Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczepienia - jak wygrać z SANEPIDem  (Przeczytany 56548 razy)
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #20 : 29-04-2013, 13:44 »

Bachna o tej wysypce poszczepiennej napisz koniecznie. Ja byłam w identycznej sytuacji. Po szczepieniu w 6 m.ż. córka dostała okropnych, wielkich liszai na całym ciele, które utrzymywały się bardzo długo. Nikt tego nie powiązał oczywiście ze szczepieniami, łącznie ze mną.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #21 : 29-04-2013, 14:24 »

Bachna, u Ciebie trochę zmieniłabym To pismo Melody. W pierwszym akapicie dodałabym "na razie" do "nie wyrażam zgody". (To im nie pozwoli ścigać Cię za odmowę wykonania obowiązku prawnego). Zamiast drugiego akapitu (Swoją decyzję uzasadniam...) napisałabym, że u Twojego dziecka po szczepieniu (jakim i kiedy) wystąpiły plamy itd.
Napisałabym też, (to co masz w moim wcześniejszym poście), że terminy szczepień obowiązkowych reguluje rozporządzenie ministra zdrowia, żaden z podanych tam terminów nie został przekroczony, więc nie można mówić o uchylaniu się od obowiązku. Kalendarz szczepień jest komunikatem GIS, nie jest źródłem prawa dla obywateli (nie mieści się w katalogu źródeł prawa)

Pismo do sanepidu z wyjaśnieniem, dlaczego nie szczepię dziecka


   "W odpowiedzi na pismo z dn......., dot. uchylania się od obowiązkowych szczepień ochronnych informuję, że nie wyrażam zgody na poddanie mojego syna .......... obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych z obawy przed możliwością wystąpienia u niego niepożądanych odczynów poszczepiennych, które stanowią realne zagrożenie życia i zdrowia dziecka, jak wynika z rozporządzenia z dn. 7 grudnia 2010 r (Dz. U. Nr 254, poz. 1711)- gorączka, obrzęk, powiększenie węzłów chłonnych, encefalopatia, drgawki gorączkowe, zapalenie mózgu, zespół Guillaina-Barrego, bóle stawowe, małopłytkowość, nieutulony ciągły płacz, posocznica, reakcja anafilaktyczna, reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, zapalenie jąder, zapalenie ślinianek i inne.

Swoją decyzję uzasadniam również personalnymi badaniami materiałów udostępnionych publicznie na temat szczepionek i ich zawartości, a także opiniami różnych lekarzy, specjalistów oraz innych ludzi, którzy również podlegają obowiązkowi szczepienia. Po przestudiowaniu wyżej wymienionych treści zaobserwowałam sprzeczności w badaniach i opiniach dotyczących bezpieczeństwa szczepionek i powikłań poszczepiennych. Z różnych źródeł padają sprzeczne informacje. Jedni zapewniają, że szczepionki są bezpieczne, inni przed nimi ostrzegają. Nie ma przekonujących dowodów na to, że szczepionki zapobiegają chorobie, której konsekwencje  są gorsze niż pierwotna choroba.

W świetle wyżej przytoczonych argumentów oraz mając świadomość, że nie ma możliwości szczepienia bezpiecznymi w 100% szczepionkami, wolnymi od działań niepożądanych, nie mogę stwierdzić, czy szczepienie będzie bezpieczne dla zdrowia i życia mojego syna.

Dlatego też, powołując się na artykuły konstytucji, która stanowi najwyższą ustawę prawną oraz na Kartę Praw Pacjenta, odmawiam szczepienia mojego syna.


Artykuły konstytucji mówią wprost:
Art. 38: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia".
Art. 39: "nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez wyrażenia dobrowolnej zgody".
Art. 68: "Każdy ma prawo do ochrony zdrowia".

Karta Praw Pacjenta:
II. Prawa pacjenta w zakładzie opieki zdrowotnej, o których stanowi ustawa o zakładach opieki zdrowotnej z 1991 r. Pacjent ma prawo do:
4. "Wyrażenia zgody lub odmowy na udzielenie mu określonych świadczeń zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji".

Także wedle ustawy o chorobach zakaźnych, naszej konstytucji oraz praw UE, nikt nie może stosować wobec osób zdrowych przymusu medycznego, więc nie można nikogo zmusić do szczepienia ani ukarać za odmowę szczepienia siebie lub swojego dziecka."
« Ostatnia zmiana: 29-04-2013, 14:32 wysłane przez Whena » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #22 : 29-04-2013, 14:25 »

Tutaj najistotniejsza kwestia tkwi w pytaniu: Czy ktokolwiek ma prawo do zmuszania, bądź choćby nakłaniania osoby zdrowej, by poddała się zabiegom medycznym? Kto mu dał takie prawo?

Istnieje prawnie taka możliwość, ale tylko w czasie ogłoszonej epidemii.
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #23 : 05-05-2013, 21:04 »

W końcu usiadłam i napisałam do sanepidu. Moim zdaniem to trochę rozwlekle, ale podobało mi się to wszystko co mi doradzaliście. A tak chciałabym, aby ta kobieta z sanepidu się odczepiła na dłużej. Jeszcze nie wysłałam. Co o tym sądzicie:
W odpowiedzi na pismo z dn. 23.04.2013r., dot. uchylenia się od obowiązkowych szczepień ochronnych informuję, że na razie nie wyrażam zgody na poddanie mojego syna ….. obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych, z obawy przed możliwością wystąpienia u niego niepożądanych odczynów poszczepiennych, które stanowią realne zagrożenie życia i zdrowia dziecka. Przepis prawny, na który się Pani powołuje (art. 109§ 1. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego) mówi: „Jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy wyda odpowiednie zarządzenia.” Czy powikłania poszczepienne, przewidziane w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2010r. (w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych… Dz. U. Nr 254, poz. 1711) nie są narażaniem dobra dziecka? Uważam, że jest to narażanie dobra mojego dziecka.
W drugim miesiącu życia syn był szczepiony szczepionką zintegrowaną Pentaxim. Po tej szczepionce na twarzy pojawiły mu się czerwone szorstkie place.  Utrzymywały się jeszcze ok. 4 miesiące ze zmiennym nasileniem. To skłoniło mnie do głębszego zapoznania się z tematem szczepień. Zapoznałam się z treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia, które przedstawia szereg niepożądanych odczynów poszczepiennych,  które załączam.  Przeczytałam również inne materiały udostępnione publicznie na temat szczepionek i ich zawartości, a także opiniami różnych lekarzy, specjalistów. Po przestudiowaniu tych treści zaobserwowałam sprzeczności w badaniach i opiniach dotyczących bezpieczeństwa szczepionek i powikłań poszczepiennych. Z różnych źródeł padają sprzeczne informacje.
Obowiązujące terminy szczepień są zawarte w rozporządzeniu ministra Zdrowia. Żaden z podanych tam terminów nie został przekroczony, nie można więc mówić o uchyleniu się od obowiązku. Kalendarz GIS, nie jest źródłem prawa a jedynie wskazówką techniczną. Zgodnie z prawem, nie można przymuszać nikogo do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
Przed podjęciem tej trudnej decyzji o wstrzymaniu szczepień zapoznałam się z publikacjami na temat szczepień, wyważyłam skutki chorób wieku dziecięcego i możliwość narażania na niepożądane odczyny poszczepienne.
Na koniec tego listu powołam się również na artykuły konstytucji, która stanowi najwyższą ustawę prawną oraz Kartę Praw Pacjenta.
Artykuły konstytucji mówią: Art. 38: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Art. 39: „nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez wyrażenia dobrowolnej zgody”. Art. 68: „ Każdy ma prawo do ochrony zdrowia”.
Karta Praw Pacjenta: II. Prawa pacjenta w zakładzie opieki zdrowotnej, o których stanowi ustawa o zakładach opieki zdrowotnej z 1991r. Pacjent ma prawo do:
4. „Wyrażenia zgody lub odmowy na udzielenie mu określonych świadczeń zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji”.
Także wedle ustawy o chorobach zakaźnych, naszej konstytucji oraz praw UE, nikt nie może stosować wobec osób zdrowych przymusu medycznego, więc nie można nikogo zmusić do szczepienia ani ukarać za odmowę szczepienia siebie lub swojego dziecka.”
« Ostatnia zmiana: 05-05-2013, 21:09 wysłane przez Bachna » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #24 : 06-05-2013, 06:48 »

Super, powinni się odczepić po takim liście, ale zależy kto będzie rozpatrywać Twoją odmowę - jak trafi na jakąś nawiedzoną mendę, to będzie ostra walka... Napisz koniecznie co odpowiedzieli Tobie.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #25 : 07-05-2013, 13:44 »

Cytat
Acha, zapytałabym jeszcze, jakie odszkodowania zapewnia Sanepid, jeśli po szczepionkach do których przymusza, wystąpi NOP lub inne pogorszenia stanu zdrowia dziecka.
Koniecznie należy zadać takie pytanie tym gestapowcom. Jestem ciekaw odpowiedzi.
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #26 : 22-05-2013, 12:45 »

Chyba wybrałam nie ten wątek, widzę że tu temat jest żywy a napisałam tutaj:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=27020.msg189623#msg189623

Wiem, że jest przepis mówiący o możliwości przymuszenia do "czynności medycznej" jaką są szczepienia kogoś u kogo stwierdzono chorobę zakaźną. Dlatego przed 4 laty do odpowiedzi dla Sanepidu dołączyłam zaświadczenie od lekarza, że u Michała nie stwierdza się żadnej choroby zakaźnej. Taki przymus jak napisała Zosia istnieje też podczas ogłoszonej epidemii.

Cytat
Jedna z rodzin zrobiła błąd, upierając się w sądzie, że szczepienia to tylko obowiązek obywatelski a nie prawny, więc w wyroku mają tylko napisane, że sąd potwierdza prawny obowiązek szczepień.
Pamiętam, że w 2009 to był mój główny argument. Widocznie od tego czasu podejście się zmieniło.

Zastanawiam się co zrobić z tymi zaświadczeniami od lekarza z POZ i od specjalisty, których się domagają? Takich zaświadczeń raczej nikt w przychodni mi nie wystawi. Pewnie nie mają prawa się tego domagać, ale nie mam pary na to aby im to udowadniać.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2013, 14:46 wysłane przez Whena » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #27 : 22-05-2013, 22:45 »

Masz przecież odroczenie od szczepień, które nadal jest aktualne. Możesz im znowu wysłać ksero. Możesz zapytać, czy podważają kompetencje lekarza, który wystawił odroczenie, a jeśli tak, to na jakiej podstawie.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2013, 14:46 wysłane przez Whena » Zapisane
Melody
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 24-08-2008
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #28 : 26-05-2013, 08:05 »

Jak bronić się przed szczepieniami.

http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/05/15/zanim-pozwolisz-zaszczepic-dziecko-obrona/
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #29 : 26-05-2013, 13:25 »

Wcale nie trzeba się bać pogróżek, wezwań, kar grzywny za nieszczepienie. Coraz więcej osób wygrywa sprawy w sądzie z tym bezprawiem. O tym mówi pani Justyna Socha w rozmowie, którą nagrałem wczoraj przy okazji uczestnictwa Fundacji Biosłone, jednego ze sponsorów konferencji http://www.konferencjanarodziny.pl/.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22632.msg189877#new
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #30 : 15-08-2013, 22:44 »

Trafiłam na taką informację:
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/06/27/grzywna-za-brak-szczepienia-rodzice-wygrali-z-sanepidem/

A w najbliższym czasie czeka mnie w mojej przychodni rozmowa z pediatrą, bo bez tego pani pielęgniarka nie chce przyjąć mojego oświadczenia o braku zgody na szczepienia...
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #31 : 15-08-2013, 23:17 »

Bachna czy sanepid odpowiedział na Twoje pismo?
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #32 : 19-08-2013, 12:04 »

Do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi od sanepidu.
Czasami myślę sobie o tym. Sądzę, że szukają haczyka na mnie... ale jak na razie napisane przeze mnie argumenty były niepodważalne. Głównie dzięki wam, na forum jestem zdeterminowana i cokolwiek się stanie (ataki z sanepidu) będę walczyć.
Zwróciłam również uwagę na ten artykuł cytowany przez Tashideley.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2013, 19:42 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #33 : 19-08-2013, 19:17 »

jestem zdeterminowana i cokolwiek się stanie (ataki z sanepidu) będę walczyć.
I tak trzymaj.
Zapisane
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #34 : 05-09-2013, 22:26 »

Znalazłam takie stowarzyszenie:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP"
oraz informację na ich stronie internetowej o wyroku sądu zakazującym sanepidom nakładanie grzywny za nieszczepienie:
http://www.stopnop.pl/aktualnosci1/166-sanepidy-oddadza-grzywny
Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #35 : 18-11-2013, 08:26 »

No i na mnie padło. Dostałam wezwanie z Sanepidu do zaszczepienia synka. Nie ma konkretnych terminów, więc zastanawiam się czy jest sens odpisywać na tym etapie. Szukałam w sieci informacji czy na każde pismo z Sanepidu trzeba odpowiadać. Znalazłam w formacie .doc w sieci dokument: "INSTRUKCJA działania w przypadku postępowania administracyjnego prowadzonego przez Sanepid w sprawie szczepień ochronnych".

Piszą tam:

Cytat
Na wezwania, informacje, przypomnienia i innego rodzaju pisma wysyłane z Sanepidu, ale nie UPOMNIENIE - nie ma konieczności odpisywać. Niektóre sanepidy poprzestają na wysyłaniu tego typu pism i nie podejmują dalszych działań, dlatego nakręcanie sporu na tym etapie nie ma większego sensu.

Czy odpowiadaliście na każde pismo z sanepidu, czy tylko te które zawierają konkretne terminy bądź groźby związane z karami i postępowaniami sądowymi?
Dodam, że za kilka miesięcy wyprowadzam się do innego miasta i myślę, że jakbym teraz odpisała Sanepidowi tutaj to później i tak te dokumenty zostałyby przesłane do Sanepidu w nowym miejscu zamieszkania i dostałabym kolejne pismo.
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #36 : 18-11-2013, 12:00 »

Sanepidy w różnych miastach działają inaczej. Ja nie odebrałam pisma poleconego z sanepidu natomiast zadzwoniłam do nich z pytaniem o co chodzi? Po długich poszukiwaniach osoby, która wiedziała o co chodzi, zostało zadane mi pytanie czy jestem świadoma tego co robię. Odpowiedziałam, że jak najbardziej i po sprawie. Było to 4 lata temu.
Może nie odpowiadaj a jak się wyprowadzisz to istnieje szansa, że nie będą Cię zbyt intensywnie szukać.
Zapisane
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #37 : 25-11-2013, 12:13 »

Na pytania związane z "antyszczepieniami" (z całym szacunkiem) to forum jest takie sobie. Konkretne instrukcje udziela fundacja "STOP NOP". Wiedzą jak działa sanepid i jakie ma procedury. Poza tym przydaliby się ludzie, aktywiści z innych regionów Polski.
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #38 : 25-11-2013, 12:25 »

Na przykład z Poznania?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #39 : 25-11-2013, 12:33 »

Na pytania związane z "antyszczepieniami" (z całym szacunkiem) to forum jest takie sobie. Konkretne instrukcje udziela fundacja "STOP NOP". Wiedzą jak działa sanepid i jakie ma procedury. Poza tym przydaliby się ludzie, aktywiści z innych regionów Polski.

STOP NOP rozdawało nasze broszury w maju w Warszawie podczas prelekcji "Narodziny Bez Przemocy".
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!