Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 09:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mężczyzna 21 lat - problemy skórne  (Przeczytany 25375 razy)
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #20 : 03-01-2013, 16:46 »

Obecnie w medycznych normach nie mieści się prawie nikt. I o to chodzi.

Cytat
Myślałem raczej o tym, by zrobić sobie badania przed i powiedzmy po pół roku, żeby zaobserwować ewentualny postęp i mieć jednocześnie namacalny dowód poprawy, poza moimi "zeznaniami".

Poszedłeś na badanie, wychodzi cholesterol 150 mg/dL. Po roku z Biosłone 300 mg/dL. Jaki wniosek byś wysnuł?

Że maszyna jest źle skalibrowana.

Czy wprowadzasz DPI?

Zastanawiam się nad tym, czy jest sens. Ziemniaków i produktów mącznych i tak nie jem, bo nie lubię, cukru nie stosuję już od dawna, pozostaje jeszcze kwestia owoców, takich jak banany albo cytrusy. Inna sprawa, że odkąd pamiętam odżywiamy się dość dobrze - warzywa i owoce kupujemy na targu, zaś nabiał i mięso od zaprzyjaźnionego bauera.

Myślę o robieniu KB z jabłkami, bo lubię ich smak, ewentualnie z burakami. Jeszcze czytałem gdzieś na forum, że niektórzy robią to z nabiałem. Jeślibym mógł zmiksować to z kefirem to byłoby całkiem nieźle.

Nie przebrnąłem jeszcze przez temat dla początkujących (jestem na 33 stronie z 50), ale czy wypukłe krosty wewnątrz nosa to może być candida? Tak samo z tymi białymi "czopami" na twarzy?

A właśnie, czy można zmielić od razu większą ilość tych nasion i trzymać wymieszane w odpowiednich proporcjach w szklanym słoiku? Mleć to każdego dnia w młynku, w którym mielę też kawę byłoby dość upierdliwe.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 16:50 wysłane przez Tramwaj_konny » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #21 : 03-01-2013, 16:48 »

Myślałem raczej o tym, by zrobić sobie badania przed i powiedzmy po pół roku, żeby zaobserwować ewentualny postęp i mieć jednocześnie namacalny dowód poprawy, poza moimi "zeznaniami".
Będzie tyle się działo w Twoim organizmie, że dowód będzie bardzo namacalny. Zależy jak sumiennie zastosujesz wiedzę, którą zgromadzisz.

Cytat
Ale KB ma być po podwieczorku, czy zamiast?
Ja często piję 40-60min po posiłku.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 16:59 wysłane przez Rif » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #22 : 03-01-2013, 16:55 »

Czy wprowadzasz DPI?

Zastanawiam się nad tym, czy jest sens.

Czy ma sens dowiesz się z poniższego fragmentu.
Cytat
Objawy drożdżycy jelita grubego są specyficzne, a więc łatwo je zdiagnozować we własnym zakresie i na tej podstawie podjąć decyzję o przeprowadzeniu diety. Do typowych objawów tego schorzenia należą:
  • silne gazy i wzdęcia całego brzucha z wrażeniem pełności nawet w czasie głodu,
  • nieokreślone boczne bóle jamy brzusznej sięgające od dołu biodrowego do podżebrza,
  • charakterystyczny stolec – na początku twardy czop, za którym pojawia się wodnista, brązowa, cuchnąca biegunka,
  • częste wydalanie cuchnących gazów (wiatrów),
  • „delikatny żołądek” objawiający się biegunką po zjedzeniu pewnych „szczególnych” produktów żywnościowych, które u innych osób żadnych negatywnych reakcji nie wywołują,
  • kruczenie, tj. głośne przelewania i bulgotania w jelitach,
  • nieprzyjemne, nieokreślone parcie na stolec, występujące tuż po wypróżnieniu, mogące utrzymywać się kilka godzin,
  • pieczenie w rejonie odbytu po oddaniu stolca, z objawami zapalenia śluzówki odbytu oraz tendencją do hemoroidów.
http://portal.Bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 12:52 wysłane przez Rif » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #23 : 03-01-2013, 16:57 »

Lepiej zrobisz, jak skupisz się na portalu wiedzy. Poczytaj wszystkie działy Podręcznika, to Ci się rozjaśni. Na Forum można zginąć. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #24 : 03-01-2013, 17:02 »

Lepiej zrobisz, jak skupisz się na portalu wiedzy. Poczytaj wszystkie działy Podręcznika, to Ci się rozjaśni. Na Forum można zginąć. smile

Powoli, ale i konsekwentnie wgryzam się w zgromadzone materiały. Myślę, że sporo wody w Wiśle upłynie, zanim to wszystko ogarnę. Co mnie zaskakuje, to spójność tych materiałów, które już przeczytałem. Jakby nie było, poglądy biosłonejskie tworzą wewnętrznie spójny i jasny system, czego nie da się powiedzieć o wielu naukach.

Co się tyczy powyższej listy, jedyne na co się czasem uskarżam to przelewanie się w żołądku, ale to raczej incydentalnie i nie jest to jakieś głośne. Jednak ostatnio sporo gazów oddaję, pozbawionych zapachu, a czasem zdarzyło mi się czuć dziwne swędzenie odbytu, jakby ktoś od środka stukał palcem.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #25 : 03-01-2013, 21:24 »

A właśnie, czy można zmielić od razu większą ilość tych nasion i trzymać wymieszane w odpowiednich proporcjach w szklanym słoiku? Mleć to każdego dnia w młynku, w którym mielę też kawę byłoby dość upierdliwe.

My mielimy w tym samym młynku kawę i nasiona na KB i jakoś nie jest to upierdliwe.
Jakbyś przeczytał jak prawidłowo wykonać KB, to nie pytałbyś czy można od razu zmielić większą ilość nasion. Przecież jakby to miało sens, to od razu byśmy kupowali mielone.
http://portal.Bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
"Trzeba sobie zdać sprawę, że wymienione pozytywne właściwości zdrowotne nasiona lnu posiadają tylko wówczas, gdy tli się w nich życie, natomiast po zmieleniu lub wytłoczeniu z nich oleju, wskutek wpływu środowiska, głównie tlenu i światła, moc siemienia lnianego gwałtownie spada. Dlatego siemię lniane oraz pozostałe nasiona należy mleć tuż przed wykonaniem koktajlu."
Zapisane
Mustaffa21
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #26 : 22-02-2013, 20:33 »

Jest to mój pierwszy post, dzisiaj trafiłem na to forum. Właśnie jestem w trakcie kuracji izotretynoiną (podobnie jak autor tematu). Po niecałym miesiącu efekty są bardzo widoczne, zmiany trądzikowe na twarzy całkowicie ustąpiły (nie było ich dużo). Na plecach mam cały wysyp "syfów', ale zostały one znacznie zredukowane. Moje pytanie brzmi: czy warto kontynuować? Mimo, że to pomaga, to chyba nie leczy przyczyny - z tego, co tutaj czytam tak wynika. Kolejne pytanie: czy jeśli nie przerwę kuracji mogę rozpocząć oczyszczanie organizmu metodami Biosłone?
« Ostatnia zmiana: 22-02-2013, 20:36 wysłane przez Whena » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #27 : 22-02-2013, 20:36 »

Cytat
Moje pytanie brzmi: czy warto kontynuować?

Przeczytaj sobie chociażby ten wątek i sam zdecyduj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=25327.0
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #28 : 23-02-2013, 08:12 »

Cytat
czy jeśli nie przerwę kuracji mogę rozpocząć oczyszczanie organizmu metodami Biosłone?
Możesz. Ale lepiej zrobisz jeśli przerwiesz.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!