Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Psychiatria, psychika itp.  (Przeczytany 63660 razy)
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #40 : 19-07-2014, 10:27 »

Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę wizytę u psychiatry, podczas której dałam jasno do zrozumienia, że nie interesuje mnie leczenie farmakologiczne i otrzymałam odpowiedź, że w takim razie niepotrzebnie przyszłam, bo on nie ma mi nic do zaoferowania.

Ja usłyszałam coś podobnego: niech pani nie myśli, że będę słuchał tych opowieśi, bo nie mam czasu. Jestem od tego, żeby pani zapisać leki.
Zapisane

Greyhound
« Odpowiedz #41 : 19-07-2014, 10:54 »

Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę wizytę u psychiatry, podczas której dałam jasno do zrozumienia, że nie interesuje mnie leczenie farmakologiczne i otrzymałam odpowiedź, że w takim razie niepotrzebnie przyszłam, bo on nie ma mi nic do zaoferowania.

Ja usłyszałam coś podobnego: niech pani nie myśli, że będę słuchał tych opowieśi, bo nie mam czasu. Jestem od tego, żeby pani zapisać leki.

Zapewne chodzi o zmniejszanie dystansu między lekarzem a pacjentem msn-wink
Jeśli lekarz na samym początku określi jakie jest miejsce pacjenta w tym systemie to ów pacjent nie ma wielkich oczekiwań i postawą roszczeniową nie wywołuje niepotrzebnych napięć.
To ma iść taśmowo. Czas lekarzy jest cenny.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #42 : 19-07-2014, 12:15 »

Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę wizytę u psychiatry, podczas której dałam jasno do zrozumienia, że nie interesuje mnie leczenie farmakologiczne i otrzymałam odpowiedź, że w takim razie niepotrzebnie przyszłam, bo on nie ma mi nic do zaoferowania.

Ja usłyszałam coś podobnego: niech pani nie myśli, że będę słuchał tych opowieśi, bo nie mam czasu. Jestem od tego, żeby pani zapisać leki.

Zapewne chodzi o zmniejszanie dystansu między lekarzem a pacjentem msn-wink
Jeśli lekarz na samym początku określi jakie jest miejsce pacjenta w tym systemie to ów pacjent nie ma wielkich oczekiwań i postawą roszczeniową nie wywołuje niepotrzebnych napięć.
To ma iść taśmowo. Czas lekarzy jest cenny.

Kiedyś trafiłam do bardzo młodej pani doktor psychiatry, więc miałam nadzieję, że coś się u nich zmieniło pod względem podejścia do właściwego żywienia. Zapytałam co powinnam jeść, aby wesprzeć swój organizm w mojej sytuacji chorobowej. Na to ona, z przemiłym uśmiechem i 100% pewnością w głosie: "Ależ może Pani jeść wszystko co Pani tylko chce. To nie ma zupełnie żadnego znaczenia."
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #43 : 19-07-2014, 12:40 »

A to ignorantka ta pani doktor psychiatra.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #44 : 19-07-2014, 13:23 »

Powrót do tego, ażeby na studiach medycznych podchodzono do zagadnienia zdrowia w sposób holistyczny, lub jak kto woli całościowy, jest już niemożliwy z wielu powodów.
Przykro ale taka jest prawda.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #45 : 21-07-2014, 16:49 »

Zioło Wielsiłu jak przygotowuje się? Które części wykorzystać, kiedy zbierać?
Greyhound, napisałeś, że stosoanie Tarczycy ma obostrzenia. Wyczytałem tylko, że kobiety w ciąży nie mogą stosować. Wiesz o innych przeciwskazaniach?
« Ostatnia zmiana: 21-07-2014, 17:00 wysłane przez Darko » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #46 : 21-07-2014, 18:34 »

Zioło Wielsiłu jak przygotowuje się? Które części wykorzystać, kiedy zbierać?
Greyhound, napisałeś, że stosoanie Tarczycy ma obostrzenia. Wyczytałem tylko, że kobiety w ciąży nie mogą stosować. Wiesz o innych przeciwskazaniach?
Z korzenia Wielosiłu.

Informacje na temat Tarczycy Bocznokwiatowej znajdziesz na www.tajemniczyogrod.pl. Wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarce na tej stronie. Z tym zielem ostrożnie. To roślina z Ameryki Północnej i nie znam wszystkich jej właściwości. Działa podobnie do Wielosiłu, ale jeśli się ją przedawkuje to powoduje otępienie.
Wspomniałem o Tarczycy Bocznokwiatowej raczej jako o ciekawostce.
« Ostatnia zmiana: 21-07-2014, 22:54 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #47 : 21-07-2014, 19:00 »

Stronę, którą podałeś to zajazd z noclegami.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #48 : 21-07-2014, 20:24 »

Stronę, którą podałeś to zajazd z noclegami.
Jeśli jeszcze mają dziewczyny do towarzystwa to też niezły sposób na nerwicę msn-wink

Nie przyszło Ci do głowy żeby wpisać w google - tajemniczyogrod.pl zioła?

Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #49 : 22-07-2014, 18:11 »

Zioło Wielsiłu jak przygotowuje się? Które części wykorzystać, kiedy zbierać?
Greyhound, napisałeś, że stosoanie Tarczycy ma obostrzenia. Wyczytałem tylko, że kobiety w ciąży nie mogą stosować. Wiesz o innych przeciwskazaniach?
https://hipokrates2012.wordpress.com/2014/07/16/ziola-rzadkie-wielosil/
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #50 : 30-07-2014, 11:57 »

W sklepie ziołowym mi powiedziano, że Wielosił jest pod ochroną i nie jest w sprzedaży.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #51 : 02-12-2015, 15:27 »

Czy komuś udało się zakupić ten wielosił?
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #52 : 03-12-2015, 01:16 »

Ja kupiłam tarczycę, ale jeszcze jej nie wypróbowałam. Osoby z podobnymi do moich somatycznymi objawami nerwicy bardzo sobie chwalą herbatkę z tarczycy właśnie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!