Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:12 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Operacja przegrody nosowej - szczepienie ¿ó³taczka  (Przeczytany 10418 razy)
Michos
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 14.03.2013
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 4

« : 20-03-2013, 19:07 »

Mam pewien problem, otó¿ chcia³bym poddaæ siê operacji wyprostowania przegrody nosowej. Zasiêga³em opinii 2 laryngologów, pierwszy po obejrzeniu nosa stwierdzi³, ¿e powinienem pomy¶leæ o operacji. Pó³ roku pó¼niej kolejny laryngolog [ do którego poszed³em w celu uzyskania skierowania na operacje] stwierdzi³, ¿e przegroda nosowa jest "potê¿nie" skrzywiona i operacja jest wskazana. Powiedzia³ te¿, ¿e mam du¿y nos i ¿e zawsze istnieje jakie¶ ryzyko, ¿e operacja siê nie powiedzie.

W ka¿dym razie, lekarz stwierdzi³, ¿e przed poddaniem siê operacji muszê zaszczepiæ siê na ¿ó³taczkê i rzekomo, ¿aden lekarz nie podejmie siê operacji bez tych badañ.

Mam w±tpliwo¶ci, wcale nie chcê siê szczepiæ. Co o tym my¶licie? Bêdê wdziêczny za ka¿d± odpowied¼.

PS: MO pijê od tygodnia, wcze¶niej 3 miesi±ce - niestety przerwa³em gdy zauwa¿y³em poprawê. Proszê o wyrozumia³o¶æ smile
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 19:10 wys³ane przez Michos » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #1 : 20-03-2013, 19:48 »

Masz problem z oddychaniem?
Zapisane
Michos
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 14.03.2013
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 4

« Odpowiedz #2 : 20-03-2013, 20:01 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami ca³kowicie siê zatyka. Problemem s± ci±g³e infekcje zatok. Ostatnio próbowa³em te¿ kilkakrotnie p³ukania zatok i to przynosi mi wyra¼n± ulgê. Polega to na przelewaniu 1 dziurk± i wypuszczeniu drug± ok. 1-2 litrów wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wod± wydalana jest bardzo du¿a ilo¶æ ropy, a¿ woda siê zabarwia. Zastanawiam siê teraz czy to mo¿e powodowaæ dodatkow± deformacje.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 20:08 wys³ane przez Michos » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #3 : 20-03-2013, 21:18 »

Michos - poddaj siê tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej¶cie do zdrowia. Tam, gdzie poddasz siê operacji, sprawd¼ 10 razy, zasiêgnij opinii.
Nastêpnie we¼ siê solidnie za swoje zdrowie. Znam dwie osoby, które przez t± przypad³o¶æ by³y bardzo chore i nieszczê¶liwe. Teraz wszystko jest ok. G³owa do góry. Leæ i wracaj.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #4 : 20-03-2013, 21:24 »

Michosie, przeszukaj forum, trochê na temat przegrody ju¿ pisano w ró¿nych miejscach. Mo¿e co¶ da Ci do my¶lenia.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #5 : 20-03-2013, 22:27 »

Cytat
Michos - poddaj siê tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej¶cie do zdrowia. Tam, gdzie poddasz siê operacji, sprawd¼ 10 razy, zasiêgnij opinii.

Dok³adnie. Poda³am Ci na PW gdzie mo¿e obejdzie siê bez szczepienia i niepotrzebnych stresów i czekania. Poczytaj, zadzwoñ i zdecyduj.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #6 : 21-03-2013, 06:45 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami ca³kowicie siê zatyka. Problemem s± ci±g³e infekcje zatok. Ostatnio próbowa³em te¿ kilkakrotnie p³ukania zatok i to przynosi mi wyra¼n± ulgê. Polega to na przelewaniu 1 dziurk± i wypuszczeniu drug± ok. 1-2 litrów wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wod± wydalana jest bardzo du¿a ilo¶æ ropy, a¿ woda siê zabarwia. Zastanawiam siê teraz czy to mo¿e powodowaæ dodatkow± deformacje.
To nie krzywa przegroda jest przyczyn± infekcji. Z tymi wlewami to daj sobie raczej spokój. Tak¿e mam krzyw± przegrodê, mia³a byæ operacja bo czasami trudno siê oddycha³o. Czasami - z powodu obrzêku b³ony ¶luzowej. Od roku - dwóch z Bios³one, problem z dro¿no¶ci± min±³ (obrzêkami, nie skrzywieniem).

Cytat
Michos - poddaj siê tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podej¶cie do zdrowia. Znam dwie osoby, które przez t± przypad³o¶æ by³y bardzo chore i nieszczê¶liwe.

Ja z kolei znam tylko takie, które po operacji w najlepszym wypadku nie czuj± ró¿nicy. W zale¿no¶ci od twojego samopoczucia - albo siê wstrzymaj i stosuj siê w pe³ni do Bios³one (w pe³ni oznacza w pe³ni - nie w 90% czy 98%) czekaj±c na poprawê, albo id¼ na operacjê - co oczywi¶cie nie wyklucza ww. Oceñ i decyduj.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 369

« Odpowiedz #7 : 22-03-2013, 14:56 »

Ja ju¿ wiele lat temu, ale te¿ prostowa³em przegrodê. Poza spor± dawk± bólu podczas zabiegu efekt praktycznie znikomy!

PS.
W ub. miesi±cu dowiedzia³em siê, ¿e ów pan doktor który robi³ mi przegrodê zmar³ na zawa³ w wieku ok 50 lat. A ponoæ lekarze to tacy zdrowi ludzie...
Zapisane
Daryl
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 5

« Odpowiedz #8 : 23-06-2014, 18:40 »

Mnie te¿ nic nie pomog³a operacja... Wrêcz pogorszy³a sytuacjê Smutny. Stanowczo odradzam.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2014, 22:08 wys³ane przez Agata » Zapisane
R2d2
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 02.12.2011, Od 05.2014r odstawiona
Sk±d: Piaseczno,
Wiadomo¶ci: 32

Twardym krokiem w przysz³o¶æ coraz lepsz±

« Odpowiedz #9 : 02-07-2014, 20:29 »

Michos, te¿ mam krzyw± przegrodê nosa. 10-11 lat temu na (oczywi¶cie) prywatnej wizycie laryngolog stwierdzi³, ¿e "albo operacja albo mo¿na spróbowaæ ewentualnie sterydy". Oczywi¶cie spróbowa³em steroidów z ¿adnym skutkiem. Operacjê sobie odpu¶ci³em po tym, jak dowiedzia³em siê na czym polega. Miesi±c temu przeszed³em mega infekcjê grypopodobn±, podczas której wypluwa³em ¶ciekaj±c± do gard³a wydzielinê. Wypluwa³em do kubka ze wzglêdu na ilo¶æ i dobrze robi³em, bo po wylaniu 1/4 zawarto¶ci kubka do zlewozmywaka ten zapcha³ siê. Infekcja trwa³a ok. 3 tygodnie (nieca³e) natomiast po ok. 2. tygodniu z nosa wydoby³em najpierw jeden a potem drugi "cosik" wielko¶ci du¿ej g³ówki od zapa³ki. Niezwykle twarde. Potem jeszcze sp³ywa³o kilka dni a¿ siê prawie ca³kiem uspokoi³o. Teraz o wiele lepiej oddycham. Pierwsza infekcja przebyta bez ¿adnych "dropsów", czosnków etc. poza jednym wyj±tkiem przy 39,6 stopnia gor±czce 2x APAP.
Zapisane

"Ka¿da cywilizacja wyp³ywa z ma³ej liczby idei zasadniczych, przez ca³y naród przyjêtych."
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!