Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szczepienia - jak wygrać z SANEPIDem  (Przeczytany 56545 razy)
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #40 : 26-11-2013, 13:19 »

Broszury to jedno, a pismo do sanepidu to druga sprawa. Tym bardziej dla cudzej sprawy, a nie we własnej. Ktoś pisał, doradził z "kadry" Biosłone, powołując się na paragrafy? Konkretnie, ile takich spraw przeprowadziliście? Być może nie wyraźiłem się jasno w swojej poprzedniej wypowiedzi. Forum jest do ględzienia, a "kadra" do czego?
Następna sparawa.
Dlaczego, Pani Socha nie ma linku odsyłającego do strony Biosłone na swojej stronie fundacji? Czy Pani Socha i współpracownicy są zapoznani albo wręcz zwerbowani dla Idei Biosłone?  Rozdawała ulotki więc wie o istnieniu Biosłone. Czemu nie ma płaszczyzny porozumienia?
A co do Poznania. To jest największa liczba rodziców, którzy nie zaszczepili swoich dzieci. Niewątpliwie wiąże się to z częstymi dyskusjami między rodzinnymi na temat elewntualnych problemów zdowotnych po szczepieniach. W takiej formie "blubraniem" działam na rzecz antyszczepień i propagowania prawdziwego zdrowia z różnymi skutkami.
 
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 26-11-2013, 13:42 »

My tym się różnimy od STO NOP, że oni zajmują się tylko szczepieniami, my zaś szczepieniami zajmujemy się raczej marginalnie. Jest to ważna, wręcz fundamentalna dziedzina zdrowia, ale u nas nie jest najważniejsza. Wpisuje się po prostu w ideę Biosłone na równi z innymi metodami prozdrowotnymi. Nie ulega zatem wątpliwości, że STOP NOP jest bardziej kompetentny od nas do udzielania porad, jak wyegzekwować prawo do nieszczepienia swoich dzieci.

Dlaczego Pani Socha i współpracownicy nie podają linku do naszej strony? Trudno powiedzieć. Być może mają w pamięci moją krytykę, kiedy to jeszcze walczyli o "zdrowe" szczepionki, my zaś potępialiśmy w ogóle szczepienia w czambuł, nawet najlepszymi szczepionkami. Teraz oni robią to samo - potępiają wszystkie szczepienia w czambuł. Może ten kompleks wpływa na taki stan rzeczy? Innego wyjaśnienia nie widzę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #42 : 26-11-2013, 13:50 »

Sporo ludzi stąd jest na forum nieszczepiących. I odwrotnie. Jest więc przepływ informacji i wspólne działanie smile
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #43 : 26-11-2013, 21:17 »

Dlaczego, Pani Socha nie ma linku odsyłającego do strony Biosłone na swojej stronie fundacji? Czy Pani Socha i współpracownicy są zapoznani albo wręcz zwerbowani dla Idei Biosłone?  Rozdawała ulotki więc wie o istnieniu Biosłone. Czemu nie ma płaszczyzny porozumienia?

Trudno powiedzieć. Być może mają w pamięci moją krytykę, kiedy to jeszcze walczyli o "zdrowe" szczepionki, my zaś potępialiśmy w ogóle szczepienia w czambuł, nawet najlepszymi szczepionkami. Teraz oni robią to samo - potępiają wszystkie szczepienia w czambuł. Może ten kompleks wpływa na taki stan rzeczy? Innego wyjaśnienia nie widzę.


Rzeczywiście swego czasu krytykowaliśmy działania STOP NOP, ponieważ nie negowali szczepień z tzw. ludzką twarzą. Zresztą, jak sami tłumaczyli, chodziło im i do dzisiaj przecież chodzi o prawo decydowania o sobie, a Państwo choćby poprzez ustawę o przymusowych szczepieniach rości sobie prawo do organizmu bez zgody jego właściciela. Z tego wniosek, że potępienie wszystkich szczepionek zeszło u nich na dalszy plan. Jak mówili: "Jeżeli ktoś zamierza szczepić, niech szczepi, my nie zaszczepimy przede wszystkim tymi najbardziej szkodliwymi szczepionkami". Dla nas nie mogło to być obojętne, wiec jako profilaktycy zdrowia krytykowaliśmy taki sposób postępowania.

Myślę, że w międzyczasie chyba zaczęło docierać do osób skupionych w STOP NOP, że praktycznie wszystkie szczepionki są szkodliwe. Od siebie jeszcze dodam, z punktu widzenia Biosłonejczyka, że wobec zaistniałej sytuacji zastanawia mnie sama nazwa STOP NOP, która przecież traktuje tylko o niepożądanych odczynach poszczepiennych, a gdzie miejsce na PPP?

Pani Justyna Socha przed Konferencją Narodziny Bez Przemocy przysłała maila do Fundacji Biosłone z prośbą o wysłanie do STOP NOP broszur (nie ulotek, tak jak Pan napisał). Wysłaliśmy, a przy tej okazji sami wybraliśmy się na konferencję, ponieważ mamy ekspertkę Kwiatuszka zajmującą się zdrowiem mam i ich dzieci. Na konferencji spotkaliśmy się z panią Justyną, a ja przeprowadziłem krótką rozmowę, co utrwaliłem w archiwum RadiaBiosłone.


Nie ulega zatem wątpliwości, że STOP NOP jest bardziej kompetentny od nas do udzielania porad, jak wyegzekwować prawo do nieszczepienia swoich dzieci.

Może kiedyś za zgodą STOP NOP wykorzystamy te informacje w broszurze wydawanej przez Fundację Biosłone. W końcu w tym przypadku idziemy w jednym kierunku z pożytkiem dla dbających o zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2013, 21:33 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #44 : 27-11-2013, 00:40 »

Wiele się wyjaśniło. Czyli problem znajduje się po drugiej stronie i tam musi być skierowana presja.
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #45 : 20-12-2013, 17:18 »

Wiele się wyjaśniło. Czyli problem znajduje się po drugiej stronie i tam musi być skierowana presja.

Tym bardziej, że tutaj mamy osobę Atena7777 zaangażowaną w walkę ze szczepieniami i na stronie widać RadioBiosłone, czyli propagowanie metod prozdrowotnych Biosłone również http://szczepienia.manifo.com/radio-bioslone.

Przypadkiem trafiłem na audycje radiowe zamieszczone na tej stronie. Poza tym są inne, ciekawe informacje dotyczące przypadków poszczepiennych.

« Ostatnia zmiana: 20-12-2013, 17:42 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Robi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 01.07.2011, KB, DP I 01.10.2011
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #46 : 21-12-2013, 17:01 »

Ciekawe, wszystkie nagrania z YouTube, które były umieszczone na tej stronie - podanej przez Darka o powikłaniach poszczepiennych, zostały usunięte. Daje to dużo do myślenia...
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #47 : 23-05-2014, 22:38 »

Przedstawiam dalszy ciąg moich zmagań z sanepidem. Rok temu wysłałam do Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego odpowiedź na ich ponaglenia do szczepień. To wszystko jest opisane na tym wątku. Myślałam, że dali mi spokój, a tu znowu zawiadomienie. Tym razem włączyli również męża. On otrzymał list o tej samej treści co ja. Chcą się upewnić, że mąż jest świadom tego, że dziecko jest nie szczepione.
Cytuję poniżej otrzymane przez nas zawiadomienie:

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał informację, że w dalszym ciągu nie dokonaliście Państwo obowiązku  poddania syna obowiązkowym  szczepieniom ochronnym.
PPIS zdaje sobie sprawę z niekorzystnego wpływu tzw. ruchów antyszczepionkowych, które swoimi publikacjami mogą zdezorientować najbardziej rozsądnych ludzi i zrodzić wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepień.
Rzetelne informacje fachowców na temat szczepień znajdziecie Państwo na stronach:
www.szczepienia.gis.gov.pl
www.szczepienia.pzh.gov.pl
www.szczepienia.info
Wszelkie wątpliwości i pytania można kierować na adres:
szczepienia@pzh.gov.pl
PPIS zwraca się prośbą  o zapoznanie się z podanymi informacjami zawartymi na cytowanych stronach. Jeżeli po zapoznaniu się z w/w materiałami zmienicie Państwo zdanie odnośnie immunoprofilaktyki czynnej prosimy o uzupełnienie brakujących szczepień.
 W przypadku braku uzupełnienia szczepień sprawa może zostać skierowana do Wojewody Mazowieckiego celem prowadzenia  dalszego postępowania w przedmiocie kontynuacji szczepień ochronnych u małoletniego”

Wyżej w wątku ktoś podał link do STOP NOP gdzie przeczytałam, że sanepid nie ma prawa nakładać grzywny na rodzica nie chcącego zaszczepić dziecka, natomiast wojewoda może. To mnie martwi bo jak widać osoba do mnie pisząca zdaje sobie z tego sprawę i konsekwentnie dąży do celu.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2014, 22:53 wysłane przez Bachna » Zapisane
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #48 : 24-05-2014, 05:26 »

Sanepid nie ma praw nakładać grzywien, bo organem właściwym do tego typu kar jest wojewoda.
Do tej pory nie zdarzało się, żeby wojewoda nakładał takie kary. W naszym rejonie (dolnośląskie) doszło so tego, że wojewoda przekazał sanepidowi uprawnienia do karania. Dostaliśmy pierwsze pismo z sanepidu, zarówno ja jak i żona. Brzmiało bardziej zastraszająco niż te, które Ty dostałaś. Ciebie uprzejmie proszą, nam grożą. Złożylśmy odpwiedź i czekamy na następne pismo, tym razem od wojewódzkiego inspektora.
Na pocieszenie dodam, że sanepid nie wygrał dotąd żadnej sprawy w kwestii szczepień.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #49 : 24-05-2014, 20:33 »

Masakra, nie można zadecydować o własnym dziecku. Skoro szczepienia są tak konieczne, to dlaczego w Niemczech nie są obowiązkowe?
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #50 : 27-05-2014, 13:11 »

To nieprawda, ze wojewoda ma prawo nakładac grzywny za niezaszczepienie dziecka. To spora nadinterpretacja. NIKT nie ma takiego prawa, w odniesieniu do osoby zdrowej. W zwiazku z tym, przekazanie sanepidowi przez wojewode, uprawnień do egzekucji szczepień osób zdrowych, nie ma podstaw prawnych. Wojewoda nie może nikomu przekazywac kompetencji, których sam nie posiada.
W gestii wojewody leży nakładanie grzywnien za niewykonanie w terminie obowiązków o charakterze niepienieznym, dla których nie wydaje się decyzji.
Kluczowym jest tutaj fakt, ze jakiekolwiek grzywny za niewykonanie obowiązków, można nakładać dopiero PO upływie terminu do ich wykonania. Terminy obowiązkowych szczepień osób zdrowych, precyzuje wyłacznie rozporządzenie ministra zdrowia. Są to ramy wiekowe, np od urodzenia do 19 roku zycia, od 6 tygodnia życia do 19 itd. Jesli te terminy nie zostały przekroczone, to bezzasadnym jest podejmowanie egzekucji.
Ani Sanepid, ani wojewoda, ani nikt inny, nie ma uprawnień (własciwości rzeczowej) do wyznaczania osobom zdrowym, indywidualnych terminow szczepień. Tak wyznaczone terminy (np w upomnieniu lub wezwaniu) są wyłącznie samowolą urzędniczą, bez podstaw prawnych. Nie mogą być podstawą do nałożenia obowiązku ani do egzekucji administracyjnej.
Kalendarz szczepień (inaczej PSO) jest komunikatem GIS. Żaden komunikat nie jest żródłem prawa dla obywateli, nie może być podstawą obowiązku prawnego (nie miesci się w katalogu żródeł prawa).
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #51 : 04-06-2014, 21:30 »

Czy mam rozumieć, że jeśli np. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych jest napisane dajmy na to"... obowiązek poddania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciw: (...) inwazyjnemu zakażeniu Haemophilus influenzae typu b obejmuje dzieci od 7 tygodnia życia do ukończenia 6 roku życia (...)"

To gdy dziecko ukończy 6 lat, a rodzice go nie zaszczepią do tej pory, wtedy można im nałożyć grzywnę?
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #52 : 06-06-2014, 20:50 »

Nie, nie można nałozyć grzywny po tym terminie. Ponieważ po tym terminie szczepienie przestaje być obowiązkowe. Grzywna, którą nakładają teraz (bezprawnie), to "grzywna celem przymuszania". Nie jest to typowa kara, a raczej środek przymusu, który ma prowadzić do wykonania obowiązku. Jesli nie ma obowiązku (termin, w którym szczepienia jest obowiązkowe -minie), to nie można do niego przymuszać. Natomiast kary (grzywny) za niewykonanie szczepień obowiązkowych zostały z ustawy o zapobieganiu epidemiom uchylone już wiele lat temu. Nie ma ich, więc karać nie można.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #53 : 30-06-2016, 17:06 »

Nęka cię przychodnia? Wyślij wniosek o wyjaśnienia


https://www.facebook.com/notes/og%C3%B3lnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/n%C4%99ka-ci%C4%99-przychodnia-wy%C5%9Blij-wniosek-o-wyja%C5%9Bnienia/1217176554976437
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!