Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piramida zdrowego odżywiania  (Przeczytany 188484 razy)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #160 : 08-02-2013, 20:01 »

Cytat
Lepiej by to chyba wyglądało, gdyby tekst nie zachodził na znaki.
Ponawiam tę sugestię, bo moim zdaniem to naprawdę nie najlepiej wygląda. Przy owocach można by w ostateczności zostawić jak jest, zwłaszcza, że pewnie nie będzie miejsca żeby przesunąć. Problem byłby tylko z tym dużym znakiem, ale gdyby np. zrobić: "...zdrowi, lecz tylko jako symboliczny dodatek", to powinno się zwolnić trochę przestrzeni.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2013, 20:03 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #161 : 09-02-2013, 00:03 »

Moim zdaniem powinno być zaznaczone, że jajka tylko dobrej jakości i jakiej są dla nas dobre. Poza tym jajka są bardzo częstymi alergenami bywają niedobre dla chorych.
Dobrze, że zostały dodane warzywa, bo we wcześniejszych wersjach to wyglądało na mniej zrównoważone. Ale i tak nadal dla mnie jest za mało. Przypomina zbyt dietę optymalnych ( mnóstwo mięsa i smalcu). Dlatego upchnęłabym czosnek i jeszcze jakieś warzywko np pomidorka, szczypiorek. Widać, że marchewki to marchewki, ale lepiej by było, gdyby miały trochę zieleni. Nie wiem co to jest to przy jajkach. I gdyby zmienić symbol jajkowy, możnaby zyskać miejsce by wrzucić jeszcze jakieś warzywo.
Dziwi mnie pozycja owoców, wszak jemy je w koktajlach. Podejrzewam, że w rzeczywistości jemy ich więcej niż typowi ludzie i bardziej regularnie.

Szkoda, że nie można ich pomieszać z kaszami. Chyba żeby zrobić przedział na pół, kreską pionowa.

Uważam, że owoce nie zasługują na tak niską pozycję. Wygląda to tak, jakbyśmy je jedli raz w tygodniu ! A przecież, jak zbliża się lato, z radością wrzucamy świeże, krajowe owoce do koktajli, prawda? A wiec jest i regularność i ilość. Czy Biosłonejczycy unikają owoców? Nic o tym nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2013, 01:01 wysłane przez Biedrona » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #162 : 10-02-2013, 17:44 »

I kiszonki dorzućmy!
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #163 : 12-02-2013, 21:57 »

Ogólnie kasza, bo komu potrzebna Piramida dla zdrowych? Jest ich garstka i raczej wiedza co jeść bo są przecież zdrowi. Piramidy potrzebują chorzy jako wskazówki, a dla nich Piramida jest nieodpowiednia.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #164 : 14-02-2013, 02:55 »

Ogólnie kasza, bo komu potrzebna Piramida dla zdrowych? Jest ich garstka i raczej wiedza co jeść bo są przecież zdrowi. Piramidy potrzebują chorzy jako wskazówki, a dla nich Piramida jest nieodpowiednia.

A co jest nieodpowiedniego w tym, że chorzy dostaną ogólną informację iż mają przestać jeść słodycze, pieczywo (głównie pieczywo, które jest w ~99% domach rodzin), ogólnie gluten i są to produkty to szkodliwe? Jest to dla nich nieodpowiedni wariant piramidy? A że mają przestać się bać cholesterolu głównie w jajkach i tłuszczach zwierzęcych (wysokie położenie = dużo), to też coś nieodpowiedniego dla większości chorych? Najwyższy poziom piramidy jest pół na pół wyładowany mięsem i warzywami (tak, wiem, mało kto w ogóle na to spojrzy z tej strony) czyli ewidentna informacja że mięsa zrównoważonego warzywami najwięcej człowiekowi potrzeba też jest niedobra dla chorych?
Uważam, że piramida ma jak najbardziej sens i odniesie jeszcze nie jeden sukces. Największym sukcesem będzie jeżeli zagości kiedyś na jakiejś bardzo popularnej stronie medycznej, o ile w ogóle to możliwe, nie mówiąc o podręcznikach szkolnych.
Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #165 : 14-02-2013, 10:12 »

Tak, piramida jest dla zdrowych, ale... Kto  jeszcze zdrowym nie jest a dąży do zdrowia ten eliminuje szkodzące mu produkty. Temu służy dieta, jej poszczególne etapy: DPI, DPII, III itd.
Czy rozumiemy się, Irku?
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #166 : 14-02-2013, 10:24 »

A przecież można ułożyć autorską piramidę dla chorych. Co ci Irku stoi na przeszkodzie?
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #167 : 15-02-2013, 00:46 »

Tak, piramida jest dla zdrowych, ale... Kto  jeszcze zdrowym nie jest a dąży do zdrowia ten eliminuje szkodzące mu produkty. Temu służy dieta, jej poszczególne etapy: DPI, DPII, III itd.
Czy rozumiemy się, Irku?
Nie, widzicie to z poziomu zaawansowanego. Laik wymięknie i zgłupieje.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #168 : 15-02-2013, 01:50 »

Dla osoby postronnej ta piramida, to szaleństwo - w społeczeństwie jest zakodowane, że:

- można zjeść do dwóch jaj na tydzień,
- unikać smalcu na rzecz oliwy z oliwek,
- jeść dużo drobiu, bo to mięso chude i zdrowe,
- musli, płatki, to samo zdrowie,
- unikać mięs tłustych, boczku itp.
- jeść ciemny chleb, a pieczywo, to podstawa żywienia i należy spożywać regularnie,
- jogurty, Actimelki, mleko, to samo zdrowie i mocne kości,
- śmietana za tłusta i należy jej unikać i najlepiej zastępować jogurtem chudym,
- soki to samo zdrowie itp.

Naszym zadaniem jest obalić te głupoty, a piramida dla nowych ludzi to rewolucja, dlatego do piramidy musi być szerszy opis, żeby obalić mity.

Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #169 : 15-02-2013, 06:53 »

I tu się zgadzam z przedmówcą. Nie każdy ma tyle dyscypliny, żeby najpierw przeczytać książki, a potem dopiero brać się za reorganizację w swoim życiu. Czytanie ze zrozumieniem też jest w społeczeństwie coraz rzadsze, dlatego, jeśli piramida ma służyć 'nowym' to trzeba im wszystko wyłożyć 'kawa na ławę', inaczej zrobią sobie krzywdę.
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
brajan30
« Odpowiedz #170 : 15-02-2013, 11:33 »

I tu się zgadzam z przedmówcą. Nie każdy ma tyle dyscypliny, żeby najpierw przeczytać książki, a potem dopiero brać się za reorganizację w swoim życiu. Czytanie ze zrozumieniem też jest w społeczeństwie coraz rzadsze, dlatego, jeśli piramida ma służyć 'nowym' to trzeba im wszystko wyłożyć 'kawa na ławę', inaczej zrobią sobie krzywdę.
Żeby się brać za swoje zdrowie trzeba wpierw zdobyć wiedzę, żeby zdobyć wiedzę trzeba zacząć się edukować, żeby zacząć się edukować to trzeba chcieć, a żeby chcieć to trzeba pokonać lenistwo, które bardzo często jest przykrywane setkami wywodów. Owo wykładanie kawy na ławę, to właśnie zdobywanie wiedzy, ale nikt za nikogo tego nie zrobi. Ludzie z reguły mają to że chcą aby ktoś za nich myślał, ktoś za nich podejmował decyzję, i jeśli chodzi o kwestię żywienia to oczywiście tą niszę znaleźli twórcy różnych diet, którzy oczywiście to wykonają, ale ma to niewiele wspólnego ze zdrowiem, jedyne wyjście, to zdobycie chęci do edukacji, i wyłożenie sobie samemu kawy na ławę, tutaj pisałem o tym: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24718.msg180801#msg180801
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #171 : 15-02-2013, 13:41 »

I tu się zgadzam z przedmówcą. Nie każdy ma tyle dyscypliny, żeby najpierw przeczytać książki, a potem dopiero brać się za reorganizację w swoim życiu. Czytanie ze zrozumieniem też jest w społeczeństwie coraz rzadsze, dlatego, jeśli piramida ma służyć 'nowym' to trzeba im wszystko wyłożyć 'kawa na ławę', inaczej zrobią sobie krzywdę.
Już nie bądźmy tacy wyrozumiali. Niedługo pojawią się głosy, by wyznaczyć wolontariuszy, żeby jeździli po ludziach i im przyrządzali posiłki, bo niedoświadczeni zrobią sobie krzywdę. Na razie wystarczającą krzywdę robią sobie stosując się do zasad żywienia przytoczonych przez Domi5. Znaleźć szczegóły dotyczące piramidy Biosłonejskiej to żaden problem.
Inna rzecz, że wedle wcześniejszych zapowiedzi do piramidy miał być dołączony link do ZZO, a nie jest.
Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #172 : 15-02-2013, 18:36 »

Już nie bądźmy tacy wyrozumiali. Niedługo pojawią się głosy, by wyznaczyć wolontariuszy, żeby jeździli po ludziach i im przyrządzali posiłki, bo niedoświadczeni zrobią sobie krzywdę. Na razie wystarczającą krzywdę robią sobie stosując się do zasad żywienia przytoczonych przez Domi5. Znaleźć szczegóły dotyczące piramidy Biosłonejskiej to żaden problem.
Inna rzecz, że wedle wcześniejszych zapowiedzi do piramidy miał być dołączony link do ZZO, a nie jest.

Dobra, więcej się nie wypowiadam, powtórzyłam za poprzednikiem. Książki przeczytałam, ale jestem tu krótko, więc nie będę się wymądrzać. Nie rozumiem, czemu tylko mnie się czepiacie.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 18:57 wysłane przez Agata » Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #173 : 16-02-2013, 10:35 »



Wyczerpujące informacje znajdziesz w podstawach wiedzy o zasadach zdrowego odżywiania.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #174 : 24-02-2013, 18:04 »

Piramida super pomysł, zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Już ją sobie wydrukowałam, oprawię w ramkę i zawiśnie w kuchni. Odwiedzający mnie będą mogli się zaprzyjaźnić z jej widokiem, może niektórych przekonam. Już 4 osóby z mojego otoczenia pije miksturę.
Zapisane

Barbara
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #175 : 24-02-2013, 22:20 »

Trójkąt ostrzegawczy i informujący tez będzie dla wielu nie do rozróżnienia. Chyba, żeby ich zmusić do wysiłku intelektualnego mimo  zakodowanych uprzędzeń. Tylko jak to zrobić, skoro sam Mistrz się nie popisuje w tym temacie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #176 : 24-02-2013, 22:29 »

Ale przecież jest wyraźny opis. Jest teraz super! Trzeba by rzeczywiście być kompletnym głupkiem, żeby nie wiedzieć o co chodzi. Ja ją sobie już skopiowałam, zaraz powiększę i na lodowkę smile
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #177 : 24-02-2013, 22:35 »

Nie ma się co wyrychlač (pchać się, gorączkować) z klejeniem na lodówce. Na chlebie wykrzyknik zamiast znaku.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #178 : 24-02-2013, 22:57 »

Dlaczego wykrzyknik?
Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #179 : 22-06-2013, 18:50 »

Nazwa jest myląca i należało by ją NATYCHMIAST zmienić. To nie żadna grobowa piramida tylko święty Graal życia! (medal poproszę )
« Ostatnia zmiana: 30-06-2013, 15:07 wysłane przez Ania​ » Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!