Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie dwunastnicy, wrzody żołądka  (Przeczytany 6832 razy)
Olaboga
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 24.01.13
Wiadomości: 3

« : 09-03-2013, 16:04 »

Na forum jestem nowa, jednak przygodę z Biosłone rozpoczęłam już pół roku temu. Od tego czasu piję MO oraz stosuję ZZO, niestety ostatnio (od miesiąca) mam różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zaczęło się od czasu, kiedy spróbowałam jogurtu. Wymioty plus biegunka całą noc. Śmietana, którą stosowałam w mojej kuchni, zaczęła również sprawiać sporo kłopotów. Trzy tygodnie temu byłam w szpitalu z powodu odwodnienia, po kilkudniowych wymiotach i biegunce. Zrobiono mi podstawowe badania, ekg (po co?) w normie, pobrano krew. Nie byłam przeziębiona, ani chora, a miałam podwyższony poziom leukocytów, monocytów i płytek krwi. Dodatkowo niedobór magnezu i żelaza (nie mam pojęcia skąd, gdyż jem mięso, jajka z wolnego wybiegu od dobrej znajomej, nie pijam również kawy). Kolejnego dnia, wymioty się zaostrzyły, doszedł stres przed egzaminem maturalnym, co podobno było główną przyczyną mojego złego samopoczucia. Zrobiono mi gastroskopię i wynik był już jasny: zapalenie dwunastnicy, liczne płaskie nadżerki, również na ścianie żołądka. Lekarz od razu przepisał nolpazę/contix żebym mogła "osłonić" trochę błonę śluzową. Pytał mnie, czy nie przyjmuję żadnych dodatkowych leków, prócz tych przepisanych przez psychiatrę. Nie chciał uwierzyć, że nie miałam w ustach nawet aspiryny, nie mówiąc już o jakichś mocniejszych lekach przeciwbólowych. Z uśmiechem na twarzy podziękowałam za zrobiony zabieg, ale wypisanych leków już nie wzięłam. Po badaniu powiedział również, że jeżeli mam takie ostre bóle brzucha (kłucia, przelewania, wzdęcia) i ból ten jest przejmujący, utrudniając mi codzienne funkcjonowanie, powinnam brać... uwaga uwaga: Ketonal bądź Exbol. Czy, za przeproszeniem, tego pana pogięło? Po długich tłumaczeniach, że przecież po tych lekach wyżre sobie zupełnie żołądek, wyszłam ze szpitala w jeszcze większej konsternacji.
Nie mam pojęcia co robić, odżywiam się, myślę, prawidłowo. Zdaję sobie sprawę, że jak każdy, zdarzają się różne odstępstwa (rzadko, ale jednak) lecz staram się żyć lepiej i dbać o siebie. Po zalecanej trzydniowej diecie "lekkostrawnej" na samych kaszkach, kleikach ryżowych i suchych bułkach (nie miałam co się upierać, że nie chcę i nie mogę, przypilnował mnie już tata - też lekarz), czułam się jeszcze gorzej, doszła męcząca biegunka, którą chcieli mi "przepędzić" paluszkami i odgazowaną coca-colą. Wiadomo, że nie pomogło, bo zaostrzyło z kolei wymioty. W tej chwili wróciłam, wreszcie zadowolona, do swoich przyzwyczajeń, czyli porządnego kawałka mięsa, zupy na kości i jajecznicy. Niestety, nadal, co kilka dni zdarzają mi się napadowe bóle brzucha, wymioty (po tej śmietanie?) bądź biegunki. Dodatkowo nie mam na nic sił, ciągle chodzę senna i rozdrażniona, mam bladą, wręcz przezroczystą cerę i podkrążone oczy, przez co znajomi zaczynają już się o mnie martwić. Co mam zatem zrobić? Nie jestem pewna, czy dość wyczerpująco opisałam tą sytuację, może ktoś z was miał podobne problemy? Być może temat się dubluje, ale bardzo zależy mi na poradzie, albo najlepiej, ocenie samego Eksperta.
« Ostatnia zmiana: 10-03-2013, 21:33 wysłane przez Whena » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #1 : 10-03-2013, 11:35 »

Powinnaś zacząć od diety monotematycznej: http://portal.bioslone.pl/dietamonotematyczna.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 11-03-2013, 15:58 »

Cytat
czy dość wyczerpująco opisałam tą sytuację
Uzupełnij dane w profilu.
Cytat
Po badaniu powiedział również, że jeżeli mam takie ostre bóle brzucha (kłucia, przelewania, wzdęcia) i ból ten jest przejmujący, utrudniając mi codzienne funkcjonowanie, powinnam brać... uwaga uwaga: Ketonal bądź Exbol. Czy, za przeproszeniem, tego pana pogięło? Po długich tłumaczeniach, że przecież po tych lekach wyżre sobie zupełnie żołądek, wyszłam ze szpitala w jeszcze większej konsternacji.
Sama widzisz, że masz więcej rozsądku, niż osoby, które miały Ci pomóc w szpitalu.
Pij siemię lniane (napar), ono złagodzi dolegliwości. Ważne jest aby zminimalizować ilość węglowodanów w pożywieniu. Kaszki i kleiki już odstawiłaś? Nabiał również możesz sobie darować.
« Ostatnia zmiana: 11-03-2013, 16:24 wysłane przez Whena » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!