Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarczyca a biopsja - błagam o podpowiedź...  (Przeczytany 88165 razy)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #60 : 02-12-2011, 14:44 »

Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu. Co może oznaczać podwyższony stan przeciwciał aTPO do 85 (norma 35), przy prawidłowym (tzn. normatywnym) poziomie hormonów tarczycy. Dodam, że osoba, której wyniki podaję ma niewielki guzek na tarczycy, wg norm medycznych "do obserwacji". Czy podwyższenie przeciwciał może oznaczać początek "samoleczenia" tego guzka? Czy to raczej światełko ostrzegawcze, że może rozpocząć się choroba z autoagresji? Pytam, ponieważ myślę, że mechanizm działania gruczołów dokrewnych jest odrobinę bardziej skomplikowany. Sama nie mam problemów z tarczycą więc tematu mocno nie zgłębiłam, a może znajdzie się ktoś, kto miał już doświadczenia w tym zakresie.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #61 : 02-12-2011, 20:41 »

Loret  dziekuje Ci ślicznie za wsparcie będę dalej piła MO I to dzięki Tobie , a żmijkę stać tylko na ironię .Przemówiła do mnie teoria mięknięcia ciała po piciu MO.To święta prawda co do mojego jadłospisu ,całkiem niedawno zwalczyłam słodycze w mojej diecie.Wydawało mi sie ,że kawałeczek ciasta czy innej słodkości nie zaszkodzi ,oczywiście błędne to przekonanie.Jednak sam Mi strz mówi ,że jesteśmy tylko ludźmi .Lady ja tyję najwięcej też na brzuchu , a później inne partie również.
Mam jedanak teraz dużo poważniejszy problem:
jestem po USG tarczycy i oto wyniki
_ powiększone oba płaty PL 60 x 21 x 14 mm obj; 9,2 ml
                                    PP 51 x 32 x 18 mm ob; 15.3 ml
_ guzki  o niższej echogeniczności  wielkosci 16 x 10 mm w PP
   w LP dwa podobne
Wskazanie do wykonania bipsji.
CO ROBIĆ jak poiedzieć znerwicowanej acz doskonałej lekarce ,że nie chcę biopsji!!!!!!!!! :przestraszony:
Wizytę u Pani dr mam już 17.01.08
Błagam o podpowiedź
Marito, jak Twoja tarczyca, też mam guzki, ale Ty masz dłuższy staż picia mikstury, co się zmieniło ?
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #62 : 07-12-2011, 22:40 »

Właściwie to co się dzieje z moimi guzkami będę wiedziała w styczniu. Nie badałam stanu od 2008 roku.
Mam nadzieję, że zmieniło się coś na korzyść mojego zdrowia, a że zmiany pozytywne nastąpiły w innych zakresach to i może tarczyca też lepiej pracuje
Zapisane

marita
brajan30
« Odpowiedz #63 : 10-01-2013, 17:44 »

Polecam książkę "Leczenie chorób tarczycy" dr Sandra Cabot. Super książka napisana, wiele z tej książki pokrywa się z tym co robimy na Biosłone, autorka sporo ciekawych wniosków wyciąga, pisząc, że przy chorobach autoagresywnych konieczne jest odtrucie jelit i wątroby z toksyn, metali ciężkich, sporo pisze o przepuszczalności jelitowej, a także o glutenie. Aż trochę się zdziwiłem, że doktor a potrafi napisać: "przyjmowanie hormonów tarczycowych nie leczy tarczycy", oczywiście dla nas to w pełni zrozumiałe, ale dla lekarzy medycyny akademickiej takie "leczenie" jest właściwe. Fajnie się czyta książkę, przeczytałem ją "na raz".
« Ostatnia zmiana: 10-01-2013, 18:55 wysłane przez Agata » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #64 : 10-01-2013, 18:42 »

A co jest w tej książce na temat biopsji?
Zapisane
brajan30
« Odpowiedz #65 : 10-01-2013, 20:37 »

O biposji, pisze niewiele, jako o badaniu rozpoznającym guzki powyżej 1 centymetra. Autorka głównie skupia się na przyczynach, z których łatwo wynika jaki wpływ na choroby tarczycy mają toksyny i generalnie zasyfienie organizmu, jest to super spojrzenie, nie tylko poprzez pryzmat tarczycy, ale całego organizmu i słusznie, gdyż mało kto zdaje sobie sprawę, że wątroba jest miejscem, gdzie zachodzi większość procesów przekształcania hormonu T4 w formę aktywną, czyli T3.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!