Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozpoczęcie DP  (Przeczytany 10890 razy)
Emaila
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.01.2013
Skąd: Malbork
Wiadomości: 9

« : 10-04-2013, 19:05 »

Oprócz stosowania MO rozpoczęłam stosowanie DP. Od 3 dni zastosowałam się do zaleceń diety prozdrowonej. Ziemniaki zastąpiłam kaszą jaglaną i kaszą kukurydzianą. Do mięska dodaję surówki z warzyw, kapusty kiszonej. I jestem zszokowana! Ustały gazy, nadmierne burczenia w jelitach i czuję się "o niebo" lepiej jak przed. Spożywam tylko i wyłącznie pieczywo orkiszowe, wasę jak i płatki ryżowe i nie spożywam innego pieczywa. Każdy posiłek urozmaicam różnego rodzaju warzywami. W przerwach między głównymi posiłkami spożywam dużo owoców, zamiast słodkości, z których już zrezygnowałam dawno temu. Jest poprawa, mam więcej siły, lepsze samopoczucie i więcej chęci do życia. Mimo tego, iż dietę rozpoczęłam 3 dni temu, już czuję się lepiej, dużo chyba też zależy od samozaparcia i samego nastawienia do sytuacji. Wcześniej nie mogąc sobie poradzić z tymi wszystkimi objawami candidy, byłam bardzo nerwowa i różne objawy ze strony mojego organizmu powodowały, że siadałam do komputera i szukałam w internecie informacji na temat różnych chorób. Stan ten spowodowany był licznymi sytuacjami, gdzie szukałam pomocy u lekarza, wyniki badań były w normach a ja byłam załamana, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje i w dodatku nikt nie umiał mi pomóc. Moi domownicy też już mieli dosyć mojego ciągłego stękania, narzekania i szukania w sobie coraz to nowszych chorób. Strasznie męcząca sytuacja. A to to cholerstwo wszystko powodowało. Dlatego powiedziałam Basta!
Niedługo rozpocznę stosowanie KB, jednakże czekam na przesyłkę młynku potrzebnego do mielenia nasion. Już się nie mogę doczekać. Jakiś czas temu zakupiłam kapsułki Candida Clear oraz Liścia Oliwnego. Czy można je stosować w trakcie stosowania diety i picia MO czy może jest to zbędne w tym przypadku i po prostu pozostać tylko i wyłącznie na DP, MO i w najbliższym czasie KB? Proszę o sugestie i porady.
« Ostatnia zmiana: 10-04-2013, 19:52 wysłane przez Whena » Zapisane
Kasial_70
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 02-01-2008
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #1 : 10-04-2013, 19:45 »

DP i pieczywo orkiszowe? Zapoznaj się dokładnie z zasadami tej diety.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #2 : 10-04-2013, 19:56 »

Jakiś czas temu zakupiłam kapsułki Candida Clear oraz Liścia Oliwnego. Czy można je stosować w trakcie stosowania diety i picia MO czy może jest to zbędne w tym przypadku i po prostu pozostać tylko i wyłącznie na DP, MO i w najbliższym czasie KB? Proszę o sugestie i porady.

Wszelkie suplementy diety są nie tyle zbędne co zakazane i nie tylko na DP, ale w ogóle. Poczytaj podstawy zanim zaczniesz cokolwiek stosować. Chyba nie czytałaś na czym polega DP.

Pieczywo orkiszowe i wasa zawiera gluten!
Przeczytaj, do samego końca, nie tylko o DPI.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

"Leki i paraleki, których nie należy stosować w trakcie trwania diety to:

antybiotyki,
probiotyki,
leki chemiczne, homełopatyczne oraz ziołowe,
doustne środki antykoncepcyjne,
wszelkie suplementy diety,
herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone,
czosnek* oraz preparaty czosnkowe,
zioła oczyszczające."
« Ostatnia zmiana: 10-04-2013, 19:58 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #3 : 10-04-2013, 20:38 »

Piszesz, że spożywasz dużo owoców. W jakich ilościach je spożywasz? Jesz je dopiero kiedy jesteś głodna? Bo chyba pamiętasz, że nie podjadamy kiedy jesteśmy głodni.
Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 10-04-2013, 21:17 »

No tak, zapomniałam dopisać Emalii, że przecież w DPI nie jemy żadnych owoców.
Zapisane
Faryda
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27-10-2013
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #5 : 01-12-2013, 22:03 »

Ogólne zasady DP znam i nigdzie w książce nie znalazłam informacji odnośnie jedzenia podczas diety majonezów, rosołów/bulionów z kostek czy przypraw typu "Jarzynka". Są one w takim razie zakazane? Proszę o odpowiedź. Bo to, że nie można spożywać słodyczy i alkoholu jest raczej oczywiste, pomimo tego, że nie ma ich na czerwonej liście. To czy to, o co pytam również mam tak traktować?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 01-12-2013, 22:11 »

Cytat
nigdzie w książce nie znalazłam informacji odnośnie jedzenia podczas diety majonezów, rosołów/bulionów z kostek czy przypraw typu "Jarzynka"
To dziwne, bo ja takie informacje swego czasu znajdywałam - ale nie w książce, tylko na forum, w dziale kulinarnym.
Majonez jest dobry, jeśli zrobiony jest własnoręcznie w domu z dobrego jajka i dobrej oliwy, z dodatkiem octu jabłkowego, musztardy, soli i pieprzu.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14045.0
Bulionów z kostek nie używamy, ze względu na chemię w nich zawartą. Jarzynki również. Nawet tzw. naturalnej, bez glutaminianu sodu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!