Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 06:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oczyszczenie przy sterydach  (Przeczytany 19257 razy)
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« : 14-03-2013, 14:33 »

Cześć,
wróciłam do Was, bo dojrzałam do tego, żeby znów zacząć pić MO (miałam kilkumiesięczny początek dwa lata temu, ale zniechęciłam się, bo cały czas musiałam brać steryd wziewny, żeby się nie udusić). Na początku 2010 zdiagnozowano u mnie astmę niealergiczną i od tego czasu jadę na Seretide 1x lub 2x dziennie - w zależności od samopoczucia. Lekarz przepisuje mi również Loratadine i Asmenol - ale nie biorę i jakoś żyję. msn-wink Ostatnio zauważyłam u siebie nerwowość, podwyższone ciśnienie i cukier! Przy czym, jestem szczupła, wręcz chuda (od zawsze) i nie mam specjalnie powodu do nerwowości.

Pytanie: od którego z olejów powinnam zacząć? Dodam, że nie mam żadnych problemów żołądkowych.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 15:24 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #1 : 14-03-2013, 15:00 »

A to my mamy wiedzieć od którego oleju masz zacząć? Ja Ci powiem od jakiego masz zacząć, a potem Ty będziesz pisać, że to przeze mnie straciłaś 2 miesiące na picie nie tego, który było trzeba. Z lekturą oczytana? Jak nie, to polecam, tam jest wszystko. Jeżeli tak - to powinnaś wiedzieć od którego zaczać i który jest Ci potrzebny, gdyż jak wiemy przewód pokarmowy naprawiamy od początku do końca.
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura

Tylko nie pozdrawiaj w każdym następnym poście.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2013, 15:03 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #2 : 14-03-2013, 15:26 »

Czy oprócz MO stosujesz KB albo DP? Jak się odżywiasz?
Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #3 : 14-03-2013, 23:34 »

MO i dietę (pierwszy etap Diety Prozdrowotnej) zaczynam jutro. Po przeczytaniu o MO i różnych olejach skłaniałam się do oleju z winogron, ale po tym, co pisze Kamil, to już sama nie wiem.

Co do KB, to jem pestki dyni i słonecznika na co dzień, a po przeczytaniu info o Koktajlu Błonnikowym doszłam do wniosku, że jest dla osób mających problem z nadwagą. Ale jak trzeba, to będę robić. Wszystko, byle skończyć ze sterydem.

Odżywiałam się z tego, co rozumiem niezdrowo - bo chociaż 3 razy dziennie co 4 godziny niewielkie posiłki, to jednak dwie kromki chleba (razowy na zakwasie, ale jednak) jadłam. Nie piłam mleka i nie używałam cukru (ew. słodzę miodem). Unikałam ziemniaków i białej mąki i produktów z konserwantami.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 14-03-2013, 23:42 »

Jak nie wiesz od jakiego zacząć, to zacznij od początku.

Cytat
po przeczytaniu info o Koktajlu Błonnikowym doszłam do wniosku, że jest dla osób mających problem z nadwagą

Skąd taki wniosek? Może jakiś cytat?
Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #5 : 15-03-2013, 10:18 »

"W przeciwnym razie komórki naszego ciała zgłoszą nam niedobór witamin i minerałów jako specyficzny rodzaj głodu, zwany głodem komórkowym, czyli permanentnym uczuciem niedosytu występującym nawet po spożyciu obfitego, ale śmieciowego, bo niepełnowartościowego posiłku."

"Najczęściej efektem dostarczania substancji energetycznych w ilościach przekraczających zapotrzebowanie energetyczne organizmu jest rozbudowanie magazynu energii (jakim jest podskórna tkanka tłuszczowa), czyli otyłość."

Myślę też o ziołach oczyszczających dróg oddechowy, ale z kolei nie chcę "poganiać". A może trzeba dodać te zioła? I Koktajl Błonnikowy?
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #6 : 15-03-2013, 10:39 »

"W przeciwnym razie komórki naszego ciała zgłoszą nam niedobór witamin i minerałów jako specyficzny rodzaj głodu, zwany głodem komórkowym, czyli permanentnym uczuciem niedosytu występującym nawet po spożyciu obfitego, ale śmieciowego, bo niepełnowartościowego posiłku."

"Najczęściej efektem dostarczania substancji energetycznych w ilościach przekraczających zapotrzebowanie energetyczne organizmu jest rozbudowanie magazynu energii (jakim jest podskórna tkanka tłuszczowa), czyli otyłość."

Myślę też o ziołach oczyszczających dróg oddechowy, ale z kolei nie chcę "poganiać". A może trzeba dodać te zioła? I Koktajl Błonnikowy?
Warto podawać skąd cytat pochodzi.
Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #7 : 15-03-2013, 10:57 »

http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #8 : 15-03-2013, 12:06 »

A może by tak nie wyciągać zdania z kontekstu?
Cytat
Mankamentem żywności wytwarzanej na masową skalę jest nadmiar zawartych w niej substancji energetycznych w stosunku do substancji nieenergetycznych. W tej sytuacji, by dostarczyć organizmowi dostateczną ilość witamin i minerałów, musimy zjadać substancje energetyczne w ilościach znacznie przekraczających zapotrzebowanie energetyczne. W przeciwnym razie komórki naszego ciała zgłoszą nam niedobór witamin i minerałów jako specyficzny rodzaj głodu, zwany głodem komórkowym, czyli permanentnym uczuciem niedosytu występującym nawet po spożyciu obfitego, ale śmieciowego, bo niepełnowartościowego posiłku.
Czy KB jest żywnością oczyszczoną wytwarzaną na masową skalę? Po drugie, to KB nie ma nic wspólnego z otyłością. Produkty nieoczyszczone mają w sobie i wszystkie witaminy, minerały i mikroelementy które mają mieć ale i również wszystko co potrzebne aby taki produkt wydalić po zjedzeniu. Ludzie tradycyjnej kuchni cały czas jedzą wysokowęglowodanowe i oczyszczone produkty takie jak chleb, mleko UHT, słodycze cukier (biały), produkty pięknie i ładnie wyglądające w szklarniach chodowane, itp. Kiedy jesz takie produkty, to musisz wydalić jakąś część witamin i minerałów aby móc wydalić takie produkty (np. gdybyśmy wypili litr ekstremalnie oczyszczonej wody to nasz organizm by ją zakwasić, musiałby użyć sód i potas, a jak ich braknie to i magnez), w ten sposób rodzi się permanentny brak jakiejś części witamin, przez co cały czas czujesz się głodna przez co jesz więcej tych produktów wysokowęglowodanowych, bo komu przyjdzie do głowy, że może mu brakować jakiejś witaminy. Przeciętny człowieka jak jest głodny to je to na co ma ochotę albo po prostu je byle co. To, że ta informacja była zamieszczona w artykule o KB nie oznacza, że KB jest dla otyłych.

Proszę czytać ze zrozumieniem!
« Ostatnia zmiana: 15-03-2013, 12:23 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #9 : 15-03-2013, 12:35 »

A co z ziołami? Brać od razu?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #10 : 15-03-2013, 13:00 »

Jeszcze nie zaczęłaś stosować MO, ani KB, ani diety a już myślisz o ziołach. Mistrz wielokrotnie pisał aby nie poganiać organizmu. Jak zacznie się u Ciebie oczyszczanie i problemy, to nawet nie będziesz wiedziała co jest ich powodem. Czy należy odstawić chwilowo MO, a może KB, a może jeszcze chodzi o zmianę diety. Nie wszystko na raz. Nie stosujemy kilku metod oczyszczania na raz, szczególnie na początku, gdy mamy objawy oczyszczania. Ty nawet jeszcze nie wiesz czy będziesz je miała, bo nie rozpoczęłaś picia MO. Najlepiej mieszkanki ziołowe wprowadzać po około 6 miesiącach picia MO. Jeśli u kogoś nie ma przez dłuższy okres ciężkich objawów oczyszczania, to wtedy można szybciej.
Przede wszystkim przeczytaj portal wiedzy i książki ze ZROZUMIENIEM, a nie tak jak informacje o KB. msn-wink
Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #11 : 15-03-2013, 15:36 »

Martwi mnie trochę wygląd mieszanki do KB po zmieleniu. Nie mam dość silnego blendera, więc użyłam młynka do kawy. Ale i jemu nie udało mu się zmielić tego na proszek, i zostały większe podłużne, twarde elementy. Chyba za duże, żeby to pić? Zrobiłam zdjęcie, ale nie wiem, jak dołączyć.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 15-03-2013, 18:31 »

Nasiona mielimy raczej w młynku do kawy. Być może za krótko mieliłaś. Czy to słonecznik tak słabo się zmielił? Jeśli tak, to nie dodawaj go na razie.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #13 : 15-03-2013, 18:47 »

Kto nadgorliwy usunął mój wpis? Pisałem najzupełniej poważnie o sączeniu KB przez zęby. Mój młynek co prawda nie mieli aż tak źle, żeby zostawały podłużne elementy, ale na tyle niedokładnie, że większe drobinki podrażniały mi gardło. Od jakiegoś czasu piję tak, by te większe kawałki zostawały między wargami a zębami (co jakiś czas trzeba wypluwać kiedy się nazbiera) i jest dobrze. Dzięki temu też nie nadwerężam już młynka, bo wcześniej mieliłem tak długo, że się przegrzewał i psuł, a ziarna i tak podrażniały przełyk. Teraz nie martwię się tym, dzięki czemu młynek o wiele dłużej pociągnie.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2013, 18:50 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #14 : 15-03-2013, 19:16 »

Nie wiem, słonecznik albo dynia. Zdecydowałam się przecedzić przez sitko o niezbyt drobnych oczkach. Nawet to smaczne. I przyjemnie się po tym żołądek czuje. Jutro zrobię również Mamie.
« Ostatnia zmiana: 15-03-2013, 19:18 wysłane przez Aurea Prima » Zapisane
Aurea_Prima
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 15.03.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #15 : 27-03-2013, 21:24 »

Kurczę, już drugi dzień boli mnie głowa. Mam nadzieję, że jutro przejdzie, bo mam dużo pracy. Smutny

Od 15 marca jestem na I etapie DO + MO + koktajl błonnikowy.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2013, 11:00 wysłane przez Whena » Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #16 : 28-03-2013, 13:29 »

Martwi mnie trochę wygląd mieszanki do KB po zmieleniu. Nie mam dość silnego blendera, więc użyłam młynka do kawy. Ale i jemu nie udało mu się zmielić tego na proszek, i zostały większe podłużne, twarde elementy. Chyba za duże, żeby to pić? Zrobiłam zdjęcie, ale nie wiem, jak dołączyć.
Pewnie używasz młynka żarnowego, który do tego się nie nadaje (zbyt grubo mieli). Należy mielić w młynku udarowym (taki zwykły do kawy), który mieli na pyłek.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!