Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Infekcja układu moczowego u 10-cio miesięcznego dziecka  (Przeczytany 11624 razy)
Komat
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« : 01-02-2013, 13:02 »


Jestem nowym członkiem forum. Już od dłuższego czasu jestem jego bywalcem ale ze względu na fakt, że karmię dziecko piersią nie mogłam wprowadzić w życie MO ale zamierzam. Ponieważ na tę chwilę mam duży problem, który wymaga szybkiej pomocy z Państwa strony nie chciałabym się rozpisywać nad swoimi problemami zdrowotnymi a skupić na tym co teraz się przyplątało mojemu dziecku. Około 3 tygodnie temu dziecko miało 3 dni temperaturę, do 38,9 nie podawałam nic przeciwgorączkowego ale kiedy już poszło powyżej 39 podałam syrop Nurofen. Nie było żadnych innych objawów choroby. Po tym okresie do wtorku 29 stycznia wystąpiły jeszcze trzy razy takie dziwne sytuacje, że córka gorączkowała. Wyglądało to tak, że temperatura przychodziła, sięgała max do 38,5, za jakiś czas spadała i znowu wracała- takie sytuacje zdarzyły się 3 razy w ciągu tego czasu. Z innych objawów jakie odnotowałam to krótkie osłabienia i niepokój. Ponieważ mnie to zaniepokoiło poszłam z dzieckiem do pediatry. Zrobiliśmy badania moczu i CRP. MOCZ: Leukocyty-500, Erytrocyty- 250, Nit- poz. CRP - podwyższone. Lekarz stwierdził infekcję bakteryjną układu moczowego i przepisał antybiotyk ZINAC i kazał zrobić posiew. PO pobraniu moczu do posiewu od razu kazał zacząć dawać antybiotyk. Mocz pobrałam  w dniu wczorajszym ale antybiotyku jeszcze nie dałam. Czekam na wynik. Jestem osobą, która jest przeciwna antybiotykom. Dodam, że ostatnia temperatura wystąpiła we wtorek, mała od tego czasu zachowuje się zupełnie normalnie. Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy z infekcją bakteryjną u niemowlaka mogę poradzić sobie w inny sposób? Czekamy na wynik, przed nami weekend a ja drżę z niepokoju czy nie szkodzę dziecku nie postępując zgodnie z zaleceniem lekarza. Choć moje matczyne przeczucie mówi nie dawać tego świństwa. Proszę o szybką pomoc ponieważ teraz nie wiem co robić, tym bardziej.

Dodam jeszcze (a może mieć to związek z obecną infekcją), że to nie jest jedyny problem jaki mam z dzieckiem ale ten teraz wymaga natychmiastowej Państwa pomocy.
Dziecko przeszło wszystkie szczepienia, które przewiduje kalendarz. Teraz kiedy już poznałam forum i książki Pana Słoneckiego wiem, że to błąd ale mam nadzieję, że taki który jeszcze dzięki forum uda mi się naprawić. Właściwie wszystkie problemy z małą zaczęły się kiedy dostała pierwszą serię szczepień w 7 tygodniu życia. Wówczas pojawiła się krew w stolcu, wysypka. Od tego czasu ciągle występują problemy ze skórą (dermatolog stwierdził, że to AZS), które były znikome do czasu kiedy była tylko na piersi ale od czasu wprowadzenia pokarmów stałych nasiliły się. Pojawiają się objawy alergii wziewnej (częsty obrzęk nosa i katar) i alergii pokarmowej.
Córka ma niedługo rok a my ciągle obracamy się w jej diecie wokół kilku warzyw, mięs i kasz (dynia, pietruszka, indyk, królik, przepiórka i różne kaszki). Uczulają ją nawet takie podstawowe warzywa jak ziemniak, marchew (zaparcia), burak, brokuł. W związku z tym córka cały czas jest na piersi, czasami dodaję do kaszek Bebilon Pepti. Wiem, że powinnam zacząć stosować u małej MO ale ciągle się boję ze względu na AZS. Córkę szczególnie wysypuje na powiekach (dolna i górna), które ona ciągle trze. Jeszcze raz bardzo proszę o szybką pomoc. Na początku skupmy się na układzie moczowym a później będziemy pracować nad resztą.


« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 19:11 wysłane przez K'lara » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 01-02-2013, 14:39 »

Organizm dziecka reaguje prawidłowo na infekcję dróg moczowych - gorączką, więc w czym rzecz?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Komat
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #2 : 01-02-2013, 15:07 »

Dzękuję za włączenie się do mojego wątku samego Mistrza.

Tak rozumiem, że tak właśnie zareagował organizm. Jednak czy powinnam leczyć dziecko antybiotykiem przepisanym przez pediatrę? Kiedy powiedziłam pediatrze, że nie chciałabym
stosowac antybiotyku i spytałam o inną metodę wyleczenia dziecka odpowiedział, że nie ma takiej
możliwości. Poinformował mnie, że jest to bakteryjne zapalenie odmiedniczkowe i jeżeli nie będę go leczyła pójdzie na nerki. Wynik posiewu będę miała dopiero w poniedziałek. Czy powinnam podać antybiotyk? Czy organizm dziecka sam się z tego wybroni?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 01-02-2013, 15:16 »

Oczekuje Pani od nas tego samego co od lekarza - straszenia co to będzie, jeśli poda Pani córce antybiotyk. A w ogóle skąd ten mądrala jest taki mądry, że to bakteryjne zapalenie odmiedniczkowe? Ci to w ogóle mogą pleść bzdury, stawiać durne diagnozy, kaleczyć ludzi, nierzadko zabijać, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. Uprzywilejowani zabójcy - jak onegdaj zauważył Staszic.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Komat
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #4 : 01-02-2013, 15:35 »

Mistrzu ja nie oczekuję straszenia co będzie. Ponieważ jestem przeciwna antybitykom spytałam co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Jako człowiek bez wykształcenia medycznego nie mam takiej wiedzy. Intuicja mi podpowiada, że skoro organizm sam się broni to po co wchodzić z antybiotykami, ale jak lekarz informuje o skutkach mojej postawy to jestem zdezorientowana. Sama mam 33 lata i tylko raz w życiu jako 4 letnie dziecko dostałam antybiotyk, a w swoim życiu dorosłym się ich wystrzegam. Mam obecnie helicobacterpylori i tylko z tego względu, że karmię nie mogę zacząć picia MO, często męczę się z bólem żołądka ale nie chcę się leczyć antybiotykami. Mistrzu, oczywiście to Pana decyzja, ale będę wdzięczna za pomoc w rozwiazaniu mojego dylematu. Tym bardziej, że chodzi o maleńkiego człowieczka.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2013, 01:07 wysłane przez Agata » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 01-02-2013, 17:34 »

Prezentuje Pani postawę iście pacjencką. Czy brak wykształcenia medycznego zwalnia Panią, jako odpowiedzialną matkę, z nabycia wiedzy o zdrowiu? Co ma jedno z drugim wspólnego? Czy w swej wygodnej niewiedzy chce Pani nadal wierzyć, że służba (tfu!) zdrowia rzeczywiście zajmuje się choćby po części zdrowiem? U nas nie dostanie Pani recepty typu: nie brać antybiotyków. My dajemy coś więcej - wiedzę o zdrowiu, ta zaś daje owo poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne w dzisiejszych czasach, gdy lekarze swoje wydumane diagnozy stawiają z fusów tylko dlatego, że cudze zdrowie mają głęboko w dupie. Musi Pani zrozumieć, że nikt prócz Pani samej nie jest zainteresowany zdrowiem Pani ani jej rodziny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #6 : 01-02-2013, 20:50 »

Wynik posiewu będę miała dopiero w poniedziałek.

Lekarz zapisał antybiotyk bez wyniku posiewu? Skad wie, czy ten właśnie będzie właściwy?
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #7 : 01-02-2013, 21:54 »

My, jak ostatnio przechodziłyśmy taką infekcję, to dałam Zinnat, bo CRP wzrastało do 130 i więcej. Gorączka była nieustannie od tygodnia i wtedy dałam antybiotyk, dopiero po posiewie. Kwiatuszek pisała, że jak za wcześnie poda się przeciwgorączkowe leki np. Nurofen to organizm głupieje i sam nie jest w stanie zwalczyć infekcji, zwłaszcza u tak małego dziecka. Lepiej przemęczyć się kilka dni i nocy i nie dawać nic, obserwować etc.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2013, 01:09 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!