Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:44 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jak unikn±æ ¶cigania przez Sanepid  (Przeczytany 32588 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #20 : 13-02-2015, 20:53 »

Cytat
W Polsce rz±dz± urzêdnicy
Zosiu, ale ich delikatnie nazywasz!
Zapisane
Klau
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: wrzesieñ 2012
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 33

« Odpowiedz #21 : 18-02-2015, 23:00 »

Na stronie szczepienia.org.pl s± wszystkie informacje dotyc±ce odpowiedzi na pisma z sanepidu w sprawie szczepieñ. Tam te¿ s± wzory pism jakie nale¿y odes³aæ w odpowiedzi do sanepidu. Mo¿na w razie w±tpliwo¶ci skonsultowaæ siê z nimi i ich prawnicy odpisuj± i slu¿± pomoc±. Podobnie prawnicy z stop-nop. Na fb mo¿na równie¿ do³±czyæ do grupy.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomo¶ci: 200

« Odpowiedz #22 : 23-02-2015, 22:54 »

Odpowiedzia³am ju¿ na pierwsze pismo zgodnie z radami Zosi i porad uzyskanych na stopnop.pl. Dzi¶ dopiero zalogowa³am siê na szczepienia.org.pl. My¶la³am do tej pory, ¿e to to samo co stopnop.pl msn-wink
Klau, wiem, ¿e odwiedzi³y Ciê Panie z Sanepidu, a poza tym dosta³a¶ jakie¶ pismo od nich?
Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomo¶ci: 30

« Odpowiedz #23 : 04-03-2015, 22:53 »

Dopadli i mnie. Synek ma prawie 11 miesiêcy i do tej pory by³ spokój. Nie zosta³ na nic zaszczepiony. Dzi¶ dosta³am wezwanie z sanepidu o nastêpuj±cej tre¶ci:

"Proszê o przybycie (lub kontakt telefoniczny) do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w dniu 19.03.2015r. w sprawie braku realizacji obowi±zkowych szczepieñ ochronnych u syna.......... celem z³o¿enia wyja¶nieñ. Jednocze¶nie informujê, i¿ w przypadku niezastosowania siê do niniejszego wezwania mo¿e zostaæ uruchomione postêpowanie egzekucyjne."

Przyznam, ¿e zrobi³o mi siê nieprzyjemnie Smutny Na pewno tam nie pójdê, dzwoniæ te¿ nie chcê, nie jestem wojownicza i w sytuacjach stresuj±cych raczej zapominam jêzyka w gêbie, wiêc jak to uzasadniæ, ¿e nie mogê przybyæ w danym dniu ani zadzwoniæ? Zalogowa³am siê dzi¶ na szczepienia.org.pl i szuka³am jakich¶ wzorów pism odpowiednich do mojego wezwania. Próbujê co¶ skleciæ sensownego. Podobnie jak Angelikaa84 nie mogê liczyæ na ¿adne za¶wiadczenia lekarskie, bo dziecko zdrowiutkie, a w przychodni byli¶my raptem ze 3 razy. Mam nadziejê, ¿e po tym jak otrzymaj± ode mnie odpowied¼ minie przynajmniej kilka miesiêcy zanim znowu co¶ napisz±. Muszê siê chyba porz±dnie dokszta³ciæ w tych wszystkich ustawach, choæ przera¿a mnie taka wojna z sanepidem, a potem rozprawy w s±dach.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk±d: Sieradz
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #24 : 05-03-2015, 12:24 »

Ja ju¿ drugi raz pisa³em pismo do sanepidu w sprawie odmowy szczepienia, które osobi¶cie zanosi³em. Przy tym mia³em pogadankê maj±c± mnie nak³oniæ do szczepieñ. Pismo mam w dwóch egzemplarzach - jedno zostawiam w sanepidzie, a drugie z piecz±tk± potwierdzaj±c± z³o¿enie, zabieram do domu.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Sk±d: Poznañ, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #25 : 05-03-2015, 18:44 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1898.0 - ostatni cytat
Mo¿e za³ó¿my bios³onejsk± religiê smile Pewnie by¶my mieli wiêksze szanse ni¿ Pastafarianie (a oni wcale siê nie poddaj±). W koñcu wiara w si³y natury nie jest niczym szczególnie nowym ani kontrowersyjnym...
« Ostatnia zmiana: 05-03-2015, 18:51 wys³ane przez Sylwira » Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomo¶ci: 30

« Odpowiedz #26 : 06-03-2015, 11:24 »

Leszku, zanosi³e¶ te pisma w odpowiedzi na pisma wys³ane z sanepidu? A czy móg³by¶ przytoczyæ mniej wiêcej tre¶æ tych Twoich pism? By³abym wdziêczna. smile I co,na razie masz spokój z sanepidem czy toczy siê jakie¶ postêpowanie wobec Ciebie?
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk±d: Sieradz
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #27 : 06-03-2015, 15:12 »

Pisma zanosi³em osobi¶cie. Zawsze przy tej okazji mia³em pogadankê, która mia³a mnie nak³oniæ do zmiany decyzji. Dawa³em siê na nie namówiæ. Wa¿ne by mieæ wiedzê i staraæ siê nie pok³óciæ. smile
Jesieni± 2013 roku zanios³em pierwsze pismo. Naiwnie my¶la³em, ¿e to wystarczy. Okaza³o siê, ¿e pod koniec 2014 przysz³o nastêpne pismo z sanepidu. Zobaczymy co to da.

Wklejam swoje pismo. Mo¿e komu¶ siê przyda.

Imiê i nazwisko                                                         Miejscowo¶æ dnia 26.01.2015r.
adres


                                          Pañstwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w ….......



O ¦ W I A D C Z E N I E 

Jako rodzic imiê i nazwisko dziecka ur.xx.xx.xxxxr. o¶wiadczam, i¿ ze wzglêdu na odpowiedzialno¶æ za zdrowie i ¿ycie, nie wyra¿am zgody na poddawanie mojej córki/syna obowi±zkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepieñ Ochronnych.

UZASADNIENIE 

W  obowi±zuj±cym ROZPORZ¡DZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie niepo¿±danych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania (Dz. U. Nr 254, poz. 1711), 
wydanym na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zaka¿eñ i chorób zaka¼nych u ludzi (Dz.U. Nr 234, poz. 1570 z pó¼.zm.)
czytamy:
§ 1.Rozporz±dzenie okre¶la:
1)rodzaje niepo¿±danych odczynów poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego;
2)sposób zg³aszania niepo¿±danych odczynów poszczepiennych;
3) wzory formularzy zg³oszeñ niepo¿±danych odczynów poszczepiennych;
4) sposób prowadzenia rejestru zg³oszeñ niepo¿±danych odczynów poszczepiennych, udostêpniania danych nim objêtych oraz okres ich przechowywania.
§ 2. Rodzaje niepo¿±danych odczynów poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego okre¶la za³±cznik nr 1 do rozporz±dzenia.

Za³±cznik nr 1  do rozporz±dzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. (Nr 254, poz. 1711) 

Rodzaje i kryteria rozpoznawania kryteria rozpoznawania niepo¿±danych odczynów 
poszczepiennych na potrzeby nadzoru epidemiologicznego* 
* Je¶li nie podano inaczej i z wyj±tkiem odczynów po szczepieniu BCG, za zwi±zane czasowo ze szczepieniem uznaje siê zaburzenia stanu zdrowia, które wyst±pi³y w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mog± one byæ wynikiem: 
1) indywidualnej reakcji organizmu cz³owieka szczepionego na podanie szczepionki; 
2) b³êdu wykonania szczepionki lub b³êdu podania szczepionki; 
3) zjawisk od szczepienia niezale¿nych, a tylko przypadkowo pojawiaj±cych siê po szczepieniu.


I.  Ogólne rodzaje i kryteria niepo¿±danych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 

1. Jako ciê¿ki niepo¿±dany odczyn poszczepienny kwalifikuje siê niepo¿±dany odczyn 
poszczepienny, który zagra¿a ¿yciu i mo¿e: 
1)  wymagaæ hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  prowadziæ do trwa³ego ubytku sprawno¶ci fizycznej lub umys³owej; 
3)  koñczyæ siê ¶mierci±.

2. Jako powa¿ny niepo¿±dany odczyn poszczepienny kwalifikuje siê niepo¿±dany odczyn 
poszczepienny, który charakteryzuje siê du¿ym nasileniem objawów w postaci znacznego obrzêku koñczyny, silnego jej zaczerwienienia, wysokiej gor±czki, ale: 
1)  nie wymaga zwykle hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  nie prowadzi do trwa³ego uszczerbku dla zdrowia; 
3)  nie stanowi zagro¿enia dla ¿ycia.

3. Jako  ³agodny niepo¿±dany odczyn poszczepienny kwalifikuje siê niepo¿±dany odczyn 
poszczepienny, który nie ma szczególnie du¿ego nasilenia, a charakteryzuje siê wystêpowaniem:  
1)  miejscowego obrzêku koñczyny;  
2)  silnego miejscowego zaczerwienienia; 
3)  gor±czki. 

II. Szczegó³owe rodzaje i kryteria niepo¿±danych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 
1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG: 
a) obrzêk, 
b) powiêkszenie wêz³ów ch³onnych, 
c) ropieñ w miejscu wstrzykniêcia; 

2) niepo¿±dane odczyny poszczepienne ze strony o¶rodkowego uk³adu nerwowego (OUN): 
a) encefalopatia, 
b) drgawki gor±czkowe, 
c) drgawki niegor±czkowe, 
d) pora¿enie wiotkie wywo³ane wirusem szczepionkowym, 
e) zapalenie mózgu, 
f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, 
g) zespó³ Guillaina-Barrégo;

3) inne niepo¿±dane odczyny poszczepienne: 
a) bóle stawowe, 
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny, 
c) gor±czka powy¿ej 39°C, 
d) ma³op³ytkowo¶æ, 
e) nieutulony ci±g³y p³acz, 
f) posocznica, w tym wstrz±s septyczny, 
g) reakcja anafilaktyczna, 
h) reakcje alergiczne, 
i) uogólnione zaka¿enie BCG, 
j) wstrz±s anafilaktyczny, 
k) zapalenie j±der, 
l) zapalenie ¶linianek, 
m) pora¿enie splotu barkowego, 
n) inne powa¿ne odczyny wystêpuj±ce do 4 tygodni po szczepieniu.

Na podjêcie tej decyzji wp³yn±³ te¿ tragiczny przypadek ¶mierci, po zaszczepieniu przeciwko b³onicy-tê¿cowi 18-letniego Tomasza Gaickiego ze Strzegowa spod Kalisza, którego historia by³a opisana w tygodniku „¯ycie Kalisza” z dn. 18.04.2012r., która   dodatkowo by³a przedstawiona w programie telewizyjnym „Sprawa dla reportera” w dn. 18.04.2013r.

Dodatkowo, mój sprzeciw ma odzwierciedlenie w fakcie, ¿e niektóre ze szczepionek ma nieetyczne pochodzenie – s± produkowane z komórek pochodz±cych z aborcji. Fakty te k³óc± siê z moimi przekonaniami religijnymi.

W±tpliwo¶ci wobec bezpieczeñstwa szczepieñ dostarczaj± te¿ opinie wielu lekarzy – specjalistów którzy udowadniaj± szkodliwo¶æ, wrêcz wywo³ywanie chorób – najczê¶ciej gro¼niejszych od tych, przeciw którym s± szczepienia. Do nich nale¿y m.in.: prof. dr hab. Maria Dorota Majewska z Instytutu Neurologii i Psychologii w Warszawie, dr Jerzy Ja¶kowski z Akademii Medycznej w Gdañsku, dr Andrzej Kulisz z European Natural Health Center Oklahoma, dr n med. Dorota Sienkiewicz z Kliniki Rehabilitacji Dzieciêcej Uniwersytetu Medycznego w Bia³ymstoku, dr Aleksander Kotok – autor ksi±¿ki „Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach” i inni. Wszyscy ostrzegaj± przed toksycznym wp³ywem szczepionek. 


W ¶wietle przytoczonych argumentów oraz maj±c ¶wiadomo¶æ ¿e nie ma mo¿liwo¶ci sczepienia bezpiecznymi w 100% szczepionkami, wolnymi od dzia³añ niepo¿±danych, nie mogê stwierdziæ czy szczepienie bêdzie bezpieczne dla zdrowia i ¿ycia mojego dziecka.

Nawet lektura  ulotek szczepionek, dostarcza informacji o mo¿liwo¶ci wystêpowania w nich toksycznych substancji, pe³ni±cych funkcje konserwantów, adiuwantów, stabilizatorów oraz no¶ników.

 Dlatego te¿, powo³uj±c siê na artyku³y konstytucji, która stanowi najwy¿sz± ustawê prawn± oraz na Kartê Praw Pacjenta, odmawiam szczepienia mojej córki/syna.


Artyku³y konstytucji mówi± wprost:
Art. 38: "Rzeczpospolita Polska zapewnia ka¿demu cz³owiekowi prawn± ochronê ¿ycia".
Art. 39: "nikt nie mo¿e byæ poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez wyra¿enia dobrowolnej zgody".
Art. 68: "Ka¿dy ma prawo do ochrony zdrowia".

Karta Praw Pacjenta:
II. Prawa pacjenta w zak³adzie opieki zdrowotnej, o których stanowi ustawa o zak³adach opieki zdrowotnej z 1991 r. Pacjent ma prawo do:
4. "Wyra¿enia zgody lub odmowy na udzielenie mu okre¶lonych ¶wiadczeñ zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji".

Tak¿e wedle ustawy o chorobach zaka¼nych, naszej konstytucji oraz praw UE, nikt nie mo¿e stosowaæ wobec osób zdrowych przymusu medycznego, wiêc nie mo¿na nikogo zmusiæ do szczepienia ani ukaraæ za odmowê szczepienia siebie lub swojego dziecka. Tym bardziej, ¿e nigdzie nie spotka³em siê z  informacj±, kto bierze odpowiedzialno¶æ za ewentualne powik³ania poszczepienne. 


Powy¿sze pismo sporz±dzono w dwóch jednobrzmi±cych egzemplarzach dla ka¿dej ze stron.


Z powa¿aniem







Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 06-03-2015, 15:27 »

Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Angelikaa84
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomo¶ci: 200

« Odpowiedz #29 : 07-03-2015, 01:17 »

Czy mo¿na wypisaæ dziecko z przychodni i nie zapisywaæ dziecka nigdzie indziej, a w razie du¿ego W chodziæ z dzieckiem prywatnie do pediatry? Czy wtedy jest szansa, ¿e ¿aden "¿yczliwy" pediatra nie bêdzie s³a³ na mnie donosów o nieszczepieniu do Sanepidu?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #30 : 07-03-2015, 13:21 »

Chyba nie ma jeszcze przymusu nale¿enia do jakiej¶ przychodni.

Angelikaa84, dlaczego nie wykorzystaæ w walce z sanepidem, pediatr± w³asnych powik³añ poszczepiennych. Je¶li siê dobrze zastanowisz, to na pewno znajdziesz zwi±zek Twojego stanu zdrowia ze szczepieniami.

Jako troskliwa, my¶l±ca mama nie daj siê powalaæ na kolana.
Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomo¶ci: 30

« Odpowiedz #31 : 07-03-2015, 18:57 »

Leszku, bardzo fajne pismo! Dziêkujê, ¿e siê nim podzieli³e¶. smile My¶lê, ¿e na dalszym etapie moich zmagañ z sanepidem to pismo bêdzie mi pomocne. Póki co, chcê im wys³aæ odpowied¼ w ³agodniejszym tonie.

Angelika, na szczepienia.org.pl poradzili mi w³a¶nie, ¿eby zabraæ kartê dziecka z obecnej przychodni pod pretekstem wyjazdu za granicê i korzystaæ w razie potrzeby z us³ug prywatnego lekarza. Z tym, ¿e wiadomo, zabraæ papiery dziecka z przychodni to nie takie "hop siup", bo przychodnia ma obowi±zek trzymaæ u siebie kartê szczepieñ, a w razie gdyby¶ siê chcia³a przenie¶æ do innej przychodni, to oni sami t± kartê przesy³aj± na wskazany nowy adres. Dlatego chyba w³a¶nie ten wyjazd za granicê jest jedyn± opcj±, ¿eby papiery dostaæ do rêki i nie musieæ zapisywaæ siê do innej przychodni.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!