Nasiona babki płesznik i babki piaskowej przeciw zaparciu

(1/1)

Magda.M:
Witam, znalazłam ciekawe wiadomości w internecie i chciałabym się podzielić, może komuś się przyda przy zaparaciach:

Nasiona babki płesznik i babki piaskowej przeciw zaparciu

Pokrywy nasienne i nasiona babki płesznik (Plantago psyllium), jak też innej polskiej babki piaskowej (Plantago indica) zawierają rozpuszczalny w wodzie błonnik roślinny o konsystencji galaretowatego śluzu lub kleju. Błonnik ten obficie wchłania wodę i silnie pęcznieje. Osadzając się na ściankach jelita grubego zmiękcza przesuwający się kał oraz pochłania zalegające resztki i toksyny, co w konsekwencji ułatwia ich usunięcie i wydalenie z organizmu.

Recepta ziołowa z nasion babki płesznik

Przykładowo bierzemy 2-3 łyżeczki tych nasion, całych niemielonych, gdyż pył z nasion drażni drogi oddechowe i może uczulać. Umieszczamy nasiona w szklance letniej wody i po zamieszaniu i odstawieniu na 5 minut – wypijamy. Nie należy odstawiać na dłużej, bowiem powstaje wówczas konsystencja silnie zwartej galarety, nie dającej się wypić. Kurację można powtórzyć 1-3 razy dziennie. Ale uwaga! Tak jak otręby – należy obficie popijać wodą, aby zapobiec zagęszczeniu się leku w jelitach.

Maldona:
Tak, masz rację Magda, nasiona babki pełsznik to dobry sposób na usuwanie toksyn i zalegających w przewodzie pokarmowym resztek pokarmowych. Warto jednak zmieszać je z mniejszą ilością wody i zaraz wypić, po czym popić dodatkową ilością wody, żeby pęcznienie nasion nastąpiło w przewodzie pokarmowym i wchłaniało w ten sposób  zanieczyszczenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości