Niemedyczne forum zdrowia
14-10-2019, 21:13 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Radiobios這ne --> www.radiobioslone.pl

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Operacja przegrody nosowej - szczepienie 鄴速aczka  (Przeczytany 6594 razy)
Michos

P貫: M篹czyzna
MO: 14.03.2013
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 5

« : 20-03-2013, 20:07 »

Mam pewien problem, ot騜 chcia豚ym podda si operacji wyprostowania przegrody nosowej. Zasi璕a貫m opinii 2 laryngolog闚, pierwszy po obejrzeniu nosa stwierdzi, 瞠 powinienem pomy郵e o operacji. P馧 roku p騧niej kolejny laryngolog [ do kt鏎ego poszed貫m w celu uzyskania skierowania na operacje] stwierdzi, 瞠 przegroda nosowa jest "pot篹nie" skrzywiona i operacja jest wskazana. Powiedzia te, 瞠 mam du篡 nos i 瞠 zawsze istnieje jakie ryzyko, 瞠 operacja si nie powiedzie.

W ka盥ym razie, lekarz stwierdzi, 瞠 przed poddaniem si operacji musz zaszczepi si na 鄴速aczk i rzekomo, 瘸den lekarz nie podejmie si operacji bez tych bada.

Mam w徠pliwo軼i, wcale nie chc si szczepi. Co o tym my郵icie? B璠 wdzi璚zny za ka盥 odpowied.

PS: MO pij od tygodnia, wcze郾iej 3 miesi帷e - niestety przerwa貫m gdy zauwa篡貫m popraw. Prosz o wyrozumia這嗆 smile
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 20:10 wys豉ne przez Michos » Zapisane
Gibbon
*

MO: Nie stosuj.
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.165

« Odpowiedz #1 : 20-03-2013, 20:48 »

Masz problem z oddychaniem?
Michos

MO: 14.03.2013
Wiadomo軼i: 5

« Odpowiedz #2 : 20-03-2013, 21:01 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami ca趾owicie si zatyka. Problemem s ci庵貫 infekcje zatok. Ostatnio pr鏏owa貫m te kilkakrotnie p逝kania zatok i to przynosi mi wyra幡 ulg. Polega to na przelewaniu 1 dziurk i wypuszczeniu drug ok. 1-2 litr闚 wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wod wydalana jest bardzo du瘸 ilo嗆 ropy, a woda si zabarwia. Zastanawiam si teraz czy to mo瞠 powodowa dodatkow deformacje.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 21:08 wys豉ne przez Michos » Zapisane
Kozaczek
*

P貫: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Wiadomo軼i: 2.152

« Odpowiedz #3 : 20-03-2013, 22:18 »

Michos - poddaj si tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej軼ie do zdrowia. Tam, gdzie poddasz si operacji, sprawd 10 razy, zasi璕nij opinii.
Nast瘼nie we si solidnie za swoje zdrowie. Znam dwie osoby, kt鏎e przez t przypad這嗆 by造 bardzo chore i nieszcz窷liwe. Teraz wszystko jest ok. G這wa do g鏎y. Le i wracaj.
Trubadur

MO: IV 2012 - VI 2013
NIA: 27.03.2013
Wiedza:
Wiadomo軼i: 891

« Odpowiedz #4 : 20-03-2013, 22:24 »

Michosie, przeszukaj forum, troch na temat przegrody ju pisano w r騜nych miejscach. Mo瞠 co da Ci do my郵enia.
Whena
*

P貫: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk康: 鏚
Wiadomo軼i: 1.253

« Odpowiedz #5 : 20-03-2013, 23:27 »

Cytat
Michos - poddaj si tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej軼ie do zdrowia. Tam, gdzie poddasz si operacji, sprawd 10 razy, zasi璕nij opinii.

Dok豉dnie. Poda豉m Ci na PW gdzie mo瞠 obejdzie si bez szczepienia i niepotrzebnych stres闚 i czekania. Poczytaj, zadzwo i zdecyduj.
Gibbon
*

MO: Nie stosuj.
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.165

« Odpowiedz #6 : 21-03-2013, 07:45 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami ca趾owicie si zatyka. Problemem s ci庵貫 infekcje zatok. Ostatnio pr鏏owa貫m te kilkakrotnie p逝kania zatok i to przynosi mi wyra幡 ulg. Polega to na przelewaniu 1 dziurk i wypuszczeniu drug ok. 1-2 litr闚 wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wod wydalana jest bardzo du瘸 ilo嗆 ropy, a woda si zabarwia. Zastanawiam si teraz czy to mo瞠 powodowa dodatkow deformacje.
To nie krzywa przegroda jest przyczyn infekcji. Z tymi wlewami to daj sobie raczej spok鎩. Tak瞠 mam krzyw przegrod, mia豉 by operacja bo czasami trudno si oddycha這. Czasami - z powodu obrz瘯u b這ny 郵uzowej. Od roku - dw鏂h z Bios這ne, problem z dro積o軼i min掖 (obrz瘯ami, nie skrzywieniem).

Cytat
Michos - poddaj si tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej軼ie do zdrowia. Znam dwie osoby, kt鏎e przez t przypad這嗆 by造 bardzo chore i nieszcz窷liwe.

Ja z kolei znam tylko takie, kt鏎e po operacji w najlepszym wypadku nie czuj r騜nicy. W zale積o軼i od twojego samopoczucia - albo si wstrzymaj i stosuj si w pe軟i do Bios這ne (w pe軟i oznacza w pe軟i - nie w 90% czy 98%) czekaj帷 na popraw, albo id na operacj - co oczywi軼ie nie wyklucza ww. Oce i decyduj.
Marooned

MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomo軼i: 369

« Odpowiedz #7 : 22-03-2013, 15:56 »

Ja ju wiele lat temu, ale te prostowa貫m przegrod. Poza spor dawk b鏊u podczas zabiegu efekt praktycznie znikomy!

PS.
W ub. miesi帷u dowiedzia貫m si, 瞠 闚 pan doktor kt鏎y robi mi przegrod zmar na zawa w wieku ok 50 lat. A pono lekarze to tacy zdrowi ludzie...
Daryl

MO: nie stosuj
Wiadomo軼i: 6

« Odpowiedz #8 : 23-06-2014, 19:40 »

Mnie te nic nie pomog豉 operacja... Wr璚z pogorszy豉 sytuacj Smutny. Stanowczo odradzam.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2014, 23:08 wys豉ne przez Agata » Zapisane
R2d2

MO: 02.12.2011, Od 05.2014r odstawiona
Sk康: Piaseczno,
Wiadomo軼i: 31

Twardym krokiem w przysz這嗆 coraz lepsz

« Odpowiedz #9 : 02-07-2014, 21:29 »

Michos, te mam krzyw przegrod nosa. 10-11 lat temu na (oczywi軼ie) prywatnej wizycie laryngolog stwierdzi, 瞠 "albo operacja albo mo積a spr鏏owa ewentualnie sterydy". Oczywi軼ie spr鏏owa貫m steroid闚 z 瘸dnym skutkiem. Operacj sobie odpu軼i貫m po tym, jak dowiedzia貫m si na czym polega. Miesi帷 temu przeszed貫m mega infekcj grypopodobn, podczas kt鏎ej wypluwa貫m 軼iekaj帷 do gard豉 wydzielin. Wypluwa貫m do kubka ze wzgl璠u na ilo嗆 i dobrze robi貫m, bo po wylaniu 1/4 zawarto軼i kubka do zlewozmywaka ten zapcha si. Infekcja trwa豉 ok. 3 tygodnie (nieca貫) natomiast po ok. 2. tygodniu z nosa wydoby貫m najpierw jeden a potem drugi "cosik" wielko軼i du瞠j g堯wki od zapa趾i. Niezwykle twarde. Potem jeszcze sp造wa這 kilka dni a si prawie ca趾iem uspokoi這. Teraz o wiele lepiej oddycham. Pierwsza infekcja przebyta bez 瘸dnych "drops闚", czosnk闚 etc. poza jednym wyj徠kiem przy 39,6 stopnia gor帷zce 2x APAP.

"Ka盥a cywilizacja wyp造wa z ma貫j liczby idei zasadniczych, przez ca造 nar鏚 przyj皻ych."
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!