Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 23:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Złamanie przynasady dalszej kości promieniowej  (Przeczytany 11592 razy)
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« : 08-01-2013, 22:24 »

W sobotę mój młodszy syn spadł z łóżka i niefortunnie podparł się prawą ręką, złamał ją. Płakał i panikował, zawieźliśmy go do szpitala, rtg wykazało złamanie takie jak w tytule wątku. Pod tymi linkami zamieściłam skany:
http://abivien.pl/images/stories/dziennik/2013/szymonrtg1.jpg
http://abivien.pl/images/stories/dziennik/2013/szymonrtg2.jpg
Lekarz nawet go nie dotknął, założył mu gips aż do łokcia. Teraz nie wiem czy to dobrze. Kiedyś Mistrz pisał, że gips wydłuża leczenie w przypadku stawów, to właściwie jest załamanie kości promieniowej.
Dziecku podaję zmielone skorupki jaj, codziennie gotuję zupy na kości. Chciałabym, aby dobrze się zgoiło, coś jeszcze możecie polecić? Czy gips jest uzasadniony? Nigdy niczego sobie nie złamałam, ani mój mąż, nie wiem jak to jest i strasznie to przeżywam, chociaż Szymon normalnie się bawi i dobrze sobie radzi. Ręka go nie boli.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
scorupion
« Odpowiedz #1 : 08-01-2013, 22:47 »

Cytat
Nigdy niczego sobie nie złamałam, ani mój mąż, nie wiem jak to jest i strasznie to przeżywam,
Straszne przeżywanie zostaw sobie na moment kiedy będzie to uzasadnione.
Większość złamań bezwzglednie wymaga unieruchomienia, a w jaki sposób powinien zdecydować ortopeda.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #2 : 08-01-2013, 22:53 »

W każdej sytuacji najlepszy jest spokój i niepanikowanie, ja co prawda nie spanikowałam, ale prawie zemdlałam w szpitalu podczas zakładania dziecku gipsu. Omdlenia bardzo ciężko jest mi opanować.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
scorupion
« Odpowiedz #3 : 08-01-2013, 23:00 »

Z tego co piszesz wynika, że nie ma żadnego powodu do paniki.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #4 : 08-01-2013, 23:08 »

Dziękuję za odpowiedź. Nie panikuję. Chcę, aby ręka dobrze się zgoiła. Dziecko w przeciwieństwie do mnie było bardzo dzielnie. Szymon czekał cierpliwie na konsultację czy rtg, chodził samodzielnie i nie płakał w szpitalu. Lekarz powiedział, że to poważne złamanie, ale nie było nawet potrzeby podania środków przeciwbólowych.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!