Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Babka płesznik - zastosowanie w kuchni.  (Przeczytany 26837 razy)
Namidairo
« Odpowiedz #20 : 10-04-2014, 13:05 »

Problem zaparć rozwiązany smile wystarczył tydzień stosowania rano miksu 4 łyżeczek babki płesznik i 1 łyżeczki babki jajowatej. Do tego bardzo (dwukrotnie) zwiekszyła się wydalana masa kałowa - aż się zdziwiłem, jak może ze mnie tyle wychodzić codziennie. Doszedł też efekt "pełnego wypróżnienia" - czuję się taki lekki i pusty w środku po oddaniu stolca.

Poza tym schudłem pół kg ale to raczej efekt tej zwiększonej masy kałowiej i wydalenia zalegających złogów w jelitach, bo jadłem tyle samo (jak nie więcej) przez ten okres. Zobaczymy co będzie dalej, na razie jestem zadowolony z efektów.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #21 : 10-04-2014, 19:28 »

Czy stosowałeś nasiona babki w wersji zmielonej? Napisz jak dokładnie je spożywałeś.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Namidairo
« Odpowiedz #22 : 10-04-2014, 19:48 »

Nic nie mieliłem, po prostu do szklanki z letnią wodą dodawałem 4 łyżeczki babki płesznik i 1 łyżeczkę babki jajowatej, następnie czekałem 3-5 min aż napęcznieje. Zaraz przed wypiciem trzeba zamieszać bo nasiona opadają na dół. Piję to rano pół godz przed drugim śniadaniem jakim jest (w moim przypadku) KB.

Używam takiego zestawu http://www.marketbio.pl/4x200g-babka-plesznik-babka-jajowata-200g-smar.html
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #23 : 10-04-2014, 21:59 »

Mogę potwierdzić, babki owe spożywane w taki właśnie sposób świetnie działają.
Ja mimo stosowania babek nie zaprzestaję picia KB, gdyż ma on też swoje zalety, w babkach nie ma raczej zbyt dużo wartości poza błonnikiem, w przeciwieństwie do KB.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #24 : 10-04-2014, 22:21 »

Ja miałem niedawno lekką biegunkę, a musiałem wyjść z domu i zaryzykowałem zmieszanie nasion babek z połową szklanki wody (normalnie mieszałem z całą szklanką i często popijałem jeszcze między czasie drugą szklankę).
Nasionka wchłonęły nadmiar wody i problem z głowy, bez stresu i leków smile

Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!