Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 00:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dietetyk w radiowej Trójce  (Przeczytany 4303 razy)
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« : 26-01-2013, 18:45 »

14 stycznia w Dobronocce (niedzielna trójkowa audycja) gościem była dietetyk Grażyna Pająk. Niestety wiele rzeczy, o których mówi, nie pokrywa się z nurtem Biosłone, ale jednak wszystko zmierza powoli w tym właśnie (naszym) kierunku...

Mam zamiar pokazać to nagranie osobom, które chorują (na poważne przewlekłe choroby), a moją przygodę z Biosłone (i przede wszystkim niejedzenie glutenu) uważają za wielkie dziwactwo i utrudnianie sobie życia. Takie osoby wierzą tylko lekarzom, dietetykom, naukowcom... A tu zaczyna być jasne (oczywiście dla tych, którzy nie czytają naszego forum i nie myślą samodzielnie), że oni naprawdę popełniają błędy i później nawet ich przedstawiciele (tak jak ta Pająk) mają problem z ukazaniem innym w jakie mity uwierzyliśmy, jak bardzo nie potrafimy pomóc organizmowi (a raczej mu nie przeszkadzać), by być zdrowym.

Szkoda, że widząc ile błędów popełnili naukowcy i lekarze, nadal wierzy w amerykańskie badania, w lekarzy przepisujących suplementy... Że nie rozumie istoty chorób infekcyjnych. Ale i tak, jest chyba jedyną dietetyk z takim podejściem do jedzenia, zdrowia, chorób (wie, że można wyleczyć się z astmy, mówi głośno o nieszczelności jelit).

To co się pokrywa z Biosłone (między innymi): gluten, oleje roślinne, ssanie oleju słonecznikowego, szkodliwość jogurtów i ogólnie nabiału, masło, pozytywna rola cholesterolu, wykorzystanie oleju rycynowego, itp.
http://www.polskieradio.pl/9/304/Artykul/761525,Pokonaj-grype…-cukrem
(żeby odsłuchać, należy kliknąć na ikonkę głośnika znajdującą się po prawej stronie nad obrazkiem).
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #1 : 27-01-2013, 11:56 »

Cytat
Mam zamiar pokazać to nagranie osobom, które chorują (na poważne przewlekłe choroby),
Wiem... ze sprawdzonego źródła, że osoba ta przepisuje tony suplementów diety i bazuje na firmie Herbalife.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2013, 07:31 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!