Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: NIA u Domi5  (Przeczytany 78057 razy)
brajan30
« Odpowiedz #20 : 10-03-2013, 15:01 »

Najgorsze jest chodzenie czy dotknięcie okolic rany - to mega ból
Spróbuj rozwałkować gruby liść kapusty tak żeby soki puścił, (mogą być dwa lub nawet trzy liście rozwałkowane), wyjmij ziarno z rany i załóż opatrunek z tak rozwałkowaną kapustą bez ziarna na 12 godzin. A po 12 godzinach włóż normalnie ziarno tak jak do tej pory. Kilku osobom na starym forum Ashkara takie coś pomagało na ból.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #21 : 10-03-2013, 17:57 »

Dobrze, tak zrobię jutro na noc - dziś już jestem po kąpieli i zmianie opatrunku, a rano przed pracą, to mam za mało czasu.

Dzięki za cenne rady, jestem pod wrażeniem Twoich eksperymentów - szczególnie tych z kilkoma cieciorkami w ranie w celu zmiany lokalizacji rany (ja na chwilę obecną nie wyobrażam sobie poszerzania i tak bolącej rany - może jak minie ten ból, to zmienię zdanie) - czy Ty nie czujesz bólu? Jak funkcjonujesz codziennie? Bierzesz środki przeciwbólowe?
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #22 : 10-03-2013, 18:43 »

Cztery ziarna to mam w celu większej i szybszej absorbcji limfy, wiadomo jedno ziarno przez 12 godzin wchłonie ileś tam limfy, a jak koło niego są trzy dodatkowe, to co 12 godzin wchłania się 4 razy więcej limfy, bólu nie odczuwam, ziarna są umieszczone jedno koło siebie i się nawet stykają , środków przeciwbólowych nie biorę, na co dzień normalnie funkcjonuję bez przeszkód, jak mam ochotę idę sobie też pobiegać.
Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #23 : 13-03-2013, 22:11 »

Brajan30 - zdradź proszę, do czego to potrzebne, może masz jakiś powód:
Cytat
Cztery ziarna to mam w celu większej i szybszej absorbcji limfy
nie sądzisz, że zmuszasz organizm do dużego wysiłku? Co innego, gdybyś był chory i miał ropę do usunięcia, ale limfa jest równie cennym płynem ustrojowym, co krew i jej nadmierna absorpcja przez dodatkowe ziarna wymusza wzmożoną produkcję. Pisałeś, że byłeś zdrowy rozpoczynając... a teraz jesteś zdrowszy? ...będziesz najzdrowszy?
Napisałbyś trochę więcej co się zmieniło smile
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #24 : 14-03-2013, 00:58 »

Jak wielokrotnie pisałem zdrowy byłem i zdrowy jestem, nie chodzi mi żeby być najzdrowszy bo zawsze się znajdzie zdrowszy he,he, (wiem że dla wielu osób to dziwne, co zdrowy robi na Biosłone bo powinien tu trafić dopiero kiedy zdrowie tracić zacznie, lub już je stracił) metodę NIA robię po raz drugi, gdyż wiem o niej więcej niż w 2009 roku kiedy ją robiłem po raz pierwszy i informacji o niej było jak na lekarstwo, praktycznie nic. W 2009 roku o NIA był tylko film, książka ukazała się dopiero pod koniec roku i praktycznie nic w necie nie było, bo forum Ashkara dopiero się tworzyło i w wielu sprawach trzeba było działać intuicyjnie bez paniki.
Pytasz do czego to potrzebne? Może to dziwne, że zdrowy, a eksperymentuje i po co to jemu? Odpowiem następująco; każdy z nas ma w rodzinie czy jakiś bliskich, którzy mimo tłumaczenia i tak pozostaną „zwykłymi pacjentami” i nigdy się nie wyleczą z pacjentyzmu, jak wiemy u takich osób „choroba nie wybiera” i nawet jeśli bliska nam osoba zachoruje „na własne życzenie” i medycyna okaże się bezsilna to prędzej czy później taka osoba widząc że nie ma wyjścia przyjdzie po pomoc do Ciebie, Ty mając przetestowaną, sprawdzoną i dopracowaną metodę NIA na sobie, możesz skutecznie takiej osobie pomóc (nie szukając, nie sprawdzając, nie tracąc czasu którego może wtedy zabraknąć), a nawet uratować jej życie, a przy okazji robiąc na sobie metodę NIA też działasz dobrze dla własnego zdrowia. A kiedy możesz poznać bardzo dobrze NIA? a no wtedy gdy robisz ją na sobie, sprawdzasz, i analizujesz. Więc na pytanie „do czego to potrzebne”? już masz odpowiedź, jak widzisz same plusy bez minusów. Minusem jest na pewno ból początkowy i niewielka blizna (ale jak mawiał prezydent Wałęsa „minusy mogą być dodatnie” więc w tym przypadku może i tak jest he,he.
Teraz sprawa czterech ziaren, skoro przy jednym ziarnie wypływa limfa również na chusteczkę to oznacza że i tak po wchłonięciu w jedne ziarno ciecierzycy jej nadmiar wypływa z rany, więc mając więcej ziaren na pewno mniej jej wypłynie w chusteczkę a więcej zaabsorbuje ciecierzyca. Limfa jak najbardziej jest cennym płynem ustrojowym, ale nie obawiam się, abym w taki sposób jakoś zmuszał organizm do gigantycznego wysiłku. (uprawiając seks też zmuszamy organizm do wysiłku, ale kto z niego zrezygnuje he, he) Zdrowy jestem, zdrowo się odżywiam, więc nie sądzę, aby w moim przypadku coś działo się złego. Limfa nie wylatuje litrami przy NIA, więc wydaloną z toksynami, zastąpi nowa którą organizm wyprodukuje i jest to dla zdrowia dobre. Mówił o tym też na wykładzie doktor J. Pokrywka ten, który pisał przedmowę w książce Ashkara.
Uważam, że NIA ma w sobie duży potencjał, który do końca nie został jeszcze poznany, może zadziałać w wielu chorobach, o których jeszcze nie wiemy. Wszystko więc idzie ku Hipokratesowi, że toksemia jest przyczyną chorób. Np. Ashkar przylatując do Polski w 2009 roku, był przekonany, że NIA pomaga w raku, RZS, artretyzmie, astmie, dopiero później otrzymywał informacje od chorych którym NIA pomogła w alergii, AZS, toczniu, anemii itp. Tak jak pisałem, NIA planuję robić do późnej jesieni (może i dłużej) a następnie wszystko opiszę szczegółowo, jest jeszcze trochę rzeczy do sprawdzenia.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 22:44 wysłane przez Whena » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #25 : 14-03-2013, 18:21 »

Ja podobnie jak Brajan chciałabym pomagać innym, dla których medycyna nie będzie pomocna, a łatwiej kogoś skusić na NIA jeśli będzie wiedział, że ja to przeszłam i wiem jak to wygląda z pierwszej ręki. Chcę też oczyścić się z toksyn, których mam na pewno bardzo dużo w organizmie po 10 latach antybiotykoterapii i pozbyć się niektórych przypadłości.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 22:32 wysłane przez Whena » Zapisane
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #26 : 14-03-2013, 20:58 »

Również ja wybiorę NIA i chciałbym pomagać innym przekazując prawdziwą wiedzę.Tylko że przydałby się solidny poradnik.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 21:30 wysłane przez Helpme » Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #27 : 15-03-2013, 12:18 »

Tylko że przydałby się solidny poradnik.
Oprócz książki Ashkara, solidny poradnik już jest, wystarczy z niego skorzystać, trzeba więcej czytać, a mniej pytać i rozsyłać pytania na prv na które odpowiedzi znajdziesz w poniższych linkach :
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=164.0
http://www.lekarstwonaraka.com.pl/
http://free4web.pl/3/?165699
Na stornie Ashkara tamtejszy Admin nawet umieścił link do naszego działu na Biosłone: http://www.lekarstwonaraka.com.pl/FORUM.htm
Kontakt do doktora Ashkara: gashkar@aol.com
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #28 : 15-03-2013, 18:14 »

Za dwa dni mija trzeci tydzień od założenia cieciorki i sytuacja jest już opanowana - ból uporczywy minął, rana zaczyna być mniej krwawa, skóra na około coraz lepiej wygląda, wyciek z rany mały i nie śmierdzi jak na początku.

Opatrunek zmieniam dwa razy na dobę i opatrunek jest wystarczający - nic nie przecieka z opatrunku, więc nie ma ogromego wycieku jak u niektórych osób, ale nie wiem czy to prawidłowe. Czy ilość wycieku jest istotna? Czy może nie trafiłam w kanał limfatyczny?
« Ostatnia zmiana: 15-03-2013, 18:16 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #29 : 15-03-2013, 18:20 »

Wszystko jest ok.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #30 : 15-03-2013, 18:37 »

Tylko że przydałby się solidny poradnik.
Oprócz książki Ashkara, solidny poradnik już jest, wystarczy z niego skorzystać, trzeba więcej czytać, a mniej pytać i rozsyłać pytania na prv na które odpowiedzi znajdziesz w poniższych linkach :
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=164.0
http://www.lekarstwonaraka.com.pl/
http://free4web.pl/3/?165699
Na stornie Ashkara tamtejszy Admin nawet umieścił link do naszego działu na Biosłone: http://www.lekarstwonaraka.com.pl/FORUM.htm
Kontakt do doktora Ashkara: gashkar@aol.com



Kontakt z nim łatwo nawiązać. Tran jako tłuszcz zwierzęcy lepiej przyswoi Omega 3 niż KB? On polecał przy alergii tran z NIA. Co sądzisz.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #31 : 25-03-2013, 22:38 »

Minął miesiąc od założenia pierwszej cieciorki. Ból ustąpił całkowicie, ale rana cały czas krwawi jakby cieciorka ją kaleczyła. Moja rana jest koloru bordowego, a na około rany jest ciemno fioletowa skóra, trochę poszarpana i twarda - wizualnie masakra, ale nie boli, więc to duży plus.

Dziś chcę trochę "dotlenić" nogę i złagodzić ten obrzęk przy ranie i na noc robię okład z czystego aloesu i uwaga... cieciorkę i płatek kosmetyczny nasiąknięty aloesem zaklejam plastrem na oczy dla dzieci.

http://solutions.3mpoland.pl/wps/portal/3M/pl_PL/Plastry_Viscoplast/home/plastry/okulistyczne/?PC_7_RJH9U52300S8A0IE5Q06B21CQ0000000_assetId=1273680882305&MDR=true

Plaster dobrze się trzyma nawet skóry i może będzie jakimś rozwiązaniem na lato. Plaster jest w kolorze ciała. Sprawdzę czy przetrwa noc i dam znać.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2013, 23:23 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #32 : 26-03-2013, 07:13 »

Cytat
Dziś chcę trochę "dotlenić" nogę i złagodzić ten obrzęk przy ranie i na noc robię okład z czystego aloesu i uwaga... cieciorkę i płatek kosmetyczny nasiąknięty aloesem zaklejam plastrem na oczy dla dzieci.
Przeszkadzasz temu co remont prowadzi...
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #33 : 26-03-2013, 18:22 »

Adam, czułam potrzebę zdjęcia tego bandaża - była to wielka ulga i mogłam też swobodnie tę nogę rozmasować i porawić przepływ limfy.

Okład z aloesu nic nie dał, jeśli brać pod uwagę wygląd ranki, ale pojawiła się ropa z krwią na okładzie.

Plaster spisał się bardzo dobrze pod względem przyczepności do skóry - myślę, że nie będzie błędem stosowanie go raz na jakiś czas latem do sukienki (kawałek kapusty też powinien się bez problemu zmieścić pod plaster, ale jeszcze tego nie przetestowałam).

Zastanawia mnie jeszcze czy ta ranka powinna wydzialać krew cały czas?
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #34 : 26-03-2013, 19:00 »

Takie okłady z aloesu trzeba robić kilka dni lub tygodni, krew może się pojawiać i to nie ma znaczenia czy ranę mamy tydzień, miesiąc, czy pół roku, wszystko może się pojawiać cyklicznie. Na noc zamiast bandaża można założyć taką siateczkę http://www.doz.pl/apteka/p6817-Codofix_siatka_opatrunkowa_elastyczna_rozmiar_6_na_kolano_i_glowe_1_m i noga przez noc „odpoczywa” od ucisku bandaża.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #35 : 26-03-2013, 20:48 »

A to sory, nie było tematu.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #36 : 29-03-2013, 08:10 »

Martwi mnie wygląd mojej ranki, a dokładniej jakby dzikie mięso wokół całej ranki - tkanka jest bordowa, twarda i zagojona, nie boli, tylko w jednym miejscu krwawi.

Brzegi rany są zagojone i boję się, że po zakończeniu NIA zostanie w nodze dziura, skoro brzegi rany są zasklepione.
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #37 : 29-03-2013, 21:29 »

Zmartwię Cię, zostanie dziura- niestety. Sukienka latem, to niezbyt ciekawy widok. Ale czego się nie robi dla zdrowia...
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #38 : 29-03-2013, 21:49 »

Wszystko zależy od tego jak postępujemy z raną, ja za pierwszym razem miałem 4 ziarna w ranie i ot została niewielka blizna wielkości monety dwuzłotowej, i nie mogę powiedzieć żeby to wyglądało jak dziura. A jak ktoś będzie miał opatrunek luźno jak "gacie teściowej" to będzie miał loche jakby walczył z rekinem.
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #39 : 29-03-2013, 22:27 »

Brajan, opatrunek zawsze był u mnie mocno ściśnięty, żadne "gacie teściowej". A tak na marginesie, wypraszam sobie, za chwilę będę teściową, a moje gacie blisko przy ciele smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!