Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 20:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki jeść ryż przy candidzie?  (Przeczytany 16205 razy)
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« : 12-01-2008, 15:01 »

Doradźcie mi proszę jaki typ ryżu jecie. Wiem, że przy candidzie nie jest wskazane aby jest duzo węglowodanów, ale jestem bardzo chuda i muszę coś jeść, aby całkiem nie schudnąc. Czy brązowy ryż w torebkach np firny Kupiec nadaje się do jedzenia na obiad dla posiadacza candidy??Czy jest on w jakiś sposób modyfikowany genetycznie?CZym ewentualnie zastępujecie ryż??
Zapisane
Bronia82
« Odpowiedz #1 : 12-01-2008, 15:23 »

Witam Cię. Ja jem czasami brązowy ryż sypany nie w torebkach. Myśle, że nie zaszkodzi Ci ten, który masz. Grażynka w dziale dla początkujących bardzo dobrze wyjaśniła mi co można jeść zamiast ryżu. Wejdz tam w mój post: pierwszy etap candidy a chudnięcie.
pozdrawiam i życze udanego gotowania.
Zapisane
Bartosz
« Odpowiedz #2 : 01-01-2010, 22:54 »

Wydaje mi się że ryż dziki, jest najzdrowszy, pochodzi z ameryki, jest bardzo drogi za 200 gram, znalazłem najtańszy za którego płaciłem 14 zł. Ale jak jesz go 2 razy w tygodniu, lub raz na przemian z kaszą gryczaną, fasolą, grochem to nie ma tragedii. Powinno się jeść urozmaicone menu. Wtedy wszystko się rozkłada na mniejsze koszta.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #3 : 02-01-2010, 12:52 »

Jest najzdrowszy, bo pochodzi z Ameryki? A może dlatego, że jest najdroższy? Jakoś nie pociągają mnie produkty z US... Przecież w sklepach można kupić np. ryż Basmati z Azji albo Riso Gallo z Italii.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2010, 13:00 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Bartosz
« Odpowiedz #4 : 02-01-2010, 13:37 »

Cytat
Jest najzdrowszy, bo pochodzi z Ameryki? A może dlatego, że jest najdroższy? Jakoś nie pociągają mnie produkty z US... Przecież w sklepach można kupić np. ryż Basmati z Azji albo Riso Gallo z Italii.
 

Czy ja napisałem że jest najlepszy bo pochodzi z usa i że jest najdroższy? Nie! Jesteś zwykłym impertynentem. Podaje informacje a Ty ją od razu oceniasz. Gdybyś posiadał mózg jak to często mówi Mistrz, to patrzysz na wątek z ryżem, czytasz moją informację i ją sprawdzasz w różnych żródłach informacji. A Ty impertynencie, starasz się mi imputować że ja coś takiego napisałem: dobry bo z usa i drogi??!!


Pisząc, trzeba się zastanowić, jak tekst zostanie odczytany. Po to są kropki na końcu zdań, aby nie pisać wszystkiego w jednym ciągu. A tak zostało napisane: "jest najzdrowszy, pochodzi z ameryki, jest bardzo drogi" (piszemy: Ameryki, USA). Więc wymyślanie innemu użytkownikowi "Ty impertynencie" dlatego, że przeczytał to co przeczytał, nie jest dobrą metodą prowadzenia dyskusji. Zakaz pisania na 15 dni.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2010, 22:13 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #5 : 02-01-2010, 13:40 »

Nie jestem żadnym impertynentem drogi Bartoszu :-) Napisałem to, co napisałem. Mogłeś odczytać moje zdania następująco: dlaczego uważasz, że ryż dziki z Ameryki jest najzdrowszy? Co w tym pytaniu impertynenckiego? W jakim miejscu mojej wypowiedzi impertynencję zauważyłeś? msn-wink I skąd wiesz, że jestem impertynentem?

Gdzieś na forum widziałem już szerszą dyskusję n.t. ryżu i o ile dobrze pamiętam nie wyróżniono tu w jakiś szczególny sposób akurat dzikiego ryżu z Ameryki.

« Ostatnia zmiana: 02-01-2010, 18:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane

I'm going through changes
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #6 : 02-01-2010, 13:51 »

Bartoszu, ile "pozytywnej " energii z Ciebie emanuje od samego początku roku!  naughty
Zapisane

Bartosz
« Odpowiedz #7 : 02-01-2010, 13:52 »

Drogi Antonio, nie zaśmiecajmy forum na jakieś Nasze wspólne przepychanki słowne, wydaje mi się że na forum powinna znajdować się sama esencja tej cennej wiedzy o zdrowiu, a nie jakieś nasze pogaduszki które są tutaj tylko śmieciami. To nie jest komunikator gadu gadu. Jeśli chcesz poklikać to daj mi swój numer gg. Tylko nie zaśmiecajmy tego cennego forum.


Trzeba mieć tupet, żeby najpierw kogoś wyzwać, a potem wyzwanego namawiać do niezaśmiecania forum!
« Ostatnia zmiana: 02-01-2010, 18:21 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #8 : 02-01-2010, 14:29 »

Hasło "ryż" w wyszukiwarce przynosi następujący wątek: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5453.0. Myślę, że sporo wyjaśnia. Jeśli już ktoś koniecznie chce jeść ryż, to dlaczego nie biały, np. basmati? Górale z Nepalu czy Indusi należą do najbiedniejszych ludzi na świecie, a jadają biały ryż i żyją zdrowo.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2010, 16:01 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!