Niemedyczne forum zdrowia
07-12-2021, 12:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ramówka Radiabiosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Upadek rodzinnych gospodarstw rolnych  (Przeczytany 11912 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« : 06-03-2013, 10:06 »

http://marucha.wordpress.com/2013/03/06/upadek-rodzinnych-gospodarstw-rolnych/
Cytat
Mass media i Hollywood w tym samym czasie robiły wszystko, aby zmienić przyzwyczajenia kulinarne Amerykanów. Wyperswadowano ludziom normalny, pachnący, dobry chleb, zastąpiono go watą (toaster), piekarnie rodzinne zastąpiły fabryki chleba z taśmociągami. Głoszono, jak niezdrowa jest wieprzowina, a zwłaszcza smalec i słonina, która jeszcze do 60 lat była podstawą w każdej kuchni. Tu zlikwidowano za jednym zamachem i rodzinne wędliniarnie, i produkty tref(n)e. Tłumaczono, jak niezdrowe jest masło i mleko, aż zastąpiono je sokiem z pomarańczy i masłem orzechowym, etc., etc.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.160

« Odpowiedz #1 : 03-12-2016, 20:19 »

Za wszelką cenę dążą do hodowli po hamerakansku, ale my tego nie chcemy! Czy ktoś się Nas pytał, co dla Nas dobre?
Chcą doprowadzić do likwidacji małych gospodarstw. Tak będą gnębić małe gospodarstwa, aż udowodnią, że są nieopłacalne.
Jakich słów trzeba użyć, by wyrazić, co się o nich myśli?
Szmaty, ścierwa, bandyci? To jest jawne dążenie do depopulacji!

 - http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-szykuje-rewolucje-na-wsi-w-zwiazku-z-asf-restrykcje-bed,nId,2315619#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.301

WWW
« Odpowiedz #2 : 04-12-2016, 01:34 »

Kilka komentarzy pod tą haniebną rewolucją rządu na usługach koncernów zagranicznych.

" Taki zakaz jest ciężkim przestępstwem przeciwko Państwu Polskiemu. Zniszczenie gospodarstw, jest zniszczeniem zaplecza żywności. Na wojnach najwięcej ludzi zginęło z głodu, a nie od kul. Jeśli ten zakaz zostanie wprowadzony, trzeba natychmiast powiadomić prokuratora o działaniu na szkodę Państwa Polskiego. Za to jest do 25 lat pozbawienia wolności."

"Chcą odciąć ludzi od normalnego mięsa z własnej hodowli, aby kupować faszerowane sterydami i antybiotykami mięso z przemysłowych ferm. Ludzie będą chorować - i o to chodzi. Dodatkowo prawa wielkich wytwórców zabezpieczy CETA."

"Czy ktoś jadł mięso od małego rolnika, który karmił trzodę własną paszą a od fermy co karmią sztuczną paszą, i sprawdził smak mięsa i wędlin?"

"Oni chyba nie rozumieją co tracą. Polska żywność jest naprawdę bardzo dobra. Ciężko wybić dziki? Najlepiej sprowadzać i dawać zarobić innym."




« Ostatnia zmiana: 04-12-2016, 01:45 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.160

« Odpowiedz #3 : 04-12-2016, 21:19 »

To się dzieje od dłuższego czasu!

 - https://www.youtube.com/watch?v=W1mL17nKIXY

Wymyślają choroby, problemy, by wpuścić korporacje, mięso w tych fabrykach do chloru i żryj głupi człowieku!
Zaraz święta, już biją gęsi, kury. Bo ptasia grypa grasuje! A transport tego drobiu ze świata czeka w wagonach.
Ptasia grypa oczywiście jest, ale na ulicy Wiejskiej w Warszawie! Uśpić co do jednego i do utylizacji!
Teraz, bo jutro będzie za pózno!
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 953

« Odpowiedz #4 : 04-12-2016, 23:18 »

To, że kanalie na usługach wrogich nacji są w każdym naszym rządzie jestem w stanie zrozumieć. Nie rozumiem natomiast tego, że nie widać rozsądnych głosów sprzeciwu w tych rządach.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.301

WWW
« Odpowiedz #5 : 05-12-2016, 00:07 »

Zobaczcie, co przez włodarzy podpisujących ustawy robi się z polskim, dobrym jedzeniem. Niszczą, bo zza granicy badziewie trujące, pełne zabójczej chemii, musi zasilić półki supermarketów. Przykład rolnika Jana Hoduna (na filmie), to przykład, jak niszczy się polską gospodarkę, bo powiatowy lekarz weterynarii w związku z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Polski i wprowadzeniem niebieskiej strefy, w której znajduje się gospodarstwo, nie może wskazać zakładu, który mógłby zdrowe świnie pana Jana ubić i przeznaczyć na mięso, na żywność. Powód? Niespełnianie dobrostanu zwierząt ze względu na przegęszczenie w kojcach.

Moje przemyślenia – rolnik spełnia wymogi sanitarne, więc rzekomy wirus nie ma prawa dostać się do hodowli, ale rolnik posiada zbyt dużą ilość świń w kojcach. Wniosek z tego jest jeden, że zdaniem inspekcji mogłoby to doprowadzić do wylęgu wirusa. Jak to mówimy, każdy straszak jest dobry, byle robić interesy z koncernami. Przecież widać czarno na białym, co się dzieje w tej chwili we wschodniej Polsce.

Zakład przestał skupować zwierzęta, bo z pewnością dostał instrukcje od inspekcji, po to, żeby rolnikowi zrobić problem. Da się? Da, bo w efekcie inspekcja sanitarna przyjechała i dokonała uboju sanitarnego 300 świń. A dalej domyślacie się, można mieć lepszy argument do podpisania CETA i sprowadzania papki do jedzenia w niedalekiej przyszłości albo sprzedawania syfu z zachodniej UE. Lotry, złodzieje, niszczą nas! Powinni rozdać biedakom mięso z tych zdrowych 300 świń.

Dobrze Kozaczku, że poruszyłaś ten temat w tym wątku, bo ludzie tak naprawdę nie wiedzą, co się dzieje.  

Koniecznie obejrzyjcie ten film Utylizacja 300 sztuk zdrowych świń w Bukowicach Kolonii a zobaczycie, ile dobrego jedzenia zmarnowali nasi inspektorzy sanitarni.

Produkcja chorego społeczeństwa, początek rozwoju chorób zaczyna się właśnie od takich działań!


« Ostatnia zmiana: 05-12-2016, 00:36 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.301

WWW
« Odpowiedz #6 : 05-12-2016, 00:42 »

To się dzieje od dłuższego czasu!

 - https://www.youtube.com/watch?v=W1mL17nKIXY

Jak za okupacji!

https://jarek-kefir.org/2014/09/04/afrykanski-pomor-swin-niemiecki-sabotaz-polskiej-gospodarki/ Wszystko wskazuje na to, że dokonano fałszerstwa badań epidemiologicznych na zlecenie czynników decyzyjnych w Niemczech i ogólnie, na zachodzie Europy, by zakazać eksportu polskiego mięsa na wschód.

Fragment artykułu dr Jaśkowskiego, dostępny na tej stronie.

"Dlaczego wybija się świnie u indywidualnych rolników, kiedy to rzekomo chorują dziki. Przecież sprawa indywidualnego rolnika, to jego prywatna rzecz. Jak to mówili podczas powodzi? „Mógł się ubezpieczyć„. Proszę zauważyć, kiedy naprawdę potrzebna była interwencja Rządu w czasie powodzi, to Rząd ustami swoich przedstawicieli zachęcał do ubezpieczeń, nie pomagając materialnie poszkodowanym. Obecnie, kiedy indywidualni rolnicy nie mają problemu z rzekomym wirusem, Rząd wybija im świnie, podobnie jak poprzednio kury.

Czyli ewidentnie chodzi o oczyszczenie rynku i udostępnienie go innym producentom. Przecież odbudowa stad to kilka lat co najmniej.

Przypominam wirus nie jest groźny dla ludzi. Więc ingerencja Rządu jest……

Kto korzysta?

Stara zasada rzymska „cui prodest” mówi: patrz, kto korzysta z danego procederu. Wyraźnie widać, że na wybiciu świń w Polsce skorzystają Niemcy, którzy masowo budują świniarnie po drugiej stronie Odry, zatrudniając polskich parobków. Dlatego Ministerstwo Oświaty obniża systematycznie poziom edukacji. Parobkowi wiedza niepotrzebna. Już korzystają na „naszej” epidemii Duńczycy, Holendrzy, czy Austriacy, omijając tzw. embargo nałożone na Polskę. Robią to oczywiście za zgodą Brukseli. Przecież jesteśmy w Unii."

« Ostatnia zmiana: 05-12-2016, 01:25 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
scorupion
« Odpowiedz #7 : 05-12-2016, 08:20 »

Szersze zagadnienie, zaczęło się za czasów Wielkiego Stratega i Reformatora Balcerowicza Leszka, który to schłodził rozgrzewającą się gospodarkę, czytaj - uwalił rodzącą się polską przedsiębiorczość.
I od tamtej pory trwa naganianie Polaków do roli monterów zagranicznej myśli technicznej i strasznie ważnych hehehe korposzczurków.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 768

« Odpowiedz #8 : 05-12-2016, 09:17 »

Dodam tylko od siebie, że to nie jest czcze gadanie. Mieszkam w stolicy Podlasia i w związku z wykonywanym zawodem mam dobry kontakt z wieloma firmami z wszelkich branż. Zaprzyjaźniony masarz, który skupuje mięso od lokalnych, sprawdzonych hodowców, odpowiedział na moje pytanie o małą ilość sprzedawanej wieprzowiny, że coraz trudniej jest ją dostać. Już prędzej znajdzie jagnięcinę niż świniaka, a mówimy o północno-wschodniej Polsce! Co ciekawe, w hipermarketach i sklepikach na giełdzie rolno-towarowej, które prowadzą oszuści zaopatrujący się w lokalnych hurtowniach mięsa a reklamują się jako lokalni masarze, nie brakuje świńskiego mięsa. Ciekawe skąd je biorą.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #9 : 05-12-2016, 19:54 »

Ludzie ostatnimi czasy przyjęli chrzest nowej religii i Boga mamony.
Hodowla podobno się nie opłaca, stąd dodawane koncentraty do żywności zwierząt, pasze na sterydach i innych cudownych dodatkach.
Reszta tzw. "konsumętów", patrzą w gazetki marketowe i wypatrują coraz to większych obniżek i codziennie niskich cen.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.160

« Odpowiedz #10 : 05-12-2016, 20:31 »

Darek, ja to wszystko oglądam na bieżąco i flaki mi się przewracają!
Mówimy, szukaj małych gospodarzy, kupuj od nich i w miarę jest bezpieczne mięsko. A te sukinsyny to tępią, wybijają miastami, powiatami. Czemu? Bo na tym tępionym terenie powstanie fabryka mięcha! I tak lecą miastami, wsiami, powiatami. Tak było i jest w zasranej hameryce.

Złodzieje, mafiozi, dali pożyczki, mięsa nie chcą kupić, bo świnka za dużo waży i na traktor do utylizacji! A ludzie w szpitalu jedzą gips, to jest dobrze?
Hospicja, domy starców, domy dziecka jedzą szambo! Bo świnka od gospodarza be!!!!!!!!!
TO JEST DEPOPULACJA!
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.301

WWW
« Odpowiedz #11 : 07-12-2016, 01:56 »

Darek, ja to wszystko oglądam na bieżąco i flaki mi się przewracają!
Mówimy, szukaj małych gospodarzy, kupuj od nich i w miarę jest bezpieczne mięsko. A te sukinsyny to tępią, wybijają miastami, powiatami. Czemu? Bo na tym tępionym terenie powstanie fabryka mięcha! I tak lecą miastami, wsiami, powiatami. Tak było i jest w zasranej hameryce.
Do fabryk będą chcieli przywieźć ogromne ilości gówna do jedzenia dla zwierząt, co ma zapewnić CETA. Z kolei to coś, co na tym gównie wyrośnie, ma karmić supermarketowego idiotę.

Złodzieje, mafiozi, dali pożyczki, mięsa nie chcą kupić, bo świnka za dużo waży i na traktor do utylizacji! A ludzie w szpitalu jedzą gips, to jest dobrze?
Hospicja, domy starców, domy dziecka jedzą szambo! Bo świnka od gospodarza be!!!!!!!!!
TO JEST DEPOPULACJA!
Telewizyjni idioci i tak będą uśpieni do usranej śmierci. Część dostrzega jednak tych złodziei ludzkiego życia i próbuje się jednoczyć.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2016, 16:56 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.160

« Odpowiedz #12 : 07-12-2016, 22:50 »

Proszę bardzo, do czego te te bandziory dążą:

 - http://www.psl.pl/pis-zlikwiduje-male-chlewnie-w-polsce/

Tylko splunąć na nich można!
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 966

« Odpowiedz #13 : 14-08-2021, 14:26 »

Ostatnio byłam u znajomych i opowiadali mi jak kupili sobie dwa prosiaki, żeby mieć trochę własnego mięsa, przyjechali przedstawiciele władzy, uśpili je i wlepili mandat 300 zł, bo prosiaki stanowią zagrożenie epidemiologiczne.

Gospodyni tłumaczyła, że na spacer nie wyprowadza, niestety, żadne argumenty nie trafiały do szwadronu śmierci.

Czy ludzie wykonujący takie procedury mają jakieś ludzkie odruchy?

Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #14 : 19-08-2021, 09:19 »

Ostatnio byłam u znajomych i opowiadali mi jak kupili sobie dwa prosiaki, żeby mieć trochę własnego mięsa, przyjechali przedstawiciele władzy, uśpili je i wlepili mandat 300 zł, bo prosiaki stanowią zagrożenie epidemiologiczne.

Gospodyni tłumaczyła, że na spacer nie wyprowadza, niestety, żadne argumenty nie trafiały do szwadronu śmierci.

Czy ludzie wykonujący takie procedury mają jakieś ludzkie odruchy?



W zasadzie to mogła ich nie wpuszczać, bo aby przeprowadzić kontrolę w gospodarstwie, musi być obecny właściciel gospodarstwa, a może być wtedy na pracach w polu. Wtedy trzeba się umówić na dany termin.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!