Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Harmonia energetyczna  (Przeczytany 49062 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #40 : 11-04-2013, 14:25 »

Ja nigdy nie twierdziłem, że orientalne jest lepsze od naszego. Wręcz przeciwnie. Dlatego przy opisie bioenergoterapii bazuję na wiedzy stricte zachodniej - Mesmerze oraz współczesnych badaczach bioenergii i bioplazmy. Moim ambitnym zadaniem jest właśnie opisanie tych zjawisk bez symboliki wschodniej, która ludziom zachodu robi niezły mętlik w głowie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Butterfly
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień 2013
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #41 : 14-04-2013, 21:59 »

Zainteresował mnie ostatni artykuł na tyle, bym dołączyła kilka wątków od siebie. Z bioenergoterapią (bo tak tylko można normalnie wytłumaczyć owe praktyki) zetknęłam się już dobre 4 lata i muszę przyznać, że miałam to szczęście poznać człowieka, który jako jedyny ma moje zaufanie w sferze energii i tym podobnym. Od razu dodam, że nie jestem specjalistą, tylko doświadczającą istotą, która cały czas się uczy, poznaje i poszukuje. Ważne jest jedno, nieważne jak kto nazwie, zawsze na człowieka działają różne siły i energie. Układ planet będzie miał na nas coraz mniejszy wpływ i jeżeli własny temperament będziemy upatrywać w tym jakiego jesteśmy znaku zodiaku, to jest to kolejny program, który dajemy sobie wkodować, by można było lepiej nami sterować. Ważne by wiedzieć, że istnieje jeszcze coś, czego nie da się namacać i wytłumaczyć naukowo, czy logicznie i w tym momencie kolejny szacun dla ludzi, którzy otwarcie o tym piszą i mówią. Ja od siebie tylko dodam, że kompletnie nie mam pojęcia jakie czakry za co odpowiadają, choć wiele o tym czytałam, jednak harmonia energetyczna jest bardzo ważna i to my decydujemy jak przetworzymy energię, która do nas wpływa, jednak by nad nią zapanować... to długa droga, ale warto zacząć obserwować samego siebie, swoje czyny, słowa, a przede wszystkim myśli, bo to właśnie one mają największą siłę działania. Jesteśmy jak w morzu energetycznym, wszystko nas dotyka i przenika i świadomość tego, że to istnieje daje nam już wiele możliwości, możliwości zmian ku lepszemu, małymi kroczkami, bo po to właśnie jesteśmy, by doświadczać, poznawać, uczyć się i zmieniać nasz system zachowań i przyzwyczajeń, by więcej kochać, wybaczać i cieszyć się życiem. Dodam tylko, że jest kilka sposobów na poprawę własnej harmonii, jest nią radość i marzenia, które z lekkością snują się po głowie. To jest nasz oręż przeciwko negatywnemu wpływowi na naszą istotę. Jednym słowem: miłość, przyjaźń, namiętność i spełnienie się w życiu, i nasz mózg zmienia swoje częstotliwości i odbiera sygnały już z innych sfer, z obszarów, w których są istoty nastawione na to by nam pomóc, byśmy spełnili jedyny nasz obowiązek - obowiązek bycia szczęśliwym. Póki tego nie ma wyćwiczonego na stałe wspieramy się wszystkim co tylko możliwe, by zmieniać własne zachowania na bardziej ludzkie i już zmienia się nasza energetyka i nasze wibracje.  
« Ostatnia zmiana: 15-04-2013, 17:37 wysłane przez Agata » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #42 : 14-04-2013, 22:34 »

Cytat
i nasz mózg zmienia swoje częstotliwości i odbiera sygnały już z innych sfer, z obszarów, w których są istoty nastawione na to by nam pomóc, byśmy spełnili jedyny nasz obowiązek - obowiązek bycia szczęśliwym.
Mogłabyś rozwinąć ten temat? Przy tego typu stwierdzeniach zawsze zachodzę w głowę skąd ludzie to wiedzą.
Zapisane
Butterfly
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień 2013
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #43 : 16-04-2013, 20:34 »

Początkowo to tak jak każdy z nas, jak czegoś szukasz, to prędzej czy później znajdziesz. A wiedza spływała z różnych źródeł: książki, internet, ludzie którzy doświadczają podobnych stanów i potrafią już sporo i własne choć nieudolne jeszcze doświadczenia. Nie chcę na forum pisać nazwiskami, żeby nie wyszło że robię jakąś reklamę, ale wiem jedno, że to wszystko co nas doświadcza jest dla naszego dobra i chociaż życie nieraz okrutnie wystawia nas na próbę, to nie ma rzeczy z którą byśmy sobie nie poradzili, skoro nas dotyka to są i rozwiązania na to wszystko, a każde cierpienie może być motywacją do zmian, tylko czasami trzeba stanąć z boku i popatrzeć przede wszystkim na siebie z nieco innej perspektywy, ale zmiany zaczynamy zawsze od siebie, a efekty są na wielu płaszczyznach nie tylko w ciele fizycznym. To co widzimy to może 6 % tego co istnieje, a gdzie reszta? Pan Józef pewnie napisze jeszcze nie jeden ciekawy na ten temat artykuł, bo nasza energetyka jest chyba nawet ważniejsza niż potęga ciała fizycznego, więc dbajmy o nią równie pieszczotliwie jak o to co widzimy przed lustrem, czyli własne ciało.
Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #44 : 28-05-2013, 17:12 »

Cytat
i nasz mózg zmienia swoje częstotliwości i odbiera sygnały już z innych sfer, z obszarów, w których są istoty nastawione na to by nam pomóc, byśmy spełnili jedyny nasz obowiązek - obowiązek bycia szczęśliwym.
Mogłabyś rozwinąć ten temat? Przy tego typu stwierdzeniach zawsze zachodzę w głowę skąd ludzie to wiedzą.

Obowiązek bycia szczęśliwym to już chyba przesada - może starczy poprzestać na tym, by unikać tego co unieszczęśliwia i psuje zdrowie? 
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #45 : 28-05-2013, 19:26 »

Jakoś nie udało jej się rozwinąć tematu.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #46 : 28-05-2013, 21:05 »

Scorupion, mniemam, że tego typu rzeczy ludzie wiedzą wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń duchowych i nie da się tego innym racjonalnie tłumaczyć.
W niezbyt udanym sformułowaniu o 'obowiązku' bycia szczęśliwym chodzi o to, że z natury jesteśmy stworzeni do bycia szczęśliwymi, więc powinniśmy do tego dążyć.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #47 : 28-05-2013, 21:16 »

Wiedzą, że są obszary i strefy, w których przebywają istoty nastawione na to aby nam pomóc? A wiedza ich bierze się z osobistych doświadczeń duchowych. Hmmm, że też mnie nie chce nic podobnego spotkać, widać nie mam jeszcze urojeń i omamów.
Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #48 : 28-05-2013, 21:39 »

Najpierw się zaczyna od czakramów, a potem się pisze o tych istotach. Na wschodzie określa się to jako ułomność ludzi zachodu.
Zapisane
Mewa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.07.2013
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #49 : 20-11-2013, 01:44 »

Szkoda, że nie ma już Anyi. To co napisała brzmi bardzo ciekawie. Jestem ciekawa, co takiego dokładnie mają nam do zarzucenia ludzie Wschodu. Wydają się to być sensowne zarzuty.
Zapisane

Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie ma tam swoje źródło. Prz 4.23
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #50 : 16-03-2014, 20:35 »

No jasne, że każdy może dużo zrobić dla siebie, także w sferze energetycznej życia. Niedługo będzie także o tym.

Mistrzu, kiedy można spodziewać się artykułu na powyższy temat?
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!