Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pacjentyzm kontra cierpliwość  (Przeczytany 35586 razy)
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #20 : 04-11-2013, 13:00 »

Teraz sobie myślę, że nie miałam pełnego dojścia do forum, bo kiedy wcześniej wchodziłam w Blok ogólny to miałam wyłącznie 3 opcje: lektura podstawowa, dlaczego warto pisać poprawnie oraz: wątki dla początkujących. Teraz jednak wyświetla mi się o wiele więcej: cała gama możliwości, tematów, które wcześniej nie były widoczne. Może ktoś mnie ograniczył na początku sprawdzając czy nie jestem trolem. Ale dzięki za pomoc. Teraz mi będzie łatwiej szukać potrzebnych informacji i nie będę musiała zawracać nikomu głowy msn-wink
pozdrawiam serdecznie smile
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #21 : 04-11-2013, 18:13 »

Ania, mam cztery podstawowe pytania. Lepiej dobrze przemyśl odpowiedzi.

1. Czy złożyłaś deklarację uczestnictwa w forum Biosłone?
2. Czy przeczytałaś książki, albo chociaż portal?
3. Czy przyszłaś pogłębiać swoją wiedzę którą zgromadziłaś czytając książki oraz/lub portal, czy po prostu przyszłaś nękać nas różnymi pytaniami wymagając odpowiedzi?
4. Czy przeczytałaś regulamin? (złamałaś kilka podpunktów, a wymagasz coraz więcej)
« Ostatnia zmiana: 04-11-2013, 18:26 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #22 : 05-11-2013, 10:41 »

Przyszłam tu jako totalny ignorant i nawet nie wiedziałam, że panują tu jakieś zasady przez Ciebie wypunktowane, Kamil, więc teraz widzę, że trzeba się odnieść do tego co napisałeś. Przyszłam po to by zadać kilka pytań, przeczytać trochę rzeczy, które mogą być pomocne, skorzystać z kilku przepisów i porad, i nie sądziłam, że moje pytania mogą być dla kogoś nękaniem. Niczego nie wymagałam, po prostu portal nie był dla mnie całkiem dostępny, więc nie wiedziałam skąd czerpać informacje, o których inni mówili że są do przeczytania. To TY, Kamil, mówiłeś, że moje posty mogą być usunięte jeśli nie będą się rozpoczynały z dużej litery...mimo, że moje zdanie rozpoczęło się z dużej litery...
Ale, ok. Teraz już wiem na czym stoję i czego się tu ode mnie wymaga więc albo się dostosuję do regulaminu, tak jak trzeba, albo zniknę. Nie przyszłam tu nikogo nękać ani sprawiać problemy ani uczyć kogokolwiek postawy względem drugiego człowieka...
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #23 : 05-11-2013, 11:42 »

To TY, Kamil, mówiłeś, że moje posty mogą być usunięte jeśli nie będą się rozpoczynały z dużej litery... mimo, że moje zdanie rozpoczęło się z dużej litery...
To nie do końca tak - nie chodziło o pierwsze zdanie, którym rozpoczęłaś tamten post (ono było, tak jak piszesz, rozpoczęte wielką literą), tylko o zdania kolejne, gdzie prawie każde zaczynało się literą małą, a które już poprawiłam msn-wink. Ale teraz widzę, że nie trzeba Cię już moderować, także z pisownią jest dobrze.

Na forum istnieje specjalny wątek, w którym można zadawać pytania o najprostsze sprawy:

Szczerze mówiąc mam setki pytań ale oczywiście zadawał ich nie będę bo znam już tutejsze reakcje. Szkoda, ale zapytam tak: Czy jest ktoś życzliwy, kogo mógłbym nękać na PW?
Tym razem uczynimy wyjątek. Proszę zadawać pytania nawet najbardziej naiwne, Biosłonejczyków zaś proszę, by zechcieli odpowiadać na te pytania. Taki wątek z pewnością przyda się wszystkim początkującym.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #24 : 05-11-2013, 11:55 »

Dzięki Solan. Przede wszystkim za serdeczność. No i za ten specjalny wątek, który zaraz odwiedzę. Mam trochę pytań. Czasem jednak trudno jest zadać pytania, bo na początku człowiek nawet nie wie czego nie wie, mimo, że trochę czytałam, trochę oglądałam różnych filmików. A tu na forum dodatkowo przeplatają się posty większych i mniejszych "fachowców". Np. na moje pytanie czy powinnam zaczynać od początku I etap (bo jadłam awokado, a nie wiedziałam, że nie można) jedna osoba mi napisała, że nie trzeba zaczynać od początku a inna, że i owszem, powinnam. No i bądź tu mądry... A ja przyszłam tu się uczyć, bo jest mnóstwo szarlatanerii w tym temacie i wiele różnych podejść i wiele ze sobą sprzecznych, a trzeba komuś zaufać... Jakoś mam zaufanie do dra Słoneckiego, ale z kolei chciałabym pójść drogą wegetarianizmu, przynajmniej tam zmierzam w głowie, więc nie do końca mi wszystko odpowiada, a potrzeba też speca, który pomoże zastąpić mięso innymi produktami i pokaże jak kreować dietę wg tego modelu, no i kogoś kto będzie odrobinę cierpliwy i wyrozumiały dla innych, bo nie każdy od razu wie co trzeba i co powinno się zrobić. Pozdrawiam smile
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #25 : 05-11-2013, 12:18 »

Np. na moje pytanie czy powinnam zaczynać od początku I etap (bo jadłam awokado, a nie wiedziałam, że nie można) jedna osoba mi napisała, że nie trzeba zaczynać od początku a inna, że i owszem, powinnam. No i bądź tu mądry...
Zamknijmy więc definitywnie ten temat - nie musisz zaczynać od nowa I etapu. W DP chodzi o to, by, po pierwsze, z dotychczasowego odżywiania się (które zazwyczaj nie jest idealne) przejść na spożywanie pełnowartościowych posiłków, a po drugie, aby zagłodzić ewentualne drożdżaki poprzez eliminację pokarmów bogatych w cukry, zwłaszcza proste. Awokado pod tym względem nie wypada źle, gdyż (za Wikipedią) w 100 g zawiera się tylko 0,4 g węglowodanów i aż 23,5 g tłuszczów, dlatego nie należy się nim aż tak przejmować, jeśli nie było innych odstępstw od tego etapu diety.

A ja przyszłam tu się uczyć, bo jest mnóstwo szarlatanerii w tym temacie i wiele różnych podejść i wiele ze sobą sprzecznych, a trzeba komuś zaufać... Jakoś mam zaufanie do dra Słoneckiego, ale z kolei chciałabym pójść drogą wegetarianizmu, przynajmniej tam zmierzam w głowie, więc nie do końca mi wszystko odpowiada, a potrzeba też speca, który pomoże zastąpić mięso innymi produktami i pokaże jak kreować dietę wg tego modelu, no i kogoś kto będzie odrobinę cierpliwy i wyrozumiały dla innych, bo nie każdy od razu wie co trzeba i co powinno się zrobić.
Pamiętaj - podstawą zawsze jest wiedza, której nikt za Ciebie nie zdobędzie. Zaufanie swoją drogą, najpierw jednak trzeba się rozeznać w temacie i samemu ocenić pewne fakty. Mam nadzieję, że forum będzie w tym dla Ciebie pomocne. Jeśli chodzi o model odżywiania, ku któremu się kierujesz, to preferujemy jedzenie mięsa, jednak należy pamiętać, że chorym ludziom może ono niestety zaszkodzić, gdyż ich organizm może nie poradzić sobie z jego trawieniem tak dobrze jak organizm zdrowy. I właśnie dlatego spożywanie mięsa jest kwestią dyskusyjną w przypadkach chorobowych. Przejrzyj posty Kwiatuszka. Jeśli chodzi o dietę raczej (lecz nie całkiem) bezmięsną niż mięsną, to ona ma dużą wiedzę i doświadczenie w tym temacie.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #26 : 05-11-2013, 12:35 »

No i dla takich ludzi jak Ty, Solan, tutaj przyszłam smile
Nie, żebym polegała wyłącznie na dobrych radach bez czytania i zaznajamiania się z zagadnieniem, ale kiedy człowiek jest zupełnie zielony to nie wie czy dieta Dąbrowskiej jest lepsza niż może dieta Słoneckiego, a kto inny mówi, że jedzenie owoców jest absolutnie złe, bo w nich są cukry proste i powodują candidę (dieta ketogeniczna), inni jeszcze co innego. To są wszystko opinie sprzeczne ze sobą a człowiek musi komuś zawierzyć, by podążać w jedną stronę, a nie wybierać sobie z każdej diety to, co mu pasuje. Nawet jak czytam jakieś artykuły na ten temat to, ponieważ sama nie mam wiedzy by ją zweryfikować, wpadam w pułapki jak np. ostatnio, spontanicznie weszłam w 10 dniowe oczyszczanie organizmu z kwasów i drożdżaków poprzez sodę oczyszczoną. Naczytałam się achów i ochów jakie to super na "spontana" w to weszłam a po zakończeniu tego oczyszczania miałam niezłe problemy z pracą jelit, bulgotanie w żołądku większe niż wcześniej i inne problemy... Dopiero teraz po 2 tygodniach widzę, że wraca to do normy. Dlatego tym bardziej dzięki za to co napisałeś.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #27 : 05-11-2013, 13:30 »

Jakoś mam zaufanie do dra Słoneckiego

Trochę skucha, bo obdarzony zaufaniem tyle wie, a doktorem o dziwo nie jest.
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #28 : 05-11-2013, 15:15 »

Dla mnie odwieczną zasadą, panującą na każdym forum to niezaśmiecanie. Marudzisz, że na forum nie idzie się odnaleźć i że jest beznadziejna organizacja. Nie idzie się odnaleźć między innymi przez takich off-toperów jak Ty. Przeczytaj temat tego wątku, potem trzy pierwsze posty, a spójrz na co wątek zszedł. Życzliwość użytkowników tego forum z jednej strony się przydała, jako że dostałaś odpowiedzi na nękające Cię pytania. No i tutaj jakiekolwiek plusy się kończą, bo z drugiej strony, przez tę życzliwość są dwa pytania: zostawić ten wątek taki rozwalony i żeby dalej był bałagan, czy może spędzić z 15-30 minut (albo i więcej...) na podzielenie go na odpowiednie wątki, a może wydzielić wszystko i wrzucić do Hyde Parku, przenosząc cały bałagan do miejsca, które jest najmniej istotne na tym forum. Jeżeli pozostawi się ten bałagan, to inni użytkownicy stracą swój cenny czas na czytanie 50 tematów w jednym wątku, zamiast jednego tematu w jednym wątku odnajdując to, co chcą odnaleźć. W dodatku następni będą narzekać, że nie idzie się odnaleźć, bo czytają na początku o czym innym a tu nagle pytanie o Awokado. Wszak jest to DZIAŁ ORGANIZACYJNY i tylko do spraw organizacyjnych ma służyć. Wystarczyło przeczytać przyklejone wątki i już wszystko byś wiedziała, ale po co... lepiej narobić zamętu, dodać pracy moderatorom i dalej zaśmiecać wątek. Zupełnie jak z pacjentami i ich podejściem do zdrowia...
Zapisane

Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #29 : 06-11-2013, 09:47 »

Kamil: Niestety, ale widzę, że ten wątek się przerodził w jakieś wycieczki personalne, bo Twoim głównym celem, z tego co widzę, nie jest pomoc, ale jako moderator, który zajmuje się stroną organizacyjną, bardziej skupiasz się na tym, co gdzie powinno być wstawione, jak tekst poprawić itd. Żeby otrzymać pomoc musiałam niestety trochę ponarzekać i pomarudzić, by się o nią upomnieć. Kolejnym faktem jest, że inne moje pytania, które umieściłam tam gdzie być powinny, czyli w specjalnym wątku, które jest dla osób początkujących NIE otrzymały odpowiedzi, a tylko te, które przepychałam do przodu swoimi komentarzami, które z mojej perspektywy okazały się jednak KONIECZNE. Kolejna sprawa - I TU AKURAT TY JAKO ORGANIZATOR MOŻESZ SIĘ PRZYDAĆ - to otrzymałam poradę, aby poczytać posty Kwiatuszka, więc starałam się znaleźć te posty, ale jedynie co mi się udało znaleźć to fakt, że pani Kwiatuszek napisała ich grubo ponad 200, ale w tym gąszczu postów, linków, stron głównych i dodatkowych strasznie jest trudno znaleźć takie posty, bo nie ma konkretnego odnośnika który przekierowuje do wszystkich postów napisanych przez daną osobę co znacznie ułatwiłoby poruszanie się na forum. To samo było z poradą dotyczącą chleba Gibbona. Trzeba by było zużyć nie wiem ile czasu na poszukiwanie tych postów, bo nie ma odpowiedniej organizacji tej strony. Być może moje wcześniejsze wzmianki na temat słabej organizacji spowodowały Twoje rozdrażnienie a być może w jakiś szczególny sposób denerwuje Cię moja osoba, ale musisz wiedzieć, że każda strona powinna być przede wszystkim dla ludzi, i ludzie są różni. Tobie się może wydawać, że są upierdliwi, ale jeśli chodzi o mnie nie robię niczego złośliwie lub celowo, po prostu poruszam się po omacku tutaj a ponieważ jestem osobą bardzo szczerą i bezpośrednią to też w taki sposób wyrażam swoje spostrzeżenia. Twoje posty niepotrzebnie dolewają oliwy do ognia i skupiają uwagę na zupełnie nieistotnych rzeczach, bo tylko podsycają negatywne emocje. Dlatego pozwól już tej sprawie umrzeć śmiercią naturalną.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #30 : 06-11-2013, 10:48 »

Zajmuję się tym, czym mam się zajmować. Pomóc mogę osobie, która tutaj przychodzi i chce dać coś od siebie (chociażby dla siebie) i przestrzega regulaminu. Dostałaś dwie wyczerpujące wiadomości w odpowiedzi na swoje pytania, z czego jedną bardzo i to bardzo ważną.

Ponieważ podobnych pytań może być jeszcze w przyszłości wiele, bardzo Cię prosimy, abyś nauczyła się korzystać z wyszukiwarki.
Napisz coś o sobie, uzupełnij dane w profilu, bo trudno jest rozmawiać o zdrowiu z kimś, o którym nic się nie wie. Nie witaj się za każdym razem (i nie żegnaj).
No jak ci tu odpowiedzieć... Biosłone to nie forum medyczne i nie ma reguły, że przekroczyłaś jakąś dawkę, więc potrzebna jest powtórka I etapu. Co do drożdży, to chyba w ogóle nie szukałaś, bo ja znalazłem taki wątek. Mistrz w nim pisał, że drożdże można spożywać, jeśli ci akurat nie szkodzą.

Więc najlepiej by było jakbyś najpierw zakupiła książki, z dwa razy wszystko przeczytała, zrozumiała ideę Biosłone i dopiero przyszła z powrotem. Wtedy byś znała odpowiedzi na bardzo wiele pytań, również na setki tych, których odpowiedzi nie znajdziesz ani w książkach, ani na portalu.

Jak masz jeszcze jakieś obiekcje to zapraszam na PW.
Temat zamykam.

PS. W odpowiedzi na poniższy cytat - mają szanse i to ogromną. Mają cały darmowy portal wiedzy, który wystarczy przeczytać i już głupich pytań zadawać nie będą.
Jeśli głupie pytania są usuwane to ci, co je zadają nie mają odpowiedzi na nie i szans, by przestać je zadawać, bo nie mogą się rozwijać w swojej wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 06-11-2013, 12:05 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!