Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kontrola populacji  (Przeczytany 30672 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« : 23-01-2013, 19:09 »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sir-david-attenborough-ludzie-sa-plaga-i-zagrozeni,1,5402483,wiadomosc.html
Cytat
Sir David Attenborough, brytyjski zoolog i antropolog stwierdził, że "ludzie są plagą" i "stanowią zagrożenie dla swojego własnego istnienia". Według niego jedynym ratunkiem dla nas i innych gatunków, a także dla naszej planety, jest kontrola rosnącej populacji.
I tak dla dania przykładu przed kamerami BBC, ten sir mógłby sobie palnąć w łeb.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #1 : 23-01-2013, 19:34 »

Niestety ten facet ma racje i muszę się z nim zgodzić. Ale w odróżnieniu od niego, w pierwszej kolejności pozbyłbym się prawdziwej zarazy tej ludzkości - bogaczów uważających się za panów tej planety.

Tak wracając na ziemię, niestety, opracowanie metody syntezy nawozów azotowych oraz mechanizacja rolnictwa z jednej strony umożliwiła eksplozję demograficzną, a z drugiej ściągnęła na nas groźbę powtórki głodu z Ukrainy lub Irlandii. Jesteśmy zbyt zależni od dostaw żywności z zewnątrz, nasza populacja oparta jest na bardzo kruchej podstawie - kryzys, wojna i przerwanie dostaw żywności mogłoby spowodować katastrofę z której wyszłoby się dopiero po paru latach.

Jednym z powodów dla których coraz więcej ludzi z warstwy elity mówi o depupulacji (zwanej przez nich po prostu kontrolą urodzeń) jest nieużyteczność ludzi w obecnych czasach - dziś nie trzeba siły mięśni ludzi, dzięki technice i technologii potrafimy wyprodukować to samo taniej i szybciej, z mniejszym nakładem pracy. Maszyny i roboty dominują świat. Ludzie stają się zbędni co widać po "pladze" bezrobocia. W samej Polsce już praktycznie nie produkuje się na taką skale jak kiedyś - a to właśnie przemysł i rolnictwo, produkcja namacalnych dóbr świadczy o potędze kraju, nie usługi które padną szybko jak tylko ludzie nie będą mieli za co je nabywać - skoro są bezrobotni.

Moim zdaniem, ludzkość całego świata musi rozpocząć proces decentralizacji. To znaczy, przestać być zależnym od wyższych oragnów władzy, od zewnętrznych dostaw pożywienia, energii, surowców i innych. Mam na myśli coś w stylu samowystarczalnych komórek lokalnych, które same produkują swoją żywność (już kiedyś zaznaczałem że lokalnie produkowana żywność jest tańsza, bardziej ekologiczna, zdrowsza, nie ma takich kosztów transportu i przechowywania - na dobrą sprawę każdy może ją mieć za darmo), sami produkują swoją energię (agregaty prądotwórcze pozwalające na zasilanie podstawowych urządzeń elektrycznych), sami tworzą swoje prawo i rządzą wspólnie na zasadzie demokracji bezpośredniej - czego podstawą byłoby trzymanie broni na ostrą amunicję przez każdego dorosłego męża, ojca i głowę rodziny. Tak radykalne, ale spróbujcie najechać albo narzucić swoją wolę komuś kto jest uzbrojony i świadomy (słyszeliście kiedyś o straceniu niepodległości przez Szwajcarię? Kiedykolwiek?) Tego właśnie boi się władza - nie tylko tutaj w Polsce ale na całym świecie. Obecnie postępuje nagonka na broń palną w USA, jak to szaleńcy wchodzą do przedszkoli i robią masakrę... pomijając aspekt że te przedszkola i inne placówki edukacyjne to "gun free zone".


Edit.
Ja jestem za utrzymywaniem populacji na stałym poziomie - racjonalnym, który pozwala na wyżywienie i edukację dzieci. Model kobiety + mężczyzny + 2-4 dzieci aby utrzymać populację na stałym poziomie byłby dobrym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2013, 19:36 wysłane przez Calisia » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 23-01-2013, 22:03 »

Cytat
Niestety ten facet ma racje i muszę się z nim zgodzić. Ale w odróżnieniu od niego, w pierwszej kolejności pozbyłbym się prawdziwej zarazy tej ludzkości - bogaczów uważających się za panów tej planety.
Ci co marzą o depopulacji powinni zacząć od siebie i swoich rodzin.

Cytat
Ja jestem za utrzymywaniem populacji na stałym poziomie - racjonalnym, który pozwala na wyżywienie i edukację dzieci.
Na pewno ludzie wezmą to pod uwagę.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #3 : 24-01-2013, 00:38 »

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13272241,Japonia___Starsi_ludzie_powinni_miec_prawo_szybciej.html?bo=1
Cytat
Starsi ludzie powinni mieć prawo, żeby "pospieszyć się i umrzeć", zamiast narażać rząd na koszty ponoszenia opieki medycznej - powiedział japoński minister finansów i były premier Taro Aso
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #4 : 29-01-2013, 23:31 »

Boję się, że najpierw "prawo", a potem "obowiązek".
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 12-02-2013, 12:33 »

Książę Karol otwarcie popiera nowe drakońskie badania populacyjne:
- http://www.prisonplanet.pl/polityka/ksiaze_karol_otwarcie,p2118153394

" Książę pisze:"Mamy, w rzeczywistości, wszystkie narzędzia, aktywa i wiedzę, aby uniknąć upadku, przed którym ostrzega raport, ale tylko jeśli będziemy działać zdecydowanie teraz".
« Ostatnia zmiana: 12-02-2013, 23:46 wysłane przez Whena » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #6 : 12-02-2013, 14:47 »

No sam nie wiem. Są regiony gdzie przyrost naturalny jest stanowczo za duży. Są też regiony gdzie ludzi jest mało, ale czy to źle? Czy na pewno za wszelką siłę musimy się mnożyć? Doskonale wszyscy wiemy co dzieje się z zielonymi płucami świata i dlaczego. Wiemy też, że surowców naturalnych jest coraz mniej. Coraz większe zanieczyszczenie środowiska.
Ja nie wiem czy np. w Polsce potrzebne jest pobudzanie przyrostu. Co z tego, że ludzi ma być niby więcej i ci ludzie mają pracować na emerytury innych (jakaś paranoja) "skoro pracy u nas nima" jak śpiewa Kazik.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #7 : 12-02-2013, 17:39 »

Cytat
Coraz większe zanieczyszczenie środowiska.
A jak wyglądało środowisko 20 lat temu?
Przykładowo: Wisła dziś i 20 lat temu

Cytat
Doskonale wszyscy wiemy co dzieje się z zielonymi płucami świata i dlaczego.
To akurat propaganda - płucami świata nie są lasy lecz oceany.
Dla niedowiarków proponuję sprawdzić jak oddycha w Amazonii, a jak nad oceanem.

Cytat
Wiemy też, że surowców naturalnych jest coraz mniej.
To przede wszystkim propaganda korporacji trzymających łapy na zasobach.
Przykład: Olej napędowy można zastąpić olejem rzepakowym, koszt modyfikacji silnika dziesięciokrotnie niższy od instalacji LPG. Rzepak rośnie praktycznie w każdych warunkach i jego uprawa wymagająca nie jest. Problemem są tu nakładane prawnie utrudnienia - wiadomo kto za tym stoi.

Przeludnienie to bzdura, która popierana jest faktem gromadzenia ludności w miastach.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2013, 17:43 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #8 : 12-02-2013, 21:28 »

Polowa Ziemi jest nie zamieszkana. Gdzie tu jest przeludnienie? Hitlerowi wystarczyła sama Ukraina do wyżywienia całej Europy, teraz miałby to być problem? Surowce dają się zastąpić w 100% z nadmiarem przez darmowe źródła jak słońce, źródła termiczne itd. Czyli przeludnienie to fikcja.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #9 : 12-02-2013, 21:33 »

Czyli sobie stwierdziłeś.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #10 : 12-02-2013, 21:36 »

No i?
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Travis
« Odpowiedz #11 : 12-02-2013, 21:36 »

http://www.youtube.com/watch?v=noh3m6c0ZNE

Cytat
Gdyby wszystkich ludzi umieścić na terytorium Polski, to na jednego człowieka przypadałoby średnio około 44,6 m2.
Cytat
Albo na terytorium Francji. Każda rodzina miałaby domek z ogródkiem, a reszta świata byłaby bezludną pustynią.

Ktoś to liczył?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #12 : 12-02-2013, 21:38 »

Czyli sobie stwierdziłeś.
Sobie stwierdził FAKT.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #13 : 12-02-2013, 21:45 »

Zrób sobie spokojnie bajbusa (dziecko) Savage7. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #14 : 12-02-2013, 21:50 »

http://www.youtube.com/watch?v=noh3m6c0ZNE

Cytat
Gdyby wszystkich ludzi umieścić na terytorium Polski, to na jednego człowieka przypadałoby średnio około 44,6 m2.
Cytat
Albo na terytorium Francji. Każda rodzina miałaby domek z ogródkiem, a reszta świata byłaby bezludną pustynią.

Ktoś to liczył?

Nie wiem, ale z prostych obliczeń - ~7 085 000 000 ludzi przez 643 801 km2 = ~10 820 ludzi na 1 m2, więc rodzina musiałaby się składać z 10 tysięcy ludzi. smile

Savage7 też jestem zdania, że jeden dzieciak nie zrobi różnicy przy takim ogromie ludności. smile
« Ostatnia zmiana: 12-02-2013, 21:54 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #15 : 12-02-2013, 21:59 »

Cytat
Nie wiem, ale z prostych obliczeń - ~7 085 000 000 ludzi przez  643 801 km2  = 10 820 ludzi na 1 m2, więc rodzina musiałaby się składać z 10 tysięcy ludzi
Akurat.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #16 : 12-02-2013, 22:24 »

Zrób sobie spokojnie bajbusa (dziecko) Savage7. smile

Dzięki za radę, mam dwoje.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #17 : 12-02-2013, 22:37 »

Zrób sobie spokojnie bajbusa (dziecko) Savage7. smile

Dzięki za radę, mam dwoje.
Mało! Jeszcze dwójkę, wychowasz wykształcisz za polskie pieniądze (dług) a później wysłałbyś do nas?
Ps. Tylko się nie obraź za dosadność ale tak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2013, 23:48 wysłane przez Whena » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #18 : 12-02-2013, 23:06 »

Oczywiście cenię sobie i zbieram dobre rady ale na jedynie słusznej i prawidłowej rodzinie jakoś mi nieszczególnie zależy. A co do dzieci, to jak będą chciały to sobie wyjadą choćby i do was.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #19 : 12-02-2013, 23:16 »

Oczywiście cenię sobie i zbieram dobre rady ale na jedynie słusznej i prawidłowej rodzinie jakoś mi nieszczególnie zależy. A co do dzieci, to jak będą chciały to sobie wyjadą choćby i do was.
Was przez duże ''W'' pamiętaj do kogo piszesz!
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!