Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Boni - alergia, problemy z trawieniem, nerwica i depresja  (Przeczytany 52690 razy)
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« : 05-01-2013, 23:11 »

Mam 29 lat.
Zmagam się z alergią, problemami z trawieniem, nerwicą i depresją.

Alergię na pyłki, sierść i roztocza wykryto u mnie w wieku 16 lat. Objawia się ona: kichaniem, katarem, swędzącymi i łzawiącymi oczami. W wieku 20 lat odczulałam się kropelkami. Okresowo zażywałam Zyrtec, Cetalergin i Buderhin. Od momentu rozpoczęcia przygody z Biosłone nic nie biorę. Objawy nadal są.

Problemy z trawieniem mam od kiedy pamiętam. Jako dziecko często skarżyłam się na bóle brzucha. Dostawałam płynne drożdże. Im byłam starsza, tym bardziej przekonana, że wszelkie dolegliwości spowodowane są moją nadwrażliwością i słabymi nerwami. Nie stosowałam diet. Ze względu na to, że jestem chuda często jadłam na siłę i wszystko.
Ogólnie miewam okresowo wilczy apetyt, ścisk żołądka, brak apetytu, mdłości, bladą cerę, podkrążone oczy, odczucie zimna, nieświeży oddech, nalot na języku.
Dodam jeszcze, że ok rok temu wykryto u mnie lamblie. Kilkakrotnie leczyłam się antybiotykami na sprawy kobiece i pęcherz.

Nerwicę i depresję próbowałam leczyć na wiele sposobów: chińskie ziółka, akupunktura, leki uspakajające, książki psychologiczne, sport, algi morskie, noni..., psycholog, psychiatra i leki. Przypisano mi Seroksat. Pomógł, ale po odstawieniu objawy powróciły ze zdwojoną mocą. Dostałam kolejny lek. Nie działał, więc powróciłam do Seroksatu. Poprzednia dawka nie dała już tych samych rezultatów. Psychiatra zalecił zwiększyć ilość przyjmowanego leku. Odmówiłam i stopniowo odstawiłam w maju zeszłego roku.

W dzieciństwie jadłam zdrową żywność. Pochodzę z domu gdzie obiad nie był codziennością. W wieku szkolnym jadłam głównie kanapki. Później przez dwa lata żywiłam się w stołówce internackiej.  Po tym okresie miałam już pierwsze objawy nerwicy, więc jadłam mało i rzadko. Później głównie jedzenie marketowe. Obecnie jestem na 3 etapie DP.
Od trzech lat pracuje na nocną zmianę.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2013, 10:39 wysłane przez K'lara » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #1 : 06-01-2013, 15:48 »

Ale czy Ty czegoś od nas chcesz? Czy masz jakieś pytanie?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #2 : 06-01-2013, 16:56 »

Identyczna sytuacja jak u mnie była. Koleżanka lubi się wygadać. 29 lat to wiek w którym trzeba wiedzieć czego się chce, więc musisz uporządkować się wewnętrznie sama. Uwzględniając to, że hormony nie pomagają w tym. Skoro psychiatra nie pomógł ja bym wziął zdrowie w swoje ręce, bo kto ma wiedzieć jak nie Ty co Ciebie denerwuje. Obserwacja nerwów. Zmiana jeśli chcemy i wiemy na co. Tak,żeby być w zgodzie ze sobą. Odstawienie glutenu konieczne przy nerwach i w miare powolne wdrażanie MO, bo oczyszczanie może być spotęgowane, więc dla nerwicy może być cieżko to przejść. Wszystko zgodne z podpowiedziami własnego organizmu. Spróbowałbym też z ssaniem oleju. Mnie ruszyło myślenie oraz picie ciepłej wody z łyżką octu jabłkowego.
Zapisane

Pragmatism
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #3 : 06-01-2013, 18:48 »

Cytat
W dzieciństwie jadłam zdrową żywność.

Co to jest zdrowa żywność?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #4 : 06-01-2013, 20:23 »

Cytat
W dzieciństwie jadłam zdrową żywność.

Co to jest zdrowa żywność?

To znaczy żywność pochodzenia wiejskiego.

Sting dzięki za opinie. Wątek założyłam żeby pozostawić po sobie ślad. Mam nadzieje, że świadectwo powrotu do zdrowia. Spisując wszystko w jednym miejscu myłe, że będzie mi i komuś kto chce pomóc łatwiej wyłapac ewentualne błędy.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2013, 19:58 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #5 : 06-01-2013, 20:50 »

Grunt to spokój. Poczytaj trochę, wiedza dostępna jest na portalu oraz na forum. Spokojniej wykonywać kroki i decydować o własnym zdrowiu jeśli posiada się narzędzia czyli wiedzę, która jest tutaj dostępna. Jeśli coś Ciebie nurtuje i nie jest już zawarte na forum pytaj. Zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki.
Zapisane

Pragmatism
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #6 : 06-01-2013, 22:04 »

Oj Sting czytam i czytam..., ale wiesz jak to jest z tymi dolegliwościami. Czasami trudno się myśli i wyciąga wnioski. Na forum jestem już od roku, ale dopiero założyłam swój wątek.
Obecnie:
- jestem  na 3 etapie DP;
- przeprowadzam 3 uzupełniająca suplementację slow magiem;
- codziennie 1-2 KB z ostropestem;
- nieregularnie skorupki jajek i kelp;
- od 3 miesięcy regularnie ssię olej;
- również od 3 miesięcy regularnie zakraplam nos;

Martwi mnie ostatnio, bo mam często mdłości i taki tępy ból w okolicy wątroby. Olej z kukurydzy używam od pół roku. Wczesniej nie obserwowałam u siebie takiego negatywnego wpływu po jego stosowaniu. Od kilku ok 3-4 tygoni odstawiam lub pije 1/4 MO. Wystarczą dwa, trzy dni i znowu takie uczucie strucia, słabość... Dziwi mnie, że zamiast poprawiać się, to mam uczucie jakbym dostała alergię na MO, czy już sama nie wiem. Zastanawiam się nad powrotem do oliwy z oliwek. Co o tym myślicie?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #7 : 07-01-2013, 00:16 »

A dlaczego nie zmieniłaś jeszcze na olej winogronowy?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #8 : 07-01-2013, 01:27 »

Asiu zaskoczyłaś mnie tym pytaniem. Wynika to z mojego zrozumienia istoty stosowania MO. Z tego co wyczytałam to przechodzimy na kolejny olej w momencie gdy możemy bezobjawowo pić MO z danym olejem w pełnej dawce. Czyli, że już nie ma efektów oczyszcznia. Przez pierwsze 4 mies było znośnie, pózniej coraz gorzej.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #9 : 07-01-2013, 07:34 »

A jakie maiłaś objawy w tym "gorzej"?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #10 : 07-01-2013, 15:31 »

Więc moje gorzej to: najpierw nerwowość, raczej wybuchowość, a potem coraz częściej takie uczucie ucisku w okolicy wątroby, a pod koniec utrata apetytu, gorzki smak w buzi. Odstawiłam MO jakieś 3 tygodnie temu na tydzień. Apetyt wrócił, było lepiej. Zaczęłam wdrażać miksturę od 1/4 porcji. Po 2-3 dniach znowu ten niesmak i pogorszenie apetytu, nerwowość, ospałość... Jakiś tydzień temu stwierdziłam, że może spróbuje z mieszanka na drogi oddechowe, bo czuje, że by mnie się przydała. Właśnie przechodzę infekcje. Wypiłam tylko jeden termos, bo jej skutki były tragiczne. Nie mogłam spać, płakałam, a na drugi dzień czułam się jak po mega imprezie. Zaczęłam dzień od ssania oleju. Jak go wyplułam to miał kolor żółty, a w smaku był gorzki. Od tego czasu moje samopoczucie kompletnie się pogorszyło. Powrócił brak apetytu i takie roztrzęsienie no i typowe objawy depresyjne. Jeszcze nie jest tak totalnie źle jak kiedyś, ale stąd moje wnioski, że to coś z wątrobą. Rozważam jeszcze opcję, że wraz z przejściem na 3 etap DP coś mi szkodzi, ale jakoś nie potrafię tego obserwować.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 18:11 wysłane przez K'lara » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 07-01-2013, 16:41 »

Z tego co piszesz wynika, że masz bardzo zatruty toksynami organizm, lub sporo złogów w układzie pokarmowym, które pod wpływem MO na oleju kukurydzianym zaczynają się rozpuszczać i pogarszają Twoje samopoczucie. Spróbuj na dłużej odstawić MO, a pij powerdrinki (raz dziennie), aby nie zaprzestać zupełnie procesów oczyszczania. Ucisk w okolicy wątroby świadczy o jej przeciążeniu toksynami, które musi przerabiać i utylizować. Błędem w tej sytuacji jest dodawanie kolejnych metod oczyszczania - tj. oczyszczania mieszanką na drogi oddechowe. Pij również 1 KB z ostropestem.
Wiem jak się czujesz, musisz trochę przystopować. Objawy powoli ustaną.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #12 : 07-01-2013, 17:23 »

Asiu, dziekuję Ci za rady. Na razie nie mam własnego wykonania octu jabłkowego. Postaram się dzisiaj nastawić. Mam natomiast kupny ocet, więc może zacznę od takiego? Jak myślisz, na jak długo odstawić MO (tak około)?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 20:31 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 07-01-2013, 17:30 »

Cytat
Jak myślisz na jak długo odstawić MO (tak około)?
Aż do uspokojenia objawów ze strony organizmu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #14 : 07-01-2013, 17:40 »

Ok smile Czyli teraz będe:
- piła 1 power drinka;
- piła 1 KB z ostropestem;
- zakraplanie nosa;
- ssanie oleju;
- slow mag;
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #15 : 07-01-2013, 17:53 »

Póki nie masz własnego octu jabłkowego, to sobie daruj powerdrinki. Ja bym kupnego nie piła.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #16 : 07-01-2013, 20:35 »

OJ dobrze rozcieńczony, z certyfikatem wcale nie jest taki zły do powerdrinka. Na czczo też bym nie wypił, ale do rozcieńczenia jest zbawieny. Oby nie był więcej niż 3%. Warto pamiętać, że ma on o wiele więcej zastosowań. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24652.0 Wspominałaś o alergiach. Jeśli jest wysypka. Taki rozcieńczony OJ świetnie przyspiesza gojenie.
Zapisane

Pragmatism
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #17 : 07-01-2013, 20:59 »

Cytat
OJ dobrze rozcieńczony, z certyfikatem wcale nie jest taki zły do powerdrinka. Na czczo też bym nie wypił, ale do rozcieńczenia jest zbawieny.
Taki dobry to też nie jest. A na certyfikaty nie ma co patrzeć. I poproszę o przetłumaczenie na polski tego drugiego zdania.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #18 : 07-01-2013, 21:18 »

Asiu, z tego co wiem, to jeżeli dzisiaj przygotuję składniki na ocet, to będę go mogła używać tak za ok. 2 tygodnie. Tak myślę, czy do tego czasu mogłabym może zażywać sam alocit 50ml, jak zaleca Mistrz w przypadkach alergii? Albo po prostu odstawię na kolejny tydzień MO, a potem spróbuję pomału wdrażać z powrotem, tylko z jakim olejem? Trochę zakręciłam. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 07-01-2013, 21:44 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #19 : 07-01-2013, 22:10 »

Cytat
tylko z jakim olejem?
Myślę, że z kukurydzianym. Skutecznie działa, jak widać, i ma jeszcze coś do zrobienia.

Cytat
jeżeli dzisiaj przygotuję składniki na ocet, to będę go mogła używać tak za ok. 2 tygodnie.
Ocet zimą dojrzewa trochę dłużej. Musisz dać mu ze trzy tygodnie.

Cytat
czy do tego czasu mogłabym może zażywać sam alocit 50ml, jak zaleca Mistrz w przypadkach alergii?
Wg mnie, za dużo metod stosujesz na raz, ale to Twoja decyzja.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!