Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pacjentyzm kontra cierpliwość  (Przeczytany 35583 razy)
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« : 17-04-2013, 23:49 »

Po wyłączeniu dotychczas funkcjonującego forum i przywróceniu mi dostępu do niego, postanowiłam sobie poczytać kilka wątków w pewien sposób mnie interesujących w trakcie mojego dochodzenia do zdrowia. Moim zdaniem większość nie zasługuje na jakąkolwiek odpowiedź, oprócz odesłania do książek i portalu wiedzy. Uważam, że dawanie rad ludziom, którzy nie zapoznali się z podstawami, nie ma najmniejszego sensu i ich posty należy usuwać i kierować ich do literatury. Jakiekolwiek dyskusje są w większości przypadków bezsensowne, bo cały czas ludzie szukają magii. Jeśli nie pomoże już wręcz przysłowiowy antybiotyk, to może jakaś mieszanka ziół, a może maść z koziego bobka! Większość nie rozumie idei i nie chce zrozumieć, bo pewnie nie ma na to czasu… Podziwiam Pana Józefa za niesłabnącą cierpliwość, którą skutecznie próbujemy zniszczyć.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2013, 09:13 wysłane przez Poziomek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 18-04-2013, 09:08 »

Tak było dotychczas. Obecnie obowiązują następujące zasady:

Elitarne Forum Zdrowia Biosłone należy do wyjątków, bo u nas są głupie pytania, a jeśli ich nie ma, to dlatego, że są systematycznie usuwane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2 : 18-04-2013, 09:15 »

W końcu.
Zapisane
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #3 : 04-11-2013, 10:15 »

Jeśli głupie pytania są usuwane to ci, co je zadają nie mają odpowiedzi na nie i szans, by przestać je zadawać, bo nie mogą się rozwijać w swojej wiedzy. Czy nie po to właśnie jest forum, żeby życzliwi ludzie, którzy mają wiedzę i doświadczenie przekazywali je dalej i pomogli, i pokierowali tymi, którzy dopiero raczkują w temacie?
Czy każdy z Was chciałby być tak nonszalancko traktowany? Nie chcę się rozwodzić nad postawą niektórych ludzi tu na forum, którzy pozjadali wszystkie rozumy a jak się ich o coś pyta to zero cierpliwości, pomocy, wskazówki i zachęty. Ale myślałam, że po to właśnie jest takie forum, natomiast moje pytania albo nie otrzymują odpowiedzi, albo zlekceważone albo usunięte. I to jest sposób promowania zdrowego odżywiania ludziom takim jak ja, którzy na dzień dzisiejszy zaczynają te drogę??
Zapisane
Poeta
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 17.04.2013
Skąd: Gołdap/Wrocław
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #4 : 04-11-2013, 10:33 »

Forum jest także po to by je czytać, nie tylko by pytać. Gdyby eksperci mieli odpowiadać na każde pytanie to by się zrobił jeden wielki śmietnik. Więc przed spytaniem się o coś, lepiej sprawdzić czy dany temat nie był już wałkowany. A że forum jest ogromne, to tylko świadczy o tym ile informacji można na nim znaleźć.
Zapisane

„Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae“
https://znajnizszejwiezy.wordpress.com/
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #5 : 04-11-2013, 10:44 »

Jestem chętna by czytać to forum, ale jest szczerze mówiąc tak beznadziejnie zorganizowane, że nie wiem w ogóle jak szukać nawet podstawowych informacji, gdzie ludzie piszą, gdzie są odpowiedzi, więc być może zadaję je ponownie, bo nie umiem się tu odnaleźć a ci, co tu są zamiast pomóc i doradzić to tylko strofują i to zupełnie bezzasadnie albo komentują że tak powiem:niemerytorycznie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 04-11-2013, 11:20 »

Jestem chętna by czytać to forum, ale jest szczerze mówiąc tak beznadziejnie zorganizowane, że nie wiem w ogóle jak szukać nawet podstawowych informacji, gdzie ludzie piszą, gdzie są odpowiedzi,
Zaproponuj merytorycznie przejrzystą i funkcjonalną organizację forum, tak aby ludzie twojego pokroju mogli się na nim bezboleśnie poruszać.
Zapisane
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #7 : 04-11-2013, 11:45 »

Nie wiem co to znaczy ludzie mojego pokroju. Po prostu to pierwsze forum, które się wydaje zupełnie nieprzejrzyste i nie umiem się na nim poruszać. Wszystko jakby pochowane. Jeśli forum jest bardzo bogate to tego zupełnie nie widać. Powinny się otwierać dostępne opcje, tematy, zagadnienia, które są poruszane, ludzie, do których mogłabym napisać. Szukałam i szukałam czegoś dla siebie a musiałam się dopisać do czegoś co znalazłam, bo nic nie mogłam znaleźć. Ktoś mi wysłał link i tam weszłam i były jakieś tematy i tam się właśnie dowiedziałam, że nie można jeść awokado w pierwszym etapie. Ale jak chciałam dziś wejść przez ten link to już wszystko zmienione, pokasowane, znowu nie ma tego co było. Na moje pytania zero odpowiedzi. Trudno się tu połapać.
Nie chcę się tak bardzo skupiać na formie, bo chodzi mi o odpowiedzi ale więcej chętnych by narzekać, by strofować albo się obrażać a jeszcze nikt mi tu w niczym nie pomógł ani na nic nie odpowiedział. I to lekko dziwne...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #8 : 04-11-2013, 12:02 »

Cytat
Nie wiem co to znaczy ludzie mojego pokroju. Po prostu to pierwsze forum, które się wydaje zupełnie nieprzejrzyste i nie umiem się na nim poruszać
No tacy co nie potrafią odnaleźć informacji na tym forum, a na innych tak.

Cytat
ale więcej chętnych by narzekać, by strofować albo się obrażać a jeszcze nikt mi tu w niczym nie pomógł ani na nic nie odpowiedział. I to lekko dziwne...
A to gady, a o co pytałaś, bo też nie mogłem znaleźć twojego pytania?
Zapisane
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #9 : 04-11-2013, 12:09 »

No właśnie, moje pytania zostały pewnie usunięte choć nie wiem czemu bo zadałam proste pytania:
1. Czy można jeść drożdże?
2. Co zrobić skoro nie wiedząc, że nie można jadłam awokado, które przypadkiem się dowiedziałam tu na tym forum, że można jeść dopiero w 3 etapie, i moje pytanie co teraz? Czy powinnam zacząć 3 tygodniowy pierwszy etap na nowo czy jak?
Zapisane
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #10 : 04-11-2013, 12:11 »

Nie chciałam rozpętać żadnej afery, ale szczerze mówię, że jest tu strasznie się ciężko poruszać na tym forum (choć na innych, o różnej tematyce nie miałam żadnych problemów) a do tego atmosfera się zrobiła (chyba z powodu mojej szczerości) równie ciężka...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 04-11-2013, 12:19 »

Ania_Lussa, jeśli chcesz coś dodać w swoim poście, masz na to opcję "edytuj" i 2 godziny czasu.
Ja na Twoim miejscu nie cofałabym się do początku DP ze względu na to jedzone awokado.
Drożdże zjadasz w jakiejś specjalnej postaci?
Tu masz wątek na temat drożdży:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23398.0
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #12 : 04-11-2013, 12:23 »

Nie jestem żadnym ekspertem i raczkuję w temacie zdrowia, ale też bardzo denerwują mnie wpisy, które świadczą, że w ogóle nie zna się idei Biosłone i np. ktoś pyta jakie suple używać, jakie badania zrobić? itp.
Ale z drugiej strony, jeśli już wszystko jest napisane w książkach i na forum…to po co forum? Trochę musi być tych raczkujących i tych ekspertów aby mogła następować wymiana myśli i uwag, no i korekta głupot.

Osobiście stosuję wyszukiwarkę i zazwyczaj znajduję, to czego szukam, ale przekopanie wszystkiego, bez posiadania wiedzy, w danym temacie, czasem jest trudne i chyba dlatego trochę rozumiem Anię_Lussę.
« Ostatnia zmiana: 04-11-2013, 14:18 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 04-11-2013, 12:24 »

Trzeba też pamiętać, że dane hasło wpisujemy w wyszukiwarkę na ogólnej stronie forum, a nie gdziekolwiek.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #14 : 04-11-2013, 12:26 »

O drożdże pytałam ze względu na przepis, który mam na chleb gryczano-jaglany, który się robi właśnie na drożdżach, ale nie wiedziałam czy można je jeść czy nie, bo chcę się ściśle stosować do wskazówek.
Dzięki za info odnośnie "edytuj" - pewnie chodzi o to by nie zamieszczać zbyt dużo postów. Dostosuję się.
Teraz mam drugie podejście do diety. Kilka lat temu też stosowałam dietę, ale niestety po pół roku przerwałam (wtedy też stosowałam MO).
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #15 : 04-11-2013, 12:29 »

Jeśli chodzi o chleb gryczany, to najlepszy jest na zakwasie gryczanym. W dziale kulinarnym jest przepis. Na drożdżach również możesz go upiec.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #16 : 04-11-2013, 12:33 »

Ok, Dzięki za info, Asia61. A gdzie ten dział kulinarny? Jak wpisuje "kulinaria", "dział kulinarny", "przepisy" - to nic się nie wyświetla. Może nie mam dojścia do wszystkich opcji na forum?
Byłoby dobrze jakoś uprościć to forum dla ludzi. Nic nie można tu znaleźć. Mogę prosić o linka? Z góry wielkie dzięki.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #17 : 04-11-2013, 12:34 »

Proszę bardzo.
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=7.0
Przepis Gibbona na chleb gryczany:
Składniki:
- świeżo zmielona kasza gryczana nieprażona (z kaszy prażonej wychodzi zupełnie inny smakowo chleb, według mnie znacznie gorszy), w zależności od pojemności posiadanej foremki 0,5-1 kg
- sól (1-2 łyżeczki)
- kilka łyżek oliwy (1-3)
- drożdże (około 1 cm sześciennego)
- woda (tyle ile potrzeba do uzyskania półpłynnej konsystencji masy)

Drożdże rozpuszczamy w letniej wodzie. Kaszę mielimy, dodajemy do niej sól. Następnie wlewamy połowę
wody oraz rozpuszczone drożdże i oliwę. Mieszamy mikserem, dolewamy tyle wody ile potrzeba do uzyskania półpłynnej konsystencji, czyli takiej, która będzie na tyle rzadka aby sama w większości spłynęła do foremki. Ja swoją metalową foremkę wykładam papierem do pieczenia. Przykrywamy ściereczką i pozostawiamy do wyrośnięcia.

Nagrzewamy piekarnik do 230-240 stopni. Wkładamy foremkę. Pieczemy 15 minut w ustalonej początkowo temperaturze. Po upływie 15 minut temperaturze zmniejszamy do 200 stopni i pieczemy jeszcze około 45-60 minut (w zależności od tego czy chcemy otrzymać mniej lub bardziej chrupiącą skórkę). Chcąc uniknąć popękania górnej powierzchni chleba, po upływie 15 minut pieczenia, możemy włożyć do piekarnika niewielkie naczynie z woda.

Ostudzony chleb można przechowywać w kuchni, najlepiej na najniższych półkach, z dala od źródeł ciepła, owinięty lniana lub bawełnianą ściereczką, przez co najmniej tydzień a nawet dwa (w zależności od tego czy zrobimy bardziej wilgotny chleb - z większą ilością oliwy oraz krócej pieczony, czy też z niewielką ilością oliwy i pieczony dłużej).
źródło: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21543.0
« Ostatnia zmiana: 04-11-2013, 12:53 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #18 : 04-11-2013, 12:39 »

Ooooo w końcu coś zobaczyłam, coś więcej. Dzięki wielkie za linka!!. O takie właśnie rady, przepisy mi chodziło. Bo to moje jedzenie wydaje się strasznie nudne i jednostajne, i monotematyczne smakowo, wszystko na jednym poziomie.  smile
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #19 : 04-11-2013, 12:55 »

A gdzie ten dział kulinarny? Jak wpisuje "kulinaria", "dział kulinarny", "przepisy" - to nic się nie wyświetla. Może nie mam dojścia do wszystkich opcji na forum?
Bo musisz najpierw wrócić do strony głównej forum i dopiero tam wpisać hasło w wyszukiwarkę. Wpisując je w wyszukiwarkę na stronie z tym wątkiem wyświetlą Ci się wyniki z postami znajdującymi się tylko w tym dziale (Blok ogólny), a nie wyniki ze wszystkich dostępnych działów na forum.

Na stronie głównej forum znajdują się tematyczne bloki:
- Przewodnik dla początkujących,
- Blok ogólny,
- Blok kulinarny i kosmetyczny,
- Rodzice, dzieci, rodzina,
- Blok porad, pomocy i wymiany doświadczeń,
- Tematy niezwiązane z nurtem Biosłone
- oraz Blok informacyjny.

Przy każdym z nich, po lewej stronie, znajduje się ikonka "+" lub "-", dzięki której można dany blok rozwinąć lub zwinąć. Bloki są z kolei podzielone na działy, w których znajdują się odpowiednie dla nich wątki.
Raz jeszcze powtórzę - żeby wyszukiwarka przeszukała całe forum, a nie tylko jeden blok, należy swe zapytanie wpisać na STRONIE GŁÓWNEJ FORUM.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!