Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naczynia krwionośne na twarzy w opłakanym stanie  (Przeczytany 45221 razy)
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« : 23-04-2013, 13:29 »

Witam wszystkich i proszę o poradę bo stan mojej skóry jest tragiczny spowodowane jest to:
- nieodpowiednią dietą ( kawa jogurty owoce i chleb )
- wykonywanymi zabiegami mikrodermabrazji, kwasy i 5 zabiegów z glinki czerwonej
Efektem tej destrukcji jest twarz w czerwonych plamach moje naczynia krwionośne na twarzy ciągle wychodzą i bolą. Nie śpię w nocy. Wygląda to tragicznie nie mogę nic robić ostatni tydzień leżałam jak sparaliżowana przez depresję związaną z moją dolegliwością, ponieważ cokolwiek robiąc to się nasila. Byłam u dermatologa, ale nic nie pomogło rezultatem tej wizyty jest lżejszy portfel o 200 zł. Dziś wybieram się do następnego dermatologa, ale nie wiem czy to wystarczy.
Od pewnego czasu stosuję MO wprowadziłam również KB odstawiłam gluten, kawę oraz przetworzone produkty, wedle zaleceń z forum.
Postanowiłam napisać i szukać innego rozwiązania, ponieważ już zaczęłam planować samobójstwo, ale po histerii mojej rodziny, gdy dowiedzieli się o moich planach postanowiłam zawalczyć.
Czy jest możliwa regeneracja organizmu - naczyń krwionośnych i powrót do stanu sprzed? Czy potrzebuje jakiejś specjalnej diety? Wiem, że są tutaj osoby posiadające ogromną wiedzę. Błagam o pomoc.

1. Wiek: 22 lata
2. Rodzaj dolegliwości (problemy fizyczne i psychiczne): rumień na twarzy, popękane naczynka pieczenie skóry np gdy jem coś ciepłego, często towarzyszył mi stan obniżonego samopoczucia i stany depresyjne.
3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: wcześniej był gronkowiec leczenie izotekiem potem zabiegi mikrodermabrazji oraz peeling ziołowy jadwiga - był bardzo mocny
4. Sposób odżywiania się (w dzieciństwie, młodości i aktualnie), a także stosowane diety: w dzieciństwie jadłam dużo i wszystko byłam zdrowym dzieckiem. W okresie dojrzewania głodówki ale również "normalne" typowo polskie jedzenie. Od około dwóch lat nie jadłam zup wyeliminowałam wiele produktów głównie jadłam jogurty bułki, owoce warzywa i duże ilości kawy około 4 filiżanki dziennie.
5. Rodzaj wykonywanej pracy (ogólny opis, czy istnieją jakieś czynniki negatywnie wpływające na zdrowie): praca po 14 godzin dziennie około 200 godzin miesięcznie. Stres w pracy oraz zbyt długi czas spędzany w pracy. Ze względu na stan zdrowia zrezygnowałam z pracy.
6. Inne niekorzystne czynniki środowiskowe: dużo stresu w ostatnim roku. Obecnie nie mam do czynienia
z czynnikami stresującymi, nie pracuję, wiec mogę skupić się tylko na wyzdrowieniu

9 punkt Regulaminu brzmi tak: "Zabrania się zmieniania lub usuwania treści dopisanych przez Administratora lub Moderatorów w postach." Proszę nie kasować moich dopisków.//W
« Ostatnia zmiana: 24-04-2013, 10:39 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 23-04-2013, 14:35 »

Cytat
Czy jest możliwa regeneracja organizmu - naczyń krwionośnych i powrót do stanu z przed?

Nie wiemy jak źle wygląda Twoja skóra. Czy mogłabyś zamieścić zdjęcie np. policzka, bo bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć.

« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 16:11 wysłane przez Whena » Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #2 : 23-04-2013, 15:04 »

Generalnie wygląda to w ten sposób, że raz jest gorzej a raz lepiej taki rumień się tworzy, ale też już są popękane naczynka, nie mogę jeść nic ciepłego ani na słońce wyjść.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:13 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #3 : 23-04-2013, 15:16 »

Czy poza problemem ze skórą masz jakieś inne dolegliwości? Czy używasz obecnie kosmetyków do twarzy? Jeśli tak to jakich?
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:33 wysłane przez Whena » Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #4 : 23-04-2013, 15:28 »

Obecnie robię układy z rumianka które przynoszą poprawę i okłady z siemienia lnianego używam zwykłego kremu nawilżającego - hipoalergiczny z Biodermy. Wcześniej były te zabiegi, które mi dopomogły Smutny
Inne dolegliwości to depresja, ale ona pojawiła się u mnie dopiero teraz i wynika ze stanu mojej skóry.
Mam również zburzenia hormonalne za wysoki poziom androstendionu, ale wydaje mi się że z hormonami się poprawiło ponieważ zaczęłam regularnie miesiączkować i zmniejszyło się owłosienie.
 
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:35 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #5 : 23-04-2013, 15:30 »

Cytat
wcześniej był gronkowiec leczenie izotekiem potem zabiegi mikrodermabrazji oraz peeling ziołowy jadwiga - był bardzo mocny

Czy mogłabyś rozwinąć tę kwestię? Jak zaraziłaś się gronkowcem? Co chciałaś osiągnąć przez pilingi? - wszak one podrażniają skórę.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:33 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #6 : 23-04-2013, 15:33 »

Wyrzuć ten krem. Jak coś z taką listą chemikaliów może nie szkodzić?
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum) (31.08.2007.)
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:36 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #7 : 23-04-2013, 15:44 »

Czym się teraz smarować?
Nie mam pojęcia jak zaraziłam się gronkowcem porostu zaczęły pojawiać się ogromne krosty i cała twarz była w nich miałam ślady po tym świństwie i chciałam się tego pozbyć, ale teraz mam coś jeszcze gorszego Smutny
Dermatolog przepisał mi leki na pokrzywkę, ale raczej to chyba niemożliwe, żeby to była pokrzywka, ponieważ ja mam popękane naczynka na twarzy od złego prowadzenia się (chodzi o dietę oraz od tych zabiegów).
Zrobiłam zdjęcia, ale telefonem i oglądając je na komputerze nic nie widać. Trzeba by było zobaczyć je w telefonie, na komputerze nie są miarodajne.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 16:17 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #8 : 23-04-2013, 15:47 »

Ja nie używam wcale kremów. Używam olejków naturalnych. Np. jojoba albo olejku ze słodkich migdałów, albo z avocado. Czy masz suchą skórę czy raczej tłustą?
Tych olejków używam też do całego ciała: http://www.drbeta.pl/category/oleje-do-masazu
Na popękane naczynka najlepszy jednak chyba jest olejek arganowy, ale taki naturalny, a nie jakiś syf.
Tu opis: http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=169&lang=pl

Czy czytałaś książki Pana Słoneckiego, albo Portal Zdrowia? Tam jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania i dlatego najlepiej zacząć od zdobycia wiedzy. Mistrz poleca jako jedyne "smarowidło" maść ochronną z witaminą A.
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/uniwersalny-krem-do-ciala
http://portal.bioslone.pl/

« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:58 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #9 : 23-04-2013, 15:53 »

Szostani, po pierwsze to DP dla Ciebie. Po drugie to obowiązkowo, jeżeli chcesz wziąć zdrowie w swoje ręce, wyklucz ze swojego jadłospisu gluten, nabiał sklepowy i inne śmieci jak chrupki czy słodycze, ogranicz stanowczo kawę - jeżeli te produkty są przez Ciebie spożywane. Po prostu przejdź na dietę prozdrowotną (DP). Maści nie wiadomo skąd wzięte tylko pogarszają stan skóry a poprawiają stan naskórka, przez co widzisz pozytywne zmiany - czyli brak objawów, ale przyczyna problemu dalej nie jest usunięta. To jest po prostu maskowanie objawów i przyczyny problemu.

Po pierwsze po wyeliminowaniu śmieciowych produktów na pewno poprawi Ci się cera jak i stan skóry. To, jak wyglądasz, oraz jak dobrze funkcjonować będzie Twój organizm w grubej mierze zależne jest od tego co jesz, czy dobrze to strawisz i co zostanie wchłonięte. Pijąc MO nie musisz się obawiać tego ostatniego. Ty możesz na pewno zadecydować o tym co jesz i zadbać o to aby dobrze to pogryźć. Jednak trzeba zauważyć, że poprawa cery może to być poprzedzona pogorszeniem stanu skóry na czas oczyszczania. O tym wiele na forum, poczytaj, na pewno Ci nie zaszkodzi. Nastaw ocet jabłkowy, przyda się.

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy
http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/istota-odzywiania

Jeżeli już naprawdę chcesz krem do ciała, to ja Ci proponuje to zachęcam:
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/uniwersalny-krem-do-ciala

Jeżeli chodzi o stany depresyjne, to jak odżywisz organizm (przez co i mózg) i wyzbędziesz się tego nadmiaru toksyn zwanego toksemią (a w Twoim przypadku nawet zaawansowaną toksemią), to i mózgowi będzie łatwiej, przez co Tobie będzie lepiej radzić sobie ze stanami depresyjnymi i nerwicami.
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 15:56 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #10 : 23-04-2013, 16:24 »

3. Historia choroby – stosowane leki, kuracje i zabiegi: wcześniej był gronkowiec leczenie izotekiem potem zabiegi mikrodermabrazji oraz peeling ziołowy jadwiga - był bardzo mocny

Izotek to okropne świństwo. Nie wykluczone, że on bardzo przyczynił się do tego co teraz masz na twarzy. Tutaj daję Ci linki do wątków, w których osoby piszą o tym świństwie - poczytaj:
Jak odtruć organizm po kuracji Izotekiem - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=25327.0
Mężczyzna 21 lat - problemy skórne - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=25179.0
Leczenie - czyli jak sobie zrobić krzywdę i zmarnować zdrowie medycyną - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22017.msg155463#msg155463

Skutki uboczne stosowania Izoteku:
http://www.blaufarma.pl/var/media/file/izotek_ulotka.pdf
Cytat
Najczęściej występują objawy hiperwitaminozy A: suchość skóry (zwłaszcza warg) połączona z łuszczeniem, rumieniem i świądem, suchość błon śluzowych (m.in. nosa i gardła), suchość spojówek i ich stan zapalny. Obserwowano także zaburzenia widzenia (powstawanie tarczy zastoinowej, zapalenie nerwu wzrokowego, zmętnienie rogówki, zaćma, pogorszenie widzenia nocą, światłowstręt, niewyraźne widzenie), zwiększenie wartości OB, zaburzenia gospodarki lipidowej po podawaniu dużych dawek leku oraz u pacjentów z predyspozycją do tych zaburzeń, prowadzące niekiedy do ostrego zapalenia trzustki (hiperglicerydemia, zmniejszenie stężenia HDL w osoczu, hipercholesterolemia), zaburzenia ze strony układu mięśniowo-szkieletowego (bóle stawów i mięśni, ból w klatce piersiowej), przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz, fosfatazy alkalicznej, LDH i GGTP w surowicy, zmiany w obrębie liczby krwinek czerwonych i białych, trombocytopenia, trombocytoza, leukocyturia, białkomocz, powiększenie węzłów chłonnych, infekcje. Rzadko lub bardzo rzadko obserwowano nudności, ból głowy, złe samopoczucie, senność, nadmierną potliwość, nadciśnienie śródczaszkowe, napady padaczkopodobne, przemijające zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia pigmentacji skóry, utratę masy ciała, dystrofię paznokci, opóźnione gojenie ran, hiperurikemię, nadmierny rozrost kości (w następstwie długotrwałego podawania dużych dawek). Wskazaniem do odstawienia leku są zaburzenia wzroku, gwałtowne zwiększenie stężenia triglicerydów w surowicy, zapalenie trzustki, zaburzenia czynności wątroby, bóle brzucha, krwawienia z odbytu lub biegunka.
http://chorujena.pl/Leki/3336-Izotek
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 16:30 wysłane przez Whena » Zapisane
Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #11 : 23-04-2013, 16:59 »

Jak brałam izotek wszystko było ok.
Źle zaczęło się dziać gdy moja dieta była coraz bardziej "uboga" i te zabiegi nieszczęsne.
Dlaczego dopiero teraz się obudziłam jednak człowiek uczy się przez całe życie. Ze skórą oprócz twarzy jest bardzo dobrze nie mam zastrzeżeń, oczy też mnie nie bolą. Co robić?

Rozumiem że w moim przypadku wykluczyć również nabiał? Gluten wykluczyłam już tydzień temu, kawy nie piję również, wprowadziłam KB, pije MO. Żadnych przetworzonych produktów. Co myślicie o pijawkach może przystawić ponoć nie zaszkodzą a może pomogą?
« Ostatnia zmiana: 23-04-2013, 19:47 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

msn-wink
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 23-04-2013, 19:06 »

Rozumiem że w moim przypadku wykluczyć również nabiał?

Tak wykluczyć, bo w I etapie DP nie jemy nabiału. Przeczytaj dokładnie jak wygląda DP, bo jak sama zauważyłaś dla Ciebie teraz najważniejsze jest: dobrze się odżywiać, nie dowalać organizmowi toksyn w postaci złego jedzenia, oraz kolejnych leków i toksycznych kosmetyków. Dopiero w II etapie DP można wprowadzić sery śmietankowe i dobre żółte, ale tylko raz w tygodniu. Wszystko jest w linku - przeczytaj.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Cytat
Leki i paraleki, których nie należy stosować w trakcie trwania diety to:
    antybiotyki,
    probiotyki,
    leki chemiczne, homełopatyczne oraz ziołowe,
    doustne środki antykoncepcyjne,
    wszelkie suplementy diety,
    herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone,
    czosnek* oraz preparaty czosnkowe,
    zioła oczyszczające.
Co myślicie o pijawkach może przystawić ponoć nie zaszkodzą a może pomogą?

Myślę, że powinnaś skupić się na razie na diecie, MO, oraz nieszkodzeniu sobie kolejna chemią. Poczytaj to co Ci powklejaliśmy. Najlepiej przeczytaj wszystko co jest na Portalu zdrowia i wtedy zrozumiesz więcej. Niestety Twój organizm jest w takim stanie teraz, bo jak sama słusznie zauważyłaś, źle się odżywiałaś, za dużo pracowałaś, rozwaliłaś sobie naczynka mikrodermabrazją i izotekiem, oraz pilingami i dlatego może sporo czasu minąć zanim zobaczysz pozytywne zmiany, ale niestety długo sobie szkodziłaś, więc szybko się to nie naprawi.
Pijawki odpuściłabym sobie na Twoim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2013, 11:02 wysłane przez Whena » Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #13 : 24-04-2013, 10:47 »

Na zmniejszenie rumienia na twarzy polecam dwie rzeczy: SUDOCREM

http://www.doz.pl/apteka/p6808-Sudocrem_krem_antyseptyczny_dla_dzieci_125_g

oraz maść ORTHOLAN VEIN

http://www.doz.pl/apteka/p15511-Ortholan_Vein_zel_na_pekajace_naczynka_50_ml

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej działają stosowane razem albo naprzemiennie.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2013, 10:52 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Szostani
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 33
MO: 01.03.2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #14 : 24-04-2013, 12:04 »

Byłam wczoraj u dermatologa, ponieważ  stan mojej skory jest nietypowy i nie związany wyłącznie ze złym odżywianiem(w dodatku skóra ciągle piecze "wychodzą" naczynia krwionośne prawie już w ogóle nie spałam), ale również przez te nieszczęsne zabiegi. W dodatku bałam się, że może coś naprawdę złego się stało i nieodwracalnego. Dermatolog tym razem bardzo kompetentny z wieloletnim doświadczeniem, przepisała leki, bo jednak w moim stanie to było konieczne (nie żadne antybiotyki), oraz dwie maści. Dermatolog powiedziała, żebym się nie martwiła, bo wszystko zniknie i żebym dobrze traktowała skórę, czyli nic na nią nie kłaść, dodatkowo zero słońca zmian temperatur odpowiednia dieta.
Kolejne moje pytanie jest takie, oczywiście muszę brać leki przez jakiś czas, ale dodatkowo nic nie będę brać, wedle waszych zaleceń dotyczących diety. Jak pisałam wyżej mam zbyt wysoki poziom androstendionu, ale również tarczyca jest w dolnych granicach niedoczynności. Raczej leczenie hormonalne nie wchodzi teraz w grę, czy można jakoś naturalnie je wspomóc? Czy mogę brać jod?

Czy już teraz wyeliminować nabiał czy dopiero później jak będę oczyszczać organizm z leków?

« Ostatnia zmiana: 25-04-2013, 13:07 wysłane przez Whena » Zapisane

msn-wink
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #15 : 24-04-2013, 14:03 »

Warto brać kolejne leki, zamiast spokojnie poczekać parę miesięcy na efekty oczyszczania? Jednak chyba na początku zanim coś się zacznie stosować (DP, MO, jod itd.) lepiej przeczytać dokładnie oba tomy "Zdrowie na własne życzenie".
Myślę, że bez podstaw to koło zamknięte z tymi zmianami skórnymi - albo lekarz albo samemu o siebie dbamy.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #16 : 24-04-2013, 15:15 »

Dokładnie Opiotr, albo lekarz i usuwanie objawów, wszak medycyna to:
1. «nauka o chorobach ludzi oraz o sposobach ich leczenia»
2. «kierunek na wyższej uczelni, obejmujący studia w tym zakresie»
Źródło: www.sjp.pwn.pl
Albo Biosłone, a dokładniej Biosłonejska Profilaktyka Prozdrowotna, polegająca na usuwaniu przyczyny chorób, dzięki czemu nie ma czego leczyć ani z czym walczyć.

Żadne leki, maści itp. rzeczy nie usuną przyczyny Twoich dolegliwości.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 24-04-2013, 15:18 »

Inaczej mówiąc: sztuka medyczna polega na tym, żeby delikwenta leczyć do usranej śmierci.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #18 : 24-04-2013, 15:54 »

Bo to już nie sztuka a sztuczka.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #19 : 24-04-2013, 17:06 »

Szostani, czy dzisiejsze pieczenie skóry nie jest aby skutkiem ostatnich słonecznych dni?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!