Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Psychiatria, psychika itp.  (Przeczytany 63669 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 18-11-2013, 14:44 »

To jest tak głupie, że żadnych argumentów nie potrzeba.
Zapisane
Atena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 20-06-2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #21 : 18-11-2013, 14:58 »

Zazwyczaj głupim nazywa się to, czego się nie zna albo nie rozumie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #22 : 18-11-2013, 15:25 »

Nie ma co się upierać i dorabiać dziwaczne tłumaczenia do dziwacznych teorii. Głupie i tyle.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #23 : 17-07-2014, 08:20 »

Zapewne pomogły jakoś funkcjonować, ale raczej wątpliwe by pomogły w odzyskiwaniu zdrowia. Gdy nerwica jest bardzo silna to powinno się łagodzić jej objawy, ale zaraz potem myśleć o odstawieniu leków.

Wachlarz leków stosowanych w psychiatrii nie ma za zadanie łagodzić objawów silnej nerwicy czy depresji. Ma to wyeliminować ze społeczeństwa, ograniczyć zdolność umysłu i ciała.
Kiedyś kolonizatorzy z Europy poili Indian wódką. Indianie uzależniają się od alkoholu bardzo szybko. Eliminowało ich to bardzo skutecznie. Przestawali sprawiać kłopoty tym którzy zajmowali ich ziemię. Do dziś po kilkuset latach alkoholizm jest największym problemem rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Pierwszym krokiem w leczeniu nerwic powinny być próby odbudowywania u chorego zaburzonych relacji rodzinnych i ogólnie społecznych. Psychiatrzy dobrze wiedzą że bez tego taki ktoś nigdy nie wyjdzie z choroby.
Nawet jeśli jakimś cudem odbuduje poczucie własnej wartości bez wsparcia rodziny czy innych osób to i tak będzie musiał jakby zbudować swój świat na nowo przystosowujac się do zmieniających się okoliczności a do tego potrzebne jest wsparcie grupy ludzi a nie psychotropy.

Jeśli silna nerwica ma podłoże somatyczne to też są na to sposoby aby obejść się bez psychotropów. Zauważyłem dość ciekawą rzecz. Zielarze wespół w zespół z farmacją lecą sobie w kamyczki ze społeczeństwem.
Najsilniejsza znana mi roślina eliminująca objawy nawet silnej nerwicy nie mająca żadnych skutków ubocznych jest przedstawiana jako roślina ozdobna. Czy to są jakieś jaja?

Polemonium czyli Wielosił, działa dziesięciokrotnie mocniej niż Kozłek nie powodując otępienia i nie ogranicza motoryki.

Kozłek, dziurawiec, serdecznik, melisa są za słabe w przypadku silnej nerwicy.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2014, 08:53 wysłane przez Greyhound » Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #24 : 17-07-2014, 16:12 »

Podeśle ktoś linka do sklepu internetowego z wielosiłem? Nie mogę znaleźć.
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #25 : 17-07-2014, 17:23 »

Proszę:
http://www.futuregardens.pl/wielosil-blekitny-polemonium-caeruleum.html
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #26 : 17-07-2014, 17:42 »

Dobrze mówisz Greyhound, 25 lat temu chorowałam na nerwicę. W tamtych czasach medycyna wyglądała trochę inaczej ale mimo tego moja psychiatra nalegała abym brała psychotropy albo antydepresanty. Właśnie wtedy pojawił się na polskim rynku Prozac. Ja jednak recepty brałam i wyrzucałam do śmieci. Od urodzenia mam awersję do farmaceutyków. Oprócz leków w tamtych czasach nerwicę leczono przy pomocy terapii zbiorowej. Mnie ta forma bardzo pomogła, ludzie z podobnymi problemami pomogli mi odkryć a ja pózniej odbudować zaburzone relacje rodzinne. Wiem, że dzisiaj takie ośrodki już nie istnieją, zostały zamknięte, niby nie rentowne. A szkoda, bo dzięki temu dzisiaj żyję, mam rodzinę i jestem szczęśliwym człowiekiem. I komu to przeszkadzało?
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #27 : 17-07-2014, 19:08 »

Dobrze mówisz Greyhound, 25 lat temu chorowałam na nerwicę. W tamtych czasach medycyna wyglądała trochę inaczej ale mimo tego moja psychiatra nalegała abym brała psychotropy albo antydepresanty. Właśnie wtedy pojawił się na polskim rynku Prozac. Ja jednak recepty brałam i wyrzucałam do śmieci. Od urodzenia mam awersję do farmaceutyków. Oprócz leków w tamtych czasach nerwicę leczono przy pomocy terapii zbiorowej. Mnie ta forma bardzo pomogła, ludzie z podobnymi problemami pomogli mi odkryć a ja pózniej odbudować zaburzone relacje rodzinne. Wiem, że dzisiaj takie ośrodki już nie istnieją, zostały zamknięte, niby nie rentowne. A szkoda, bo dzięki temu dzisiaj żyję, mam rodzinę i jestem szczęśliwym człowiekiem. I komu to przeszkadzało?

Gdybyś jednak wtedy sięgnęła po owe pigułki szczęścia, nie mając punktu oparcia w innych ludziach, to pigułki stały by się takim punktem oparcia i celem samym w sobie.
Na tym polega szatański plan. Najlepszymi klientami farmacji i służby zdrowia są osoby niemające oparcia w bliskich, przyjaciołach. Są nimi wtedy lekarz i lekarstwa.

Należy pamiętać, że zioła pełnią tylko funkcję pomocniczą do momentu wyeliminowania przyczyn nerwicy czy depresji. Plusem na przykład Wielosiłu jest to, że nie zaburza postrzegania wszystkiego takim jakim ono jest. Nie zaburza oceny sytuacji i nie uspokaja poprzez hamowanie tego, co nas napędza do życia.
Wszystko to odbierają leki syntetyczne i o to chodzi farmacji. Nie masz myśleć trzeźwo i realizować własne cele. Dla nich istotne są ich interesy. Według nich masz się odżywiać "zdrowo", czyli tak jak lansują media. Marne odżywianie i stymulacja do wytwarzania hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój powoduje, że organizm sięga po wszystko, z czego można te hormony wytworzyć. Zamiast przywrócić równowagę hormonalną prawidłowym odżywianiem, powoduje się wyrzut i tak już marnych zasobów hormonów wyprodukowanych z trudem przez organizm.
Po latach organizm takiego człowieka wygląda jak kiedyś Drezno po bombardowaniu przez aliantów.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2014, 19:38 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #28 : 17-07-2014, 19:22 »

Podeśle ktoś linka do sklepu internetowego z wielosiłem? Nie mogę znaleźć.

Podaję tylko nazwę ziół. Nie podaję linków ze względu na to że była by to reklama. Każdy niech wybiera sam gdzie te zioła kupi.
Staram się podawać nazwy ziół z naszego klimatu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 17-07-2014, 19:40 »

Cytat
Nie podaję linków ze względu na to że była by to reklama.
My nie mamy nic przeciwko reklamowaniu dobrych rzeczy. Wręcz przeciwnie - zachęcamy do ich reklamowania.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #30 : 17-07-2014, 20:05 »

Cytat
Nie podaję linków ze względu na to że była by to reklama.
My nie mamy nic przeciwko reklamowaniu dobrych rzeczy. Wręcz przeciwnie - zachęcamy do ich reklamowania.

Będę więc podawał źródła i postaram się żeby były to te najbardziej wiarygodne z dokładnym opisem właściwości.

Zielem o podobnym działaniu do Wielosiłu jest Tarczyca Bocznokwiatowa. Jest to już jednak roślina z kontynetu amerykańskiego.
Jej stosowanie jest już obostrzone wieloma warunkami. Bezwarunkowo jest zakazana dla kobiet w ciąży.
Z tego co pamiętam najdokładniejszy opis jest na stronie   www.magicznyogrod.pl
Warto o tej roślinie poczytać choćby jako o ciekawostce.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #31 : 18-07-2014, 06:03 »


Ale to są nasiona. Chciałem zioło.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #32 : 18-07-2014, 07:17 »


Spróbuj na   www.iglaki24.pl
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #33 : 18-07-2014, 16:45 »

Zostanę jednak przy podawaniu nazw ziół i opisie jak i na co działają. Dużą ich cześć można zbierać samemu a prawie cała reszta jest dostępna w sklepach zielarskich. Jeśli zaś niektóre są dostępne przez internet to każdy może znaleźć jeśli zna nazwę rośliny.
Najistotniejsze jest to że zioła są alternatywą dla produktów farmacji i jeśli mają jakieś skutki uboczne to są znikome a niejednokrotnie są dużo skuteczniejsze od syntetycznych wytworów farmacji.
W przypadku Wielosiłu problemem było to że jest to ziele mało znane ale za to bardzo skuteczne.
Prawdopodobnie ta skuteczność spowodowała że została zepchnięta gdzieś w niebyt.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 10:22 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #34 : 18-07-2014, 23:55 »

Zastanawia mnie fakt, że zmagając się z nerwicą od lat nigdy wcześniej nie natrafiłam na informację o ziele Wielosił. A szukałam różnych metod, które byłyby pomocne...
Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę wizytę u psychiatry, podczas której dałam jasno do zrozumienia, że nie interesuje mnie leczenie farmakologiczne i otrzymałam odpowiedź, że w takim razie niepotrzebnie przyszłam, bo on nie ma mi nic do zaoferowania.
Pierwszym krokiem w leczeniu nerwic powinny być próby odbudowywania u chorego zaburzonych relacji rodzinnych i ogólnie społecznych.
Myślę, że jest w tym dużo racji, choć pozostaje jeszcze kwestia pewnych mechanizmów reagowania na określone sytuacje, które bardzo trudno jest zmienić.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #35 : 19-07-2014, 06:46 »

kwestia pewnych mechanizmów reagowania na określone sytuacje, które bardzo trudno jest zmienić.

Chaos w głowie spowodowany nerwicą wcale tego nie ułatwia. Nie ułatwia tego tez otępienie umysłu na psychotropach.
Zmiany takie trwają latami i istotnie są bardzo trudne choć dla kogoś kto w takiej sytuacji nie był wydają się łatwe.
Tobie się jednak udało.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #36 : 19-07-2014, 07:06 »

Zastanawia mnie fakt, że zmagając się z nerwicą od lat nigdy wcześniej nie natrafiłam na informację o ziele Wielosił. A szukałam różnych metod, które byłyby pomocne...
Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę wizytę u psychiatry, podczas której dałam jasno do zrozumienia, że nie interesuje mnie leczenie farmakologiczne i otrzymałam odpowiedź, że w takim razie niepotrzebnie przyszłam, bo on nie ma mi nic do zaoferowania.
Pierwszym krokiem w leczeniu nerwic powinny być próby odbudowywania u chorego zaburzonych relacji rodzinnych i ogólnie społecznych.
Myślę, że jest w tym dużo racji, choć pozostaje jeszcze kwestia pewnych mechanizmów reagowania na określone sytuacje, które bardzo trudno jest zmienić.

Wielosił należy do grupy tzw ziół rzadkich. Być może dlatego informacje o nim są dość skąpe.

Kwestia druga. Psychiatra uczy się jak stosować farmaceutyki, a nie zioła. Pacjent jest królikiem doświadczalnym i niczym więcej.
Inne metody terapii są czasochłonne, więc nic w tym dziwnego, że nie były one w kręgu zainteresowań pana doktora.
Przecież przyczyn nerwicy jest tyle ilu ludzi, którym nie daje ona normalnie funkcjonować. Po co pan doktor ma dociekać tej przyczyny, skoro ma magiczne pigułki, które działają prawie na każdego tak samo?
« Ostatnia zmiana: 19-07-2014, 08:40 wysłane przez Mistrz » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #37 : 19-07-2014, 07:53 »

Cytat
Przecież przyczyn nerwiy jest tylu ilu ludzi którym nie daje ona normalnie funkcjonować. Po co pan doktor ma dociekać tej pszczyny skoro ma magiczne pigułki które działają prawie na każdego tak samo?
Piszesz coraz bardziej niechlujnie, coś takiego jak przecinek to dla ciebie nie istnieje?
Poczytaj tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #38 : 19-07-2014, 08:27 »

Mości Scorupionie. Słowa danego cofnąć nie mogę. Tak więc pobyt mój tutaj, wielką ignorancją twojej osoby odznaczać się będzie, póki trzech głów tatarskich jednym cięciem miecza nie strącę. Jeno Król od danej obietnicy zwolnić mnie może msn-wink

Błędy poprawione.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #39 : 19-07-2014, 08:42 »

Cytat
Błędy poprawione.
Widać niedokładnie, bo te na czerwono to moje poprawki.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!