Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zacząć zdrowe odżywianie?  (Przeczytany 3552 razy)
Anikka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« : 19-01-2013, 13:42 »

Od paru dni zastanawiam się nad zmianą odżywiania, ponieważ męczą mnie dolegliwości... Zacznę może od bólów brzucha, gdzie wiążą się z tym częste wzdęcia i gazy. Moje odżywianie jest (jak podejrzewam) "normalne" - jem wszystko na co mam ochotę. Natomiast niemal po każdym posiłku męczą mnie wzdęcia, gazy bądź właśnie bóle brzucha (najrzadziej ale pojawiają się). Ograniczyłam ilość produktów, przez które moim zdaniem mogłabym mieć te dolegliwości, ale nie bardzo chce to skutkować... Wypróżniam się codziennie, ale to też nie zawsze pomaga. Więc gdzie tkwi problem?
Kolejnym nieszczęsnym problemem jest odbijanie się po posiłku i nie tylko. Jest to męczące i nie wiem dlaczego tak się dzieje... Czy za szybko jem?
Dodam jeszcze, że mam problemy radzenia sobie ze stresem, męczą mnie pewne myśli życiowe... Również stresujące są ww. dolegliwości, szczególnie w towarzystwie, imprezie rodzinnej, gdzie każdy mówi "częstuj się" a Ty zaraz się obawiasz, że po jedzeniu musisz co chwilę odchodzić od stołu i skupiam się na tym jak zachowuje się mój żołądek a nie na rozmowie.

I tutaj moje pytanie: jak zacząć zdrowe odżywianie by pozbyć się objawów i bezstresowo funkcjonować?
A to pytanie bierze się z obaw schudnięcia, ponieważ ważę 52kg przy wzroście 170cm. Wyglądam chudo i nie uśmiecha mi się wyglądać jak kościotrup... Nie chcę też faszerować się lekami, chociaż badania pewnie jakieś mogłabym zrobić?

Proszę o jakieś wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 22:04 wysłane przez Agata » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 19-01-2013, 14:17 »

Czytaj.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #2 : 21-01-2013, 11:28 »

Anikka, czy przeczytałaś książki, zwłaszcza rozdziały o odżywianiu?
Nie wiem jak wygląda Twój jadłospis, ale powiem Ci tylko tyle, że zanim zacząłem stosować "mądrości" Biosłone miałem podobne problemy z żołądkiem, tzn. po wielu posiłkach miałem zgagę i ciągle mi się odbijało. Ale były to śmiecie, a nie posiłki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!