Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzydniówka czy różyczka - jak pomóc?  (Przeczytany 14984 razy)
Audrey
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję tymczasowo
Wiadomości: 13

« : 05-02-2013, 15:15 »

Moja 11-miesięczna córka zaczęła gorączkować jakieś 3 dni temu. Temperatura wahała się od 37,8 do 38,4°C. Od wczoraj rana gorączki już nie było. Wieczorem zaczęła pojawiać się wysypka, głównie na buzi. W nocy bardzo niespokojnie spała i często się budziła z mocnym płaczem. Trochę się też drapała po głowie. Rano była już obsypana na głowie i tułowiu. Wydawało mi się, że to trzydniówka, ale ta chyba nie swędzi? Poza tym dziecko jest niespokojne, rozdrażnione i płaczliwe. Czy to może różyczka? Jak mogę jej pomóc, poza tym żeby nie przeszkadzać msn-wink? Czy mogę wykąpać ją w krochmalu, żeby trochę złagodzić swędzenie?
« Ostatnia zmiana: 05-02-2013, 15:16 wysłane przez Whena » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 05-02-2013, 20:48 »

Cytat
Czy mogę wykąpać ją w krochmalu, żeby trochę złagodzić swędzenie?
Bardzo dobry pomysł.
Zapisane
Audrey
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję tymczasowo
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #2 : 05-02-2013, 21:30 »

Dzięki. Tak zrobiłam. Zobaczymy jak prześpi noc. Wysypka rozprzestrzeniła się też na rączki.
Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #3 : 10-02-2013, 21:19 »

I co to było? Mój mały miał trzydniówkę jakiś miesiąc temu i rzeczywiście nie swędziło go, a wysypka zeszła w ciągu 2 dni.
Zapisane
Emiwit
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 28.01.2013
Skąd: Toruń
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #4 : 11-02-2013, 12:22 »

Moja córka przechodziła trzydniówkę, która trwała w sumie dziesięć dni. Zaczęło się od wysokiej temperatury. Dopiero piątego dnia wysypało ją tak, że wyglądała jak poparzona. Zaczęło się od wysypki na twarzy, która po paru godzinach zlała się w całość. Córka przez następne dni była bardzo marudna i płaczliwa. Dopiero dziesiątego dnia mała poczuła się lepiej. Trzeba takie momenty cierpliwie przetrzymać i już.
Zapisane
Audrey
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję tymczasowo
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #5 : 24-02-2013, 20:36 »

Nie wiem co to było. To swędzenie zbiło mnie z tropu. I chyba zbyt niska jak na trzydniówkę temperatura. W każdym razie wysypka zeszła po 2-3 dniach.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2013, 20:41 wysłane przez Whena » Zapisane
Basia33
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.07.2015
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #6 : 29-07-2015, 17:25 »

Mój 11 miesięczny syn przechodził trzydniówkę kilka dni temu. Przez 3 dni miał wysoką gorączkę dochodząca do 40 st.C, myślałam ,że to przez ząbki, bo przy ostatnim ząbkowaniu też gorączkował, chociaż faktycznie nie tak wysoko. Płakał więc podawałam mu Ibufen, który obniżał temperaturę jedynie do 38 st.C Dopiero czwartego dnia, kiedy gorączka spadła i pojawia się plamista wysypka, zorientowałam się ,że to trzydniówka. Wysypka utrzymywała się przez 2 dni, najpierw pojawiła się na plecach w okolicy kości krzyżowej, później cale plecy i brzuch, trochę ramiona. Plamy jednak nie zlały się w całość, jak napisała Emiwit, po prostu bladły aż znikły.Z opisu Emiwit bardziej przypomina to odrę (wysypka najpierw na twarzy, która zlała się w całość,córka przez następne dni była bardzo marudna i płaczliwa. Dopiero dziesiątego dnia mała poczuła się lepiej ) niż trzydniówkę, mój syn byl marudny tylko przy gorączce 3 dni, kiedy spadła odzyskał wigor.
Zapisane
Pinezka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.08.2015
Wiadomości: 92

« Odpowiedz #7 : 31-07-2015, 10:57 »

U nas podobnie - trzy dni gorączki 38-39,8 stopni. Syn przeszedł ją dość łagodnie, miał apetyt i bawił się, chociaż bywał też marudny i więcej spał. Zbijałam temperaturę dopiero, gdy osiągnęła 39,8 - najpierw ibufenem, potem chłodniejszą kąpielą (tu najszybciej spadła).
Po niecałych 4 dniach wysypka pojawiła się na tułowiu i plecach, potem na nóżkach. Po kilku dniach zniknęła całkowicie.
 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!