Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Syrop glukozowo-fruktozowy  (Przeczytany 19850 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« : 26-01-2013, 21:32 »

Co powoduje w organizmie syrop glukozowo-fruktozowy:

"Syrop glukozowo-fruktozowy zakłóca pracę wątroby, przestawia metabolizm na produkowanie tłuszczu ze wszystkiego, co się je oraz blokuje hormon zwany leptyną, który informuje mózg o tym, że człowiek jest najedzony.

W jakich produktach spożywczych znajduje się syrop glukozowo-fruktozowy:
w jogurcie, deserach mlecznych, ciastkach, cukierkach, batonach, czekoladzie, w napojach gazowanych, w sokach owocowych, w płatkach śniadaniowych, w sosach, musztardach i wielu innych produktach.
Wystarczy przeczytać etykietę.

W Polsce powszechnie używany jest do słodzenia:
- napojów bezalkoholowych, gazowanych i niegazowanych
- soków owocowych i nektarów
- napojów alkoholowych i mlecznych
- do wyrobu lodów, deserów, czekoladek, dżemów, galaretek, wyrobów cukierniczych.

Pojawia się także w wielu produktach, wydawałaby się dobrych i prestiżowych firm produkujących żywność i dodatki do żywności takich jak: słodycze, keczupy, musztardy, zupy w proszku, jogurty, owocowe napoje dla dzieci i wiele innych."

- http://jaroslawdubiel.nowyekran.pl/post/86517,slodka-trucizna
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 20:09 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #1 : 27-01-2013, 21:14 »

Z tego co czytałem ostatnio, to jeśli chodzi o Coca Colę, to Polska należy do tej lepszej grupy (jak np. Niemcy) gdzie słodzi się ją cukrem. W krajach traktowanych przez producenta jako drugorzędne (np. Słowacja) Coca Cola słodzona jest właśnie tym ustrojstwem.
Zapisane
Magdemo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02.11. 2009
Skąd: Zawiercie
Wiadomości: 86

« Odpowiedz #2 : 28-01-2013, 14:45 »

Ja znalazłam syrop glukozowo-fruktozowy w większości paczkowanych słodyczy typu : ciastka, herbatniki, żelki, wafelki.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #3 : 28-01-2013, 14:49 »

Ta substancja powinna się nazywać syrop fruktozowo-glukozowy, bo ma więcej fruktozy, niż glukozy. Faktycznie, jest wszędzie. 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #4 : 04-02-2013, 23:36 »


"Syrop glukozowo-fruktozowy zakłóca pracę
wątroby, przestawia metabolizm na produkowanie
tłuszczu ze wszystkiego, co się je oraz blokuje
hormon zwany leptyną, który informuje mózg o
tym, że człowiek jest najedzony.

W jakich produktach spożywczych znajduje się syrop glukozowo - fruktozowy:
w jogurcie, deserach
mlecznych, ciastkach, cukierkach, batonach,
czekoladzie, w napojach gazowanych, w sokach
owocowych, w płatkach śniadaniowych, w sosach,
musztardach i wielu innych produktach.
Wystarczy przeczytać etykietę.

Warto zaznaczyć, że w cukrze białym zawartość glukozy i fruktozy wynosi mniej więcej pół na pół, zaś w syropie glukozowo-fruktozowym fruktoza około 55%, zaś glukoza 45%.
Jak widać między cukrem a syropem glukozowo-fruktozowym nie ma wielkiej różnicy i skoro tyle złego przypisuje się syropowi, to trzeba być świadomym, że cukier szkodzi w niemal takim samym stopniu.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #5 : 24-05-2013, 16:15 »

Jak widać między cukrem a syropem glukozowo-fruktozowym nie ma wielkiej różnicy i skoro tyle złego przypisuje się syropowi, to trzeba być świadomym, że cukier szkodzi w niemal takim samym stopniu.

Może ktoś by skomentował to stwierdzenie, bo z tego co kojarzę to cukru się na Biosłone nie boimy.
Będąc świadoma szkodliwości syropu glukozowo-fruktozowego zdążyłam już nauczyć dzieci, żeby zwracały uwagę na skład słodkich przekąsek, które czasami kupują i wybierały te słodzone cukrem.

Myślę, że poza samą zawartością istotny jest również proces wytwarzania, w którym do produkcji tegoż syropu wykorzystuje się syntetyczne substancje oraz modyfikowaną genetycznie kukurydzę.
Czy więc rzeczywiście nie ma większej różnicy między cukrem a tym syropowym tworem?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 24-05-2013, 17:38 »

Tak, "słodkie przekąski" słodzone cukrem w porównaniu do syropu g-f to niebo a ziemia... A gdyby tak przyjąć następujący wariant: oduczyć ich jedzenia?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #7 : 24-05-2013, 17:55 »

Cytat
Może ktoś by skomentował to stwierdzenie, bo z tego co kojarzę to cukru się na Biosłone nie boimy.
Nie boimy się np. w przypadku posłodzenia sobie koktajlu błonnikowego cukrem, gdyż w połączeniu z resztą zawartości koktajlu nie wyrządzi szkód. Natomiast w formie słodkich przekąsek jest substancją toksyczną i powinno się ograniczać dzieciom takie rzeczy. Jeśli chcesz dzieciom przysłodzić to niech to będzie miód czy inna słodkość w stylu gotowanych jabłek.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #8 : 24-05-2013, 18:10 »

Jak najbardziej ograniczam dzieciom słodkości, a starsza córka już je praktycznie całkiem wyeliminowała z diety. Pisałam o przypadku gdy dzieci same sobie kupują różne produkty np. w szkole, na wycieczce itp.

Co do oduczania jedzenia świństw, a także 'przysładzania miodem' to jestem dokładnie na tym etapie z młodszą córką. Gdy kiedyś nie mogła znaleźć w domu nic słodkiego poza miodzikiem, to zastałam ją ze słoikiem w ręce, z którego zniknęła przynajmniej 1/3 zawartości. Teraz nawet miód muszę przed nią chować. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 24-05-2013, 21:48 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #9 : 24-05-2013, 18:47 »

Cytat
Pisałam o przypadku gdy dzieci same sobie kupują różne produkty np. w szkole, na wycieczce itp.

Coś się nie zrozumieliśmy. Dlaczego mogą kiedykolwiek/gdziekolwiek kupować słodzone czymkolwiek, czyli przetworzone "jedzenie"?

Cytat
Co do oduczania jedzenia świństw, a także 'przysładzania miodem' to jestem dokładnie na tym etapie z młodszą córką. Gdy kiedyś nie mogła znaleźć w domu nic słodkiego poza miodzikiem, to zastałam ją ze słoikiem w ręce, z kórego zniknęła przynajmniej 1/3 zawartości. Teraz nawet miód muszę przed nią chować.

To powinno dać do myślenia. Trzeba sobie zadać pytanie dlaczego ma doń taki ciąg. Odpowiedź jest na portalu i w książkach.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #10 : 24-05-2013, 20:13 »

Dlaczego mogą kiedykolwiek/gdziekolwiek kupować słodzone czymkolwiek, czyli przetworzone "jedzenie"?

Są tylko dziećmi i czasem mają ochotę np. na jakiś sok do picia zamiast wody (która notabene jest ogólnie dostępna wyłącznie w plastikowych butelkach).
Oczywiście staram się im sukcesywnie przekazywać wiedzę na temat ZZO oraz toksyn znajdujących się w przetworzonym pożywieniu, jednak widzę, że zrozumienie tej wiedzy i wola zmiany nawyków jest w przypadku dzieci długotrwałym procesem.
Zapisane
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #11 : 02-01-2014, 19:41 »

Tutaj co nieco :

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1682104,1,syrop-glukozowo-fruktozowy-8211-glowna-przyczyna-otylosci,index.html
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!