Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 12:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malformacja kapilarna  (Przeczytany 4927 razy)
Mania
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: od 2011 r.
Wiadomości: 80

« : 04-01-2013, 14:42 »

Zastanawia mnie, czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z malformacjami kapilarnymi i co sądzi na ten temat. Wiem doskonale, że to nie forum medyczne i nie liczę na żadną poradę.
Moja młodsza córka, obecnie 2 latka, urodziła się z wrodzoną wadą unerwienia krwionośnych naczyń włosowatych, które pozostają stale poszerzone i nie mogą się obkurczyć. W wyniku czego widoczna jest na ciele plama koloru czerwonego wina. Malformacja umiejscowiła się u niej na ręce i obejmuje swym zasięgiem dłoń, zewnętrzną część ręki, ramię i rozlewa się lekko na klatkę piersiową i plecki. Córeczce tak poza tym nic nie dolega. Powstaje tu jedynie efekt estetyczny, który może być problemem dla dziewczynki jak będzie starsza i świadoma swojej cielesności. Tak zapewnił nas lekarz zajmujący się tego typu zmianami. Malformacje można próbować usunąć serią zabiegów laserowych, ale skuteczności 100 % nie ma. U dzieci wykonuje się zabieg w znieczuleniu ogólnym, na co na pewno się nie zgodzę. Należy więc poczekać aż mała będzie starsza i sama zdecyduje się na zabieg. Przyczyna powstania wady jest nieznana, mogą to być czynniki wirusowe, toksyczne lub promieniowanie. Jak byłam w ciąży, w 6, 7 tygodniu, przeszłam silną jelitówkę, być może to było przyczyną, ale to nie ma już teraz większego znaczenia.
Czytałam na forum o wielu przypadkach wyzdrowienia i cofania się pewnych schorzeń, pod wpływem picia MO i KB oraz stosowania DP, ale raczej wycofanie się takiej wady wrodzonej nie jest chyba możliwe, tak mi się wydaje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!