Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Boni - alergia, problemy z trawieniem, nerwica i depresja  (Przeczytany 52687 razy)
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #40 : 12-02-2013, 23:34 »

Asiu, nie słyszałam o takiej metodzie skiełkowanych pestek. Możesz mi ją dokładniej opisać? Na pasożyty to wiem, że Biosłone zaleca glistnik (jaskółcze ziele).
« Ostatnia zmiana: 17-02-2013, 13:00 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #41 : 12-02-2013, 23:42 »

Tu jest także porada warta rozważenia:

Zadaniem łupiny osłaniającej ziarno jest nie tylko jego ochrona mechaniczna. Po wewnętrznej stronie łupiny znajduje się cienka błona chroniąca zamknięty wewnątrz cenny zarodek przed drobnoustrojami i robakami, które chętnie by się pożywiły smakowitą zawartością nasienia. Rolę tę doskonale pełni zawarta w owej błonce kukurbitacyna – substancja wykazująca silne działanie toksyczne wobec drobnoustrojów i robaków, przy czym zupełnie nieszkodliwa dla organizmu ludzkiego. Największe stężenie kukurbitacyny występuje w ziarnach świeżych, gdy łupina jest jeszcze miękka i nie chroni nasienia przed intruzami. Z tego względu świeże pestki dyni w medycynie ludowej stosowane są do usuwania z przewodu pokarmowego robaków, takich jak: tasiemiec uzbrojony i nieuzbrojony, tęgoryjec dwunastnicy, glista ludzka, owsiki, lamblie. Dla przeprowadzenia skutecznej kuracji trzeba jednorazowo zjeść, w zależności od wieku, 100 - 200 świeżych pestek dyni.

Po wyschnięciu łupiny ilość kukurbitacyny w ziarnie zanika, ale zwiększa się ponownie w okresie wypuszczania kiełka, jednak już nie w takiej ilości, jak w ziarnach świeżych. Dlatego w celu usunięcia pasożytów przewodu pokarmowego przy pomocy skiełkowanych pestek dyni należy zwiększyć ilość zjedzonych pestek o 50% i kurację przeprowadzić przez 3 dni z rzędu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #42 : 13-02-2013, 07:31 »

Czy to proces wracania do zdrowia, bóle brzucha też?
Całkiem możliwe, podobnie jak przybieranie czy tracenie na wadze poruszane wczoraj przez kogoś  oraz dziesiątki innych drobnych zmian. Generalnie trzeba mniej marudzić i nie rozpaczać za każdym razem z byle powodu. To sobie zostawić kiedy już naprawdę będzie źle hehehe.
Zapisane
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #43 : 14-02-2013, 19:46 »

No to chyba Skorpion wygadałeś. Czuje się bardzo źle. Sama już nie wiem czy bardziej psychicznie czy fizycznie. Straciłam znowu apetyt. Nie mam ochoty na jajka, surówki z kapusty, mięso. Mam uczucie jakbym się tym wszystkim przejadła. Po KB też mój brzuch nie jest szczęśliwy. Psychicznie płaczliwość i zrezygnowanie. Już nie mam pomysłu co jeść. Coraz więcej rzeczy mi szkodzi.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #44 : 14-02-2013, 22:11 »

Masz rzut oczyszczania. Spokojnie. To minie i będzie lepiej. Czujesz się chora, to nie jedz na siłę.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!