Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarczyca a biopsja - błagam o podpowiedź...  (Przeczytany 88172 razy)
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« : 14-01-2008, 20:34 »

Loret  dziekuje Ci ślicznie za wsparcie będę dalej piła MO I to dzięki Tobie , a żmijkę stać tylko na ironię .Przemówiła do mnie teoria mięknięcia ciała po piciu MO.To święta prawda co do mojego jadłospisu ,całkiem niedawno zwalczyłam słodycze w mojej diecie.Wydawało mi sie ,że kawałeczek ciasta czy innej słodkości nie zaszkodzi ,oczywiście błędne to przekonanie.Jednak sam Mi strz mówi ,że jesteśmy tylko ludźmi .Lady ja tyję najwięcej też na brzuchu , a później inne partie również.
Mam jedanak teraz dużo poważniejszy problem:
jestem po USG tarczycy i oto wyniki
_ powiększone oba płaty PL 60 x 21 x 14 mm obj; 9,2 ml
                                    PP 51 x 32 x 18 mm ob; 15.3 ml
_ guzki  o niższej echogeniczności  wielkosci 16 x 10 mm w PP
   w LP dwa podobne
Wskazanie do wykonania bipsji.
CO ROBIĆ jak poiedzieć znerwicowanej acz doskonałej lekarce ,że nie chcę biopsji!!!!!!!!! :przestraszony:
Wizytę u Pani dr mam już 17.01.08
Błagam o podpowiedź
Zapisane

marita
żmijka
« Odpowiedz #1 : 16-01-2008, 18:22 »

Cytat od: "marita03"
a żmijkę stać tylko na ironię

Wierz mi że stać mnie nie tylko na ironię,  Marito.  Ironiczna bywam rzadko  a już w stosunku do osób nie wykazujących tu na forum agresji – nigdy, z wyjątkiem może tej sytuacji, skoro tak to odbierasz. Ale niestety – problem z „mięknięciem skóry” pod wpływem MO a następnie alternatywa „MO albo uroda” spowodowały, że wymiękłam...
Skoro cię to tak bardzo dotknęło, to przepraszam, jednak  na pewno nie zdobędę się na poważne potraktowanie  tematu „mięknięcia skóry” i utraty urody wskutek MO, u osoby bądź co bądź dojrzałej.
Ponieważ widzę, że jednak masz poważniejsze kłopoty, dlatego przenoszę twój post do nowego tematu. Ufam, że zostanie poważnie potraktowany,  albowiem na to zasługuje.  Pozdrawiam.
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #2 : 16-01-2008, 19:34 »

Marita

Powiedz swojej lekarce, że nie wyrażasz zgody na biopsję tarczycy, i tyle. Masz do tego pełne prawo. Ja też nie wyraziłam zgody na to badanie. Poniżej cytuję dwa listy z naszego Forum i odpowiedzi na nie naszych autorytetów.

Hanka - list z 2005-08-24, 21:03: "Piję miksturę 5 miesięcy. Kilka dni temu podczas badania USG wykryto u mnie guzki na tarczycy, największy ma 2cm/1,8cm, tarczyca nie jest powiększona. Nie odczuwam w związku z nimi żadnych dolegliwości, hormon TSH mam w normie. Co oprócz picia mikstury mogę zrobić, by guzki nie powiększały się, albo może zmniejszyły się? Nie chciałbym robić biopsji, by je badać pod kątem złośliwości, bo wiem, że to jest ingerencja i może mieć skutki uboczne [...]."

Józef Słonecki: "Ma Pani rację, że nie chce się godzić na biopsję, biopsja bowiem pacjentowi nie daje nic dobrego. Biopsja polega na pobieraniu na „chybił-trafił” kilku próbek z guza. Jeśli „chybił” i nie znalazł niczego groźnego, to wcale nie znaczy, że niczego groźnego nie ma, na bo przecież milimetr dalej zmiany nowotworowe mogą być; coś jakby – na dwoje baba wróżyła. Nie jest to jednak najgorszy wariant, gdyż „trafił” oznacza tyle, że z pewnością naruszona została błona otoczkowa guza nowotworowego, i że tą drogą przerzuty już pójdą. Po co więc robi się te biopsje? Ja nie wiem.
Stosowanie Mikstury oczyszczającej i kelpu powinno powstrzymać rozrost guzków, albo nawet spowodować ich wchłanianie. Życzę Pani powodzenia. "


Maria - list z 2006-10-20 17:12:14: "U mojej mamy wykryto guzki na tarczycy i lekarz skierował ją na biopsję, ale ja wiem, że to zły pomysł, dlatego proszę o odpowiedź, co z tym zrobić."

dr Andrzej Janus: "Są 3 typy guzków tarczycy:
1. Gorące - produkujące zbyt dużą ilość hormonów.
2. Obojętne - zawierające dużą ilość nieaktywnych hormonów.
3. Zimne - podejrzane jako nowotworowe.
Wykonując biopsję ,,na ślepo” nigdy ten, który ja wykonuje nie wie, jaki guzek nakłuwa, gdyż w obrębie tarczycy mogą być każdy ich rodzaj."

Pozdrawiam

Kawka
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #3 : 16-01-2008, 20:04 »

Witaj Marito. U mnie usg tarczycy też wykazało guzki śr. 16 mm oraz drobne obszary torbielowate, płat prawy tarczycy powiększony, TSH poniżej normy. Ale mnie lekarz nie proponowała nawet leczenia. Piję MO, biorę kelp i wiem, że będzie dobrze. Marito z biopsji zawsze możesz zrezygnować masz do tego prawo. Pozdrawiam
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #4 : 16-01-2008, 20:19 »

Tak bardzo Wam dziekuję! Już wiem co mam robić.
Żmijko,też Cię przepraszm.

[ Dodano: 16-01-2008, 20:34 ]
Agna,a wyobraź sobie ,że u mnie TSH jest w granicach normy1.10 ,a dolna grnica to 0.4.Natomiast  FT3   4,9 norma 2.3-6.3
                      FT4   15.7  norma 10.3-24.4
też norma ,a płaty powiększone i guzki o nizszej echogeniczności.Co to znaczy to nie wiem.
JAK DOBRZE ,ŻE ISTNIEJE TO FORUM!!!!
Jutro po wizycie napiszę do dr Janusa może coś poradzi!  Jestem dobrej myśli,tym bardziej,że piję nadal MO,zażywm kelp .     smile
Zapisane

marita
Boja
« Odpowiedz #5 : 18-01-2008, 21:50 »

Witam!
Dużo nauczyłam się czytając książki i Forum i do teraz uzyskiwałam wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Akurat dziś miałam wizytę u endokrynologa, USG w normie nic nie wykazuje natomiast TSH 11.04 (norma 0.27 - 4.2)
ft4 13.91 (12 - 22)
Anty TPO 151.9 ( n <34). stwierdzono chorobę Hashimoto, dostalam Euthyrox 25
MO piję już jakiś czas teraz dołożę kelp i mam nadzieję że to się nie kłóci z Euthyroxem?
Cy picie MO może w jakiś sposób powodować wzrost TSH i anty TPO?
Wielokrotnie pisano o zaostrzeniu objawów chorób ukrytych w wyniku działania oczyszczania organizmu?
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #6 : 20-01-2008, 12:06 »

Cytat od: "Boja"
[....] Akurat dziś miałam wizytę u endokrynologa, USG w normie nic nie wykazuje natomiast TSH 11.04 (norma 0.27 - 4.2), ft4 13.91 (12 - 22), Anty TPO 151.9 ( n <34). Stwierdzono chorobę Hashimoto, dostalam Euthyrox 25
MO piję już jakiś czas teraz dołożę kelp i mam nadzieję że to się nie kłóci z Euthyroxem?
Cy picie MO może w jakiś sposób powodować wzrost TSH i anty TPO?
Wielokrotnie pisano o zaostrzeniu objawów chorób ukrytych w wyniku działania oczyszczania organizmu?

Cześć Boja!

Rozumiem, że właśnie rozpoczynasz leczenie choroby Hashimoto. Masz w tej chwili sporą niedoczynność na co wskazuje podwyższone TSH. Twoje FT4 jest na poziomie zaledwie 11%.  Nie podajesz jaki masz wynik FT3. Z reguły endokrynolodzy nie zlecają  tego badania, uważając, że jest niepotrzebne. Rób je zawsze razem z badaniem TSH i FT4, choćby prywatnie (wydatek ok. 20 zł). Ono bardzo wiele mówi, jak przebiega w organiźmie przemiane FT4 w FT3. To bardzo ważne szczególnie przy twoim schorzeniu i ewentualnej przyszłej modyfikacji leczenia innymi praparatami.
.
Napisz, kiedy masz kolejną wizytę u endo. Po  4-5 tygodniach pozostawania na dawce Euthyroxu 25 koniecznie zbadaj ponownie poziom hormonów - TSH, FT3 i FT4. Zapewne będziesz musiała podnieść dawkę leku. Euthyrox powoduje spadek poziomu TSH. Napisz też o swoim samopoczuciu, ono wiele mówi o chorobie.

Dla osob z Hashimoto i innymi problemami z tarczycą bardzo ważny jest selen, gdyż bierze udział w przemianie FT4 w FT3, obniża poziom przeciwciał aTPO. Poza tym mniej po nim bolą stawy i mięśnie, często niestety przypadłości w tej chorobie.  W przypadku Hashimoto lekarze niemieccy zalecają dawkę 200 µg selenu na dobę. Polscy endokrynolodzy póki co bagatelizują znaczenie tego mikroelementu.

W przypadku Hashimoto nie powinno się stosować preparatów zawierajacych jod. Tak więc Kelp nie jest raczej wskazany. Miksturę Oczyszczającą pij, jak najbardziej. Wejdz na Forum Hashimoto Gazety.pl, znajdziesz tam kopalnię wiedzy o swojej chorobie

Pozdrawiam
Kawka
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 20-01-2008, 12:31 »

Cytat od: "kawka"
W przypadku Hashimoto nie powinno się stosować preparatów zawierajacych jod. Tak więc Kelp nie jest raczej wskazany.
Sprostowanie. Chodzi o jod jako chemiczny pierwiastek. Natomiast w rejonach ubogich w naturalne sole jodu Kelp raczej byłby wskazany, gdyż organizm nie wchłania więcej jodu, niż potrzebuje, z naturalnych produktów. Wskazaniem do stosowania Kelpu lub zaprzestania powinno być tutaj samopoczucie oraz wyniki badań.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Boja
« Odpowiedz #8 : 20-01-2008, 19:00 »

Dzięki za wszelkie sugestie!   Podziwiam Cię Kawko za aktywność na tym Forum, tak dużo czytałam Twoich rad i jestem za nie wszystkim Użytkownikom wdzięczna. Właśnie  jestem na bieżąco po stronce, ktorą (klawiatura nie łapie "o" z kreseczką) podałaś o Hashimoto, a tam bardzo szeroko temat potraktowany. Po rozważeniu za i przeciw rezygnuję z Kelpu: mieszkam blisko morza, używam soli jodowanej i myślę, że to wystarczy idąc za radą Mistrza, ktory zawsze zaleca zdrowy rozsądek. Następna wizyta u endokr w kwietniu, zrobię jak proponowałaś rownież FT3.  Pytasz o samopoczucie, a ja dopiero                                                              teraz kojarzę je z chorobą: bole głowy 3-4 dniowe, przewlekle zmęczenie (czasami wydawało mi się, że nie dam rady dojść do domu), brak aktywności (dołujące uczucie małej wartości - "nic w tym domu nie robie!"), oklapnięte powieki, a co za tym idzie zmiana wyrazu twarzy, syndrom "za ciasnego golfa" - dyskomfortowy ucisk w okolicy szyi. Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam Wszystkich.  
Ponawiam pytanie:  : Czy picie MO może w jakiś sposób powodować wzrost TSH i anty TPO?
Wielokrotnie pisano o zaostrzeniu objawów chorób ukrytych w wyniku działania oczyszczania organizmu?
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #9 : 20-01-2008, 19:37 »

Do kwietnia jeszcze strasznie daleko.......... Nie wiem zupełnie, dlaczego lekarz uznał, że należy ciebie tak długo trzymać na Euthyroxie 25, skoro ewidentnie twoje samopoczucie, a także niskie FT4 wskazują, że w Twoim organiźmie brakuje tyroksyny. Osłabienie, które odczuwasz świadczy, że masz zapewne także niskie FT3. Skoro studiujesz Forum Hashimoto, to pewnie już wiesz, że długie pozostawanie w niedoczynności spowoduje, że trudniej będzie ci z niej wyjść.
Radzę za 4-5 tygodnie pozostawania na dawce 25 mg zrobić komplet badań (ważne! na czczo, hormon zażyjesz dopiero po pobraniu krwi) i skontaktować się z lekarzem, który naprawdę zajmie się tobą i będzie chciał ci pomóc. Nie warto tak męczyć się.

Pytasz, czy picie MO może w jakiś sposób powodować wzrost TSH i anty TPO. W moim przypadku Mikstura nie spowodowała wzrostu TSH, a szkoda, bo miałam b. niskie, prawie zerowe. Co do a-TPO nie wiem. Zrobiłam to badanie tylko raz, aby wykluczyć inne schorzenia tarczycy.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #10 : 15-03-2008, 13:20 »

Witaj Kawko, jeśli znajdziesz chwilkę to proszę spojrzyj na moje nowe wyniki
Zastanawiające jest, że różne laboratoria podają różne normy i tak na forum Hashimoto norma FT4 to (9-22)  z "mojego" 1 laborat. (12-22) a ostatnie (10,3-24,4) oczywiście za każdym przelicznikiem wychodzą inne % i zastanawiam się nad adekwatnością obliczeń procentowych. Jakie masz zdanie na ten temat?
TSH - 6,96 (0,4-4,0)         %=182     wg starych n %=170
FT4  - 18,8 (10,3-24,4)     %=60                 ''        %=68
FT3  - 3,6   (2,3-6,3)        %=32,5            ------------------
Po 2 miesiącach Euthyroxu nie czuję specjalnej różnicy w moim samopoczuciu, więc teraz korzystając z Twoich doświadczeń http://mikstura.kei.pl/forum/1699.htm?start=15#24788
zacznę brać selen i zobaczymy. Bardzo Ci serdecznie dziękuję za Twoje wsparcie i wiedzę, którą się ze mną dzielisz. Pozdrawiam
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #11 : 16-03-2008, 12:30 »

Cześć Boja!
Najlepiej byłoby, abyś badania przeprowadzała, w jednym określonym laboratorium, ułatwi to późniejsze porównywanie wyników i ocenę efektów leczenia. Każde laboratorium ma swoje normy. Przeliczanie własnych wyników na procenty opieraj na normach laboratorium w którym robiłaś badanie, inne normy w tym wypadku zupełnie nie mają żadnego znaczenia. Przeliczanie wyników badań na procenty jest pomocne do bardziej wyrazistego przedstawienia ich w stosunku do zakresu norm, dzięki temu także są one bardziej zrozumiale dla wszystkich.
Jak długo leczysz Hashiomoto? Twoje marcowe TSH jest nadal wysokie, ale, co cieszy, jest niższe niż w styczniu. Euthyrox zatem robi swoje - obniżył TSH, podwyższył poziom FT4, który masz w tej chwili na idealnym poziomie (60%) i najpewniej będzie jeszcze rosnąć do górnej granicy normy. Natomiast FT3 - za niskie (32,5%). Można domniemywać, że w styczniu FT3 mogło być nawet poniżej normy. Jeżeli krótko bierzesz hormon nie można stwierdzić z całą pewnością, czy masz prawidłową lub nie przemianę T4 w T3, a jedynie wnioskować, że tkanki nasycają się hormonami. Kolejne wyniki badań pozwolą ze 100-procentową pewnością rozstrzygnąć ten dylemat. Póki co stosuj selen przez kilka miesięcy, poprawi przemianę hormonów i zmniejszy liczbę przeciwciał. Dla Hashimoto, jak pewnie już dobrze wiesz, najlepiej byłoby, gdyby poziom FT3 i FT4 był w procentach mniej więcej na tym samym poziomie. Jednak od norm ważniejsze jest Twoje samopoczucie. Jeżeli nie uległo ono poprawie, znaczy, że aktualny poziom hormonów nie jest uregulowany prawidłowo w stosunku do potrzeb Twojego organizmu. Badania laboratoryjne pomagają w leczeniu, ale to nie wszystko.
Nadal bierzesz Euthyrox 25 mg?

Kawka
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #12 : 17-03-2008, 21:01 »

Dzięki Kawko za odpowiedź. Biorę Euthyrox od stycznia dopiero, więc  jestem
początkująca w leczeniu, ale na pewno nie w chorobie, bo pamiętam ciężkie samopoczucie i drżące ręce jak u alkoholika (jakieś 3 lata temu) i dziwne spojrzenia innych ludzi na te ręce. Teraz powiem coś, co kłóci się z zaleceniami dr Janusa, co do HTZ. Od 2 lat biorę w plasterkach Systen Sequi
i nie zaprzestałam. Myślę jednak, że moje ówczesne samopoczucie miało związek również z Hashimoto, ale kto u nas skierowałby człowieka na kompleksowe badania? Podchodzę do tego problemu myślę, że ze zdrowym rozsądkiem i jak tylko "wyregulują" się hormony tarczycy, to zaprzestanę HTZ .  Czy czytałaś tą stronkę? http://mikstura.kei.pl/forum/3361,30.htm
 Pozdrawiam Cię
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #13 : 18-03-2008, 17:17 »

Dziewczyny, czy po selenie poprawiło się Wam samopoczucie? Ja biorę Eutyrox 50. Wizyta u lekarza za miesiąc, może mogłabym się jakoś wspomóc, bo jestem od paru miesięcy nie do życia- min. energii, max. snu.
Pozdrawiam
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #14 : 18-03-2008, 21:51 »

Boja!

Drżenie rąk, o którym piszesz, to typowy i nader często występujący objaw nadczynności, rzadziej niedoczynności tarczycy. Odczułam go na własnej skórze w nadczynności. Był faktycznie dość krępujący, zwłaszcza gdy spotykałam się z ze znajomymi i trudno było mi utrzymać filiżankę w dłoni bez rozlewania płynu, czy nasypać cukier do herbaty tak by nie rozsypać go dookoła siebie. Później w miarę leczenia nadczynności drżenie dłoni przestało mi dokuczać. Endokrynolodzy uważają, że drżenie rąk występuje wówczas, gdy ma miejsce "przechodzenie z nadczynności w niedoczynność", tak charakterystycznej dla początkowej fazy Hashimoto, która zwykle zaczyna się od niewielkiej nadczynności. W tym wypadku wyrównanie poziomu hormonów pozwoli zapomnieć o tej przykrej dolegliwości. Ponadto drżenie rąk może być wynikiem:
- niedocukrzenia (głód)
- niedoboru magnezu
- reakcją na selen
- uczulenia i nietolerancji pokarmowej - jod, laktoza, fruktoza, histamina itp.
- reakcji na kwas glutaminowy (glutamat), który jest polepszaczem smaku dodawanym do różnych gotowych produktów - chipsów, paluszków, ciastek itp. Istnieje nawet opisany tzw. syndrom chińskiej restauracji w których dodają dużo kwasu glutaminowego do jedzenia.

Zamiast HKZ dr Janus proponuje zastosować preparat z soi zawierający fitoestrogeny lub preparat oparty na bazie pluskwicy, a także Magnezin 500 3 x 1 tabletkę oraz napar z melisy. Ostatnio wyczytałam, że w soi zawarte są składniki mogące spowodować powstanie raka sutka, więc może lepiej może nie stosuj preparatów z soi.

Zacytuję ci wypowiedź naszego eksperta:
„Najbardziej efektywnym preparatem są fitoestrogeny sojowe. Jest jednak małe ale. Można bezpiecznie stosować ten preparat w przypadku zachowania równowagi hormonalnej w klimakterium - kiedy nie ma zbyt dużej nadwyżki estrogenów i progesteronu w krwi. Wymagana więc jest w tym wypadku wizyta u ginekologa i oznaczenie tych hormonów badaniem laboratoryjnym. Wiadomym jest jednak jak podchodzą do tego ginekolodzy - bez oznaczenia ilości hormonów zalecają stosowanie hormonów syntetycznych.
Preparatami z wybory pozostają więc preparaty oparte na bazie pluskwicy, które myślę, że można stosować w praktyce dłużej niż 6 miesięcy”.

O propolisie mam jak najlepsze zdanie. Pomógł mi pozbyć się wielu przykrych dolegliwości. Z tym, że musi to być propolis dobrej jakości. W tej chwili nie będę eksperymentować nad miksturą z propolisem. Od miesiąca piję bowiem Miksturę z olejem kukurydzianym  plus Citrosept i całkiem dobrze służy mi ten wariant.


Marlenko!

Twoje objawy - brak energii, senność - mogą świadczyć, że masz zbyt niski poziom hormonów. Będzie wszystko dobrze, jak dostosujesz dawkę hormonów do swoich potrzeb. Jakie masz wyniki badań hormonalnych? Jak długo bierzesz Euthyrox  w dawce 50 mg? Przed wizytą u endokrynologa zrób komplet badań - TSH, FT4 i FT3.

Selen może rzeczywiście dodać energii, szczególnie zastosowany w godzinach popołudniowych lub wieczornych, gdy trzeba dłużej popracować. Ale wówczas z kolei może spowodować kłopoty z zaśnięciem. U mnie selen akurat nie powoduje bezsenności, ale słyszałam, że niektóre osoby mają po nim takie kłopoty.

Trzymajcie się dziewczyny, będzie dobrze

Kawka
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #15 : 18-03-2008, 22:35 »

Moje wyniki to:
H TSH II    0,440 uIU/mL             0,490-4,670
Free T4      1,300 ng/dL                0,700-1,900
FT3            1,980 pg/mL               1,450-3,480
Chyba niezłe, co?
Eutyrox 50 biorę od 2 lat.

Spróbuję brać selen, może on przywróci mnie do żywych. Jak na razie, to długi sen nocny, po nim 3-4 godziny na nogach, sen 2 godzinny, znowu 3 godziny na nogach, sen ........ i tak mogłabym na zmianę. Brakuje chęci do życia, właściwie objawy depresji- płaczliwość. Moje samopoczucie zmieniło się tak bardzo na niekorzyść od kilku miesięcy (nigdy nie tryskałam energią), myślałam, że to objaw oczyszczania( od 3 miesięcy Detox w max. dawkach),ale widzę, że jest tylko gorzej- nadzieja w selenie.
Dodam też, że mam od jakiegoś czasu bóle pleców, jakby mnie ktoś kijem obłożył i z tego powodu też najchętniej bym leżała i robiła "nic".
Dzięki za wsparcie
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #16 : 18-03-2008, 23:03 »

Marlenko, Czy przed pobraniem krwi połknęłaś tabletkę Euthyroxu?
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #17 : 18-03-2008, 23:49 »

Tak.
Już rozumiem, robie nowe badania tylko po MO.
Dzieki
Zapisane
Kawka
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-09-2005
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 154

« Odpowiedz #18 : 19-03-2008, 19:25 »

Koniecznie zrób jeszcze raz badanie. To po Euthyroxie jest mówiąc oględnie do niczego. Ja robię badanie zupełnie na czczo. Po nim dopiero piję Miksturę, a po pół godzinie biorę  hormon. Ale myślę, że chyba jestem za ostrożna i można przed nim wypić Miksturę.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #19 : 06-05-2008, 16:37 »

Witaj Kawko, mam nowe wyniki i znowu do Ciebie uderzam :
TSH - 6,0 (N  0,27-4,2)  po obliczeniach wyszło mi 145%
FT-3 -4,5  (N  3,1-6,8)   37%
Ft-4  - 14,6 (N  12 - 22)  26 %
Selen biorę ok 1 miesiąca. Czuję się nieźle, ale w gardle pojawiła się znowu klucha którą wiązałam z tarczycą, ale sama nie wiem... Lepiej mi się wstaje, mam więcej energii, nie mam już "3 dniówek leżących". Co Kawko-wyrocznio Ty moja  sądzisz o moich wynikach?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!