Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 01:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NIA zamiast MO  (Przeczytany 75997 razy)
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« : 13-01-2013, 14:35 »

Z dniem 16 grudnia 2012 rozpocząłem stosowanie metody NIA. Postanowiłem zachować tylko niektóre metody Biosłone takie jak KB czy niektóre wytyczne ZZO na czas nieokreślony.
Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #1 : 13-01-2013, 14:42 »

Po co NIA? Z tego, co napisałeś http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16149.0 wynika, że organizm całkiem nieźle się oczyścił przy pomocy MO -- to jaki jest sens chodzenia teraz z dziurą w nodze? Jest coś, o czym nie wspomniałeś?
« Ostatnia zmiana: 17-01-2013, 06:46 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #2 : 13-01-2013, 14:51 »

Własnie dlatego, że zobaczyłem co wydobywa się z "mojej dziury w nodze" postanowiłem skupić się na metodzie NIA. Pierwszą przesłanką do wprowadzenia metody NIA było przyglądnięcie się kosmkowi jelitowemu. Ma on bardzo delikatne naczynka krwionośne i limfatyczne. Także błonka, która ma wchłaniać składniki odżywcze czy nie przepuszczać niepożądanych składników jest bardzo delikatna. Zrozumiałem wtedy jedną z przyczyn powstawania nadżerek. Toksyny, które już znajdują się w krwiobiegu i układzie limfatycznym uszkadzają te kosmki.

Dodano:
Ponadto osoby chorujące na AZS nie mają zbytnich szans na wyzdrowienie. To także stało się przyczyną dalszych poszukiwań i wdrożenie metody NIA razem z moją dziewczyną (chorującą na AZS i stosującą razem ze mną przez 3 lata Biosłone bez efektu wyleczenia AZS).

Dodano:
Wyszedłem z założenia, że reakcja alergiczna jest krzyżową reakcją składników znajdujących się w układzie pokarmowym i toksyn znajdujących się w (w skrócie) w organiźmie. Nawet latami leczone nadżerki za pomocą MO w takim układzie nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Postanowiliśmy zastosować metodę NIA w celu ewakuacji tych toksyn z organizmu. A w szczególności z krwiobiegu i układu limfatycznego. Efekty były natychmiastowe. Już od pierwszego dnia mogła odstawić sterydy i nadal jest bez sterydów. Nie ma reakcji anafilaktycznych. Nie oznacza to, że może spożywać wszystko. Nadal ma reakcje alergiczne ale niewspółmiernie słabsze niż przed zastosowaniem metody NIA.

Dodano:
Jeżeli wiesz co to jest alergia to zrozumiesz, że "dziurka w nodze" to niewielkie poświęcenie dla zdrowia.

Dodano:
Co mojej "dziury z łydce" to co wypływa z niej jest czymś zupełnie innym niż w opisach Brajana30. Mimo stosowania bardzo ściśle metod Biosłone moja wydzielina jest bardzo brudna i niestety śmierdząca. Jest w niej dużo ropy. Teraz moje samopoczucie znacznie się polepsza. Życzę tego wszystkim, którzy szukają dla siebie odpowiedniej metody. Uczucie ciągłego zmęczenia przez ostatnie miesiące ustępuje na korzyść coraz większej energii. To dla mnie wskazówka płynąca z mojego organizmu.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 15:22 wysłane przez Whena » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Boski_Druid
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 9 grudnia 2012
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #3 : 14-01-2013, 08:18 »

Super się czyta Twoje wypowiedzi. Pisz jak najwięcej o efektach NIA, ponieważ jestem tego bardzo ciekawy.
Zapisane

Podpisz petycję przeciwko delegalizacji leków naturalnych przez Unię Europejską.
http://www.iozn.pl/petycja/petycja.html
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #4 : 14-01-2013, 17:36 »

To ciekawe co piszesz. Życzę powodzenia.
Kto wie, może NIA to rozwiązanie dla Scorupiona. Scorupionie?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #5 : 14-01-2013, 18:44 »

Poczytałem trochę na ten temat na forum NIA i nie podoba mi się.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 14-01-2013, 19:13 »

A co konkretnie Ci się nie podoba?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #7 : 14-01-2013, 19:50 »

Z dniem 16 grudnia 2012 rozpocząłem stosowanie metody NIA. Postanowiłem zachować tylko niektóre metody Biosłone takie jak KB czy niektóre wytyczne ZZO na czas nieokreślony.
Czyli odstawisz miksturę? Z jakiego powodu?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #8 : 14-01-2013, 20:39 »

A co konkretnie Ci się nie podoba?
Uciążliwość, efekty uboczne i słabo udokumentowana skuteczność.
Zapisane
Lubel
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06.06.2012
Skąd: Lublin
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #9 : 14-01-2013, 21:28 »

Czy nie lepiej będzie, ssać codziennie z rana po 20min olej słonecznikowy, niż latać z dziurką w nodze?smile
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #10 : 15-01-2013, 21:24 »

Earthwindsun jeśli możesz, wytłumacz swój tok myślenia. Dlaczego musisz zrezygnować z MO, wprowdzając NIA? Przecież nie jesteś nowicjuszem na Biosłone. Wolisz mieć całe życie "dziurę w nodze"? Samo NIA nie załatwia sprawy, dobrze o tym wiesz. Co z jelitami, które nadal będą uszkadzane przez toksyny egzogenne? Hm przyznam się, że tego nie chwytam. Tyle już dokonałeś, wiesz jak funkcjonuje organizm, że zawsze dąży do homeostazy. A z tego co Ty piszesz wynika, że zamiast wyzdrowieć i później dbać o to zdrowie, chcesz się całe życie leczyć.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 15-01-2013, 21:27 »

Przecież dość wyraźnie napisał o co chodzi. Do MO pewnie wróci.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2013, 21:28 wysłane przez Rif » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #12 : 15-01-2013, 21:45 »

Przecież dość wyraźnie napisał o co chodzi.
MO nie tylko pijemy do czasu wyleczenia nadżerek, ale również po to, by do następnych nie dochodziło. Jeżeli ktoś z wiedzą Biosłone latami uszczelnia jelita, odczuwa efekty zdrowienia organizmu i później chce to zaprzepaścić, to ja tego nie rozumiem. I z tego, co czytam nie tylko ja.
Czyli odstawisz miksturę? Z jakiego powodu?
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #13 : 16-01-2013, 19:59 »

Cytat od: Scorupion
Poczytałem trochę na ten temat na forum NIA i nie podoba mi się.
"Trochę" to za mało żeby zrozumieć proces. Trzeba go zastosować.
Cytat od: Lubel
Czy nie lepiej będzie, ssać codziennie z rana po 20min olej słonecznikowy, niż latać z dziurką w nodze?
Ssanie oleju nie wyciągnie z mojego organizmu toksyn.
Cytat od: Asia61
Przecież dość wyraźnie napisał o co chodzi.
Dziękuję Asiu61 za wsparcie. Bardzo go teraz potrzebuję. Metoda NIA jest już sama w sobie dużym obciążeniem, a także eksperymentem. Niesie ze sobą wiele pytań i niespodzianek. Jestem w tej metodzie całkowicie zdany sam na siebie. Wierzę, że nie ogranicza Ciebie żadna metoda i potrafisz wyciągać prawidłowe wnioski z sygnałów jakie daje organizm.

Dusiu70 w metodzie Biosłone napotkałem (tak jak wiele innych osób na forum) problemy nie do przejścia.
NIA zastosowałem intuicyjnie. Teraz widzę, że to dobra decyzja. Ta decyzja nie była łatwa. MO odstawiłem żeby klarownie zrozumieć proces, w którym obecnie jestem.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2013, 20:24 wysłane przez Earthwindsun » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
scorupion
« Odpowiedz #14 : 16-01-2013, 20:15 »

Cytat
Ssanie oleju nie wyciągnie z mojego organizmu toksyn.
Stosuję to od października zeszłego roku. Jeśli olej czyści organizm z toksyn to w iście ślimaczym tempie.
Cytat
Poczytałem trochę na ten temat na forum NIA i nie podoba mi się.
"Trochę" to za mało żeby zrozumieć proces. Trzeba go zastosować.
Czy ja wiem, nic bardzo skomplikowanego, żeby nie można było zrozumieć na podstawie dyskusji i opisów. Tak naprawdę odpuściłem, bo musiałbym zrezygnować ze sportu na kilka miesięcy.
« Ostatnia zmiana: 17-01-2013, 08:45 wysłane przez K'lara » Zapisane
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #15 : 17-01-2013, 06:30 »

Cytat od: Spokoadam
Czyli odstawisz miksturę? Z jakiego powodu?
Przepraszam, wczoraj pominąłem Ciebie w swojej odpowiedzi.
Proszę potraktuj moją decyzję o odstawieniu MO jako przejściową.
Metoda Biosłone jest dobra i skuteczna. Ale powinna być stosowana właściwie.
Mam kilka spostrzeżeń, którymi pragnę się z Tobą podzielić:
1) Metoda (jakakolwiek) powinna być dobrana do faktycznego stanu organizmu.
2) Metoda Biosłone nie załatwia problemu toksyn już znajdujących się w organiźmie.
3) Toksyny znajdujące się w organiźmie przemieszczają się w sposób nieprzewidziany.
4) Toksyny znajdujące się w organiźmie powodują powstanie lawiny uszkodzonych komórek co może prowadzić do zagrzybienia organizmu.
5) Wyraźna poprawa stanu zdrowia pojawiła się wraz z leczeniem nadżerek układu pokarmowego (za pomocą MO). Nie zmieniło to jednak znacząco poziomu toksyn już znajdujących się w organiźmie.
6) Moje pierwsze załamanie zdrowotne pojawiło się w rok po rozpoczęciu studiów. "Wylądowałem" w szpitalu akademickim gdzie zdiagnozowano mi Zespół Gilberta. Miałem objawy całkowitego odrętwienia ciała łącznie z językiem. Mogłem poruszać tylko gałkami ocznymi.
7) Potem nastąpiło wyraźne załamanie sił witalnych a wszystkie próby odzyskania sił nie powiodły się.
8) Wyraźny przełom przy zastosowaniu NIA tłumaczę obniżeniem poziomu toksyn w organiźmie.
Tak na dziś wyglądają moje spostrzeżenia i proszę nie traktuj ich jako ostateczne.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2013, 15:24 wysłane przez Whena » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #16 : 18-01-2013, 13:41 »

A co konkretnie Ci się nie podoba?
Uciążliwość, efekty uboczne i słabo udokumentowana skuteczność.

Scorupion a jakie są według Ciebie efekty uboczne? (Uciążliwość też mnie odstrasza, i nie tylko ona).
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #17 : 18-01-2013, 15:10 »

Ja mam AZS. Jak jestem załamany, to się pojawia, jak o nim zapominam, to znika. Też wyglądałem źle. Jak każdy z AZS.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:20 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Earthwindsun
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 04.04.2010 zakończenie stosowania 13.01.2013
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 205

« Odpowiedz #18 : 18-01-2013, 20:50 »

Cytat od: Sting
Ja mam AZS. Jak jestem załamany, to się pojawia, jak o nim zapominam, to znika. Też wyglądałem źle. Jak każdy z AZS.
Osoba z dolegliwościami AZS jest nadwrażliwa. Reaguje na każde czynniki. Także na stres. Zauważyłem to u mojej dziewczyny (ma AZS od dziecka). Trzeba podkreślić fakt, że AZS to zapaść organizmu. Zapaść z powodu toksemii. To jest na granicy wytrzymałości. Stres pochłania minerały (np. magnez), które biorą udział w odtruwaniu organizmu. Dlatego tak widać każdą reakcję fizjologiczną (i psychiczną) u osób z AZS. Ponadto rany i stan zapalny prawie na całej skórze. Powoduje to ogromny niepokój, lęk. To wyczerpuje całymi latami. U niej pojawiały się "jazdy" psychiczne z każdego (i także bez) powodu.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:21 wysłane przez Agata » Zapisane

Wiedza jest dziedzictwem ludzkości.
Ideologia jest kultem jednostki.
Grzesiek
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #19 : 18-01-2013, 22:18 »

Niby też mam od dziecka, ale dzieciństwa to raczej bym nie kojarzył, bo to były drobne wysypki. Lata studenckie. Bardzo mocno alkoholowe, bez przerw były przegięciem. O zdrowym odżywianiu nie miałem pojęcia. Potem ogromny stres bez ujścia przez kilka ładnych lat. Nadmierna esploatacja organizmu, by się zgadzało z tą szokująco nazwaną zapaścią. Dietowałem potem na samej kaszy jaglanej, bo tylko to mogłem przyjmować. Potem jałowe mięso gotowane z gotowanymi warzywami, ponad pół roku tak jadłem. Monotematyczna dieta, ale efekt - rewelacja. Skóra jak u dziecka. Wprowadzenie innych potraw - pojawiało się uczulenie, więc uszczelniałem bardzo powoli jelita alocitem, albo tylko je łagodziłem. Dużą pomoc zawdzięczam odnajdowaniu siebie i dobrym traktowaniu zdrowia jako rzecz pierwsza kardynalna. Kiedyś zawsze dbałem o innych. Siebie źle traktowałem. Myślę, że dopóki takie sprawy nie są uporządkowane jak eliminacja alergenów, stresu oraz uporządkiwanie siebie, zdyscyplinowanie, to za wcześnie na NIA.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2013, 22:23 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!