Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co do jedzenia dla 9-miesięcznego dziecka?  (Przeczytany 7412 razy)
Doleczki84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 02-12-12 r.
Skąd: Kopenhaga
Wiadomości: 6

« : 10-03-2013, 15:00 »

Chciałam zapytać jak urozmaicić 9-miesięcznemu dziecku codzienny jadłospis? Od niedawna mała ma zaczerwienione policzki i drobną wysypkę na nich. Może coś w jej żywieniu jest nie tak. Na początku przemywałam to octem jabłkowym domowej roboty, jednak policzki były jeszcze bardziej czerwone. Później przeszłam na alocit i jest delikatna poprawa.
Córka rano koło godziny 9:30 zjada kaszkę bezglutenową Holle na wodzie ze startym jabłkiem. Później dostaje ugotowane albo upieczone w piekarniku jabłuszko. Koło godziny 13 pije butelkę jaglanej kaszki bezglutenowej Holle. Następnie około 16 podaję jej ugotowane warzywa z wołowiną albo cielęciną. Czasami dodaję do tego kaszę jaglaną, czasami żółtko z jajka. Po obiadku (jakąś godzinę, półtorej) mała dostaje owoc. Na wieczór jednego razu chciałam podać jej kaszę jaglaną ugotowaną i zblenderowaną z jabłkiem, ale nie chciała jeść. Czasami podawałam jej kaszkę Holle, jednak najlepiej sprawdza się u niej butelka. W nocy mała budzi się jeszcze 2 razy na butelkę kaszki. I schemat się powtarza.
Zastanawiam się czy mogę podawać jej jakieś inne potrawy? Na przykład dzisiaj rano dostała usmażone jajko, ale nie wiem czy to nie za wcześnie dla niej.
Dodam, że córka jest nie szczepiona. Na początku była karmiona piersią, później po utracie pokarmu dostawała mleko modyfikowane (niestety). Obecnie nie podajemy jej glutenu. Jest też w trakcie ząbkowania i czasami apetyt jest większy a czasami mniejszy.
Jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczna.
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #1 : 14-03-2013, 22:19 »

W kwestii pielęgnacji skóry warto przeczytać: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24830.0
Niemowlęta w wieku Pani córeczki lubią zupy - krem (na wywarach warzywnych lub mięsno - warzywnych).
Zupa krem może być zrobiona z dyni lub marchwi lub brokuła lub innych warzyw, które dziecko lubi i toleruje. Na początku warto jednak skupić się na kilku wybranych produktach i obserwować reakcję dziecka.
Dzieci lubią też budynie np. na mleku migdałowym, ryżowym (uwaga robione samodzielnie). Wszelkie sosy z kaszami. Czasami dobrym pomysłem jest też zupa warzywna z kaszą gryczaną i czerwoną soczewicą.
Delikatne zupy krem lub sosy z dodatkiem oleju lnianego również są odpowiednim posiłkiem nawet na kolację. Niemowlęta bardzo lubią móc jeść samodzielnie, dlatego zawsze warto mieć w planie duszone warzywa, które można podać dziecku bezpośrednio do ręki i dostarczyć dziecku radości płynącej z samodzielności.  
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 22:26 wysłane przez Whena » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Doleczki84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 02-12-12 r.
Skąd: Kopenhaga
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 15-03-2013, 17:59 »

Super, dziękuję za odpowiedź. A i żadna ze mnie "Pani" ;-)
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!