Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 10:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aktualny nr 1 światowego tenisa nie jada glutenu!  (Przeczytany 21518 razy)
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #20 : 22-01-2013, 19:17 »

Jesteś u nas już prawie 3 tygodnie i na co się zdecydowałeś? MO widzę, że nie pijesz.

Niestety, zabieram się za to trochę jak do jeża. Taki typ charakteru. Ale MO zamierzam wprowadzić w lutym.

A od kiedy nie jesz przetworów zbożowych?

W ogóle to od jesieni. Wcześniej też nie jadłem zbyt wielu produktów zbożowych jak i ziemniaków.
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #21 : 22-01-2013, 21:11 »

Dla przypomnienia: jeżeli ktoś zetknął się z uprawami rolnymi jeszcze jakieś 15 lat temu, to wie, że wówczas zbierano średnio 2 tony pszenicy z 1 hektara. Natomiast obecnie zbiera się z tego samego hektara 8, a w niektórych okolicach nawet 11 ton. Jak się uzyskuje taki plon?

Oprócz tego, że obecne ziarno siewne nie ma nic wspólnego z tym stosowanym przed 15 laty, to technologia uprawy jest też inna. Na polu uprawnym nie stosuje się zwykłej orki w celu jej spulchnienia, ani też nie nawozi obornikiem. Podczas wegetacji jest kilkakrotnie opryskiwana herbicydami, nawozami, środkami chwastobójczymi, a przed samym dojrzewaniem podawany jest środek mający zwiększyć ilość glutenu w pszenicy, której same ziarna i tak już zawierają zwiększoną jego ilość.

Produkty z takiej mąki noszą nazwę np. królowa mąk tortowych. Zwróciłabym uwagę na słowo mąk. I jak w takiej sytuacji nasze jelita mogą ten pokarm strawić? Raczej nie zdołają. Tymczasem niewiele osób dochodzi, co znajduje na swoim talerzu...
« Ostatnia zmiana: 22-01-2013, 23:20 wysłane przez Rif » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #22 : 23-01-2013, 14:58 »

a przed samym dojrzewaniem podawany jest środek mający zwiększyć ilość glutenu w pszenicy, której same ziarna i tak już zawierają zwiększoną jego ilość.
Jeszcze nie tak dawno na sklepowych półkach, na pięć różnych makaronów, cztery były tzw. tradycyjne (jajeczne). Natomiast ostatnio zauważyłem, że większość makaronów na półkach to te z pszenicy durum/semoliny. A to właśnie ta pszenica ma największą zawartość glutenu, co jest wg "specjalistów" jej największą zaletą.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,8599083,Makarony_tucza__Wcale_nie_.html
Cytat
TWARDA SZTUKA

Kupując makaron, najlepiej wybrać ten z semoliny - mąki z pszenicy twardej (durum). Zawiera ona dużo glutenu, dzięki któremu ciasto jest wytrzymałe i dobrze znosi wyrabianie i suszenie. Makaron się nie kruszy, a po ugotowaniu jest jędrny i sprężysty. Miękka odmiana pszenicy daje mu jasny, kremowy kolor, ale ciasto łatwiej się rozgotowuje i skleja.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #23 : 23-01-2013, 16:05 »

Jednak inaczej, niż mówiłem. Wczoraj skusiłem się na pizzę. Efekt? Do czwartej nad ranem nie mogłem zasnąć, a normalnie najpóźniej o pierwszej byłem już w łóżku. Nie wiem czy to efekt glutenu, czy innych dodatków do pizzy, ale to był błąd.
Zapisane
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #24 : 23-01-2013, 17:45 »

O tej pizzy to ja napisałem, żeby potwierdzić szkodliwość glutenu, a nie by dokonywać ekspiacji.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #25 : 23-01-2013, 20:45 »

Trochę rozwinę temat na podstawie jednego artykułu.

Dla przypomnienia: jeżeli ktoś zetknął się z uprawami rolnymi jeszcze jakieś 15 lat temu, to wie, że wówczas zbierano średnio 2 tony pszenicy z 1 hektara. Natomiast obecnie zbiera się z tego samego hektara 8, a w niektórych okolicach nawet 11 ton. Jak się uzyskuje taki plon?

W latach 60-tych zapanował za Zachodzie strach przed przeludnieniem i głodem na świecie. Zwiększoną uprawę zbóż zaczęto przedstawiać jako jedyny ratunek ludzkości, przeciwstawiając ją „szkodliwej” hodowli bydła i produkcji mięsa. W atmosferze tamtej histerii rząd USA oraz inne wysoko rozwinięte państwa zaczęły inwestować olbrzymie kwoty w badania nałukowe mające na celu ulepszanie roślin i zwiększanie plonów. I to się udało – np. średni plon z hektara jest dziś dziesięciokrotnie wyższy niż jeszcze 100 lat temu. Jednak za sprawą genetyki i biotechnologii pszenicę zmodyfikowano do tego stopnia, że ta nowa roślina tylko dla niepoznaki wciąż nosi nazwę „pszenicy”.


Ktoś te wszystkie zboża musi jeść; żeby produkcja i dystrybucja się opłacały, potrzebny jest popyt. I w tej potrzebie należy upatrywać rzeczywistych przyczyn, dla których „pełnoziarniste produkty zbożowe” zostały rozpropagowane przez aparat państwowo-medyczny na całym świecie jako „zdrowa żywność” i stały się podstawą piramidy żywieniowej opracowanej przez amerykańskie ministerstwo rolnictwa (ang. USDA) na początku lat 80-tych. Trzeba pamiętać, że zadaniem USDA, podobnie jak każdego innego ministerstwa rolnictwa na świecie, jest przede wszystkim promocja wyrobów rodzimego rolnictwa, z których dominująca część to właśnie zboża, kukurydza i ryż. Nic dziwnego, że piramida „zdrowego odżywiania” opracowywana przez ministerialnych urzędników zaleca spożywanie głównie tych produktów.


Fragment wywyadu z kardiologiem.

Ci, którzy zrezygnowali z pszenicy, opowiadali mi o innych zmianach na lepsze: ustępowały u nich bóle stawów, cofał się artretyzm, znikały przewlekłe wysypki; astma cofała się na tyle, że niektórzy mogli odstawić inhalatory; znikały przewlekłe infekcje zatok przynosowych; ustępowała opuchlizna nóg; znikały ciągnące się latami migreny i bóle głowy; dochodziło do złagodzenia objawów choroby refluksowej przełyku oraz zespołu jelita drażliwego. Na początku tłumaczyłem pacjentom, że to tylko zbieg okoliczności. Ale to samo powtarzało się tyle razy, że nie mogło być dziełem przypadku. Było to ewidentnie powtarzalne zjawisko.
 
Zacząłem wtedy wszystkim swoim pacjentom zalecać, aby zrezygnowali ze spożywania pszenicy. Zawsze kiedy tak się działo, obserwowałem poprawę stanu zdrowia dotyczącą bardzo różnych schorzeń. Jak dotąd nie było nawrotów.

Cytat
Na przykład, poddając nasiona pszenicy i embriony działaniu przemysłowej trucizny o nazwie azydek sodu, wywołuje się w jej kodzie genetycznym mutacje. Ale czym jest azydek sodu? Zgodnie z zaleceniami specjalistów z Centrum Kontroli Chorób [ang. Centers for Disease Control] osoby, która połknęła tę substancję i przestała wskutek tego oddychać, nie wolno ratować za pomocą sztucznego oddychania, ponieważ grozi to śmiertelnym zatruciem ratownika. Należy pozostawić ją samej sobie, aż umrze. A jeśli ofiara wymiotuje, nie wolno spłukiwać wymiocin w zlewie, ponieważ może dojśc do eksplozji , co się zdarzało. Tak więc kiedy poddamy pszenicę działaniu azydeku sodu , otrzymujemy mutacje, do której dochodzi w procesie tzw. mutagenezy.


Cytat
każdy, kto zapozna się z wyczerpującą argumentacją, którą przedstawiłem w swojej książce, dojdzie do przekonania, że tzw. pszenica nie jest już pszenicą, tylko całkowicie zmienionym wytworem badań genetycznych. Mając tę wiedzę, lekarze zrozumieliby, że wiele powszechnych schorzeń można wytłumaczyć spożyciem tej nowoczesnej „pszenicy” i jej wpływem na organizm człowieka.

Cytat
Nie ulega wątpliwości, że pszenica, na wczesnym etapie rolnictwa, służyła do tego, aby przetrwać okresy, w których brakowało pokarmów upolowanych lub zebranych. Jak zauważa dr Diamond, pszenica, jako wypełniacz kaloryczny pozwalający przeżyć bez polowania, jest żywnością wygodną. Jednak od samego początku jej spożycie miało negatywne dla zdrowia skutki. Nawet wczesne odmiany takie jak pszenica samopsza [ w oryg. einkorn – przyp tłum.] i płaskurka [w oryg. emmer] nie były dla człowieka zdrowe. Znane są doniesienia już z roku 100 n.e. dotyczące występowania celiakii.
 
Jednak dopiero zmiany genetyczne, dokonane w ostatnich 40-50 latach, w połączeniu z globalnymi zaleceniami spożywania coraz większej ilości pszenicy, doprowadziły do dzisiejszej tragicznej sytuacji. Te okoliczności zmieniły pszenicę z niezdrowego składnika naszej diety w dietetyczną zmorę całej ludzkości.

Cytat
Prowadząc kampanię przeciw pszenicy z pewnością narobiłem sobie wpływowych wrogów. Mam na myśli wielki przemysł spożywczy, wielomiliardowy agrobiznes, grupy producenckie zbóż, oraz – ku mojemu zdziwieniu – przemysł farmaceutyczny. Byłem wstrząśnięty (choć pewnie nie powinienem być wiedząc, do czego ci ludzie są zdolni), kiedy dowiedziałem się, że przynajmniej jedna grupa producencka pszenicy jest opłacana przez przemysł farmaceutyczny. To naprawdę niepokojące.

A tutaj w temacie tenisistów, informacja sprzed roku http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/553367,W-slady-Djokovicia-idzie-piekna-Ana 
« Ostatnia zmiana: 23-01-2013, 20:48 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tramwaj_konny
Częsty gość
**


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #26 : 24-01-2013, 00:48 »

Wreszcie się pozbyłem tej pizzy. To, co zrobiłem w łazience było obrzydliwe. Zdecydowanie gluten mi nie służy.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #27 : 24-01-2013, 11:30 »

A propos glutenu, Moi Drodzy, uprzejmie donoszę, iż w lutym będzie miała miejsce polska premiera książki Williama Davisa pt.: 'Dieta bez pszenicy'.
Bardzo się cieszę. Liczę na to, że książka pomoże mi propagować wiedzę wśród
rodziny i znajomych.

Dla tych, którzy o książce jeszcze nie słyszeli:
http://nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy/
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #28 : 24-01-2013, 17:38 »

Lawenda, dzięki za informacje - czekałam na to wydanie! Już wiem, że część znajomych i rodziny otrzyma tę książkę w prezencie ode mnie ;-)

Wiadomo już kiedy dokładnie będzie dostępna na polskim rynku?

Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #29 : 24-01-2013, 17:42 »

Przepraszam - już jest w sprzedaży nawet! Ale dostępna od 20-02-2013 r.
 
http://www.fabryka.pl/ksiazki/dieta-bez-pszenicy-jak-pozbyc-sie-pszennego-brzucha-i-byc-zdrowym-dr-william-davis-3268716/
« Ostatnia zmiana: 24-01-2013, 17:43 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #30 : 18-03-2013, 09:23 »

Cytat
Aktorka Gwyneth Paltrow słynie z rygorystycznego podejścia do jedzenia. 41-latka wyeliminowała całkowicie ze swojego menu wszelkie produkty zawierające gluten. Co na to rodzina gwiazdy? Okazuje się, że cała rodzina aktorki przeszła na tą dietę. Mąż aktorki, lider rockowej grupy Coldplay - Chris Martina oraz dzieci: 8-letnia Apple, 6-letni Moses przestrzegają zasad żywieniowych, które wprowadziła ich mama.

Z rodzinnego menu zniknęły: makaron, chleb i ryż. Co na to wszystko dietetycy? Zgodnie twierdzą, że tak rygorystyczna dieta może być tragiczna w skutkach, gdyż może doprowadzić do braków różnych istotnych składników odżywczych. Węglowodany dostarczają organizmowi energii, która niezbędna jest do rozwoju mózgu.
http://kobieta.onet.pl/dziecko/zywienie/gwyneth-paltrow-wprowadzila-rygorystyczna-diete-dla-swoich-dzieci/ry77w
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!