Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marcia - wątpliwości w drodze do zdrowia  (Przeczytany 43654 razy)
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« : 10-04-2013, 20:53 »

Rozpoczęłam już uczestnictwo robiąc jeden wpis w „pytaniach dla początkujących” ale chyba tu jest właściwsze miejsce.

Cytat od: Marcia
Od jakiegoś tygodnia oswajam się z informacjami zamieszczonymi na portalu Biosłone. Jeszcze nie wszystko przeczytałam. Do zarejestrowania się "przymusiło" mnie kolejne przeziębienie.
Choruję na ciągłe infekcje dróg oddechowych od wieku przedszkolnego (teraz mam 30 lat...) Przez ten czas przeszłam chyba wszystko: przeziębienia, zapalenia gardła, oskrzeli, krtani, strun głosowych, zatok, a nawet zapalenie płuc. Wiele razy byłam oczywiście leczona antybiotykami. Dwa miesiące temu też byłam przeziębiona, poszłam do prywatnej lekarki, która stwierdziła, że jest to spowodowane grzybami w moim organizmie, przepisała mi różne lekki homełopatyczne i nakazała dietę przeciwgrzybiczą. Od tego czasu zaczęłam szukać i znalazłam Biosłone. smile
Jak na razie nie stosuję nic. Zaczęłam tylko ssać olej, bo zatoki zawsze mi dokuczały. Czy to możliwe, że już na drugi dzień od pierwszego "ssania" rozpoczęło mi się oczyszczanie, które ja mylnie odczytuję jako przeziębienie?
Zamierzam nie leczyć go w żaden sposób (już dość się "naleczyłam", ale po przeczytaniu artykułu "samooczyszczanie organizmu z toksyn" nasunęły mi się pytania:
Czy mogę stosować do rozrzedzenia wydzieliny syrop z cebuli, który jest z cukrem, a ja mam grzyba?
Może jest jakiś inny, bezcukrowy przepis na ten syrop? A herbatę z miodem, o której też tu wyczytałam, że pomaga przy infekcjach, można?
Co to jest "mieszanka ziołowa oczyszczająca drogi oddechowe" i jak się ją wykonuje?
Stosowałam krople do nosa (sól fizjologiczna+citrosept, dostałam również od pani doktor), ale stosowałam 2 razy dziennie, za każdym razem do obu dziurek po 7 kropli.
Czy teraz gdy mam katar i kompletny brak powonienia powinnam przerwać ich stosowanie, czy stosować, ale tak jak jest napisane w tutejszym przepisie?
ps. Czy ten katar w końcu minie? msn-wink
Od niedawna czytam artykuły zamieszczone na portalu Biosłone i jeszcze większość przede mną. Do aktywnego uczestnictwa zmusiło mnie kolejne przeziębienie.
1. Wiek: 30
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): Choruję na ciągłe infekcje dróg oddechowych od wieku przedszkolnego. Przez ten czas przeszłam chyba wszystko: przeziębienia, zapalenia gardła, oskrzeli, krtani, strun głosowych, zatok, a nawet zapalenie płuc.
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: Leki zapobiegawcze przy każdej z „chorób” – antybiotyki w przeważającej ilości, leki na katar, na kaszel itd. itp. Od dłuższego czasu ciągłe problemy z zatokami, katar, zatkany nos, upośledzony węch (lub zupełny brak), ściekająca wydzielina do gardła.
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: ze względu na to, że urodziłam się z niedowagą i ten stan trwa do dnia dzisiejszego (170cm/50kg) nigdy nie byłam na żadnej diecie, jadłam co chciałam, ile chciałam i cieszyłam się że nie tyję.
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie): praca siedząca, biurowa, do 12h przed komputerem, więc chyba nic wielce negatywnego.
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe: środowiskowe nie, ale hmm logistyczne? Pracuję w delegacji, małej miejscowości, nocleg w hotelu. Do domu jeżdżę raz na 2 tyg lub rzadziej. Bardzo ograniczony dostęp do kuchni. Obiady służbowe (im więcej tu czytam, tym bardziej widzę jakie są niezdrowe)
Miksturę Oczyszczającą zacznę stosować w ten weekend (jadę do domu, kupię co trzeba). Dietę stosuję na ile się da, ale nie jest idealnie. Chyba nie mam szans na produkcję Koktajlu Błonnikowego.
Zaczęłam stosować Oczyszczanie Twarzoczaszki (te moje nieszczęsne zatoki).
Mam kilka pytań:
Na drugi dzień od rozpoczęcia „ssania” oleju dostałam katar. Czy to już oczyszczanie, czy po prostu zbieg okoliczności i znowu się przeziębiłam? confused
Czy mogę rozpocząć stosowanie MO mając katar/przeziębienie?
Czy mogę stosować syrop z cebuli (z cukrem) i herbatę z miodem, o których czytałam na portalu, że pomagają, jeżeli moje ciągłe infekcje są prawdopodobnie wywołane grzybem w organizmie?
Co to jest to NIA, którego stosowanie miałam potwierdzić rejestrując się?

Na tym forum nie pozdrawiamy. Wpisz w google NIA. //W.

Wpisanie w google NIA dało mi wyniki dla Naczelnej Izby Aptekarskiej. Z tego powodu wklejam link do metody NIA: http://www.lekarstwonaraka.com.pl/index.htm //Kamil
« Ostatnia zmiana: 11-04-2013, 00:05 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 10-04-2013, 21:26 »

Marcia zacznij czytać od Portalu Zdrowia a nie od forum, bo tam wszystko jest. http://portal.bioslone.pl/
Są tam odpowiedzi na twoje pytania. Chociażby co to jest mieszanka oczyszczająca na drogi oddechowe: http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/goraca-herbata-z-miodem

Jednak najlepiej, abyś przed stosowaniem czegokolwiek poczytała co jest co i jak działa.

Jeszcze cytat Mistrza:
Syrop z cebuli, prawoślaz, miód (jeśli ktoś nie jest uczulony) czy inne metody śluzotwórcze mają zastosowanie w kaszlu suchym. Jeśli kaszel jest mokry, to raczej przeszkadzają, albo wręcz szkodzą, bo wzmagają kaszel, nie przynosząc żadnego zysku. Tutaj rzeczywiście największe znaczenie ma dieta, ze szczególnym naciskiem na niezmuszanie chorego do jedzenie wówczas, gdy nie ma łaknienia - grzech główny nadopiekuńczych rodziców.

Druga rzecz to ta, że kaszel ma trwać tyle, ile ma trwać - nic dłużej, nic krócej. W kaszlu bowiem nie chodzi o śluz, który jest jedynie nośnikiem ropy, lecz właśnie o ewakuację tej ropy z organizmu. Blokując kaszel, blokujemy ewakuację tej ropy. Co się z nią potem stanie? Spróbujmy ruszyć wyobraźnię, a łacno dojdziemy do wniosku, że kaszel to najlepsze wyjście, i że organizm w swej mądrości nieprzypadkowo wybrał właśnie ten wariant.

Cytat
Stosowałam krople do nosa (sól fizjologiczna+citrosept, dostałam również od pani doktor), ale stosowałam 2 razy dziennie, za każdym razem do obu dziurek po 7 kropli.

Za dużo tych kropel jak na początek. Krople robimy na bazie alocitu z aloesu.
"Krople do nosa przyrządza się z alocitu rozcieńczając go wodą w stosunku 1:3. Krople w kontakcie z uszkodzoną śluzówką często wywołują ostry ból, sięgający aż do potylicy, toteż na początku należy użyć kropli bardziej rozcieńczonych, na przykład 1:10, albo jeszcze bardziej.
Zamiast wody, do rozcieńczenia kropli do nosa można użyć soli fizjologicznej, którą należy nabyć w aptece."
Tu masz opis zakraplania: http://portal.bioslone.pl/faq
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #2 : 10-04-2013, 23:39 »

Na drugi dzień od rozpoczęcia „ssania” oleju dostałam katar. Czy to już oczyszczanie, czy po prostu zbieg okoliczności i znowu się przeziębiłam? confused
Poczytaj portal, a następnie zastanów się, czy nadal chcesz zadać to pytanie...
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #3 : 11-04-2013, 18:31 »

Whena: dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Nie wiedziałam, że nie wolno "pozdrawiać"...

Solan: w artykule o oczyszczaniu twarzoczaszki nie jest napisane, kiedy pojawiają się pierwsze efekty. Jak już napisałam portal poczytałam, ale nie przeczytałam cały, stąd moje pytanie. Gdybym wszystko przeczytała i wszystko wiedziała, nie zadawałabym pytań. Podobno tu jest miejsce dla początkujących, gdzie mogą zadawać pytania, więc z tego skorzystałam.
Pomaganie chyba nie jest obowiązkowe...?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #4 : 11-04-2013, 18:48 »

Pytać można. Ale stwierdziłaś, że portal przeczytałaś, wygląda jakbyś przeczytała dużą większość.
Jednak lepiej zrozumiesz, jeżeli sama odpowiesz na pytanie, a nawet trzy pytania:
1. Czy Ty, Marciu, traktujesz zwykły katar czy kaszel jako przeziębienie? Jeżeli tak, to dlaczego?
2. Czym Twoim zdaniem jest przeziębienie (bądź grypa) i kiedy ono występuje oraz dlaczego?
3. Jaka jest różnica między oczyszczaniem a przeziębieniem bądź grypą?
Podpowiedź znajdziesz tu: http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych
« Ostatnia zmiana: 11-04-2013, 18:55 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #5 : 12-04-2013, 21:25 »

Napisałam "Od jakiegoś tygodnia oswajam się z informacjami zamieszczonymi na portalu Biosłone. Jeszcze nie wszystko przeczytałam." oraz "Od niedawna czytam artykuły zamieszczone na portalu Biosłone i jeszcze większość przede mną."
Tak, katar i kaszel były dla mnie zawsze objawami przeziębienia, których jak najszybciej próbowałam się pozbyć. Gdybym potrafiła odróżnić przeziębienie od oczyszczania nie pytałabym o to. Ja dopiero zaczynam. Wszystko jest dla mnie nowością. Nigdy nie byłam na diecie, wszelkie objawy chorobowe zwalczałam lekami.
Teraz katar, który miałam minął po 3 dniach! Nie stosowałam absolutnie nic! smile Bardzo się cieszę smile.
Czytam forum, ale jest ono bardzo rozległe, nie codziennie mam na to czas, więc to trochę potrwa zanim wszystko ogarnę.
Kamil dziękuję za linka i podpowiedzi.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #6 : 12-04-2013, 22:01 »

Właśnie chodzi o to, że nie ma żadnej różnicy między oczyszczaniem a przeziębieniem czy grypą. A grypa która będzie trwać trzy dni albo tydzień powinna być dla Ciebie tym, z czego będziesz zadowolona i radosna, że ta grypa Ciebie dopadła a nie utrapieniem i "dlaczego ja?".
Zapisane

Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #7 : 12-04-2013, 22:04 »

Tak, katar i kaszel były dla mnie zawsze objawami przeziębienia, których jak najszybciej próbowałam się pozbyć. Gdybym potrafiła odróżnić przeziębienie od oczyszczania nie pytałabym o to.
No właśnie chodzi o to, że tu nie ma czego odróżniać. Pojęcie tego faktu jest fundamentalne dla pełnego zrozumienia zasad Biosłone, dlatego myślałam, że skoro już czytałaś portal bądź jakąś jego część, to już się na tę informację natknęłaś, ale skoro nie... Pozostaje życzyć owocnego zdobywania wiedzy msn-wink.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #8 : 13-04-2013, 18:17 »

Cytat
Chyba nie mam szans na produkcję Koktajlu Błonnikowego
To tylko na pozór wydaje się trudne.
Ja na wyjazd szykuję do małych torebek porcje nasion (mix), banany można kupić bez problemu, wodę też, mikser nie zabiera dużo miejsca, i w ten sposób bardzo szybko i bez większych problemów robię KB.
Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #9 : 13-04-2013, 21:51 »

Ahh to o to chodzi! Że to to samo! No to teraz rozumiem smile. Czyli muszę przestawić zupełnie swoje myślenie o chorobach.
Dziś kupiłam niezbędne produkty żeby zrobić MO. Już przygotowana czeka przy łóżku na pierwszy raz smile. Poczytam jeszcze dokładnie o robieniu KB. Widziałam, że jest jakiś mikser polecany przez Mistrza.
Dziękuję Wam bardzo za pomoc!
« Ostatnia zmiana: 13-04-2013, 21:57 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #10 : 14-04-2013, 09:39 »

Marcia, MO zacznij pić od 1/4 dawki. Tutaj masz wszystko o KB:
- http://portal.bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #11 : 14-04-2013, 22:14 »

No to zaczęłam! Tak, MO rozpoczęłam od 1/4 dawki. Do KB muszę pokupować wszystkie składniki no i mikser, więc potrzebuję na to trochę czasu.
Dieta jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Kompletny brak produktów mącznych jest najgorszy: zero pizzy, ciast, ciastek, pachnącego chrupiącego pieczywa... ehh dziś miałam ciężką próbę, ale dałam radę:)
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #12 : 14-04-2013, 22:26 »

Marcia, na początku z odstawieniem produktów mącznych jest problem, ale tylko na początku. Kwestia przyzwyczajenia. Ja piekę chleb w domu dla rodziny i wcale mnie on nie pociąga. Jak chcesz szybciej odstawić mączne pokusy to sobie kup i przeczytaj książkę  "Dieta bez pszenicy"  W. Davisa. Sukces murowany. smile
Zapisane
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #13 : 15-04-2013, 06:30 »

Marcia, niedawno to przechodziłam. Jestem na diecie bezglutenowej razem z mężem od dwóch tygodni. Najgorsze są pierwsze 2-3 dni. U siebie zaobserwowałam duże rozbicie, a nawet agresję, okropne uczucie, ale teraz jest super. Pszenica mnie nie interesuje, nie pachnie i nie nęka, choć nigdy nie uważałam siebie za uzależnioną od glutenu, nie jem ciastek, przekąsek pszennych itp., to jednak okazało się że moja głowa myślała inaczej: chleb, pizza, makaron.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2013, 17:52 wysłane przez Agata » Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #14 : 17-04-2013, 10:23 »

Dziękuję za wparcie smile. Zrobiłam sobie rozpiskę na podstawie ZZO i tego będę się trzymać.
Brak mąki, ogólnie zmiana diety też obudziła we mnie irytację i czasem agresję. Mam wrażenie, że zaczyna to mijać. Nie mogę jednak powiedzieć, że mączne rzeczy mnie nie pociągają.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #15 : 17-04-2013, 10:36 »

Cytat
Nie mogę jednak powiedzieć, że mączne rzeczy mnie nie pociągają.
Marcia, nawet nie zauważysz jak to minie.
Natomiast, gdy całkowicie wyzdrowiejesz, to raz na jakiś czas - czemu nie.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2013, 12:50 wysłane przez Whena » Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #16 : 22-04-2013, 08:59 »

Od tygodnia stosuję MO i DP. Mączne potrawy mnie już zbytnio nie pociągają, ale marzę o czymś słodkim. Smutny
Zaczynają mi się robić zajady. Smutny Nieprzyjemna i bolesna sprawa. Czy mogę coś zastosować, żeby je wyleczyć? Jakieś witaminy albo maść?
« Ostatnia zmiana: 22-04-2013, 10:55 wysłane przez Rif » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #17 : 22-04-2013, 09:45 »

Zastosuj czytanie.
Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #18 : 22-04-2013, 11:13 »

Stosuję, stosuję. Wiem, że nie wolno stosować żadnych leków. Można natomiast stosować alocit, ocet jabłkowy, maść z vit. A, różne napary ziołowe. Może któryś z nich pomógłby zagoić popękane, krwawiące kąciki ust.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #19 : 22-04-2013, 11:22 »

Charakterystyka pacjenta
Pacjenta łatwo poznać po tym, że przyczyny choroby zawsze upatruje w niedoborze jakichś substancji – witamin, minerałów, leków, ziół, ekstraktów, wyciągów, preparatów, enzymów, suplementów, czy innych dziwactw wymyślonych przez medycynę. Ze względu na tę charakterystyczną cechę, pacjent w obliczu choroby myśli tylko o jednym: – Jakie badania by tu zrobić, żeby dowiedzieć się co mi jest, i co by tu jeszcze wziąć, żeby jak najszybciej wyzdrowieć.
Autor: Józef Słonecki

A może by tak nie brać nic, Marciu?

« Ostatnia zmiana: 22-04-2013, 11:24 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!