Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda NIA w porze letniej  (Przeczytany 36539 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #20 : 17-04-2013, 14:11 »

No właśnie o nich wspominałam w tym wątku. Znalazłam gdzieś też w innych kolorach (dla koni). Pod leginsy mogą się dobrze sprawdzić. Pamiętajcie jednak, że, z tego co przeczytałam, po praniu tracą swoje właściwości samoprzylepne.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #21 : 18-04-2013, 17:49 »

Jak znosicie wysokie temperatury? Mnie od zawsze puchną stopy i szybko zaczyna boleć głowa. Z krążeniem jest chyba nie najlepiej, co widać zwłaszcza teraz, przy NIA. Lewa noga jest twarda i obolała, w kilku miejscach (zwłaszcza w okolicach ranki, na górze łydki i w dolnej części pachwiny) czuć silne zgrubienia, nie do rozmasowania. No i wycieki -- niezbyt obfite. Żadne metody nie pomagają: ani polewania, ani moczenie, ani picie, ani prowizoryczny masaż, ani spacery, ani rower. W związku z tym zaczynam się zastanawiać, czy nie powinienem spróbować drenażu limfatycznego, chociażby za pomocą aparatu BOA, bo akurat mam taką możliwość. Co myślicie? Macie jakieś doświadczenia związane z masażami limfatycznymi?
Cytat
Aparat ten to specjalnie skonstruowane rękawy wypełniane powietrzem, w którym pod ciśnieniem powstają fale uciskowe pobudzające krążenie limfy. W czasie zabiegu delikatny bezpośredni nacisk wywierany jest na stawy skokowe, łydki, kolana, pośladki aż do talii.
http://www.wasmed.bielsko.pl/limfatyczny-aparatem-boa,d22,1,pl.html
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #22 : 18-04-2013, 18:14 »

Masaż może tylko pomóc, więc jeśli masz możliwość spróbuj.

Ja też nie mam mega wycieków, ale wydzielina się pojawia co 12 godzin i na liglinie jest zawsze krew wraz z limfą bądź ropą - około pół centymetra wokół cieciorki.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #23 : 18-04-2013, 18:50 »

Jak już gdzie indziej pisałem, nie chodzi tyle o zwiększenie wycieków (choć wiadomo, że to zawsze mile widziane), ile o usprawnienie przepływu limfy. To oczywiście ma szansę przełożyć się na lepsze wycieki, ale raczej w konsekwencji niż samym zamierzeniu. Widzę po nodze, że coś nie działa tak, jak powinno i nie jest to chyba bezpośrednio związane z samą raną.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #24 : 18-04-2013, 19:22 »

Widzę po nodze, że coś nie działa tak, jak powinno i nie jest to chyba bezpośrednio związane z samą raną.
A poczekaj ze trzy miesiące, potem panikuj.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #25 : 18-04-2013, 19:41 »

Widzę po nodze, że coś nie działa tak, jak powinno i nie jest to chyba bezpośrednio związane z samą raną.
A poczekaj ze trzy miesiące, potem panikuj.
Po co miałbym panikować? Jak na razie próbuję tylko powiązać ze sobą pewne fakty. Zawsze zdawało mi się, że mam pewne -- ogólnie rzecz biorąc -- kłopoty z krążeniem. Podczas NIA odbieram z ciała sygnały, płynące ewidentnie z tej krążeniowej strony, że coś jest jakby przyblokowane. Czy masz jakąkolwiek wiedzę na temat wpływu niesprawnego układu krążenia (czy to limfy, czy to krwi) na działanie NIA? Ja nie mam i na razie nie natknąłem się na żadne informacje w tej sprawie, ale przecież nie można wykluczyć, a zdaje się to wręcz całkiem prawdopodobne, że może to być jeden z przykładów takich zaklętych kręgów, w których NIA dałoby sobie radę z jakąś dolegliwością, ale jest coś, co skutecznie blokuje ruszenie całego procesu. Toksyny mogą być trwale usunięte poprzez układ limfatyczny, ale jeśli ten układ nieprawidłowo funkcjonuje, to pojawia się problem.

Nie wiem, czy taki problem u mnie występuje, ale co mi szkodzi spróbować? Jeśli masaż pneumatyczny nie zrobi różnicy, to trudno, ale jeśli zrobi, to będziemy mieli kolejny element do układanki zwanej NIA.
Zapisane
Kaja18
***

Offline Offline

MO: 01.10.2011
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #26 : 21-04-2013, 19:44 »

A czy możnaby zrobić rankę na udzie? Wówczas łatwiej by ją maskować.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #27 : 21-04-2013, 20:44 »

A do łydki nie sięgniesz, żeby pomasować?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #28 : 21-04-2013, 20:46 »

A czy możnaby zrobić rankę na udzie? Wówczas łatwiej by ją maskować.
Niby można, niektórzy robili nawet na ramieniu. Ale wiadomo, że łydka to lokalizacja optymalna.

Cytat
A do łydki nie sięgniesz, żeby pomasować?
biggrin Przeczytaj uważnie. msn-wink
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #29 : 21-04-2013, 20:47 »

Mistrz za niedługo zaprezentuje jak zakładać cieciorkę na udzie. Będzie z rysunkiem i opisem.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #30 : 21-04-2013, 20:55 »

Cytat
A do łydki nie sięgniesz, żeby pomasować?
biggrin Przeczytaj uważnie. msn-wink

msn-wink Dzięki Trubadur za oświecenie.

Jeśli chodzi o maskowanie, to chyba bandaż spadałby z nogi.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2013, 21:00 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!