Teoriê o organicznym charakterze depresji wspieraj± nastêpuj±ce fakty:
depresja czêsto pojawia siê po okresie naturalnych zmian fizjologicznych u kobiet (np. po porodzie);
silne podobieñstwo objawów depresji u przedstawicieli ró¿nych kultur;
wysoka skuteczno¶æ biologicznych metod terapii (preparatów trójpier¶cieniowych, inhibitorów MAO, elektrowstrz±sów);
depresja pojawia siê jako skutek uboczny stosowania pewnych leków (np. leków hipotensyjnych, przeciwnowotworowych, przeciwparkinsonowskich, kortykosteroidów, neuroleptyków, estrogenów i progesteronu i niektórych antybiotyków).


Cytat
W badaniach klinicznych wykazano, ¿e poziom kwasów omega-3 ma wp³yw na samopoczucie u osób cierpi±cych na depresjê. W¶ród osób lecz±cych siê na depresjê, które przyjmowa³y potrawy bogate w kwasy omega-3, odnotowano dodatkow± poprawê samopoczucia poza t±, która wynika³a z zastosowania konwencjonalnej terapii.
Wed³ug niektórych specjalistów korzystny wp³yw na samopoczucie w depresji maj± witaminy z grupy B: B6, B9 oraz B12

¬ród³o: Wikipedia

Jakie¶ wnioski odno¶nie depresji, poza: "W zdrowym ciele zdrowy duch"?
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #10 : 04-01-2013, 16:04 »

Zimne matki to mit. To samo mówiono przy autyzmie. Teraz k³adzie siê nacisk na "czynniki genetyczne" jako czynniki ryzyka wyst±pienia schizofrenii. Prawd± jest, ¿e w¶ród cz³onków rodzin osób chorych na schizofreniê, odsetek zachorowañ jest wiêkszy ni¿ w ca³ej populacji. Z tym, ¿e my wiemy, ¿e genetyczna jest tylko g³upota. Generalnie etiologia jest nieznana.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #11 : 04-01-2013, 16:05 »

O nerwicy gdzie¶ czyta³am, ¿e to niedobory wit.B1 i B2. Ja mam taki zespó³ depresyjno-nerwicowy i ci±g³e niedobory wit. z grupy B.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #12 : 04-01-2013, 16:07 »

Zgadujê, ¿e bra³a¶ suplementy i nie skutkowa³o.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #13 : 04-01-2013, 16:22 »

Pomaga³y tak na 30%. Norm± jest podobno wch³anialno¶æ witamin na poziomie 15%, oczywi¶cie tych syntetycznych.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #14 : 04-01-2013, 17:07 »

Czyli rozwijaj±c "W zdrowym ciele zdrowy duch", "choruje uk³ad pokarmowy, chorujesz ca³y".
Zapisane
Sting
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Sk±d: Warszawa/UK
Wiadomo¶ci: 617

« Odpowiedz #15 : 04-01-2013, 18:09 »

D³ugi czas zastanawia³em siê sk±d moje problemy skórne, brak koncentracji, bardzo du¿y lêk przed lud¼mi, brak swojego zdania, bezsenno¶æ, nerwica. Zawsze zastanawia³o mnie co jest przyczyn± a co objawem. Stres czy alergia. W moim w±tku "jak ¿yc" opisujê swoje problemy psychiczne bardzo emocjonalnie. Nagle po kilku dniach widaæ skoki uporz±dkowania, które forumowicze popieraj± i pó¼niej znowu dó³. Wszystko od nowa, jak grochem o ¶cianê. Jakby co¶ z pamiêci± nie tak. Przy du¿ej depresji, jak moja, bardzo wa¿na jest obserwacja w zwolnionym tempie. Nastêpnie zmiana tych nawyków(?), których rzeczywi¶cie nie lubimy b±d¼ dowiadujemy siê, ¿e s± niezgodne z zasadami prozdrowotnymi, bo przecie¿ bêd±c tutaj chodzi nam o zdrowie. Jednak niektórych rzeczy jest siê ciê¿ej pozbyæ, lêków, i trudno to wyt³umaczyæ kiedy umys³ wadliwie reaguje. Przyzwyczai³ siê reagowaæ tak na dan± sytuacjê. Warto wtedy nie zastanawiaæ siê, tylko zrezygnowaæ z produktów m±cznych tych glutenowych oraz cukru, bo zauwa¿y³em, ¿e gdy u mnie nast±pi³ skok w górê poprawy i nagle zjad³em p±czka czu³em jak mnie zamula. My¶lenie wolniejsze, wszystko znów na nie. Zero werwy. Na szczê¶cie lata praktyki, obserwacji, pozwala mi samemu decydowaæ jak traktowaæ uk³ad pokarmowy. Ocet jab³kowy z wod± podnosi witalno¶æ.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2013, 19:23 wys³ane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
xxlilithxx
« Odpowiedz #16 : 14-01-2013, 00:21 »

Ci±gn±c dalej w±tek... Od poniedzia³ku zaczê³am piæ MO z olejem z pestek winogron. Czeka³am z niecierpliwo¶ci± a¿ zaczn± siê objawy oczyszczania. Wcze¶niej, poza stale powiêkszonym wêz³em ch³onnym pojawia³y siê jedynie bol±ce wypryski - w zasadzie pod skór± - na twarzy w okolicach uszu i ¿uchwy, które w koñcu zniknê³y. Wczoraj pojawi³y siê dwa nowe. Tym, co mi umknê³o by³ zwi±zek miêdzy zmian± oleju a zmian± stanu psychicznego. Zaczê³am mieæ problemy ze snem (raz nie mogê zasn±æ w nocy, innego razu zasypiam zanim jeszcze dotknê poduszki. Mimo wszystko w ci±gu dnia jestem senna, raz nawet zdarzy³o mi siê zasn±æ po po³udniu), problemy z koncentracj±, obni¿ony nastrój, ci±g³e zmêczenie, nerwobóle, a przede wszystkim zaczê³am byæ nerwowa i dra¿liwa. Dosz³y do tego jeszcze chwilowe md³o¶ci o niewielkim nasileniu i ochota na czekoladê. Pierwsze, o czym pomy¶la³am to niedobór magnezu, który kojarzy mi siê z witamin± B6. Zaczê³am wiêc trochê czytaæ od razu o wszystkich witaminach z grupy, by dowiedzieæ siê, w jakich produktach wystêpuj± - ot z ciekawo¶ci (sposobu od¿ywiania przecie¿ nie zmieniê jak mi to babcia dzisiaj zaleci³a, spogl±daj±c na moj± blad± twarz msn-wink ). Trafi³am na artyku³:

http://www.eioba.pl/a/1qru/kompleks-witamin-z-grupy-b

Wymienione zosta³y w nim skutki niedoboru poszczególnych witamin z grupy B. Czêsto pojawia siê np. depresja, nerwica, dra¿liwo¶æ.

Jaki to mo¿e mieæ zwi±zek z oczyszczaniem? Tu przytoczê cytat z artyku³u:

Cytat
Nale¿y podkre¶liæ fakt olbrzymiego zapotrzebowania na te witaminy przez jeden z najwa¿niejszych organów naszego organizmu – w±trobê.


Postawi³am sobie tak± hipotezê, ¿e fatalny stan uk³adu pokarmowego, a wiêc i ca³ego organizmu, skutkuj±cy nagromadzeniem toksyn i ewentualnymi niedoborami (w tym witamin z grupy B), zaburzona homeostaza powoduje, ¿e w sytuacji jeszcze bardziej ni¿ zwykle zwiêkszonego obci±¿enia w±troby (usuwanie toksyn) mog± zwiêkszyæ siê (lub powstaæ) niedobory miêdzy innymi witamin z grupy B.

Taki jest mój tok my¶lenia, wydaje mi siê prawid³owy. Mo¿e siê mylê...

Na zakoñczenie cytat z artyku³u obrazuj±cy ró¿nicê miêdzy fa³szywym "jeste¶ tym, co jesz" a prawdziwym "jeste¶ tym, co wch³aniasz":

Cytat
(...) Mimo, ¿e potrzebujemy tej witaminy w minimalnych ilo¶ciach, to jednak jej dzia³anie jest znacz±ce. Do¶æ czêsto hipowitaminoza jest wynikiem zaburzeñ we wch³anianiu z jelita krêtego witaminy B12 przez organizm, poniewa¿ wymaga ona no¶nika – tzw. czynnika wewn±trzpochodnego – wytwarzanego przez ¶luzówkê ¿o³±dka i zapewniaj±cego jej transport z jelit do krwi. Z tego wzglêdu chorobom ¿o³±dka (np. nie¿yt) mog± towarzyszyæ niedobory witaminy i w konsekwencji niedokrwisto¶æ. Znacznie rzadziej powoduje j± niedostatek tej witaminy w po¿ywieniu.



Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #17 : 14-01-2013, 08:09 »

Skoro w±troba wymaga du¿ej ilo¶ci witamin z grupy B do procesów utylizacji toksyn, to oczywiste, ¿e mo¿e jej trochê brakowaæ do funkcjonowania uk³adu nerwowego. St±d czêste objawy z tej  strony. 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Agusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat równie¿
Sk±d: Miñsk Mazowiecki
Wiadomo¶ci: 121

« Odpowiedz #18 : 21-01-2013, 21:43 »

Mia³am du¿e problemy z psychik± zanim trafi³am na Bios³one.
Silna depresja nadesz³a po antybiotykoterapii- 2 antybiotyki prawie jeden za drugim. Musia³am wzi±æ seriê leków psychotropowych- w sumie 8 mies. Odstawi³am jak trafi³am tutaj.
Bez leków pomaga³ mi przetrwaæ KB, czu³am siê po nim tak dobrze jak po lekach- znieczula³ moj± chor± psychikê (kwasy omega 3, estrogeny).
Przyczyn± moich problemów jest grzybica jamy nosowej- anginy blokowane antybiotykami, chore zatoki, wada wzroku (wszystko w obrêbie g³owy).
W tej chwili nie mam ju¿ tego problemu. Czujê, ¿e DP, KB, MO zrobi³y dobr± robotê!!!
Zauwa¿y³am u siebie pewn± prawid³owo¶æ, ¿e je¿eli jelita pracuj± tak jak trzeba (nie ma wzdêæ, gazów, prawid³owy stolec), to i psychika jest zdrowa. Dlatego trzymam siê ¶ci¶le DP- zero cukru, glutenu, nabia³u.
Oczywi¶cie nie jest idealnie przez ca³y czas, bo gdy przesadzê z oczyszczaniem, to uk³ad nerwowy protestuje i pojawiaj± siê "czarne my¶li".
Oczyszczam siê z wyczuciem, nie poganiam organizmu- od ponad roku jestem na 1/4 dawce MO, nie mogê wej¶æ 1/2 bo zaraz s± jakie¶ sensacje ze strony uk³adu nerwowego.
Zapisane

Agata
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!