Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 22:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja przegrody nosowej - szczepienie żółtaczka  (Przeczytany 10651 razy)
Michos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 14.03.2013
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 4

« : 20-03-2013, 19:07 »

Mam pewien problem, otóż chciałbym poddać się operacji wyprostowania przegrody nosowej. Zasięgałem opinii 2 laryngologów, pierwszy po obejrzeniu nosa stwierdził, że powinienem pomyśleć o operacji. Pół roku później kolejny laryngolog [ do którego poszedłem w celu uzyskania skierowania na operacje] stwierdził, że przegroda nosowa jest "potężnie" skrzywiona i operacja jest wskazana. Powiedział też, że mam duży nos i że zawsze istnieje jakieś ryzyko, że operacja się nie powiedzie.

W każdym razie, lekarz stwierdził, że przed poddaniem się operacji muszę zaszczepić się na żółtaczkę i rzekomo, żaden lekarz nie podejmie się operacji bez tych badań.

Mam wątpliwości, wcale nie chcę się szczepić. Co o tym myślicie? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

PS: MO piję od tygodnia, wcześniej 3 miesiące - niestety przerwałem gdy zauważyłem poprawę. Proszę o wyrozumiałość smile
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 19:10 wysłane przez Michos » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 20-03-2013, 19:48 »

Masz problem z oddychaniem?
Zapisane
Michos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 14.03.2013
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #2 : 20-03-2013, 20:01 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami całkowicie się zatyka. Problemem są ciągłe infekcje zatok. Ostatnio próbowałem też kilkakrotnie płukania zatok i to przynosi mi wyraźną ulgę. Polega to na przelewaniu 1 dziurką i wypuszczeniu drugą ok. 1-2 litrów wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wodą wydalana jest bardzo duża ilość ropy, aż woda się zabarwia. Zastanawiam się teraz czy to może powodować dodatkową deformacje.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 20:08 wysłane przez Michos » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 20-03-2013, 21:18 »

Michos - poddaj się tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podejście do zdrowia. Tam, gdzie poddasz się operacji, sprawdź 10 razy, zasięgnij opinii.
Następnie weź się solidnie za swoje zdrowie. Znam dwie osoby, które przez tą przypadłość były bardzo chore i nieszczęśliwe. Teraz wszystko jest ok. Głowa do góry. Leć i wracaj.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #4 : 20-03-2013, 21:24 »

Michosie, przeszukaj forum, trochę na temat przegrody już pisano w różnych miejscach. Może coś da Ci do myślenia.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #5 : 20-03-2013, 22:27 »

Cytat
Michos - poddaj się tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podejście do zdrowia. Tam, gdzie poddasz się operacji, sprawdź 10 razy, zasięgnij opinii.

Dokładnie. Podałam Ci na PW gdzie może obejdzie się bez szczepienia i niepotrzebnych stresów i czekania. Poczytaj, zadzwoń i zdecyduj.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #6 : 21-03-2013, 06:45 »

Sporadycznie, prawa strona bierze 1/3 powietrza co lewa. Czasami całkowicie się zatyka. Problemem są ciągłe infekcje zatok. Ostatnio próbowałem też kilkakrotnie płukania zatok i to przynosi mi wyraźną ulgę. Polega to na przelewaniu 1 dziurką i wypuszczeniu drugą ok. 1-2 litrów wody o roztworze soli fizjologicznych. Przez to razem z wodą wydalana jest bardzo duża ilość ropy, aż woda się zabarwia. Zastanawiam się teraz czy to może powodować dodatkową deformacje.
To nie krzywa przegroda jest przyczyną infekcji. Z tymi wlewami to daj sobie raczej spokój. Także mam krzywą przegrodę, miała być operacja bo czasami trudno się oddychało. Czasami - z powodu obrzęku błony śluzowej. Od roku - dwóch z Biosłone, problem z drożnością minął (obrzękami, nie skrzywieniem).

Cytat
Michos - poddaj się tej operacji. Poprawi Twoje samopoczucie i podejście do zdrowia. Znam dwie osoby, które przez tą przypadłość były bardzo chore i nieszczęśliwe.

Ja z kolei znam tylko takie, które po operacji w najlepszym wypadku nie czują różnicy. W zależności od twojego samopoczucia - albo się wstrzymaj i stosuj się w pełni do Biosłone (w pełni oznacza w pełni - nie w 90% czy 98%) czekając na poprawę, albo idź na operację - co oczywiście nie wyklucza ww. Oceń i decyduj.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #7 : 22-03-2013, 14:56 »

Ja już wiele lat temu, ale też prostowałem przegrodę. Poza sporą dawką bólu podczas zabiegu efekt praktycznie znikomy!

PS.
W ub. miesiącu dowiedziałem się, że ów pan doktor który robił mi przegrodę zmarł na zawał w wieku ok 50 lat. A ponoć lekarze to tacy zdrowi ludzie...
Zapisane
Daryl
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #8 : 23-06-2014, 18:40 »

Mnie też nic nie pomogła operacja... Wręcz pogorszyła sytuację Smutny. Stanowczo odradzam.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2014, 22:08 wysłane przez Agata » Zapisane
R2d2
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.12.2011, Od 05.2014r odstawiona
Skąd: Piaseczno,
Wiadomości: 32

Twardym krokiem w przyszłość coraz lepszą

« Odpowiedz #9 : 02-07-2014, 20:29 »

Michos, też mam krzywą przegrodę nosa. 10-11 lat temu na (oczywiście) prywatnej wizycie laryngolog stwierdził, że "albo operacja albo można spróbować ewentualnie sterydy". Oczywiście spróbowałem steroidów z żadnym skutkiem. Operację sobie odpuściłem po tym, jak dowiedziałem się na czym polega. Miesiąc temu przeszedłem mega infekcję grypopodobną, podczas której wypluwałem ściekającą do gardła wydzielinę. Wypluwałem do kubka ze względu na ilość i dobrze robiłem, bo po wylaniu 1/4 zawartości kubka do zlewozmywaka ten zapchał się. Infekcja trwała ok. 3 tygodnie (niecałe) natomiast po ok. 2. tygodniu z nosa wydobyłem najpierw jeden a potem drugi "cosik" wielkości dużej główki od zapałki. Niezwykle twarde. Potem jeszcze spływało kilka dni aż się prawie całkiem uspokoiło. Teraz o wiele lepiej oddycham. Pierwsza infekcja przebyta bez żadnych "dropsów", czosnków etc. poza jednym wyjątkiem przy 39,6 stopnia gorączce 2x APAP.
Zapisane

"Każda cywilizacja wypływa z małej liczby idei zasadniczych, przez cały naród przyjętych."
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!