Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:42 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wypadanie w³osów, ³ojotok, nadmierne ow³osienie reszty cia³a  (Przeczytany 9981 razy)
Unnamed93
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 2

« : 13-04-2013, 21:31 »

Jestem m³odym mê¿czyzn± (20 lat) i od jakiego¶ roku mam straszny problem Smutny.
Zaczê³y mi wypadaæ strasznie w³osy, a do tego pojawi³ siê straszny ³ojotok i ow³osienie na plecach, ramionach, dos³ownie wszêdzie. S± przerzedzone na ca³ej powierzchni g³owy i do tego powsta³y zakola Smutny. Do tego wszystkiego równie¿ brwi mi strasznie wypadaj±. Czujê siê te¿ nienajlepiej (ogólne przemêczenie, niemo¿no¶æ koncentracji). Mój tata, który ma 45 lat, ma bujn± fryzurê i praktycznie zero oznak ³ysienia, dlatego nie s±dzê, ¿e jest to wina genetyki. My¶lê, ¿e win± tego stanu rzeczy jest na 100% nadmierny ³ojotok. Cera zrobi³a sê brzydka i ¶wiec±ca. W³osy s± takie sianowate i jakby bez ¿ycia Smutny. Wiecie co mog³oby mi pomóc? Czy odpowiednia dieta i MO s± w stanie poradziæ sobie z moim problemem? Jestem ju¿ za³amany i proszê o pomoc.

1. Mam 20 lat, wzrost to jakie¶ 178-180cm przy wadze niespe³na 70kg.
2. Wypadanie w³osów, ³ojotok, nadmierne ow³osienie, os³abienie organizmu i brak koncentracji
3. Zaczê³o siê to zim± 2012 r. Niespodziewanie i bardzo szybko wyniszczaj±c mój organizm.
4. Od¿ywiam siê jak ka¿dy typowy polak. Mieszkam na wsi wiêc je¶li chodzi o miêso, jaja czy niektóre warzywa i owoce to mam to z w³asnej produkcji. Oczywi¶cie ¶niadanie i kolacja to przewa¿nie kanapki, a obiad to ziemniaki + jakie¶ miêso i surówka. Nigdy nie pali³em papierosów, a alkohol to tak¿e pijê jak na lekarstwo ( niekiedy w miesi±cu nie wypijê nawet 1 piwa )
5. Uczê siê jeszcze. Klasa maturalna technikum elektronicznego w Bydgoszczy.
6. Tak jak napisa³em wy¿ej mieszkam w ma³ej wsi od urodzenia, tak¿e raczej niekorzystnych czynników ¶rodowiskowych brak.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 13:15 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #1 : 13-04-2013, 21:40 »

Na pocz±tek opisz mo¿e swój przypadek wed³ug zamieszczonych tu punktów, bo na razie niewiele o Tobie wiemy: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6117.0
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 891

« Odpowiedz #2 : 13-04-2013, 21:41 »

Dora¼nie mo¿esz spróbowaæ wcierania w skórê g³owy soku z czarnej rzepy. Natomiast BPP z pewno¶ci± jest tutaj konieczno¶ci±, je¿eli nie ze wzglêdu na stan w³osów, to na ogóln± kondycjê organizmu, która jak widaæ jest coraz gorsza mimo m³odego wieku.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #3 : 14-04-2013, 14:36 »

My¶lê, ¿e win± tego stanu rzeczy jest na 100% nadmierny ³ojotok. Cera zrobi³a sê brzydka i ¶wiec±ca. W³osy s± takie sianowate i jakby bez ¿ycia Smutny.
Oczywi¶cie ¶niadanie i kolacja to przewa¿nie kanapki, a obiad to ziemniaki + jakie¶ miêso i surówka.

Na Twoim miejscu skoñczy³abym z glutenem. Te kanapki od razu zwróci³y moj± uwagê.

Nie jada³e¶ jako 14-latek czipsów, batoników i s³odkich g³upotek? Teraz organizm postanowi³ siê zbuntowaæ i wywala z Ciebie wszystko co z³e i nagromadzone przez wszystkie lata.

Zacznij piæ koktajl. Wszystko zaczê³o siê zim±, mo¿e potrzebujesz mikroelementy, tylko nie sztuczne ze sklepu. Piszesz, ¿e mieszkasz na wsi, ale mo¿e nie jesz odpowiedniej dawki warzyw.  Ch³opacy zwykle nie lubi± o nich my¶leæ.
Mo¿esz mieæ te¿ zniszczone jelita i mikroelementy z po¿ywienia po prostu przez Ciebie przelatuj±, organizm ich nie wch³ania.
Zapisane
Unnamed93
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 2

« Odpowiedz #4 : 14-04-2013, 18:31 »

Dziêkujê za odpowied¼! Co do od¿ywiania za czasów dzieciñstwa (teraz tak¿e), to faktycznie bardzo du¿o s³odyczy i chipsów (pamiêtna era pokemonów w laysach). Obecnie te¿ jem do¶æ du¿o s³odyczy, za to warzyw nie jadam za du¿o, ale nie s±dzê, ¿e to jest to wina od¿ywiania. Wcze¶niej jad³em to co teraz i nie mia³em takich problemów, a tu nagle taki du¿y problem i po³owa w³osów wylecia³a w przeci±gu roku czasu... Co do wyeliminowania glutenu to to bêdzie najwiêksze wyzwanie. My¶licie, ¿e w tym tkwi problem, ¿e zaburzona zosta³a gospodarka hormonalna?
« Ostatnia zmiana: 14-04-2013, 20:10 wys³ane przez Unnamed93 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #5 : 14-04-2013, 18:34 »

To jest drugi punkt regulaminu tego forum:
"Forum BIOS£ONE ma charakter edukacyjny - jego istot± jest wymiana informacji, komentarzy i my¶li, u podstaw których le¿± wiadomo¶ci zawarte w ksi±¿kach Józefa S³oneckiego "Zdrowie na w³asne ¿yczenie" - czê¶æ I i II oraz "Niezbêdnik zdrowia", a tak¿e na Portalu wiedzy o zdrowiu."

Gdyby¶ przeczyta³ to co jest na portalu zdrowia lub w ksi±¿kach, to wiedzia³by¶ w czym tkwi problem. Dlatego proponujê zacz±æ od zdobycia minimum wiedzy w tym temacie.
Twoja dieta mo¿e kiedy¶ nie powodowa³a takich problemów jakie teraz masz, ale w koñcu czara mog³a siê przelaæ, prawda?
« Ostatnia zmiana: 14-04-2013, 18:35 wys³ane przez Whena » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #6 : 14-04-2013, 22:12 »

Obecnie te¿ jem do¶æ du¿o s³odyczy, za to warzyw nie jadam za du¿o, ale nie s±dzê, ¿e to jest to wina od¿ywiania. Wcze¶niej jad³em to co teraz i nie mia³em takich problemów,
Wcze¶niej organizm by³ m³odszy, mia³ w sobie niewielk± ilo¶æ chemii to siê nie buntowa³. Zauwa¿y³am, ¿e pierwsze takie problemy pojawiaj± siê 20-latkom. Nie jeste¶ pierwszy.

Poczytaj  o glutenie na portalu. Te kanapki, s³odycze itd. musisz odstawiæ, inaczej nie bêdzie poprawy.

Super masz organizm - broni siê bez stosowania MO. Masz du¿e szanse, ¿e wszystko naprawisz.
Du¿o czytaj. Wszystkie wyk³ady z portalu nawet kilkakrotnie. Mam nadziejê, ¿e jeste¶ dobry z biologii. Masz du¿o do nadrobienia. Ja na pocz±tku te¿ mia³am mêtlik w g³owie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!